Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יונדאי i20 אוטומטית - סיכום (כמעט) שבוע ו(כמעט) 1000 קילומטרים

Tzvika-Pick
שימו לב! השרשור הזה בן 3651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכל התחיל כשהזמנתי "ניסאן מיקרה או דומה לו". הגעתי לסניף החביב עלי בתל אביב ביום שישי על הבוקר וגיליתי שאצל אלדן ניסאן מיקרה או דומה לו זה קיה פיקנטו, פיאט 500 או סיאט מיי. כולן אוטומטיות, אגב. הסיאט נפסלה על הסף, אין מצב שאני נוהג בדבר הרובוטי המזעזע הזה. הפיקנטו נפסלה גם כן. גם קטנה, גם איטית וגם בולעת דלק. התלבטתי לרגע אם לקחת את ה-500 החמודה, כמעט לקחתי אותה, אבל אז נזכרתי שיש לי נסיעה ארוכה לצפון עם שני אנשים מאחור והחלטתי לרחם עליהם.

אז שדרגתי לקטגוריה אחת למעלה, עכשיו יכולתי לבחור בין מאזדה 2 ליונדאי i20. בחרתי ביונדאי וככה התחיל לו מסע של כמעט 1000 קילומטרים בחמישה ימים פקוקים במיוחד.

נתחיל מהרכב עצמו. הרכב שקיבלתי עלה לכביש בסוף שנת 2012 אבל גיליתי את זה רק ביום האחרון של ההשכרה, כשהסתכלתי ברשיונות. זה אחד מהדברים שאני הכי אוהב אצל אלדן. גם כשאתה מקבל רכב בן שנה וחצי עם 41 אלף קילומטרים (עכשיו כבר 42 אלף), הוא נראה ומרגיש מצוין ולא מרגיש כמו פח זבל. היו קצת שריטות מסביב אבל ממש בקטנה, תא הנוסעים היה נקי ובעיקר בלי טונות של הסיליקון המגעיל הזה שאוהבים להשפריץ בחברות ההשכרה. אפילו לחץ האוויר בצמיגים היה תקין.

כבר נהגתי בכמה רכבים עם שילוב מנוע-גיר כזה. מי שעוקב אחרי השרשורים שלי בטח כבר ראה שאבא שלי לקח "בגללי" בליסינג קיה ריו האצ'בק, שמצוידת באותו מנוע 1.4 ליטר (100 כ"ס) ובאותו גיר אוטומטי (4 הילוכים). ההבדל היחיד הוא שבקיה יש גם אפשרות לתפעול ידני של ההילוכים וביונדאי אין. אבל תכלס, מבחינת ביצועים, שני הרכבים עגלות עם סוסה עייפה במיוחד.

אין ממש סיבה ללחוץ חזק על הדוושה כי הרכב איטי, נקודה. דוושת הגז עובדת בערך ככה -

לחיצה קלה על הדוושה - הרכב נותן 75-80 אחוז ממה שיש לו, וזה ממש לא הרבה.

לחיצה הגונה על הדוושה - הרכב נותן עוד 10-15 אחוז מהמעט שנשאר.

לחיצה עד הסוף וקיק דאון - הרבה רעש ועוד 10-15 אחוז מהכוח.

זה לא שהרכב לא מגיע ל-100 ואפילו ל-120 קמ"ש, זה פשוט לוקח זמן. הגיר האוטומטי המיושן הזה מסרס מאוד את הרכב והתחושה היא של מכונית מאוד גמלונית. בעליות ארוכות צריך לעזור לגיר ולבטל את ההילוך הרביעי עם כפתור ה-OD OFF, אחרת הרכב ממהר לעלות להילוך 4 והמהירות נופלת. בירידת חדות אפשר להשתמש בהילוך השני וגם זה עובד לא רע בכלל, אם יודעים לעשות את זה נכון. כמה מהנהגים באמת יעשו את זה? לא הרבה לדעתי...

