Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות אחזקה לטויוטה קורולה שנת 93 מנוע 1600 אוטומט

redroze
שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשנת 93-94 נכנסו 3 פעמים לסוכנות טויוטה ורכשנו אחד אחרי השני קורולות חדשות מהסוכנות. אחת שנת 93 אוטומטית עבור סבא וסבתא שלי, אחת 93 ידנית עבור דוד שלי (זה אחרי מספר שנים של סבל עם אלפא ספרינט שהאכילה אותו מרורים) ואחת 94 אוטומטית עבור ההורים שלי.

הראשונה לעזוב את המשפחה הייתה הקורולה הידנית של דוד שלי שקיבל רכב מהעבודה, הרכב שירת אותו במשך 5 שנים בכבוד.

אנחנו מכרנו את הקורולה שלנו אחרי 8 שנים כדי להשתדרג לאופל אומגה מקוללת. גם אצלנו לא נרשמו תקלות רציניות והרכב נכנס כל שנה למוסך לטיפול שגרתי.

אבל השרשור הזה לא עוסק ב-2 הרכבים הנ"ל אלא ברכב של סבא שלי, שנמצא אתנו כבר מעל ל-21 שנה ומסרב בתוקף לתלות את המפתחות.

בתור ה"מכונאי המשפחתי" קבלתי "בעלות" על הרכב בשנת 2010. הסיבות הם שסבא שלי חשד שהמוסכניק שלו עובד עליו ובנוסף הוא כבר עבר את הגיל של לרוץ בין המוסכים השונים.

לכן עד שנת 2010 אין לי תיעוד מסודר של עלויות הטיפול של הרכב אבל לא זכורה לי תקלה רצינית חוץ ממצוף דלק שהתחיל לזייף והוחלף.

בשנים 2010-2012 סבא שלי עדיין נהג ברכב ובשנת 2012 עד היום הרכב עבר לשימוש שלי כאשר סבא שלי הפסיק לנהוג.

בשנת 2010 סבא שלי ביצע טיפול אחרון במוסך הישן. הטיפול כלל החלפת רדיאטור, משאבת מים, צינורות מים, רצועת טיימינג ומותחן טיימינג. סה"כ עלות הטיפול 2500 ש"ח.

בטסט הרכב נכשל על הפרשי עוצמות בלימה, לכן נאלצנו לשלם עוד 200 ש"ח במוסך על רגולז' ברקסים.

לכן סה"כ עלויות טיפול ב-2010 היו 2700 ש"ח.

הק"מ בטסט בשנה הזו עמד על כ-60K ק"מ.

בשנת 2011 לקראת הקיץ גילינו שהמזגן הפסיק לקרר. החיפוש אחרי מזגניסט עם "גז ישן" היה דיי מתיש ולבסוף התקלה הסתכמה בהחלפת שסתום ומייבש ב-1K ש"ח.

מבחינה מכנית באותה שנה הטיפול הסתכם בהחלפת שמן מנוע + פילטר, 280 ש"ח.

במהלך השנה בצעתי גם החלפת יזומה של זוג צמיגים ב-600 ש"ח.

לכן סה"כ עלויות טיפול ב-2011 היו 1880 ש"ח.

הק"מ בטסט בשנה הזו עמד על כ-67K ק"מ.

בשנת 2012 גילינו לקראת הקיץ ששוב פעם המזגן הפסיק לקרר. הביקור החוזר אצל המזגניסט עלה לנו ביוקר, החלפת מדחס וצינורות ב-2200 ש"ח.

לקראת הטיפול השנתי הכנסתי מתנול למיכל הדלק והרכב לא הגיב טוב. המיכל דלק ברכב הזה הוא ממתכת והמתנול כנראה הוריד את החלודה מהדפנות והרכב החל לקרתע ולשהק בסל"ד נמוך. בטיפול הוחלפו חוטי הצתה, פלאגים, משאבות ברקסים מאחורה עקב נזילה, שמן ברקס ופילטר דלק (שנסתם מהג'יפה שיצאה מהמיכל) בנוסף להחלפת השמן מנוע + פילטר המסורתית. סה"כ יצאנו בנזק של 1500 ש"ח.

