Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב 7 מקומות ל-30K ק"מ בשנה - ליסינג או רכישה משנתון סביר?

gillz
שימו לב! השרשור הזה בן 3625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעיקבות החלפת מקום עבודה - הדילמה עולה שוב...

נסעתי עד עכשיו 4 שנים בסניק 5 מושבים ואחר כך 5 שנים ב-C4 פיקאסו 1600 טורבו רובוטית.

המחיר של הליסינג ידוע לי ואני מנסה לראות כמה אני יכול לחסוך בהוצאות ע"י רכישת רכב יד2 בנסועה שלי (30K לפחות).

זה יהיה הרכב העיקרי וככל הנראה היחיד וצריך להסיע זוג+3+כלבה+חברות/סבתא מדי פעם.

השימוש הוא 80% בינעירוני (ב"ש-ת"א) וכמעט לא בפקקים - בעיקר נסיעות לעבודה אבל גם לטיולים/קמפינג עם הרבה ציוד .

אני מעוניין ברכב מרווח ונוח ומאוד מאוד מרוצה מהפיקאסו למרות הגיר הרובוטי... התרגלתי.

עם זאת, כל חלופה משתלמת תתקבל בברכה.

(1) 6-7 מקומות. מוכן לשקול 5 מושבים מלאים כמו בסניק אם מדובר בחסכון כספי מאוד משמעותי.

(2) מחיר גמיש מאוד אבל הכוונה להוריד עלויות כל עוד זה לא גורם לפגיעה משמעותית בשאר הפרמטרים (נאמר 60K-120K).

(3) יד נמוכה ושנתון/ק"מ סביר כי אני לא מעוניין לנהוג ברכב שחוט כרכב עיקרי. ממש לא חייב חדש אבל לא רוצה "להתכלב".

(4) עלויות אחזקה/תיקונים ובעיקר דלק נמוכות ככל האפשר - הבנתי שהפיקאסו מהחסכוניות שיש, לא?

הייתי בלובינסקי-טרייד וטרייד-מובייל וזה מה שקיבלתי פחות או יותר:

* C4 פיקאסו דגם PACK (עם גגון ופתחי מיזוג מאחור) 01/2011 עם 55000 ק"מ יד1 מפרטי - 98000 ש"ח

* C4 פיקאסו דגם SX (רובוטית רגילה) 08/2011 עם 97000 ק"מ יד1 מליסינג- 94000 ש"ח

* C4 פיקאסו דגם SX (רובוטית רגילה, 1600 טורבו) 03/2009 עם 98000 ק"מ יד1 מליסינג - 60000 ש"ח (מנוע הוחלף!)

מצד אחד אפשר לקחת רכב עם שנה ומשהו על הכביש + אחריות יצרן במצב כמו חדש ב~120K, להיות בראש שקט ולחטוף ירידת ערך או לקצה השני אפשר לקחת רכב כמעט-שחוט בחצי מחיר ועם ישור קו רציני ותיקונים עדיין לצאת בהרבה פחות, לא?

אשמח לכל עצה ו/או חלופה אפשרית

תודה!

נ.ב: אחת הבעיות עם מיניוואנים זה שהריפודים של המשומשות לרוב במצב מזעזע ואם לא רוצים רכב-צוענים עם כיסויי-מושב אקלקטיים זה הופך להיות עניין יקר מאוד... כל ריפוד-מושב מקורי זה אלפי שקלים.

עריכה אחרונה על ידי gillz
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 99
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ועוד שאלת תם אם אפשר, כיוון שמעולם עוד לא היה בבעלותי רכב פרטי...

באופן גס, לרכב כזה, סביר להניח ירידת ערך של ~15% לשנה ב~5-4 שנים הראשונות ונאמר 10% לשנה לאחר מכן?

ואז, לקנות רכב כמעט חדש + אחריות יצרן נאמר ב-120K ולמכור אחרי 3 שנים בסביבות ה-75K משמעו הפסד של 1250 ש"ח לחודש על פני 3 שנים או 1100 ש"ח לחודש על פני 5 שנים.

לעומת זאת, אם אני קונה משהו 2009-8 עם ק"מ סביר ב~70K ומוכר אחרי 3 שנים ב~45K אופטימי + 15K בצד ליישור קו ותקלות לכל התקופה יוצא לי בערך סכום דומה לחודש...

במצב כזה, לא עדיף כבר ללכת על כמעט-חדש (בהנחה שלא צריך מימון)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי נראה שיתכן שעדיפה רכישה בליסינג פרטי (ללובינסקי יש תוכנית ששווה בדיקה)

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש לא!

1) עלות הכסף זולה עכשיו.

2) זה כולל טיפולים (ייתכן שגם ביטוח)

3) אתה יודע בדיוק כמה זה יעלה לך ואין הפתעות (וגם זה שווה כסף)

מציע לך לבדוק לעומק - יתכן אפילו שזה יצא זול יותר מרכישה סתם עד כמה שזה נשמע אבסורדי.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה !

