Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפתא 1.8 1979.

loty
שימו לב! השרשור הזה בן 3654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לחיפושים אחר האלפא אספנות\מיושנת, שתרפא את החיידק המשתולל מאז היפרדותי בעל כורחי מהספרינט, בחנתי לפגישה קצרה אך מרגשת את האלפתא 1.8 ספורט סדאן משנת ייצור 1979, ששייכת לתומר מנשר (הבן של שי למי שמכיר).

האלפא שופצה- מכני כולל הכול, אצל אהוד. המצב הקוסמטי סביר (כמובן כמה חלודות מתחת לצבע, ומכסה מנוע מעט מקולף במסגרת). פנים הרכב מצוין: ריפודים, דש בורד, גג.

חברים אשמח לכל חוות דעת מבמבינים יותר והמבינים פחות הן על הדגם הכללי והן על הרכב המדובר למי שמכיר.

תודה וחג שמח, לוטן.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 43
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הרכב הספציפי מושקע, האלפטה מסדרת 116 היא רכב מהנה לנהיגה ומרגיש די מודרני, לא מעייף גם בנסיעות ארוכות, התנהגות הכביש מעולה עקב חלוקת משקל אופטימלית. מבחינת חלפים, מיכנית ניתן למצוא הכל, פלסטיקה קצת יותר קשה אך עדיין מוצאים.

בהצלחה.

ראובן, חבר מועדון אלפא רומיאו קלאסיק ישראל

בפייסבוק: ALFA ROMEO CLASSIC ISRAEL

נפגשים בימי שישי ביכין סנטר פ"ת החל מ-16:30

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה חברים, שתי התגובות עוזרות מאוד.

הבעיה שהמחיר כרגע גבוה הרבה יותר מהרגיל לרכבים האלה, ואני מתלבט בזה.

למרות שהרכב עבר פחחות וצבע לפני כחמש שנים, הפח מתחיל לגלות חלודות מתחת לצבע (בעיקר באזורים בעייתיים) ויש להחליף 4 צמיגים שאומנם יש בהם "בשר" אך הם יבשים ובני ארבע, זה השקוף ונראה לעין. כמובן שיש עוד כמה קטנות...

הרכב בהחלט נראה ונשמע מתוחזק היטב, וניכרת השקעה הן מכנית (מנוע, גיר שלא חורק! וקלאץ) והן קוסמטי- בעיקר כל הפנים שלו.

גם אהוד נתן חוות דעת טובה עליו. ואז חוזרים חזרה למחיר המבוקש...

אמשיך לעדכן וממי שיכול לתרום עוד, אשמח לשמוע.

עריכה אחרונה על ידי loty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אלפא מאוד מעניינת פה בלוחות שמפורסמת כרגע למכירה.

אם אתה לא "דלוק" על הדגם הספציפי הנ"ל אז אני חושב שמדובר בקניה הרבה יותר כדאית.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלפתא זה כלי נהיגה אדיר בעיניי, בגלל זה חיפשתי עד שמצאתי אחת טובה, ולא נשארו הרבה...

בענין החלודות, טוב זה אלפא...וזה ידוע. יש כאן דילמה. מצד אחד עוד אין להן ערך כל כך גבוה אז לא ישפצו אותן במליון דולר ובעבודה מושלמת, מצד שני לא ישאירו אותן סתם להרקב...אז התוצאה היא עבודה "קוסט אפקטיב" וזאת התוצאה. אם יש לה קווים יפים ונקיים והיא לא עברה מכות ותיקונים, זה הכי טוב שתמצא. מן הסתם גם אתה אם תקנה לא תשקיע בה עשרות אלפי שקלים רק בקוסמטיקה.

בנושא המכניקה, מסכים עם ראובן שניתן להשיג כמעט הכל אך זה לא תמיד קל. מצד אחד המחיר שהוא דורש הוא לא לגמרי זול, מצד שני כל השקעה שתעשה באלפא (ואתה תעשה, תהיה בטוח...) תעבור את המחיר הזה במהירות הבזק. לדעתי קח בחשבון כמה באמת הרכב מושקע, כמה הוא מגיב, נוסע ומכוון נכון, ולפי זה תחליט. צמיגים זה באמת הסיפור הכי קטן פה.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות חברים.

בקשר ליבוא רכב כזה- לא שווה לייבא והמחיר יהיה פי שניים לפחות וזה לפני "הפתעות". אני כרגע גם לא פנוי להתעסקות בזה...

red על איזו אלפא מעניינת אתה מדבר? כי לא ראיתי בלוח כלום.

בכל אופן יש התקדמות חיובית מאוד בנוגע לרכב, ובהמשך לכך העליתי שאלה בפורום טכני ואשמח אם תתייחסו לכך (אפשר גם כאן) בעיקר מי שמחזיק באלפות מסדרה 116 המועדות לפורענות-חלודה.

