Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

באילו חומרים להשתמש לבניית תושבת לבלם.

שימו לב! השרשור הזה בן 3610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כהכנה לקראת פרוייקט (בתקווה שבאמת יצא לפועל) אשמח לקבל מענה למספר שאלות.

1.מבלי לפרט יותר מי ומה ולמה, האם מישהו התנסה בבניית ספייסר לקליפר בלם בארץ (בחוך הנושא דיי נפוץ)?

הכוונה היא במידה והקליפר בנוי משתי יחידות, ומותאם לקבל דיסק בעובי Xממ, האם מישהו התנסה בפירוק הקליפר לשתי יחידות והוספת ספייסר כך שיוכל להתאים לדיסק ברוחב X+Y ממ?

משהו בסגנון הזה http://zilvia.net/f/showthread.php?t=249717

שוב, בחול ראיתי מספר פרוייקטים, ואף נאמר שיש חברות שמתמחות בזה (אך ללא קישור או אזכור לאותה חברה), אבל האם יש מישהו בארץ הקודש שעשה פעם?

אשמח לקבל הפנייה אל אותו אדם, כמו כן, מהו החומר המומלץ לצורך אותו ספייסר?

*אציין שהשינוי מקובל יותר בענף האופנועים וחברות בלמים אף מוכרות סטים לצורך כך.

2. מה החומר המומלץ לצורך בניית מתאם בין קליפר לבין תושבות הנאבה המקוריות, שוב, בחול הומלץ על אלומיניום 7075, או 7075 T6 או 6061 T6, היו כמה שאמרו שאפשר להשתמש בפלדה ברמה גבוהה (ולא אמרו מהיא).

הצלחתי להשיג שרטוט של החלק עם כל המידות, ועל השרטוט רשום אלומיניום 7075.

אשמח לקבל את דעת המנוסים והמלומדים בארץ.

ישנו הפרוייקט הנ"ל בדביק http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?295009-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%9E%D7%A6%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%AA-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA-%D7%91%D7%9C%D7%99%D7%9E%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%91%D7%A8%D7%9E%D7%91%D7%95-%28%D7%90%D7%9C%D7%A4%D7%90-156%29/page5 - רק ששם הוא השתמש בפלדה403 פשוטה.

אגב, הרחבת הקליפר נועדה לאפשר שימוש בדיסק מהמדף, מבלי לבצע קידוח בדיסק לצורך ברגי הנאבה, ולא להשתמש בדיסק קטן מדי (כמו בשרשור הדביק) שכן יש חשש לעודף שיווצר ברפידה ועלול לגרום לתקלות.

עריכה אחרונה על ידי yuraskor
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אין לי מושג מה הוא החומר, אפנה לחברה שמייצרת את הקליפרים ונראה מה תיהיה תשובתם.

עד כמה שידוע לי הם לא ממשפחת הקליפרים שעשויים אלומיניום, אם כי לפי תמונות של שיתוך שנוצר הייתי משייך אותם למשפחת האלומיניום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי שיש כמה מטלורוגים בפורום.

לגבי הטמפ', מקריאה במספר אתרים, חלקם רשמיים, חלקם פורומים של אנשים פרטיים שמשתתפים במרוצים, הקליפר מגיע לטמפ' של עד 280 מעלות צלזיוס - וגם זה תחת נהיגה מאומצת וימי מסלול. כך שגם את הספייסר וגם את התושבת ניתן לפי הבנתי מאלומיניום 7075 שעבר עיבוד טרמי.

במקביל, דיברתי עם כמה מחבריי שלומדים הנדסת מכונות כך שיבררו לי לגבי הנושא אצל המרצים שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי, הספייסרים שברמבו כן מוכרים, הם לבלמי אופנועים, ובאתר שהוספתי אליו קישור, הבחור לא ציין מהיכן הוא הביא את הקליפר.

עוד אופצייה שחשבתי עליה היא לנסות להשיג דיסק צף, מצאתי דיסק בקוטר ובעובי הנכונים, אך אני מתקשה למצוא כובע מתאים (הבנתי שכך קוראים לחלק שמתחבר בין הדיסק לנאבה).

אשמח, אם מישהו יודע כמובן, לדעת מהם הכוחות שפועלים על כל המערכת, החיפושים באינטרנט מביאים כמות עצומה של חומר, אך אין לי מושג מה מנו רלוונטי עבור התושבות ומה לא. עד כה טמפ' הוא לא שיקול, היות והמערכת (הקליפר, והתושבת) לא מגיע ליותר מ300 מעלות (בתנאי קיצון - מירוץ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אלומיניום 7075 T6 זה אלומיניום תעופתי . זו אחת הסגסוגות הכי חזקות .הבעיה איתה - לא ניתן לרתך (בדרכים רגילות לפחות) , במקרה שלך זה לא רלבנטי.

6061 גם נחשבת סגסוגת איכותית , קצת פחות חזקה , אבל מספיק טובה למה שאתה מנסה לעשות .

השאלה אם יש לך בוכנות משני צידי הקאליפר . אם כן , אז אני משאר שמעבר נוזל הבלם גם עובר שם . במקרה הזה תצטרך להוסיף אטמים מנחושת ביין הספייסר לחלקי הקאליפר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה!

אכן קראתי שיש בעיה לרתך את הסגסוגת הנ"ל, אך במקרה שלי של הכנת התושבת אני צריך לכרסם ולא לרתך.

לגבי הספייסר בין שני חלקי הקאליפר (אכן קיימות בוכנות בשני הצדדים המנוגדים), בקליפר הנ"ל נוזל הבלימה עובר מצד לצד באופן חיצוני כך שאין צורך בכך.

שוב, מודה לך על התשובה, אם כי כרגע הפרוייקט על HOLD, כרגע העדיפות היא לטפל בבולמים וקפיצים עייפים (אחד הבולמים כבר שבק).

ברגע שאחזור להתעסק עם זה, אחזור ואעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3610 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...