Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

(ידידי , עזרה בבקשה , התלבטות בין) מזדה 5 או סיטרואן c4 פיקאסו

iceco
שימו לב! השרשור הזה בן 3625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לה"ו

העניין הוא כזה , אני מחפש אחד משני הרכבים הללו , נוסע כ- 20,25 k בשנה , יש לי 3 קטנים בבית ב"ה , חשבתי לעבור לרכב של 5 מקומות אבל לטווח הרחוק אני מאמין שעדיף לי 7 מקומות.

התקציב הוא מאוד מאוד מוגבל ! עד 40,000 ש"ח .

ראיתי שנתון 2006 במחיר הזה + - , וראיתי פיקאסו 2008 גם כן ,אומנם שניהם עם קילומטרים רוויים ...

מה צריכת הדלק של ה-5 ? תכלס , משולב ? מחוץ לעיר ? בעיר ?

מהי צריכת הדלק של הפיקאסו? כאן ראיתי שיש שני מנועים , 1600 ו-2000 , ולפי מה שראיתי שניהם רובוטיים , היתה לי פיאט פנדה רובוטית בעבר ,אם זה אותו המנוע בהרגשה,אז זה בסדר ודי מהר התרגלתי לעניין.

ישנם דברים אחרים בשני הרכבים האלה שאני צריך לבדוק טוב טוב לפני קניה ??

תודה מראש ושבת שלום !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפיקאסו מכונית לא רעה בכלל,

מאוד מרווחת,ישיבה גבוהה וראות מצוינת.

החסרון הכי בולט שלה זה גיר מאוד מעצבן.

ה1.6 טורבו טסה ועוברת בזריזות כל משפחתית ממוצעת.

המאזדה זה רכב 4 מקומות.המקום האמצעי מאוד מאוד צפוף והשורה השלישית מיועדת לילדים בני שנתיים(ולא משאירה תא מטען סביר).

Infiniti G37-Sold

Toyota Corolla 2014-חזרה לאלבר

Ford Focus 1.5 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי , נניח שאני לוקח רכב 5 מקומות , מה אתה מציע ? במחיר הזה?

כולם צורכים סביב ה-1 ל- 10 , אז חשבתי שכבר עדיף רכב 7 מקומות , מקסימום נקפל את שני המושבים ונקבל בגאז' ממש גדול, הצריכת דלק זהה בסופו של דבר .

פספסתי משהו בשיקול דעתי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאזדה 5 לדעתי מתוכננת גרוע מאוד ונותנת תמורה עלובה - במושב האמצעי יש רק 2 וחצי מושבים ושני האחוריים ממש צפופים ולא נותר כלל מקום למטען.

אם שמים 2 כיסאות בטיחות/בוסטרים בשורה האמצעית יש מקום לילד אנורקסי באמצע במקרה הטוב וגם זה לא בנוחות.

השורה השלישית ממש לא מתאימה לכיסאות בטיחות רציניים וילדים גדולים יותר יסבלו מצפיפות.

יש אותה לחברים שלנו והם "פתרו" את הבעיה - הילדים פשוט יושבים ללא כיסאות בטיחות.

לא רוצה להאמין שזה פתרון מקובל עלייך.

רק עכשיו ביררתי בחברות הגדולות ואפשר למצוא C4 פיקאסו 2010 במחירים שציינת עם ק"מ סביר בהחלט (יד1 מליסינג).

רכב מרווח מאוד, מפנק, נוח מאוד בנסיעה, ראות כביש מהטובות שיש, מאובזר, בטיחותי ומהחסכוניים ביותר בדלק בקטגוריה (1:12).

3 מושבים מלאים בשורה האמצעית ושני מושבים אחוריים שימושיים בהחלט גם לילדים גדולים או מבוגרים קומפקטיים (נגישים מהדלת האחורית בנוסף מה שמונע את הצורך בקיפול מושב קדמי - בלתי אפשרי כשמותקן עליו כיסא בטיחות).

אפילו מערכת האודיו המובנית טובה להפתיע...

הגיר הרובוטי מעט מעצבן, במיוחד במהירויות נמוכות, אבל מתרגלים לזה מהר מאוד.

כל הדיבורים על "אמינות" לא מבוססים על עובדות במקרה הטוב אלא על מיתוסים אורבניים - נסעתי מעל 5 שנים עם אפס תקלות כולל באחת שחוטה מהשכרה וכך גם חברי. גם ברנו סניק (מצויינת) לא היו לי כמעט תקלות במשך 4 שנים - פעם אחת מנגנון הרמת חלונות ופעם אחת מצבר וזה הרמת אחזקה נמוכה מאוד של הליסינג עם נסועה גבוהה של 30K בשנה. גם עניין של מזל.