(1) אין לי בעיה של מימון ואם אני לא טועה, בסוף בכל סוג מימון יש אקסטרא ריבית שאתה משלם.

(2) לא ידעתי - אבדוק מה זה כולל אבל זה אקסטרא בד"כ ובטח יקר יותר מלעשות לבד, לא?

(3) ביררתי בשני מקומות ועסקאות ליסינג פרטי מוגבלות ל-20K ק"צ ולאחר מכן זה עולה שקל לק"מ חריגה!

(4) מהדיונים בנושא ראיתי שיש תחום די אפור לגבי העלויות בסוף התקופה מבחינת שווי רכישה, שמאות, תאונות וכדומה. זה תקף כמובן גם ברכישה פרטית...

מה שעדיין עושה את זה מעט אטרקטיבי זה שזה אמור לחסוך את ביזבוז הזמן וימי עבודה על טיפולים, תיקונים, מכירת הרכב יד2 בסוף התקופה וכדומה

זה שווה מעט פרמיום - אני עדיין לא יודע כמה יותר זה יוצא.

גם עדיף שמרבית הכסף נשאר אצלי נזיל בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ועוד עניין - כדאי לעשות פזומט/דלקן/ספידומט?

ממה שהבנתי מדובר בהנחה של 23 אג' לליטר מהמחיר המלא - יוצא למשל 7.45 ש"ח לליטר 95 היום או 3% הנחה בלבד ואתה כבול לתחנת דלק ספציפית (באיזור שלי רלוונטי רק דור-אלון או פז).

עם 30K בשנה זה יוצא נאמר 2500 ק"מ לחודש או בערך 200 ליטר בנהיגה חסכונית (12.5 ק"מ לליטר).

פחות מ-50 ש"ח לחודש ועוד פחות מזה אם משווים למחיר "שירות עצמי"...

די עלוב.:?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראו למשל פה:

http://www.fulltank.co.il/ShowFuelStationDetails.asp?id=61791314

מחיר אוקטן 7.29 ש"ח בלי טובות, ובשאר 7.50 ש"ח (בשירות עצמי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1) תמורת תוספת לא גדולה למחיר הנקוב - יסכימו גם ל-30000 ק"מ לשנה, רק חשוב לסגור זאת מראש

2) מחירי הטיפולים אינם יותר יקרים - כי מבחינתם הם רוצים לעודד לקוחות לרכוש מכוניות שלהם אז זו דווקא דרך לסבסד.

3) לגבי התקן תדלוק, יש לבדוק לגופו לפי התעריפים המוצעים באיזורים בהם אתה מרבה לנסוע.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(1) אשאל שוב - בשני מקומות לא הסכימו)

(2) יתכן - שווה לבדוק.

תודה!

בטווח ה"נמוך" של מה שאני שוקל, ראיתי את זה למשל (מפרטי - לא חושב שזה סוחר לפי מה"מדריך" שפורסם כאן)

PACK.jpg

מה דעתכם? הרכב על הכביש מיולי 2007 עם 144K ק"מ - דגם PACK עם גגון, פתחי מיזוג אחוריים, חישוקי מגנזיום, מסכי DVD במשענת ואיתוראן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר. היה פה מישהו בפורום שיצא עם פיקסו 2009 יד 3 190 אלף ק"מ, מנוע 2 ליטר רובוטי במחיר מצחיק של 34000. המחירים שאתה מציג כאן לא ממש דומים לזה. לא ידעתי שיש שוק כל כך חזק לפיקאסו.

שם המדתמש לו הוא 'מפתח' והוא רכש מקרסו טרייד בעפולה

עריכה אחרונה על ידי ST12345

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם הנ"ל הוא יד1 מפרטי, הדגם ה"מפואר" PACK ועם 144K ק"מ בשנתיים יותר על הכביש.

זה גם ככל הנראה לא המחיר הסופי - זה רכב שנמכר אצל היבואנים יד1 מליסינג בסביבות ה-50K ומטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל ה-C4 פיקאסו החדשה (דיזל, לא רובוטית) מציעים מחירים מאוד אטרקטיביים לליסינג על הדגם הנוכחי...

מאות שקלים פחות ממה שהיה לפני חצי-שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציעים לי קשקאי+2 "אסנטה" הנעה כפולה באותו מחיר של הפיקאסו PACK הנוכחי.

מה דעת חברי הפורום?

האם יש לו איזושהי יכולת שבילשטח ששווה להתפשר במרחב המחיה? האם הוא זללן דלק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר העדיפות מבחינתך אמור להיות בראש ובראשונה צריכת הדלק ולכן היה נכון להגיד שסולר יהיה נכון לגביך וכך

תוכל לחסוך ראשית בצריכת הדלק.

ברשותנו מגוון רחב של רכבי דיזל למינהם מונדאו ו S-MAX .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3625 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...