בעיקרון ההתלבטות היא האם לעשות עכשיו פחחות וצבע כאשר המצב יחסית טוב כפעולה מנע ולחידוש (ולשם כך אני אצטרך המלצות על פחחים-צבעים מצוינים ואמינים), או שאחכה עד להתגברות החלודות (דבר שיכול לקרות מהר מאוד, וכך אגלה עוד מקומות).

ezl אני חייב לומר שלפני שנהגתי על הרכב לא הייתי מחסידי האלפות המרובעות (אם כי יש בהם מעין "סקס-אפיל"), אבל ובהשוואה לספרינט, ובנהיגה של חמש דקות בסך הכול, זה היה פשוט תענוג.

ד:א, אשמח לשוחח אתך על האלפתא (שלחתי לך בפרטי).

עריכה אחרונה על ידי loty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהמילאנו מעניינת אבל...

נסעתי על מילאנו 3 ליטר אצל אלפמאן בלונדון, הוא ראה שבאתי עם מרצדס קוזוורט אז רצה לעשות רושם. הוא לחץ ולחץ ואין ספק שהדבר הזה נסע מהר.. בסוף שאל "נו? מה אתה אומר?...אמרתי לו שאני מעדיף מנועי 4 צילנידר רגילים בגלל התגובה שלהם ובגלל שיש פחות משקל קדימה. אחרי שהוא גמר להתעצבן הוא הודה שזה נכון...

חוץ מזה, 75 ואלפתא זה סיפור שונה, בהמון מובנים (חוץ מהמזגן..) האלפתא עדיפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהמילאנו מעניינת אבל...

נסעתי על מילאנו 3 ליטר אצל אלפמאן בלונדון, הוא ראה שבאתי עם מרצדס קוזוורט אז רצה לעשות רושם. הוא לחץ ולחץ ואין ספק שהדבר הזה נסע מהר.. בסוף שאל "נו? מה אתה אומר?...אמרתי לו שאני מעדיף מנועי 4 צילנידר רגילים בגלל התגובה שלהם ובגלל שיש פחות משקל קדימה. אחרי שהוא גמר להתעצבן הוא הודה שזה נכון...

חוץ מזה, 75 ואלפתא זה סיפור שונה, בהמון מובנים (חוץ מהמזגן..) האלפתא עדיפה.

פרט בבקשה למה אלפתא עדיפה ומה הכוונה התגובה של 4 צלינדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכמה סיבות לדעתי: ערך אספני, אין חיישנים ואלקטרוניקה, אין הגה כח ולדעתי זה יתרון, משקל קל יותר, תגובת שלדה עדיפה, הרבה יותר יפה, אין את כל הפלסטיקיאדה בפנים, ראות טובה יותר לכל הכיוונים, מנוע קל יותר ולמיטב זכרוני "שמח" הרבה יותר.

לעומת זאת ב 75 אין חלודה (וזה יתרון גדולללללללל...) הכל קצת יותר מודרני, ויש חלונות חשמל ומזגן. אני מניח שגם זמינות החלקים קצת יותר טובה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול אלפתא ו75\מילאנו רכבים שונים למרות הדמיון בקונספט (הנעה אחורית עם חלוקת משקל נהדרת), אותי מעניין לשמוע חו"ד בין אלפתות לבין האלפא 75 T.S, ששם גם יש מנוע 4 ציל' מקדימה, והאף לא נהיה כבד מהמנוע.

לענינינו, על טעם ועל ריח לגבי הרכבים, המילאנו הרבה יותר מתאימה לי מכמה סיבות מאשר האלפות מרובעות הצילינדרים, אני לא נהג שתוקף כל פניה שניה ו"זורק" כל כיכר, היופי במילאנו בהתנהלות ביום יום זה הסאונד החלומי בשילוב עם המומנט הרב שמתחיל בסל"ד נמוך לעומת האלפות מרובעות הצילינדרים, ששם אם אתה רוצה מומנט, הדבר מתקבל בטווח העליון של הסל"ד, והסאונד שלטעמי לא בר השוואה למנועי הV6 של אלפא.

כל אחד ומה שהוא מחפש ברכבים, אבל בוא נאמר שמבחינת הנאה, המילאנו מאוד מהנה לנהיגה, ועם המון כוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים אתך לחלוטין, מדובר ברכבים שונים מהרבה בחינות. לגבי טווין ספארק מול המנועים ה ״רגילים״, שוב אני מעדיף את הרגילים. הייתה לי טווין ספארק מקורית והיא היתה נהדרת מהרבה בחינות, אבל משהו בתחושה של המנועים הקלאסיים היה עדיף בעיניי, כמו גם היסוס בתגובת הדוושה הראשונית שקיים בכל דגמי הטווין ספארק שמאוד הפריע לי לעומת התגובה של שני ווברים מכוונים היטב שהיא אחד הדברים שאני הכי אוהב באלפא. לטווין ספארק שלי היה גם גיר מעולה ומחולק היטב ודיפרנציאל מוגבל החלקה, אני מניח שיש את אותם הדברים במילאנו, וזה יחד עם מנוע קל עשה כלי נהיגה פנטסטי. אחד הדברים שלא אהבתי היא העובדה שהאף נעשה קל במהירויות שאסור להזכיר, מן הסתם בזה המילאנו טובה יותר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3654 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...