Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוברת נוסחי האישום (חנ"א)

Leonid
שימו לב! השרשור הזה בן 7066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אתמול היה לי מפגש עם שוטר, וקיבלתי דו"ח. לא משנה על מה - זה לא העיניין.

3 שאלות לי אליכם:

1. השוטר הודיע לי שאני אקבל את הדו"ח בדואר, ונסע. לא חתמתי על כלום. האם זה אומר שהוא וויתר לי, או שמא עליי לחכות לקנס המיועד בדואר?

2. אם התשובה לשאלה מספר 1 היא חיובית, תוך כמה זמן מגיע הקנס?

3. עכשיו בקשר לחוברת נוסחי האישום של המשטרה.

אני מצטט את אתר המשטרה:

תקנות התעבורה המהוות את הבסיס החוקי לעבודתו של שוטר התנועה מאוגדות בספר עב כרס. השוטר אינו יכול לשאת ספר זה עימו לכל מקום, ולכן הומצאה עבורו החנ"א - חוברת נוסחי האישום. חוברת זו מכילה לא פחות מאשר ?679 סמלי סעיף שונים בהתאם לפרקים השונים.

חיפשתי באינטרנט את העבירה שביצעתי, כדי לדעת מה העונש עליה, אך האמור למעלה זה המידע הכי טוב שהצלחתי לדלות מן האינטרנט. האם יש מקום, שבו אפשר לצפות ב679 הסעיפים הללו?

בתודה מראש,

לאון

נ.ב

אם למישהו יש אפשרות לברר לי לגבי העבירה המסויימת שביצעתי, במטוטא מכם צרו קשר בפרטי.

vot tol'ko na nas gnat' ne nado....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת חוברת זו:

להימנע מדו"חות בנוסח: "נהגת כמו מטורף אני בעיניים שלי ראיתי אותך משתולל"

אלא יותר בנוסח: "נהגת ברכב הנ"ל בקלות ראש בכך ש... וזאת בניגוד לתקנה XYZ"

הם הגדילו לעשות כשהם הכינו מדבקות לעבירות מהירות, כשבמקום שצריך לציין מהירות יש משבצת ריקה.

וכך לא נשאר לשוטר החכם מרווח לטעויות.

ולמה אתה צריך עותק של חוברת זו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם זה אומר שהוא וויתר לי, או שמא עליי לחכות לקנס המיועד בדואר?
אני לא הייתי בונה על זה.

אמא שלי קיבלה קנס לא מזמן בדואר אחרי שבירכתי את השוטר על שפיותו החביבה. חתיכת אוכל &^%$&$%.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מטרת חוברת זו:

להימנע מדו"חות בנוסח: "נהגת כמו מטורף אני בעיניים שלי ראיתי אותך משתולל"

אלא יותר בנוסח: "נהגת ברכב הנ"ל בקלות ראש בכך ש... וזאת בניגוד לתקנה XYZ"

הם הגדילו לעשות כשהם הכינו מדבקות לעבירות מהירות, כשבמקום שצריך לציין מהירות יש משבצת ריקה.

וכך לא נשאר לשוטר החכם מרווח לטעויות.

ולמה אתה צריך עותק של חוברת זו?

אכן מטרת החוברת ליצור נוסח אחיד.

גם אם הנוסח לא יהיה אחיד עדיין הדו"ח לא ייפול בבית משפט (אלא אם כן הניסוח יהיה באמת גרוע).

הסיבה שנוצרו המדבקות היא נטו להקל על השוטר ולקצץ את הזמן בו השוטר מתעסק בכתיבת הדו"ח ואינו פנוי לשים לב למתרחש סביב (=דו"חות נוספים) וגם לקצר את זמן ההמתנה.

המדבקה לא נוצרה למניעת טעויות כתיב של שוטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכל עורך דין המתמחה בתחבורה יש את קובץ החוקים, אתה יכול גם לרכוש אחד. ים של כסף. אין אפשרות להשיג יד שניה, כי הקובץ מתעדכן לפי דפים. (זה קלסר, כל שינוי בחוק אתה מקבל את העדכון)

פגישה ראשונה אצל עורך דין בדרך כלל ללא חיוב, אתה רק רואה היכן אתה עומד. אולי כדאי לך לפנות לאחד, לראות במה מדובר.

אפשרות שניה, למצוא שוטר חביב ולשאול אותו מה מהות העבירה... גם השוטרים בני אדם וקיים סיכוי שהוא אפילו יתיחס אליך ויענה...

לפעמים הדו"ח לא מגיע בדואר מסיבה זו או אחרת. אם הוא לא הגיע בגלל כתובת לא מעודכנת במשרד הפנים, זו בעיה שלך.

dirty old man

need love too

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את הקובץ הנ"ל מאחד ממשתמשי הפורום, שהוריד אותו באי-מיול... :D

לכן, אין צורך ללכת לשום עורך-דין, ולשלם בוחטה כסף

vot tol'ko na nas gnat' ne nado....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי את הקובץ הנ"ל מאחד ממשתמשי הפורום, שהוריד אותו באי-מיול... :D
מה הסיכוי שגם אנחנו נוכל עיין בו?

אגב, המדבקות נועדו להקל על השוטר לרשום שוב ושוב את אותו נוסח אישום.

ישנן תקנות שזה ממש מבאס לכתוב, מה גם שאנשים לא לומדים ולא חסר 'חכמים' שנתפסים כל פעם על אותה עבירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...