Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דיזל אוטומט נוח וחסכוני עד 50K

tomy669
שימו לב! השרשור הזה בן 3642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברי הפורום הנכבדים,

מבקש המלצה על רכב דיזל אוטומט אמין לנסיעה יומיומית של 80 ק"מ.

ישנם שלושה דגמי רכבים שאני מתעניין בהם אך אין לי מספיק מידע בכדי להחליט על איזה רכב לקנות.

1.אוקטביה

2. ג'טה

3. פאסאט

באיזה מבין שלושת הדגמים לדעתכם כדאי להתמקד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 55
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

כשלמדתי נהיגה למורה שלי הייתה אוקטביה 1900 טורבו דיזל ידנית וג'טה טורבו דיזל אוטומטית. שתי סוסות עבודה ואני חושב שכדאי להתמקד בשני הדגמים האלו.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אותה גברת בשינוי הדרת.

הרכבים האלו חולקים הרבה מכלולים,ההבדלים יהיו ברמות גימור ובאיבזור ובעלויות אחזקה(ביטוח אגרת רישוי טיפולים וכו')

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שרוב הרכבים הללו נמכרו עם גיר ידני, מנועי דיזל גם ככה עושים ק"מ אסטרונומי לרוב, ואז גם מצב הגיר האוטומטי שנוטה לבלאי גבוה יותר מגיר ידני, כנראה לא יהיה משהו.

אני הייתי ממליץ לשקול רכישת רכב ידני (גם אם זה דורש לבצע הסבת רישיון מאוטומט לידני).

יהיה הרבה יותר קל למצוא.

אני לא יודע אם זה במסגרת התקציב, אבל היו מעט יונדאי i30 CRDi שנמכרו. שווה לבדוק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ההבדלים בעלויות אחזקה ומחירי ביטוח, אגרות רישוי וכו' בין הגרמנית לסקודה?

את זה אתה צריך לברר עם הסוכן שלך.

לדעתי, עבור 80 ק"מ ביום (400 בשבוע), אולי שווה לבדוק חלופות אחרות עם מנוע בנזין. אם אתה מתכוון להחזיק את הדיזל לאורך זמן רב - לך על זה. לתקופה קצרה, דיזל משומש עלול להכניס אותך להוצאות שלא "יחזירו את עצמן" אם תחליט למכור את הרכב בטווח הקצר (שנתיים~ לפחות).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבעלים של אוקטביה דיזל +1 לאוקטביה. רק תחפש אחת פרטית, שמורה ומטופלת (יכול לקחת זמן).

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

80 ק"מ ביום זה רק לצורכי עבודה.

יש גם נסיעות פרטיות ומנהלתיות.

נסיעות בעיקר מחוץ לעיר- גר בירושלים ונוסע לעבודה באזור ת"א כך שיש הרבה עליות ולא מעט פקקים כך שהכרחי שיהיה אוטומט.

אני רוצה רכב עם תא מטען גדול שיכנס לתוכו עגלת תינוק ועוד מספיק מקום לקניות, תיקים, מזוודות וכד'.

חשוב שיהיה נוח מהסיבה שנוסע מס' פעמים בחודש לצפון נסיעה של שעתיים.

התכנון הוא שהרכב יישאר אצלי תקופה ארוכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פקקים זה לא תירוץ לאוטומט.

באירופה יש פקקים ונוסעים על ידני.

ידני עם דיזל זה גם לא מעצבן כמו ידני על מנוע בנזין. (ידני יפתח לך עוד אופציות)

אני הייתי עושה מאמץ ולוקח פלואנס דיזל יוצאת ליסינג או משהו. (75-80 אלף ש"ח בערך)

תסע ברכב מודרני ומאוד חסכוני, יותר חסכוני מהאוקטביה ושות'.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את השאלה, במה כדאי להתמקד ?

יש לך מגוון כל כך רכב מכל אחד מסוגי הרכב כשהרכב הוא דיזל אוטומט ועומד בטווח המחיר ?

הייתי ממליץ קודם לבדוק את האפשרויות בכל אחד מסוגי הרכבים ואז ללכת על האופציה שנראית הכי שווה ביחס - מחיר \ תמורה.

ד"א - ידני זה לא כזה גרוע כמו שזה נשמע - בסוף מתרגלים, אם יש אלטרנטיבות אחרות אז לא בכוח - אבל כדאי לבדוק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוקטביה והגטה הן אחיות תאומות - הגטה יפה יותר אך האוקטביה בעלת הדלת החמישית ותא המטען העצום פונקציונאלית יותר.

הפאסאט נמצאת קטגוריה אחת מעליהן. היא כבר רכב סאלוני, מהמשובחים בקבוצתו, שיהנה מנוחות ופאר עדיפים בהרבה אך גם מחירו גבוה יותר בהתאמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר, גם האוקטביה וגם הג'טה מעולות.

לגבי ביטוח, אצלי לפחות, הג'טה זולה יותר לביטוח ביחס לאוקטביה, וביותר מאלף ש"ח פער. אבל מאז עברה שנה וקצת כך שאיני יודע מה הפערים כיום. תברר מול הסוכן ביטוח שלך.

לאוקטביה יש יתרון בצורת פתח בגאז' נוח משמעותית (דלת חמישית שנפתחת יחד עם השמשה), ובאופן כללי לדעתי היא יותר מוצלחת מהג'טה.

אך מאחר ולמצוא אחת שמורה ומטופלת ועם קילומטראז נמוך זה קצת סיפור, הייתי הולך על הראשונה שתימצא כמציאה ובמצב טוב יותר. פשוט זה לא רכב נפוץ כמו מאזדה שאפשר לברור ממש עד לרמת הצבע.

אם תוכל למתוח את התקציב, הייתי הולך על מגאן/ פלואנס דיזל מהדור הנוכחי (החל מ2011, אם אני לא טועה). נוחה יותר, שקטה יותר, חסכונית יותר ורובן כוללות אבזור עדיף (בקרת שיוט למשל, עד שלא תתנסה בכך לא תבין כמה זה טוב).

בהצלחה.

עוד לא נולדה המלחמה שגבר יכול לנצח בה אישה, ולא לשלם מחיר יקר יותר בטווח הארוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יונדאי זה רכב נוח ומרווח?

ה-I30 מציעה מרווח לא רע בכלל, גם במושב הקדמי וגם באחורי.

תא המטען שלה קטן משל הג'טה והאוקטביה בשל מבנה ההאצ'בק אבל במשפחה שלי אנחנו מסתדרים לא רע, 4 נפשות לנסיעות של כשעתיים מהצפון לדרום והוא מספיק לציוד שלנו.

דגמי הדיזל דיי נדירים אבל מדי פעם צצה אחת ביד 2, יש שם עכשיו אחת עם 160 אלף קילומטרים מיד ראשונה ב-49K.

הייתי מנסה לבדוק קצת במוסך מורשה מה עלויות הטיפולים ולהשוות מול דגם הבנזין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...