מחשב הדרך היה פתוח אצלי באופן קבוע על תצוגת צריכת הדלק הממוצעת. הנתון הזה השתנה כל הזמן בין 6.5 ליטרים ל-100 קילומטרים (15.4 קילומטרים לליטר) בנסיעות בין עירוניות רגועות במישור ל-10.5 ליטרים ל-100 קילומטרים (9.5 קילומטרים לליטר) בפקקים עם מזגן.

בממוצע הממוצעים תדלקתי כמעט 81 ליטרים של בנזין 95 על 940 קילומטרים - כלומר 11.6 קילומטרים לליטר.

מבחינת אבזור, הרכב די סובל מפיצול אישיות. מצד אחד, הרכב מגיע עם קיפול מראות חשמלי ובקרת שיוט. מצד שני, אין שקע USB למערכת השמע ואין שלט נוחות. כן כן, כדי לפתוח את הדלת צריך להכניס את המפתח למנעול ולסובב, ממש כמו שהייתי עושה בפיג'ו 205 שנת 1994 שהייתה לי.

אבל חוץ משני אלו, אין לי הרבה טענות והרוב פיקס. המושבים נוחים, לדעתי יותר נוחים מהמושבים של הקיה ריו המקבילה. גם יש משענת יד נוחה יותר לנהג, זה משהו שהולך עם יונדאי מאז ימי הגטס - וטוב שכך. המזגן מעולה, וגם זה משהו שתמיד הולך עם יונדאי וטוב שכך. אני מאוד אוהב את בקרת השיוט ואוהב להשתמש בפיצ'ר הזה. אבל כאן היא מתנהגת ממש מוזר. זה כאילו שבקרת השיוט ברכב לא מודעת לזה שמדובר ברכב איטי. למה הכוונה?

הרבה פעמים יוצא לי לנסוע 90-100 קמ"ש עם בקרת שיוט. אם אני מאט, אני אוהב להאיץ מחדש בצורה ידנית עד 80 קמ"ש בערך ואז לעשות RES בבקרת שיוט ולתת לרכב לתפוס מחדש את המהירות. כאן היה משהו מוזר - הרכב היה מנסה להאיץ, כנראה שלא כל כך מצליח, "לוחץ" יותר מידי גז, מגיע למהירות של 5 עד 10 קמ"ש מעל למהירות המבוקשת ואז מאט למהירות שנקבעה :?

בסך הכל עברתי עם הרכב לא מעט קילומטרים בחמישה ימים פקוקים (ככה זה כשאתה מגיע בטעות לכינרת בדיוק רבע שעה לפני שהמשטרה מודיעה לא להגיע לאזור כי הכל מלא). ממליץ לכולכם שלא לטייל בצפון בחול המועד, זה לא שווה את זה. עדיף להישאר בבית ולקחת תל אופן לחוף גורדון. עמדתי בפקק של 50 דקות מצומת אפיקים לצומת צמח - בערך 2.5 קילומטרים. סיוט!

אבל אהה, הרכב...

בסך הכל עשה את העבודה ואני די מרוצה. קצת איטי, אבל בסך הכל בסוף הוא נוסע. למי שנוסע בעיקר בעיר ולא מחפש להיות הראשון שיוצא מהמרמזור הוא אחלה. מאוד אהבתי את זה שקל מאוד לחנות איתו במקביל למדרכה, וזה לא משהו שאפשר להגיד למשל על הקיה ריו המקבילה. מאוד אהבתי את המושבים ובסך הכל גם אהבתי את האבזור, אני מניח שאם זה היה הרכב שלי פשוט הייתי מתקין שלטי נוחות.

השורה התחתונה - תחבורה סבירה מאוד, לא לחובבי ריגושים.

זאת גם הזדמנות טובה לתת קצת קרדיט לאלדן. גם נתנו לי מחיר מצוין (קצת יותר זול מאוויס והרבה יותר זול מהרץ) וגם יש להם מבחר גדול של רכבים שכיף לבחור ממנו. ואחרי הכל - גם השירות בסניף תל אביב שלהם לעולם לא מאכזב. ממנהל הסניף התותח, דרך נציגות השירות בדלפק ועד לאנשי התפעול. כל הכבוד.

