Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שימוש בנייד על ידי הנוסע ו"התערבות" בשיחה/שאלה ע"י הנהג, מותר או אסור

שימו לב! השרשור הזה בן 3653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, חג שמח ובטוח לכולם

היה לי ויכוח עם אבי בקשר לסוגיה הבאה-

החוק מחייב שימוש בטלפון כשהוא בדיבורית ובמתקן שאוחז אותו יציב

יחד עם זאת מה אם זוגתי משוחחת בטלפון הנייד שלי על ספיקר ואני הנהג מתערב בשיחה. האם זו עבירה? איפה עובר הגבול? אני אקצין בכוונה. נוסע מאחור מנהל שיחה בנייד ושוב אני הנהג מתערב בשיחה. הטלפון בשני המקרים מוחזק ע"הנוסע בידו על ספיקר וכמובן לא במתקן, האם יש כאן עבירה של שימוש בטלפון נייד?

הרי לא יתכן כי הנוסע אינו רשאי לנהל שיחה במכשיר הנייד שלו והוא מעדיף לדבר בספיקר

באותה מידה, אני שואל את זוגתי מה השעה והיא מציצה בנייד שלי שמוחזק בידה ועונה לי. עבירה או לא

הטלפון על וויז עם ספיקר בידי זוגתי במושב של הנוסע, עבירה או לא

הבנתם את הרעיון, מה דעת המומחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תקנה 28 לתקנות התעבורה קובעת כך:

חובה להחזיק בהגה או בכידון

28. (א) נוהג רכב חייב להחזיק בידיו את ההגה או הכידון כל עוד הרכב בתנועה; אולם רשאי הוא להסיר יד אחת מן ההגה או הכידון אם עליו לעשות בה דבר להבטחת פעולתו התקינה של הרכב או לקיום כללי התנועה.

(ב) (1) בעת שהרכב בתנועה, הנוהג ברכב –

(א) לא יאחז בטלפון קבוע או נייד, ולא ישתמש בהם ברכב אלא באמצעות דיבורית;

(ב) לא ישלח או יקרא מסרון (s.m.s);

(2) בתקנת משנה זו –

"דיבורית" - התקן המאפשר שימוש בטלפון בלא אחיזה בו ובלבד שאם ההתקן מצוי בטלפון, הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו;

"טלפון" - מכשיר המיועד לתקשורת אשר קיימים בו לחצנים לחיוג.

כפי שאתה רואה, תקנה 28(ב)(1)(א) קובעת שאין להשתמש בטלפון ברכב, אלא באמצעות דיבורית. האם כאשר אתה "מתערב" בשיחה שמנהל הנוסע לידך אתה נחשב ל"משתמש בטלפון"? זוהי שאלה משפטית, שהתשובה עליה עשויה לפרנס עורכי דין רבים. יהיו שיגידו שאם אתה מנהל את כל השיחה בעצמך - אתה "משתמש", ואם אתה רק זורק כמה מילים - אתה לא "משתמש". יהיו גם שיגידו ש"משתמש" זה רק ללחוץ על כפתורי הטלפון (אגב, "טלפון", עדיין מוגדר כמכשיר אשר קיימים בו לחצני חיוג. האם מסך מגע הוא "לחצן חיוג"? מה ההגדרה של "לחצן"?)

יחד עם זאת, שים לב שכותרת התקנה היא "חובה להחזיק בהגה או בכידון". כלומר, המטרה של התקנה היא פשוט לוודא שלא תחזיק את המכשיר ביד, ושכן תחזיק אותו באמצעות התקן קבוע (ספיקר לא נחשב התקן קבוע). לפיכך, נדמה שאין שום מניעה שהנוסע יחזיק את המכשיר והנהג ישוחח בו. לכותרות של סעיפי חוק אין מעמד חוקי, אבל לעיתים הן כן מסייעות לבית המשפט לפרש את החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דה-יורה זה מורכב, דה-פקטו אף שוטר לא ייתן לך דו"ח על כך שאתה צועק למישהו דרך הספיק של הטלפון שאביך מחזיק.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם נהג משתמש במכשיר קשר בנהיגה זה מותר??

לדעתי כן, כי אחרת צריך לרשום דוחות קבוע לכל נהגי המוניות והשוטרים

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מותר להשתמש בטלפון ב

אמצעות דיבורית כל עוד "הטלפון יונח ברכב באופן יציב המונע את נפילתו" אם הטלפון יונח בידו של נוסע באופן יציב המונע נפילתו אין עם זה בעיה.

נ.ב.

