Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים - רנו קליו 2012 (165/65R15)

שימו לב! השרשור הזה בן 3647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים , לאחר קניית הרכב החדש שלי נסעתי היום ל CHECK UP על מנת לבדוק כמה סעיפים לקויים בבדיקת הרכב לפני קניה וגיליתי שהגלגל ספר בכלל לא מתאים לרכב כי הוא

165/60R15 במקום 165/65R15 וגם כמו שהיה רשום בבדיקת הרכב לפני קניה שהגלגל השמאל קדמי במצב לא טוב . בעל המקום המליץ לי לקנות 2 גלגלים חדשים מחברה יפנית כולשהי ולשים אותם מקדימה ואת הגלגל השמאלי ימני לשים בתור ספר בתא מטען אך לצערי ( או אולי לשמחתי?) הוא לא מצא את המידה שאני צריך (165/65R15) לכן עשיתי רק כיוון פרונט ואני עדין בחיופשים של זוג גלגלים חדשים שיהיו אמינים , שקטים בנסיעה והאיכות הכי טובה לתקציב של 1000 ש"ח סה"ב . תודה רבה מראש

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו עושה רושם שלא מדובר במידה נפוצה במיוחד. לפחות לפי האתרים הישראליים.

אילו צמיגים מותקנים כעת?

מציע שתבדוק דרך השרשור הייעודי אם יש מידות נוספות שמתאימות לרכב (יתכן בלי צורך להחליף ג'אנטים).

אחרת זה רק להרים טלפון לפנצ'ריות ולראות איזה צמיגים יש אצלם זמינים ולחזור להתייעצות פה.

אגב, עליך לוודא על סמך רשיון הרכב, שקוד העומס והמהירות מתאימים לצמיגים שתתקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובה תם , כרגע יש לי 4 צמיגים מקוריים שבאו עם הרכב ( לפחות ככה אני חושב כי אני לא הבעל הראשון של הרכב ) + צמיג אחד שהוא בתא מטען והוא לא מתאים לרכב :S

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקורי לא אומר כלום. אם תוכל בדוק את שם המותג והדגם. האם מה שקיים כרגע מרגיש לך טוב?

ומה רשום ברשיון הרכב (מידה וקוד עומס ומהירות)?

באתר Tires4U יש בסה"כ 4 צמיגים במידה זו (ואין לדעת לגבי הזמינות שלהם או תאריך הייצור).

כולן מהסדרות הנמוכות יותר של המותגים, אבל בהחלט יספקו בנסיעה רגילה.

לכן המלצתי לבדוק אם בפנצ'ריות קיימים דגמים נוספים טריים. תוכל גם להמתין לתגובת היבואנים השונים בפורום.

בכל אופן, הדעה הגורפת למדי (יש כמה מתנגדים) בפורום היא להתקין את הצמיגים החדשים על הסרן האחורי, ואת הישנים להעביר קדימה.

לגבי הצמיג הרזרבי, איני יודע אם לשון החוק קובעת שהוא חייב להיות במידה מסויימת, מאחר וקיימים רכבים בעל גלגל ספייר קטן משמעותית מהגלגלים האחרים (שוב, אשמח אם מישהו יאיר לגבי החוק אם קיים). מדובר בהבדל יחסית זניח של 2.7% בגודל וכמשהו זמני, זה נראה לי בסדר, בעיקר אם מצבו טוב משמעותית מהצמיג הבלוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שם המותג הוא BridgeStone והדגם הוא B250 וכיוון שאני רק יום שני על הכביש כרגע הכל מרגיש לי טוב ואני לא יודע להבדיל בין טוב לרע בנוגע לרכב :)) .

המידה ברישיון היא 165 / 65 / 15 וזה גם מה שיש לי בפועל קוד עומס זה 81T . לגבי הצמידים שמופיעים באתר TIRES4U : כולם אומרים בפה אחד שצמיגים של GOOD YEAR נחשבים לאיכותיים , זה לא נכון? למה ציינת שכולם מהסדרות הנמוכות של המותגים?=\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גודייר אומנם מותג שנחשב לאיכותי, אבל כמו לכל חברה אחרת יש להם מספר סדרות של צמיגים בעלי איכות שונה שנובעת בעיקר מהבדלים בצורך מהצמיג הספציפי (צמיג ירוק, צמיג נוחות, צמיג All Year, צמיג ספורטיבי וכיוצב').

במידה המדוברת אין מבחר רציני על פניו, כמו שאתה שם לב, אבל מאלו שקיימים באתר אפשר לדעתי ללכת בשלווה על האופציה הזולה יותר.

אני עדין תומך בבדיקה של מידות אחרות שקבילות לרכב שלך. מחיפוש באינטרנט מצאתי לכאורה שמידה 185/60/15 תואמת לרכב (אין זה אומר שהמידה אכן מאושרת, וכבר הצעתי לבדוק זאת בשרשור הייעודי לכך) ומבחר הצמיגים במידה זו נרחב יותר. כמו כן לא ידרש ממך להחליף ג'אנטים מאחר והמידה זהה (סיכוי קטן מאוד שכן יהיה צורך בשל רוחב צמיג שיבלוט כס"מ לכל כיוון יותר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...