Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד גלקסי או קיה קרניבל

tzviki
שימו לב! השרשור הזה בן 3684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולכם.

אנחנו משפחה של שבעה נפשות, מתניידים כרגע בפורד גלקסי 2010.

מדובר במנוע הישן של הפורד הנפח 2.3.

ערכנו נסיעות מבחן על פורד גלקסי חדשה בעל מנוע 2.0 טורבו אקו-בוסט, שהיה בהחלט חזק יותר.

חוץ מהמנוע והגיר אין שום שינוי ברכב, ובסך הכל אנחנו מרוצים. (חוץ מהקונסולה המרכזית של קוברה.. פשוט נורא).

העניין הוא שעכשיו הוצגה קיה קרניבל חדשה, ויכול להיות שהיא תתאים יותר.

האם תגיע לכאן הגרסא האמריקאית או האירופאית ? האם לדעתכם שווה לחכות עד להשקה שלה בארץ?

אשמח לעזרתם.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי גלקסי אקובוסט ואני די מרוצה. לא מכיר רכב יותר טוב בקטגוריה, בעבודה יש קרניבל מהדור האחרון ששווק בארץ, שאני נאלץ לנסוע בה. לא הייתי שוקל את הקיה בכלל. איכס.

נכון שאני לא מכיר את הדגם שעוד לא יצא, אבל עם עבר כזה לא הייתי מנסה.

שאלה, אם אתם מרוצים מהגלקסי שיש לכם, למה בכלל להחליף?

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו מרוצים אך מעוניינים להחליף בעיקר כי:

המנוע חלש (יחסית).

הגיר מתבלבל בהילוכים.

נגמרה האחריות ופורד כידוע זה לא טויוטה.. מעדיפים לחדש. מה גם שזה רכב שממש לא קשה למכור.

לגבי הקיה, לדעתי כן כדאי לתת לה הזדמנות, בכל זאת הדור הקודם הוא בן 8 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדור הנוכחי מעולה,לא יודע למה אנשים מבלבלים את המוח.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא סובל מביצועי המזגן, אז תמשיך עם הגלאקסי. כמכונית היא הכי טובה שיש (הייתי מעדיף את ה-SMAX...).לי המזגן החלש מפריע, ולכן למרות איכותו של הרכב לא הייתי בוחר בו.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקיה רכב חדש לחלוטין שרק הוצג ולכן יהיה מודרני יותר.

מלבד זאת הגירסה האמריקאית שהוצגה גדולה בחצי מידה באורך מהגלקסי המיועד לשוק האירופאי. הגירסה האירופאית תהיה ככל הנראה קצרה יותר ובגודל מקביל לגלקסי.

אבל חשוב לדעת כמה אנשים מסעו ברכב ובאיזה גילאים, האם צריכים כסאות, בוסטרים וכיוצ״ב.

בקיה קרנבל החדש, לפחות בגירסה האמריקאית, התצורה היא 2 + 2 + 2.5 (דהיינו נהג ונוסע בשורה הראשונה + 2 שתי כורסאות גדולות, רחבות ונפרדות מתאימות למבוגרים בשורה השנייה + 2 נוסעים מבוגרים בשורה השלישית ועוד ילד קטן בקושי). (יכול להיות שהתצורה האירפואית תהיה בסופו של דבר כמו בקיה קרניבל הנוכחי, שהיא תצורה דומה לגלקסי ולמקובל באירופה, כפי שאפרט מייד).

בגלקסי כידוע לך התצורה היא 2 + 3 + 2 ( דהיינו נהג ונוסע בשורה הראשונה + 3 נוסעים בשלושה כסאות נפרדים, צרים יחסית, בשורה השנייה שמתאימים גם לשלושה מבוגרים + 2 מושבים קטנים בשורה השלישית מתאימים לילדים קטנים וגם למבוגרים בנוחות סבירה בלבד).

לכל שיטה יש את היתרונות והחסרונות שלה.

בגדול התצורה של הקיה מתאימה במיוחד להסעת 6 מבוגרים בגודל מלא בנוחות מרבית. המעבר בין שתי הכורסאות בשורה השנייה מאפשר גם גישה נוחה לשורה השלישית וממנה. זוהי התצורה הנהוגה במיניוואנים אמריקאים פול סייז.

