Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

במזל טוב קניתי קסארה (אני צריך מידע על תיקונים)

Fitch
שימו לב! השרשור הזה בן 7062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

-בולמי זעזועים קדמיים.

אילו חברות מייצרות את המקוריים ואילו את התחליפיים?

מה עדיף ומה המחירים בחנות חלפים של היבואן או בחנות חלפים רגילה?

-תושבות גיר ותושבות מנוע.

אותן השאלות בדיוק.

-כיוון פרונט ותיקון זווית גלגול.

צריך המלצה למכון פרונטים (עדיף שעושה כיוון פסיבי) באיזור חיפה והמפרץ.

-ניקוי מערכת קירור/חימום פנימית.

איך מתבצע ואיפה? (אני מאמין שאוכל לעשות לבד, אם אשיג את הכלים, הסבר על אופן העשיה יעזור :)

-נזילות מתיבת ההילוכים.

נאמר לי במכון הבדיקה שבקסארה הגיר האוטומתי זו מערכת סגורה ורק במוסך יוכלו לבדוק זאת.

בכל אופן, אשמח לקבל המלצה על שמן גיר לגיר האוט' של הקסארה.

זה כל מה שאני זוכר לבנתיים מן תוך הבדיקה, שיהיה לכולנו ערב טוב.

תודה,

ניר.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבמודל שלך מותקנת תיבת הילוכים AL4 (זאת שלא מחליפים בה שמן) אלא מודל ישן יותר שהותקן לפני מודל 2000.

אני לא משוכנע בעובדה הבאה, אבל ניתן לזהות לפי ידית ההילוכים, אם יש כפתור כדי להעביר הילוכים כמו בכל רכב אוטומטי רגיל אז זה התיבה הישנה, אם זו ידית ללא כפתור שזזה על מסלול מפותל בין התחנות אז זו התיבה הממוחשבת החדשה. (ניתן כמובן לזהות אם פותחים את מכסה המנוע ומחפשים מדיד שמן, שקיים רק בתיבה הישנה)

האם הסעיפים שציינת הם 'ליקויים' שעלו בבדיקה?

כמה ק"מ?

חוץ מזה מזל טוב, אתה תהנה. האוטו הזה הוא פינוק אמיתי.

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיגע בכלום פרט לכיוון פרונט

הכל ריקושטים רגילים של בדיקות...

בולים חלשים-זה יגידו גם על רכב שיצא מחברה

קורוזיה במערכת קירור-ניקוי מערכת קירור זה בולשיט בכל רכב יש טיפה קורוזיה בפריפריה

נזילות שמן מתיבת הילוכים-לכל רכב יש. אלא אם נזילה רצינית אל תיגע

והכי פשוט-לך למוסך מורשה של פיגו סיטרואן תראה שהם יגידו לא לגעת ברכב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן הרכב הזה פינוק אמיתי

אתה תהנה ממנו מאוד.

ועכשיו לשאלות שלך:

בקסארה פרונט=אומרים שפור. עושים כיוון שפור.

אני ממליץ לך בחום לעשות זאת במוסך מורשה. הם עושים את זה עבורי ללא תשלום במהלך הטיפול וזה יוצא נהדר

אם התיבה שלך היא לא AL4 כפי שאמר קודמי , לשמן המומלץ קוראים TOTAL FLUID משהו, ואני יביא לך את השם מאוחר יותר, את השמן גיר מחליפים לפי ההוראות בספר. (30 אלף ק"מ.) יתכן שהם התכוונו למייל, תבדוק את זה.

ניקוי מערכת קירור - אל תעשה את זה , חבל על האוטו - אצלנו צריך להוציא אוויר ומומלץ שאדם שמבין ברכב (צרפתיות במיוחד) יעשה את זה, דבר נוסף הוא שהפלסטיקה עדינה \צינורות - עדיף שמוסך יעשה את זה ועל הדרך יחפש נזילות וכו. כמו כן יש למלאת אך ורק מיים ירוקים ע"פי הוראות היצרן המנוע מאוד עדין , לכן תשתמש ב אני ממליץ לך בנוזל המקורי. (הוא כתוב בצרפתית, מחזיק עליו סמל החברה ואני יביא לכם תמונה שלו יותר מאוחר)

אם בכל זאת תרצה לעשות לבדך , אז יש לך פקק אחד ליד קיר האש (עם שתי צינורות מחוברים אליו) פקק אחד בצינור שהולך מהבית תרמוסטט, ואם אני לא טועה אז גם צריך חצי בקבוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחברי הפורום.

-בולמי זעזועים קדמיים.

אילו חברות מייצרות את המקוריים ואילו את התחליפיים?

מה עדיף ומה המחירים בחנות חלפים של היבואן או בחנות חלפים רגילה?

-תושבות גיר ותושבות מנוע.

אותן השאלות בדיוק.

-כיוון פרונט ותיקון זווית גלגול.

צריך המלצה למכון פרונטים (עדיף שעושה כיוון פסיבי) באיזור חיפה והמפרץ.

-ניקוי מערכת קירור/חימום פנימית.

איך מתבצע ואיפה? (אני מאמין שאוכל לעשות לבד, אם אשיג את הכלים, הסבר על אופן העשיה יעזור :)

-נזילות מתיבת ההילוכים.

נאמר לי במכון הבדיקה שבקסארה הגיר האוטומתי זו מערכת סגורה ורק במוסך יוכלו לבדוק זאת.

בכל אופן, אשמח לקבל המלצה על שמן גיר לגיר האוט' של הקסארה.

