Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צנרת ל b4 3.0R.

שימו לב! השרשור הזה בן 3634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים.

ברשותי B4 3.0R ואני שוקל אפשרות של צנרת לרכב.

יש למישהו מידע רלוונטי עבורי ? כמה השיפור יהיה משמעותי/מורגש ?

מי עושה בארץ ? עלויות ?

תודה רבה.

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה והרכב עובד בלחץ אטמוספרי, ללא טורבו השיפור לא יהיה כל כך משמעותי:

הסאונד יהיה הרבה יותר קרבי ואולי גם תגובת הדוושה תשתפר.

מי שמתמקצע בעיקר בריתוך צנרות הם Argonetics, OR FAB,

אולי גם שאר הסדנאות מתעסקות (E&A, Tig art, Top rpm, Pitstop וכו').

לפי מה שאני יודע עלויות יהיו בין 2500-4000 ש"ח +-

חג שמח!

ליום יום: Alfa Romeo 147 2.0 TS 2002 with 4 Koni & 30mm MAD lowering springs

לאישה: Alfa Romeo Mito Multiair 135HP 2014

לנשמה: Lancia Delta GTi.e 2.0 16v

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא ברכבים עם נפחים גדולים צנרת כן עוזרת. האמנם לא בהגזמה אבל יש שיפור.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שהרעש יגבר בצורה משמעותית, לא משנה כמה "שקטה" יעשו אותה.

אם הרכב משמש כרכב עיקרי ולנסיעות עם תינוקות/ילדים - ממליץ לשקול בשנית. לא כולם אוהבים לשמוע את הצליל הזה כל היום כמונו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהצנרת תהיה רועשת יותר? זה לא שהוא עושה צינור פתוח מהסעפת ועד היציאה בלי דודים.

בסה"כ מדובר בצנרת בקוטר גדול יותר עם דודים וקטליזטור בעלי זרימה משופרת, לא חסרים בשוק דודים איכותיים, זורמים ושקטים.

אם אתה הולך על זה, הייתי במקביל בודק קיטי יניקה כי בלי לשפר יניקה, השיפור של הפליטה יהיה מוגבל ביותר (בערך כמו לתת משלשל לאדם מורעב, מה בדיוק הוא ישלשל?:wink: )

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה b4 3.0r בעלת מנוע בוקסר אטמוספרי 6 צילינדרים 245 כ"ס.

בגירה, כמובן שקיט יניקה יגיע גם הוא במידה והפרוייקט יצא לפועל.

מחשבה בוראת מציאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שהצנרת תהיה רועשת יותר? זה לא שהוא עושה צינור פתוח מהסעפת ועד היציאה בלי דודים.

בסה"כ מדובר בצנרת בקוטר גדול יותר עם דודים וקטליזטור בעלי זרימה משופרת, לא חסרים בשוק דודים איכותיים, זורמים ושקטים.

אם אתה הולך על זה, הייתי במקביל בודק קיטי יניקה כי בלי לשפר יניקה, השיפור של הפליטה יהיה מוגבל ביותר (בערך כמו לתת משלשל לאדם מורעב, מה בדיוק הוא ישלשל?:wink: )

משום מה היתה לי תחושה שאיזה מתנגד יקפוץ.

חלק מהקונספט של זרימה חופשית, מביא איתו רעש חזק יותר. אפשר לנסות להחריש אותו, אבל הוא עדיין יהיה חזק יותר מהצליל הסטנדרטי, בטח שבסל"ד גבוה.

מה שנראה לך רעש ברמה סבירה, לא מרגיש ככה לאשה או לילדים/תינוקות.

ובדוגמה שלך: זה כמו שתשלשל, אבל תצליח להשתיק את זה לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פשוט לא נכון!!

חלק מהתכנון הוא רועש, כי זה מותקן ברכבים ספורטיבים וחלק מהעניין ה"ספורטיבי" הוא צליל מערכת הפליטה ולכן הוא שם.

אין שום בעיה לעשות מערכת פליטה שקטה גם ברכבים פי 4 חזקים ובעלי נתוני זרימה פי ארבע גדולים ואתה רואה את זה הלכה למעשה כמעט בכל בכל רכב אמריקאי משפחתי בעל 250 כ"ס ומעלה שאין לו שום שאיפות ספורטיביות.

מערכת שקטה לחלוטין שעדיין מזרימה ביעילות 300 כ"ס מV8 בנפח 6/7/5 ליטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הייתי קורא למערכות האלה יעילות. זה שהן מוציאות הספקים גדולים (מנפח לא קטן) לא מחייב שהצנרת שלהן גדולה או יעילה. מה גם שאני בטוח שהמגבלות היום מביאות להקטנת הצנרות.