התצורה של הגלקסי, שהיא התצורה האירופאית המקובלת, מתאימה יותר להסעת שני מבוגרים בשורה הראשונה ובשאר המקומות מתאימה יותר להסעת ילדים ו/או בני נוער, כאשר למבוגרים יהיה פחות נוח.

למשפחה בת 4 נפשות שמדי פעם צריכה להסיע נוסעים נוספים הייתי ממליץ על התצורה של הקיה. הישיבה בשורה השניה כאמור נוחה בהרבה, מרווח הכתפיים עדיף משמעותית וגם הבטיחות בתאונות צד עדיפה לאור כך שהכורסאות נמצאות במרכז הרכב.

אם המשפחה מונה 5 נפשות הייתי ממליץ על התצורה של הגלקסי, מאחר והיא לא מצריכה ישיבה בשורה השלישית והקטנת נפח תא המטען.

אם המשפחה מונה 6 נפשות הייתי ממליץ על התצורה של הקיה שכאמור מתאימה לכך יותר. בגלקסי יצטרכו לשבת שלושה נוסעים בשורה השניה ועוד נוסע בשורה השלישית או שני נוסעים בשורה השניה ועוד שני נוסעים בשורה השלישית. בשני המקרים יהיה להם פחות נוח, מרווח כתפיים מוגבל בשורה השנייה וגישה נוחה פחות לשורה השלישית.

אם המשפחה מונה 7 נפשות התצורה של הגלקסי תהיה עדיפה, מאחר ולשלושה נוסעים בשורה השנייה יהיה נוח יותר מאשר לשלושה נוסעים בשורה השלישית בקיה, מלבד גישה פחות נוחה אל השורה השלישית בגלקסי. השורה השלישית בקיה פחות רחבה מהשורה השניה בגלקסי, עקב כך שבתי הגלגלים גוזלים מקום.

עריכה אחרונה על ידי green
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קטן:

לקרניבל תהיה גרסת מנהלים בתצורת 2+2+2.5 וגרסה פשוטה יותר בתצורת 2+3+2.5.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו רכב נוסף שלמרות הסמל שלו הוא מתחרה חזק של גלאקסי.

סיאט Alhambra.

מיניוואן מעולה עם ביקורות מצויינות מחו"ל. מנוע טורבו 1.4 עם 150 כ"ס וגיר DSG 6.

חזק, חסכוני ומאובזר .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמנון, כל המושבים בכל השורות של הגלקסי נוחים, רחבים ומתאימים למבוגרים או למושבי בטיחות גדולים בקלות. הם ממש לא צרים.

זה בדיוק מה שאני אוהב בו: אין מושבים לדרג א או דרג ב, גם לי בתור מבוגר נוח בצורה השלישית.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישנו רכב נוסף שלמרות הסמל שלו הוא מתחרה חזק של גלאקסי.

סיאט Alhambra.

מיניוואן מעולה עם ביקורות מצויינות מחו"ל. מנוע טורבו 1.4 עם 150 כ"ס וגיר DSG 6.

חזק, חסכוני ומאובזר .

אין ספק שהוא מיניוואן טוב , רק שבתמחור שלו יש מתחרים חזקים ממנו . אפילו ה C4 פיקאסו דיזל החדשה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיקאסו הוא מיניואן קומפקטי.

האלהמברה הוא מיניואן בגודל מלא.

המיניואן הקומפקטי של vag הוא פולקסוואגן טוראן שקטן יותר מהאלהמברה.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש עכשיו הרבה כתבות ברשת על הקרניבל החדש.

נראה שהדור הישן באמת לא מייצג את הגירסא החדשה, זה קצת כמו להשוות בין גלקסי 1 ל4, הרבה מים זרמו מאז.

אין לי ניסון עם רכבים כאלה- אבל מהכתבות עולה הרושם שיש למה לחכות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקרניבל הקודמת הייתה בייסיק לגמרי ולא עומדת מול הגלקסי באיכויות. לא יודע לגבי החדשה אבל קיה עשו מאז קפיצת דרך רצינית ככה שאולי שווה לחכות ולראות. גם הספורטז' הראשון שלהם רחוק שנת אור מהנוכחי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...