לכן סה"כ עלויות טיפול ב-2012 היו 2700 ש"ח.

הק"מ בטסט בשנה הזו עמד על כ-74K ק"מ.

בשנת 2013 הייתה שנה רוויה בביקורים במוסכים. זה התחיל מכניסה לא מתוכננת באמצע השנה למוסך עקב חלון צד נהג שנפל לי ביום בהיר אחד. מכיוון שכבר בזבזתי יום עבודה אז אמרתי למוסכניק להחליף גם שמן מנוע על הדרך (באותה שנה הרכב עבר לשימוש שלי והיה מתוכנן לחצות את רף ה-10K ק"מ וזה היה עוד תירוץ לבצע החלפת שמנים), סה"כ הנזק יצא 700 ש"ח.

לא חלפו להם 5 חודשים והחלון בצד הנוסע גם איבד גובה. שוב פעם כניסה למוסך והשכבה של 400 ש"ח על תיקון.

הטיפול השנתי הסתכם ב-600 ש"ח עקב החלפת שמנים ותפוח הגה ימני שדרש החלפה. לאחר מכן נאלצתי גם לבצע כיוון פרונט ומרכוז הגה ולכן נפרדתי מעוד 250 ש"ח.

כמה חודשים אחרי הטסט התפרק לי הרדיאטור ל-2. למזלי זה קרה ליד הבית והבית שלי יחסית קרוב למוסך (אין שירותי גרירה בביטוח והרכב עשה את הנסיעה כמו גדול). הנזק במוסך 700 ש"ח לרדיאטור חלופי + נוזל קירור פרסטון. גם ככה התכוונתי לטפל ברדיאטור בקרוב, לא אהבתי את הרדיאטור הסיני שהורכב על הרכב במוסך הקודם.

סה"כ עלות טיפולים ב-2013 עמדה על 2650 ש"ח.

הק"מ בטסט בשנה הזו עמד על כ-86K ק"מ.

השנה (2014) הרכב מתחיל לעשות 2 טסטים בשנה ולכן לאחרונה הכנסתי אותו לטיפול חצי שנתי. בוצעה החלפת טיימינג (שהייתה במצב טוב), רצועת אביזרים (2 רצועות, אחת במצב סביר והשנייה במצב מחפיר), אטם מכסה שסתומים (חלק מהטיפול טיימינג), מיסב של הפולי של המדחס (עשה קצת רעש ולכן הוחלף על הדרך). בנוסף הוחלפה הצירייה עקב קרע בגרמושקה (לא התחילו עדיין דפיקות אבל ההפרש בעלויות הוא פחות מ-200 ש"ח ולא רציתי לקחת סיכון שיתחילו דפיקות בעתיד). עדיין לא הלכתי לבצע כיוון פרונט כי אני מתכוון להחליף זוג צמיגים בקרוב ואני אבצע את הכיוון אחרי ההחלפה.

בנוסף אותרה נזילה שאני סוחב כבר הרבה זמן (מיכל עיבוי מתרוקן כל כמה חודשים). את התקלה איתרנו בעזרת הכנסת לחץ לתוך מערכת הקירור, חשוב לזכור ברכבים ישנים לא להכניס לחץ גבוהה כי הוא עלול להשמיד אטמים ישנים. הנזילה הייתה מהחיבור למשאבת מים (המשאבה נראת טוב). חיזוק של 2 בנדים ותקלה שאני מושך כבר מעל לשנה הגיע סוף סוף לפתרון (אני בד"כ מכניס את הרכב למוסך בימי שישי אז אין למוסכניק שלי סבלנות לאתר תקלות קטנות ומעצבנות, הפעם בגלל הטיימינג נכנסתי באמצע השבוע אז היה לו זמן לחפירות שלי).