וקצת תמונות של הרכב מג'ויף (לא באשמתי, ירד גשם אחרי האובך) עם מדבקה של הפורום.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משום מה יונדאי מגיעות לחברות הליסינג/השכרה ללא שלטי נוחות.

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלטי נוחות ברוב הדגמים הזולים זה התקנה מקומית, לחברות הליסינג אין שום אינטרס לשלם עוד X שקלים כפול Y רכבים על מוצר אופציונלי לחלוטין.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקק אתמול עד לצמח באמת היה לא נורמלי.

אני עובד מול קיבוץ אשדות יעקב והפקק התחיל משם, לא מקנא במי שעמד שם בחום של אתמול.

היום לעומת זאת במפתיע היה פנוי לחלוטין.

לגבי הרכב, ה-I20 תמיד הייתה קצת אפורה לדעתי. לריו למשל יש עיצוב מאוד מוצלח וגם תא נוסעים יותר מזמין ונעים לשהיה.

אבל כמו שאמרו כבר ה-I20 באמת סוס עבודה, אני מכיר צי קטן של משהו כמו 8 רכבים כאלה שעברו כל אחד כ-40 אלף קילומטרים בשנה בתחזוקת שבר אמיתית ולא סבלו משום תקלה.

אני מקווה שבדגם החדש ידאגו ביונדאי להוסיף לחבילה הלא רעה הזאת עיצוב קצת יותר אטרקטיבי ויחידות הינע חזקות יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שאתה תמיד דוגל בשיטה של השכרת מכוניות. רכב קטן ממוצע עולה להשכרה באלדן כ- 130 ש"ח ליום, אפשר לשאול מדוע להשכיר מכוניות במקום לקנות רכב? זה יוצא יותר זול? אתה לא חייב לענות אם אתה לא רוצה, סתם מעניין לדעת.

בקשר ליונדאי, היא סוס עבודה עוד מימי הגטס. יודעים שם לייצר מכוניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו כאלה בעבודה,

רכב נח לנהג,לנוסעים פחות.

נסעתי עליה כנוסע במושב הקידמי עם עוד 2 מאחור מבקעת הירדן עד אירפורט סיטי.יצאתי כולי תפוס עם כאבי גב ורגליים,סבלתי כל הנסיעה,

ואני בסה"כ 1.71 מ'.

יצא לי גם לנהוג בה עם עוד 2 נוסעים אז מושב הנהג יותר נח כשלא יושבים מאחוריך אבל היא מתקשה לעבור את ה 100.

עגלה כזו שאפילו הלנסר 91 שהיתה לי זריזה ממנה.

למי שנוסע לרוב לבדו נסיעות קצרות בסביבה עירונית היא סבירה.

לבעל משפחה שרוצה מדי פעם לבצע נסיעות ארוכות רצוי להימנע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמתי לב שאתה תמיד דוגל בשיטה של השכרת מכוניות. רכב קטן ממוצע עולה להשכרה באלדן כ- 130 ש"ח ליום, אפשר לשאול מדוע להשכיר מכוניות במקום לקנות רכב? זה יוצא יותר זול? אתה לא חייב לענות אם אתה לא רוצה, סתם מעניין לדעת.

כנראה הוא לא צריך מכונית בימי חול. כדי לנסוע לאנשהו פעם בכמה זמן אפשר לשכור רכב. גם אני דוגל בשיטה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפקק אתמול עד לצמח באמת היה לא נורמלי.

אני עובד מול קיבוץ אשדות יעקב והפקק התחיל משם, לא מקנא במי שעמד שם בחום של אתמול.

היום לעומת זאת במפתיע היה פנוי לחלוטין.

נראה לי שצילום המסך הזה מה-waze אומר הכל. בסך הכל רצינו לאכול בשיפודי שמחה ובניו...

waze2.jpg

לגבי הרכב, ה-I20 תמיד הייתה קצת אפורה לדעתי. לריו למשל יש עיצוב מאוד מוצלח וגם תא נוסעים יותר מזמין ונעים לשהיה.

