Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שני זול וחסכוני לנסועה נמוכה לטווחים קצרים.

gillz
שימו לב! השרשור הזה בן 3655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לדיון לגבי הרכב העיקרי (ליסינג מול רכישה):

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?524089-%D7%A8%D7%9B%D7%91-7-%D7%9E%D7%A7%D7%95%D7%9E%D7%95%D7%AA-%D7%9C-30K-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%91%D7%A9%D7%A0%D7%94-%D7%9C%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%92-%D7%90%D7%95-%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%94-%D7%9E%D7%A9%D7%A0%D7%AA%D7%95%D7%9F-%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%A8&p=4326630&viewfull=1#post4326630

ברשותי כרגע C1 שנת 2012 מהיבואן עם 26000 ק"מ במצב חדש לחלוטין - מחירון 51000 ש"ח (אני יד1).

אני מתלבט אם למכור אותה ולקנות משהו זול משמעותית או פשוט להישאר איתה כמה שיותר זמן (7-8 שנים ויותר אם ניתן).

* נסועה של גג 10K בשנה בישוב כפרי/בין-עירוני.

* חייב אוטומט.

* בשאיפה מינימום התעסקות עם תקלות/מוסכים או צורך באחזקה קפדנית במיוחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-C1 מצויינת, גם בנסיעות ארוכות. מאוד מרוצה ממנה והיא מאוד מאוד חסכונית בדלק.

החיסרון העיקרי שלה הוא רק 4 מושבים ואנחנו משפחה של 5, אבל כרכב שני זו לא ממש בעיה.

מחישוב עלויות גס יוצא לי ~1300 ש"ח בחודש להחזיק אותה כולל הכל (דלק, ביטוחים, ירידת ערך ותיקונים/טיפולים).

יש חלופה שתצא זולה משמעותית בלי לנסוע בגרוטאה ולבלות במוסך פעמיים בחודש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיל, אל תהיה חרדתי :-P אם אתה מרוצה מהרכב תישאר אתו. במכירה אתה תפסיד ובקניה אתה עלול להרוויח שק צרות.

משקיעים מפסידים הרבה אם הם מוכרים וקונים מניות בתזזיתיות, תחשוב על זה.

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חישבתי שיעלה לי להחזיק אותו ~900 ש"ח נטו לחודש בלי תקלות גדולות במיוחד + ~400 ש"ח לחודש ירידת ערך בהנחה שאני מחזיק אותו 7-8 שנים עם ירידת ערך של ~15% לשנה.

הבת הגדולה שלי בת 13 אז אולי היא (ואפילו האמצעית בת ה-10) עוד תנהג עליו... עד אז, לך תדע.

גם אם אמכור את ה-C1 ב~50000 ואקנה אקזמפלר נורמאלי ב~20000, זה חיסכון של פחות מ-4000 ש"ח לשנה על פני התקופה שאני מניח שאבזבז בקלות על מוסכים ותקלות (אקזמפלר כזה יהיה בן למעלה מ-10 שנים ברוב תקופת הבעלות).

עריכה אחרונה על ידי gillz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה רק מחפש לעצמך בור כדי להיכנס בו.

בסכומים כאלה נמוכים, בשביל לקבל רכב שטח אמיתי ולא צעצוע תצטרך לרדת לרכבים בני 10-15 שנים על הכביש ושם כבר התקלות מרובות ויקרות.

אלא אם כן אתה יכול להסתפק בג'ימיני ואז כן תוכל להנות מכל העולמות (חוץ ממרווח, אבזור ונוחות הכלי מושלם).

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאתה רק מחפש לעצמך בור כדי להיכנס בו.

בסכומים כאלה נמוכים, בשביל לקבל רכב שטח אמיתי ולא צעצוע תצטרך לרדת לרכבים בני 10-15 שנים על הכביש ושם כבר התקלות מרובות ויקרות.

אלא אם כן אתה יכול להסתפק בג'ימיני ואז כן תוכל להנות מכל העולמות (חוץ ממרווח, אבזור ונוחות הכלי מושלם).

תודה!

אין ספק שזה רעיון לא הכי "בטוח" אבל אני באמת רוצה יכולת לצאת לשטח יותר בלי להתפרע.

ב~50K ממה שראיתי אפשר בהחלט למצוא אקזמפלרים שפויים של ספורטאז'/גראנד ויטארה ואפילו פורסטרים במעט יותר.

לכולם יכולת שטח שתספק אותי מכל מה שקראתי, התנהגות כביש מספקת, צריכת דלק שפויה ועלות אחזקה נסבלת.

ברור שעלות ההחזקה/דלק תהיה בערך פי 2 מה-C1 החסכונית (כ~1000 ש"ח יותר לחודש אני מניח) אבל תהיה לזה תמורה.

חשבתי על טריוס מעט משופר אבל הוא ממש פיצפון...

מספיק אם זה רק להגיע ולחזור אבל ממש לא לשהיה ממושכת בנסיעת ב/אל/מהשטח או לקמפינג של כמה ימים עם הרבה ציוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם בחירתך ברכב ליסינג כרכב ראשי אני חושב שדי סגרת את הפינה של לרדת לשטח לא?

:-P

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

אף פעם לא הייתי משוטטי השטח בליסינג...

דווקא העובדה שבחרתי בליסינג משאירה לי כסף פנוי ביד (שהיה מיועד לרכישה) ויותר גמישות בעניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3655 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...