בנתיים סה"כ העלויות לשנת 2014 עומדות על 2400 ש"ח ואני צופה שהחלפת הצמיגים + טיפול לקראת הטסט הבא יעלו עוד 1K ש"ח.

כיום הרכב עומד על קצת פחות מ-90K ק"מ.

בשורה תחתונה ניתן לראות שהרכב הגיע לגיל שהבלאי מצטבר וצריך להתחיל להחליף דברים.

אם אני משווה את עלויות אחזקת הרכב שיוצאות בממוצע 6K ש"ח בשנה (2500 ש"ח אחזקה, 1000 ש"ח טסט, 2500 ש"ח ביטוח) לעלויות אחזקה של הרכבים האחרונים שלי (מיאטה ו-I10) שעלו לי בין 20 ל-25 אלף ש"ח בשנה אז הרכב הזה חוסך לי לא מעט בתקופה שאנחנו משתדלים להצטמצם כדי להגשים חלומות שהם לא מוטוריים.

אני מקווה להמשיך לעדכן את השרשור הזה עוד הרבה שנים קדימה. יכול להיות שבקרוב הרכב יסיים את הקדנציה שלו אצלי ויעבור להבא בתור במשפחה. מה שבטוח זה שאני אמשיך לטפל בו כדי שימשיך להסיע עוד כמה דורות במשפחה.

עריכה אחרונה על ידי redroze

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת, לא נשמע מרשים ממש.. ציפיתי לראות איזה קילומטראז' של 300-400 אלף תחת טיפולים שוטפים. נו טוב, אחרי הכל טויוטה היא לא מרכבת האלים. בכל זאת, גם היפנים הם בני אדם.

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הסיכום הזה מראה כי לא תמיד קילומטרז' הוא פקטור וגם הזמן יוצר בלאי. יותר מזה, לעיתים דווקא מערכות שלא עובדות תדיר מייצרות יותר בלאי מאשר אם הן כן היו עובדות.

בשורה התחתונה מדובר על מכונה בת למעלה מ 20, וגם אלו הנושאות את סמל האליפסה האלמותי בחזיתן מצריכות דחיפת היד לכיסים מפעם לפעם.

איתמר

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאל"ט המערכות המיכאניות של הדגם המדובר לא השתנו עד שנת 2000, כך שניסיונך הטוב "תופס" גם למכוניות צעירות יותר, כאלה ששאלות לגביהן עדיין מסתובבות לא מעט בפורום רכישת רכב.

וכמובן שניסיונך מתאים למוניטין ושמירת הערך של טויוטה.

מצד שני - רכב בן 21 עם 75000 ק"מ - זה בממוצע 3500 ק"מ בשנה, או 300 ק"מ בחודש. פשוט רכב שלא נעשה בו שימוש.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור,יפה שלא הצגת את הסיקור בצורה של טיוטה הרכב הכי אמין, אלא הצגת נתון הגיוני,גם רכב יפני אמין כשהוא ישן הוא מתקלקל בעלויות לא נמוכות הייתי אומר וזה עוד לרכב עם ק"מ נמוך.

ISRAELR

זה לא בגלל חוסר שימוש,פשוט הרכב מאוד ישן וזה הגיוני שמידי פעם יהיו תקלות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היתה לנו כזו בזמנו שנקנתה חדשה - מודל 97 XLI אוטומטית. הספק של 107 כ"ס לעומת 117 עד 95' אאל"ט, אבל עם ABS וזוג כ"א כסטנדרט כבר ב-XLI הערומה מכל חשמול. אחרי 6 שנים וקרוב ל-200 אלף ק"מ המכונית רשמה 0 תקלות. אני עדיין מאמין שמדובר בדור המוצלח ביותר של הקורולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לגולף - היתה לי sun דגם 1998 אוטומטית - עד גיל 12 ו-160000 ק"מ התקלה המשמעותית היחידה היתה משאבת מים שהתקלקלה (שתי התקלות נוספות היו צורך בכיוון מנוע בגלל בעית גזי פליטה בטסט ומכסה רדיאטור שהקפיץ שלו נשבר).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התצרוכת דלק של העגלה הזו?