אבל כמו שאמרו כבר ה-I20 באמת סוס עבודה, אני מכיר צי קטן של משהו כמו 8 רכבים כאלה שעברו כל אחד כ-40 אלף קילומטרים בשנה בתחזוקת שבר אמיתית ולא סבלו משום תקלה.

אני מקווה שבדגם החדש ידאגו ביונדאי להוסיף לחבילה הלא רעה הזאת עיצוב קצת יותר אטרקטיבי ויחידות הינע חזקות יותר.

מבחינת עיצוב הריו הרבה יותר יפה. גם היום, כמעט שלוש שנים אחרי שהושקה, היא עדיין אחת מהסופר מיני היותר יפות בשוק. אבל לעיצוב הזה יש מחיר בדמות ראות פשוט לא מספיק טובה החוצה, וזה בא לידי ביטוי למשל בכניסה לחניות צפופות.

אני באמת מקווה שישדרגו את המנוע והגיר הזה בדגם הבא (שאגב תמונות ריגול שלו כבר מסתובבות ברשת). אבל משום מה יש לי תחושה שבסוף זה יגמר בשדרוג קליל, כמו במקרה של ה-i10 החדשה שנשארה עם אותו מנוע 1.25 ליטר שהיה בדגם הקודם ועם גיר אוטומטי 4 הילוכים מיושן.

כמו שכתבו כאן, אני לא צריך רכב ברוב ימות השבוע ומסתדר מצוין עם אוטובוסים, מוניות, תל אופן, car2go ומכוניות שכורות - הכל בהתאם לצורך הרגעי. ככה זה כשאתה גר במרכז תל אביב - הכל נגיש במרחק הליכה ומה שלא במרחק הליכה, פחות מעניין :lol:

יש לנו כאלה בעבודה,

רכב נח לנהג,לנוסעים פחות.

נסעתי עליה כנוסע במושב הקידמי עם עוד 2 מאחור מבקעת הירדן עד אירפורט סיטי.יצאתי כולי תפוס עם כאבי גב ורגליים,סבלתי כל הנסיעה,

ואני בסה"כ 1.71 מ'.

יצא לי גם לנהוג בה עם עוד 2 נוסעים אז מושב הנהג יותר נח כשלא יושבים מאחוריך אבל היא מתקשה לעבור את ה 100.

עגלה כזו שאפילו הלנסר 91 שהיתה לי זריזה ממנה.

למי שנוסע לרוב לבדו נסיעות קצרות בסביבה עירונית היא סבירה.

לבעל משפחה שרוצה מדי פעם לבצע נסיעות ארוכות רצוי להימנע.

שאלתי את האנשים שישבו מאחור. הם לא הרגישו משהו חריג ולא סבלו מכאבים כלשהם.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שצילום המסך הזה מה-waze אומר הכל. בסך הכל רצינו לאכול בשיפודי שמחה ובניו...

[ATTACH=CONFIG]378000[/ATTACH]

פעם הבאה תודיע, אני אשלח אותך למקום טוב לפחות כמו שמחה ובלי פקקים :) .

חג שמח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסך הכל רצינו לאכול בשיפודי שמחה ובניו...

טעם טוב יש לך! אני גר מול שמחה...הייתי לוקח בכיף עוד מדבקה :lol:

שברולט אופטרה 07 > קיה פורטה 10 > קיה פורטה 11 > ניסאן סנטרה 17 > קיה ריו 18 > סיאט איביזה 12 > סיאט ארונה 21

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...הפיקנטו נפסלה גם כן. גם קטנה, גם איטית וגם בולעת דלק...

אחרי שנתיים עם פיקנטו אוטומטית (1.25 ליטר) ונהיגות בודדות על I20: הפיקנטו מרגישה זריזה יותר מה-I20 ותגובות המנוע חדות יותר, גם עם שלושה אנשים ברכב.

בעניין הדלק: נו, טוב...