זה כל מה שאני זוכר לבנתיים מן תוך הבדיקה, שיהיה לכולנו ערב טוב.

תודה,

ניר.

כמה ק"מ עבר הרכב ?

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, איזו היענות.

הרכב עבר 92,000.

roei, התושבות זה לא ריקושטים של הבדיקה, אלא ממש יש וויברציות בתחילת הנסיעה, וזה איך לאמר - לא נעים!

הסעיפים שציינתי אלו הליקויים שנמצאו בבדיקה בקומפיוטסט.

אורן, ברכב נמצאת ידית הילוכים עם כפתור, ולא על מסילה (כמו בקסארות החדשות), אך הבוחן בקומפיוטסט אמר שאין מדיד שמן גיר, ושזו מערכת סגורה ולכן אני חייב ליסוע למוסך לבירור.

עמרי, אשמח אם תוכל לאמר לי את שמו המלא של השמן וכמו כן של נוזל הקירור.

איציק, ראה תגובה לroei.

תודה לכולם על הברכות, וגם על התשובות.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ידידי.

שמו של השמן הוא:

שמן תיבות הילוכים אוטומטיות CITROEN להחליף כל 30000 ק"מ .

או TOTAL FLUIDE AT42

מקט: 973094 2 ליטרים

--------------------------

נוזל קרור (ואני מצרף את התמונה)

CITROEN מקט 7W9979

הבקבוק מכל צד:

CITROEN1.jpg

citroen.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך , עד שתכיר את רכבך יותר.

תיגש לאחד המוסכים המורשים , אם אתה יודע לעשות את העבודה לבד (ושוב, בגלל שהרכב חדש לך עדיף שתעמוד ליד המכונאים תלמד ותראה כל מה שרציתה וגם תוכל לשאול שאלות)

את השמן והמים ניתן לקנות ממוסך מורשה, הם מוכרים ללא שום בעיה , תכנס למחסן ותבקש נוזל קרור (הוספתי את המספרים תרשום לך אותם. של השמן גיר והמים.)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב עבר 92,000.

אוקיי, בולמי זעזועים - מקוריים של פג'ו סיטרואן.

בנוגע לתושבות מנוע/גיר - תלוי באיזה מדובר, יש תושבות מנוע בצורת פעמון שאותן קל יחסית להחליף (עם כלים טובים וידע אתה יכול לעשות את זה לבד) וישנן תושבות שהן בצורת בוקסה שאותן קשה יותר להחליף.

בנוגע למערכת הקירור, עד כמה שהבנתי יש לך מושג קלוש איך לטפל ברכב. הכי חשוב הוא שתדאג לשטוף את המערכת היטב (פרק את הטרמוסטט ושטוף גם את המנוע מבפנים גם זרם מים חזק) וכשאתה ממלא מחדש את המערכת דאג לבצע זאת לפי הסדר הנכון (לפתוח את כל פקקי ניקוז האויר, למלא מים לאט לאט מפתח המילוי ולסגור את הפתחים לפי הסדר בו הם מתחילים לינזול, מהנמוך לגבוה... - כשכל העת המנוע כבוי כמובן)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יאצק,

איך אוכל לדעת איזה סוג תושבות קיימות ברכב?

כמו כן, התוכל להרחיב בבקשה את תהליכי שטיפת המנוע? (את הוצאת האוויר מהמערכת אני יודע לעשות, לא ביצעתי מעולם ניקוי מנוע כפי שאתה מתאר. או שאני עושה הר מעכבר?).

שוב תודה, אתה תותח!

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יאצק,

כמו כן, התוכל להרחיב בבקשה את תהליכי שטיפת המנוע? (את הוצאת האוויר מהמערכת אני יודע לעשות, לא ביצעתי מעולם ניקוי מנוע כפי שאתה מתאר. או שאני עושה הר מעכבר?).

שוב תודה, אתה תותח!

אם אני זוכר נכון , הסידור זהה ל-BX

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?p=423593#post423593

יאצק - נוזל קירור , לא מים . חאפר :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה יאצק,

שוב תודה, אתה תותח!

התושבת הימנית והשמאלית הן תושבות פעמון.

התושבת התחתונה היא תושבת בוקסה.

לרוב, התושבת הימנית (צד מנוע, צד נוסע) היא תושבת "פעמון גדול" והשמאלית (צד נהג, היכן שהגיר) הינה תושבת "פעמון קטן" - הסיבות ? פשוטות... מ-ש-ק-ל (צד ימין המנוע, כבד מאוד - צד שמאל הגיר - קל יותר).

זהו, אין עוד תושבות מעבר לזה (הגיר יושב על פעמון קטן, המנוע על פעמון גדול - ובוקסה למטה למניעת רעידות)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק אני לא רוצה לפתוח שרשור חדש כי כבר מדברים על תושבות מנוע וגיר.

אתמול בערב התחיל אצלי משהו מוזר מאוד

הילוך שלישי ב 2500 סלד לערך, מעט יותר הרכב מתחיל לרעוד כאילו משהו מזיז אותו ימינה ושמאלה בעדינות, בהילוך רביעי באותו סלד לערך, במיוחד שהדוושה של הגז לחוצה עד סופה, הרעידות מחמירות וה "מוט" של ההילוכים זז קדימה ואחורה בעדינות ממש "רועד" (ההילוך לא יוצא לבדו, ואין חריקות)

בשאר ההילוכים, 5 2 1 אין את הבעיה ובטח שלא ברברס.

מוכר לך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7062 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...