1:10 ביום טוב עם רוח גבית, אבל הנסועה שלי היא 100% עירונית.

אכן, גולף, אני מסכים אתך שזה הדור הכי מוצלח של הקורולה.

ד"א, יש לנו במשפחה גולף MK4 עם נתונים דומים, מקווה בקרוב לפרסם עליה גם דוח מפורט (למרות שהיא לא "בבעלותנו" הרבה זמן).

יוליאן, אכן הרכב מתקלקל ואם תשאל את הישראלי הממוצע הוא יגיד לך שזה לא חכם "להשקיע" כ"כ הרבה כסף ברכב ששווה את ערכו לברזל (או 3K ש"ח אם התמזל מזלך ובאותו זמן יש תקציב לתוכנית הגריטה). אבל אם תראה את ההשוואה שעשיתי לרכבים מודרנים שהיו בבעלותי (שכל אחד החזקתי שנתיים, בדיוק כמו הרכב הזה) תראה שחסכתי כל שנה כמעט 20K ש"ח והרכב ביצע את אותם מטלות בדיוק.

ד"א, לדעתי הייתי יכול לחסוך כ-500 ש"ח בשנה אם הייתי מגדיל מרווחי טיפולים ומתחזק את הרכב בתחזוקת שבר כמו שנהוג ברכבים בגיל הזה במדינה שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שזכור לי, עברת לרכב פשוט בגלל קניית הדירה.

השאלה היא, אם בקרוב ייכנס לך סכום משמעותי תעדיף לשדרג את הרכב או לנתב לטובת המשכנתא.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים בהחלט שזהו הדור המוצלח ביותר של הקורולה, ושכלל, שנות ה 90' היו השנים הטובות של היצרנים היפניים.

מצד אחד שולבו במכוניות טכנולגיות מודרניות (הזרקת דלק אלקטרונית, תיבות אוטומטיות בעלות בקרה אלקטרונית ועוד), ומצד שני המכללים העיקריים היו עדיין פשוטים למדי, והכל הורכב ובוצע ברמה הגבוהה ביותר.

שיב לב שרוב הצרות החלו בשנים האחרונות, וכולן הגיעו מפאת הזמן ולא הנסועה.

אם המכונית הזו היתה חיה 15 שנה בלבד, כמקובל במדינות העולם המערבי, היא היתה מפגינה אמינות מושלמת.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא, אם בקרוב ייכנס לך סכום משמעותי תעדיף לשדרג את הרכב או לנתב לטובת המשכנתא.

חד משמעית לנתב לכיוון המשכנתא.

אני אשדרג את הרכב הזה רק אם יהיו לי ילדים. אני לא רוצה להסיע את הילדים שלי ברכב בלי ABS, בלי כריות אוויר ועם מינוס 20 כוכבים בריסוק NCAP.

סיבה נוספת שאני אשדרג את האוטו היא אם אני אסיים לשלם את המשכנתא (אל תדאג, עוד לא זכיתי בלוטו). אני לא מסוג האנשים שיכול להיות חייב לבנק חצי מיליון שקל ולנסוע באוטו של מעל 100K ש"ח (וזו אחת הסיבות שמכרתי את המיאטה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית ומנסיוני, תוכל לעבור לרכב צעיר יותר, כנראה עבר יותר ק"מ ו"להנות" מכל הנ"ל (כריות אוויר...) עוד לפני בקיעת הצאצעים, יחד עם תגובת מנוע בריאה יותר, כנראה צריכת דלק טובה יותר, ועלויות אחזקה נמוכות יותר. גם ככה אתה מוציא כ-6000 ש"ח לפני שנסעת מטר ראשון ברכב, לשנה.

בכל מקרה תודה רבה על הכנות בסיכום, נדיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הדגמים של הקורולות של שנות ה90 מוצלחים מאוד מבחינת אמינות. הרכב שלך כבר בן 20, אני לא חושב שאפשר "לבכות" על הבעיות שהוא עשה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1020 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...