בכל מקרה, אני לא מעוניין להיכנס לדיון על העניין הזה. נתתי לו עצה למקרה שהרכב משמש למשפחה. ירצה- יבדוק, לא ירצה- יזמין בלי לבדוק.

מאחל לאבי גדישה נעימה, ומוסיף המלצה לסדנאות שאיתמר ציין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לZIV

בלי לפגוע חס וחלילה, אבל מותר להודות שאתה טועה לפעמים.

הפגנת פה חוסר ידע ועוד התווכחת עליו.

לפעמים אם לא יודעים עדיף לא לומר כלום מאשר להטעות משתמשים אחרים בפורום.

(B4 גודשת? צנרת = אגזוז פתוח? ועוד פנינים)

ולנושא הצנרת- אם בונים אותה עם דודי מעבר גם 3 צול לא יעשה רעש מוגזם. מה גם שבד"כ כשנוסעים עם נשים וילדים- לא מגיעים לסל"ד גבוה, לפחות לא לאורך זמן.

איטלקיות שובבות שעושות בלאגן :lol:

Autobianchi Y10

Fiat Punto GT

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנשים, תנשמו עמוק. קחו את החיים בקלות, גם ככה לא תצאו מהם בחיים.

*אני יודע של-B4 R אין מנוע טורבו, זה כתוב הודעה אחת בדיוק מעל שלי. זה נכתב בברכת חג שמח וזה הקטן גודש יהיה.

*מוזמנים ללכת לכל סדנא ולהגיד שאתם רוצים צנרת שקטה כמו המקורית. זה פשוט לא יקרה.

*איפה רשמתי צנרת=אגזוז פתוח? אולי עוד לא הבנת שאתה לא מדבר עם ילד בן 4.

*פנינים שוות הרבה כסף בימינו, אשמח שתראה לי איפה פיזרתי אותן שאוכל לאסוף חזרה.

בוא נשחק משחק:

תעלו לפה סרטון מהארץ של אוטו עם צנרת משופרת (שלמה) שלא עושה הרבה רעש מעל 2000 סל"ד. הזוכה יקבל את כל הקניידלעך שנשאר אצלי לאחר הערב חג.

אם טעיתי, אודה שטעיתי. והיי, אפילו נהנה מכמה צלילים מענגים לכבוד החג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אני צריך להעלות סרטון?

למרצדס S קלאס יש רעש אגזוז חרישי, לא פחות מזה!

וזאת חרף ה V8, חרף ה 5 ליטר וחרף ה 435 כ"ס שלה.

יש קשר עקיף בלבד בין רעש לבין נתוני זרימה ואם הוא קיים, הוא קיים אך ורק בדודים ולא בצנרת!

כל דוד מגיע עם שני נתונים עיקריים, נתון זרימה (נמדד בד"כ CFM) ונתון רעש (נמדד בדציבלים) ואין שום בעיה לבחור דוד סולידי ושקט עם נתוני זרימה מצוינים.

אם הסדנה היא סדנה שצוחקת כשאתה מבקש מערכת זורמת ושקטה, שתמשיך לשרת ערסים שרוצים "אגזוז לחץ על העונדה שלהם", לא רק זאת, המערכות "תוצרת בית" של איזה סדנאת שקר כל שהוא שהאהבל שמנהל אותה חושב שזה שיש רתכת וצינורות, מכשיר אותו לעשות צנרת לרכבים, בד"כ רועשות לא "כי הן זורמות יותר" אלא בגלל חוסר איזון בין נתוני זרימה לבין לחץ הפוך (BACK PREASURE) מה שגם בסופו של דבר מתבטא בירידה בהספק ולא עליה.

סדנא רצינית, ויש כאלה בארץ, לא רק שלא תצחק, ההפך המוחלט, היא תעריך את הדרישה ותקיים אותה, די בקלות.

כמו שאמרו לך, טעית, לא נורא אבל ההתעקשות והיציאה לקרב במתכונת של "ההגנה הטובה ביותר היא התקפה" קצת מגוחכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל עניין של מתמתיקה, ניתן להתגבר על כל רזוננס ואף להגביר תדרים שנשמעים "בשרניים" כמו שעשו באברט הקטנטנה והמנוע 1.4 טורבו שלה.

גם מערכת פליטה זרימה חופשית ניתן ליצר ברעש מינימאלי, זו השקעה של זמן וכספים נטו.

בנית מערכת? יש רעש? תמדוד בסקופ את תדר הרזוננס ותעשה את המתמתיקה כדי לייצר דוד ביניים שיפחית את התדר הזה...

מתי פעם אחרונה ראית בארץ מישהו שבאמת עושה ככה בזול?

לכן אם ברצונך צנרת שקטה, עדיף ללכת על יצרן גדול מחו"ל שערך R&D ובדק כל זה לפני הייצור. לי יש צנרת מקומית כי עניין הרעש לא מתריד אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3634 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...