חלופות אפשריות הן הרנו סניק או הגרנד סניק שפחות נוחות לדעתי (מושב אחורי לא נגיש) ויחסית זוללות דלק, טויוטה וורסו שצפופה יותר ופג'ו 5008 שלרוב יקרה יותר אבל די זהה ל-C4 פיקאסו עם גיר רגיל ועיצוב "מנהלים" יותר.

נדיר ויקר יותר יש את האופל זאפירה הנדירה והפורד S-MAX עם המזגן החלוש אבל בעלת התנהגות כביש מדהימה ואבזור עשיר.

מדיון קודם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והאם כדאי לי להתאמץ למצוא את המנוע 1.6 או לאו דווקא??

הבנתי שיש איתם בעיות בקלאץ' ובגיר ? זה נכון ?

מה צריכת הדלק של שניהם ??

להפך, עדיף לך דווקא את הפיקאסו 2000 סמ"ק. הבדל זניח בצריכת הדלק (שניהם 1:10) ואמינות גבוהה יותר של המנוע.

בעיות בגיר או קלאץ לא ידועות לי וממילא סיכוי סביר שתמצא אותו גיר ב1600 וב 2000 סמ"ק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי שמעתי מחבר שהרכב הזה נחשב כשלון מבחינת תקלות , יש דברים בגו ? יש כאן משהו שהחזיק אחת לתק' ארוכה ?

ובקשר למנועים , לפי מה שקראתי האחד זללן יותר והשני חסכוני יותר. זה לא נכון?

באמת שעדיף בגרסת 2000 סמ"ק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נסעתי 4 שנים בפיקאסו 1.6 רובוטית 2008 (הייתה חדשה) ועוד שנה על 2010 מהשכרה עם מעל 100K ק"מ.

היו מטופלות במינימום בליסינג ונסעו בממוצע 30000 לשנה.

אפס תקלות.

לחבר מהעבודה עם רכב/נסועה דומים - אותו דבר, אפס תקלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית,תודה רבה על התגובה !

אתה חושב שכדאי שאתאמץ כלכלית וארכוש את המנוע 1.6 או שעדיף לי כבר את המונע 2 ??

שוב,על סמך הנסיון שלך מהי צריכת הדלק שהגעת אליה ? משולב , עיר , חוץ ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ה-C4 תלויה בראש ובראשונה באיכות הטיפול לאורך חייה, ובנסועה אותה היא עברה.

מנוע ה-2 ליטר הוא פחות חזק אבל יותר פשוט לטיפול. בתקציב שלך 40K אין מצב למצוא רכב כזה במצב סביר לא עם מנוע 2.0 (ובטח שלא עם מנוע 1.6).

כדי לרכוש C4 פיקאסו במצב מתקבל על הדעת תצטרך להגדיל את התקציב ב-15K לפחות אם לא ב-20K.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

צודק, אבל ב-40K גם כך הסיכוי שלו "ליפול" על אקזמפלר אמין בקטגוריה הזו לא גבוהים.

אפשר ב-30K למצוא רנו סניק 5 מושבים למשל שתהיה מפנקת ומרווחת מאוד אבל במחירים האלה תמיד ידרשו טיפולים לא פשוטים.

ה-C4 פיקאסו 1600 טורבו עושה בממוצע 1:12 מניסיוני אם כי לא נסעתי הרבה בפקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תמצא אחד במצב טוב עם קילומטראז' סביר הוא לא יעלה 40000 ₪...

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו מכונית לא רעה בכלל,

מאוד מרווחת,ישיבה גבוהה וראות מצוינת.

החסרון הכי בולט שלה זה גיר מאוד מעצבן.

ה1.6 טורבו טסה ועוברת בזריזות כל משפחתית ממוצעת.

המאזדה זה רכב 4 מקומות.המקום האמצעי מאוד מאוד צפוף והשורה השלישית מיועדת לילדים בני שנתיים(ולא משאירה תא מטען סביר).

מתי נסעת בפיקאסו לאחרונה? או יותר מדוייק מתי ישבת במושבים האחוריים? הם לילדים בלבד אפילו ילדים מתבגרים יתקשו להשאר שם נסיעה ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...