עד 27.1.2020 אני עסוק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדעה שלך כלפי אלדן, חברת השכרה רצינית שדואגת לשמר את הרכבים שלהם במצב טוב. לא פעם יצא לי לנהוג במכוניות שלהם בהשכרה ותמיד הייתי מרוצה מהמצב של הרכבים והשירות. בנוסף כל רכב שרכשנו אצלנו במשפחה נרכש מהם ואף פעם לא היינו מאוכזבים מחווית הקנייה. כל בעייה שהייתה, גם הקטנה ביותר תוקנה באחריותם ללא שום צעקות או איומים.

בקשר לרכב אני מסכים איתך ברוב הדברים שאמרת (בעצם בכל מה שאמרת למעט זה שהמושבים נוחים, לדעתי הרכב הזה בכלל לא יכול להיקרא "נוח" בשום מובן שהוא. הוא סביר לכל היותר). חוץ מזה, מכונית נחמדה שעושה הכל בסדר. אין לה יתרונות אמתיים, אבל מצד שני גם אין לה חסרונות מהותיים חוץ מצריכת דלק גבוהה ביחס לקטגוריה.

הרכב גם מאובזר בצורה מספקת, שלטי נוחות זה ממש שטויות, לא בעייה להוסיף לבד. אם רוכשים את הרכב ממרגש השכרה (מוכר) או מהיבואן אפשר לבקש גם ללא תוספת תשלום בדרך כלל (למשל אצלי ברכב גם לא היה ואלדן הביאו לנו מבלי שביקשנו שובר לזוג שלטי מרים שמשות וחיישני רוורס שהתקינו אצלי בחניה. עוד מילה לטובתם...).

לא הייתי אומר שהגטס היא דוגמה טובה לזה שיונדאי יודעים לייצר מכוניות, למעט אמינות אין לרכב הזה בכלל יתרונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, נהנתי לקרוא.

בתור בעלים לשעבר של I20 אני מסכים עם כל הכתוב, פרט לעובדה שצריכת הדלק אצלנו היתה נמוכה יותר, כנראה פועל יוצא של נהיגה עדינה יותר.

שלטי נוחות היו בדגם הפרימיום, שכלל בנוסף הגה ומוט הילוכים מצופים עור, גג שמש חשמלי (די מיותר) ובקרת אקלים דיגיטאלית.

לאחר 5 שנים ו 57K המכונית נראית כמו חדשה והפגינה אמינות מוחלטת.

חובבי ההגה אולי לא ימצאו בה את מבוקשם, אך כסופר מיני בסיסית היא בהחלט עושה את העבודה.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גמני סבור שהרכב בסדר אבל לא ברמה של התלהבות .

יצא לי לנסוע באחת הראשונות שהגיעו לארץ מדגמי 2009, שבועיים של כמה נסיעות לגליל.

ההיגוי היה רך בצורה חולנית וזו מגרעה גדולה בעיני. אולי אחרי שמתרגלים כבר אין החלקות לא מתוכננות בסיבובים בגלל שכנהג לא הרגשתי את מיקום הגלגלים . היה קצת מפחיד הקטע הזה.

הנוחות סבירה אבל לא ברמה של מקבילה אירופאית. באחד הכבישים ליד קרית ביאליק הפעלנו נייד פתוח ב- ן20 ופז'ו 206. הבורות בכביש נשמעו בפז'ו כבליפ בליפ, והיונדאי הזכירה לי שבשעורים על גוף האדם הייתי צריך להתמקד בחומר ולא במבנה הגוף של המורה, כי עם יותר ידע הייתי יכול למקם את העצמות הדואבות בגב קצת יותר טוב על המושב.

צריכת הדלק לא מצטיינת, משפחתית 1.6 ממוצעת משיגה צריכה טובה יותר במיוחד בנסיעות שיוט נינוחות (ככל בהדרך מאפשרתׁׂ).

האבזור טוב, אבל העדר פתיחת דלתות משלט הוא חסרון לנוחות בשימוש יומיומי. לי עדיפה פתיחת דלתות משלט על פני מראות מתקפלות.

לפי דברי הכותבים האמינות לאורך זמן טובה וזו נקודת זכות יפה.

עריכה אחרונה על ידי רוכב בודד
ילה גבר בא נראה! מר +1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...