לצורך שימוש משטרתי במכשירי קשר אין צורך להחריג שום דבר שוטר יכול לעבור על החוק על פי שיקול דעתו לא רק זאת אלה שיכול אף להורות לאזרח אחר לעבור על החוק והוראתו גוברת על הוראות החוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?! שוטר יכול להגיד לאזרח לעבור על החוק? מאיפה הבאת את השטויות האלו? שוטר גם לא יכול לעבור על החוק לפי שיקול דעת. זה גיבוב שטויות מוחלט. כולם שווים תחת החוק, לפחות בתאוריה. לשוטרים מותר להשתמש במכשיר קשר בזמן נהיגה כי יש להם היתר חוקי לעשות את זה. הם לא יכולים פשוט להחליט לעבור על החוק חופשי. אפילו בצבא יש מה שנקרא פקודה בלתי חוקית בעליל. אם המפקד שלך אומר לך לירות באזרח אקראי, אסור לך לציית לו. אותו הדבר שוטרים. אם שוטר אומר לך לגנוב רכב, או לנהוג שיכור, או כל עבירה אחרת, אין לך שום סיכויי שבעולם לצאת מזה זכאי בבית משפט על סמך הטיעון "השוטר אמר לי! אסור לי לא לציית! השוטר הוא החוק!!!"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא. הוראת שוטר גוברת על רמזור. שוטר אמר משהו, אתה. כמובן שיש לוודא שאתה עושה את זה בצורה הכי בטיחותית שיש. אם נגרמה תאונה מכך ששוטר או איזה אמבולנס גרם לך לעבור באדום האחריות המלאה היא עליו.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה?! שוטר יכול להגיד לאזרח לעבור על החוק? מאיפה הבאת את השטויות האלו? שוטר גם לא יכול לעבור על החוק לפי שיקול דעת. זה גיבוב שטויות מוחלט. כולם שווים תחת החוק, לפחות בתאוריה. לשוטרים מותר להשתמש במכשיר קשר בזמן נהיגה כי יש להם היתר חוקי לעשות את זה. הם לא יכולים פשוט להחליט לעבור על החוק חופשי. אפילו בצבא יש מה שנקרא פקודה בלתי חוקית בעליל. אם המפקד שלך אומר לך לירות באזרח אקראי, אסור לך לציית לו. אותו הדבר שוטרים. אם שוטר אומר לך לגנוב רכב, או לנהוג שיכור, או כל עבירה אחרת, אין לך שום סיכויי שבעולם לצאת מזה זכאי בבית משפט על סמך הטיעון "השוטר אמר לי! אסור לי לא לציית! השוטר הוא החוק!!!"

הבאתי את גיבוב השטויות מתוך התקנות :

ציות לשוטר, פקח ועובד מע"צ

23. (א) עובר דרך חייב לציית –(1) להוראות שנותן שוטר במדים, שוטר שהזדהה בתעודת מינוי, או אדם הנמנה עם הג"א כשהוא בתפקיד רשמי בפועל מטעם משטרת ישראל ובמדים, או שיש עליו סימן זיהוי חיצוני בולט אחר שאושר, או שוטר צבאי במדים או פקח עירוני במדים שהוא עובד רשות מקומית שהוסמך בידי מפקד מחוז או ראש אגף התנועה במשטרת ישראל לאחר שקיבל הכשרה מתאימה (בתקנה זו – פקח עירוני);(1א) להוראות שנותן עובד במדים של רשות תימרור מקומית או מטעמה, שהוסמך לכך בידי מפקד מחוז או ראש אגף התנועה במשטרת ישראל לאחר שקיבל הכשרה מתאימה, לצורך הכוונת התנועה במקום שבו מבצעת רשות התימרור המקומית עבודת סלילה או אחזקה של כביש המצוי בתחומה;(2) לאותות הניתנים על ידי שוטר במדים או על ידי שוטר צבאי במדים, או על ידי פקח עירוני, או על ידי עובד מע"צ או על ידי עובד נת"א במדים. (ב) הציות כאמור חובה הוא אף אם ההוראה או האות הם בניגוד לתקנות או בניגוד לתמרורים או להוראות כלליות אחרות בענין סדרי תנועה שניתנו על ידי כל רשות מוסמכת לכך. (ג) תמרור נייד שהוצב בדרך על ידי שוטר יראוהו כתמרור שהוצב כדין.

בנוסף כמובן ששוטר יכול לעבור על שורה ארוכה של חוקים לצורך מילוי תפקידו כולל שימוש במכשיר קשר או כל מכשיר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כולם מתייחסים במכשירי הקשר למשטרה , אבל גם כל נהג מונית משתמש במכשיר לא מעט.

ולדעתי גם להם זה מותר , בגלל זה כתוב שהמכשיר צריך להיות עם לחצני חיוג....

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3653 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...