Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הגדלת מידת הצמיגים בפאביה 12'

שימו לב! השרשור הזה בן 3686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפאביה הגיע ל50 אלף ק"מ, הדגם הפשוט, ועוד מעט אני אצטרך להחליף לה צמיגים.

כרגע המידה היא 185 ברוחב, חשבתי להגדיל ל195. (אני יודע שזה אפשרי מבחינה חוקית).

ההחלטה להגדיל נובעת מזה שהרכב נוסע לרוב בבינעירוני על מהירויות גבוהות, כרגע מרוצים ממנה אבל אולי כדאי לשפר יותר את האחיזה וההרגשה ברכב בשביל כמה שקלים.

השאלה אם אני צריך להוציא אישור כלשהו, או שפשוט לקנות ולהתקין אותם וזהו?

האם אני אצטרך להחליף את הג'אנטים? (לא מגנזיום!).

תודה ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

195/55/15 - כפי שקיים בפאביה 1.2TSI עם DSG / כפי שקיים בפאביה 1.2TSI ברמת גימור Elegance.

205/45/16 - כפי שקיים בפאביה ברמת גימור SPORT.

205/40/17 - כפי שקיים בפאביה vRS / כפ שקיים כאופציה בכל רמות הגימור (בעולם כמובן, לארצנו לא הגיע vRS).

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אבחר ב195, גם מבחינת עלויות (או שאני טועה), וגם פחות מכות בגב בכבישי באר שבע (חתך יותר גדול, של 55 ששונה בכ5 מ"מ מהצמיג הנוכחי).

תקנו אותי אם אני טועה.

לא ענו לי שם, האם הג'אנט המקורי שיש לי עכשיו מתאים או שצריך להחליף אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המידה הנוכחית שלך היא 185/60/14?! אם בכוונתך לשנות ל-195/55/15, אז כן יש צורך בג'אנטים חדשים.

הפרש עלויות של הצמיגים וזמינות של דגמים אתה יכול לבדוק ברשת בtires4u/tireclub/tiredeal וכולי, ובפנצ'ריה הקרובה לביתך.

מידת החתך הינה באחוזים מרוחב הצמיג ולא במ"מ. עליה במידה היא בדרך כלל ירידה בחתך, משמע פגיעה בנוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שלא יהיה, אני לא ממליץ לקחת את המידה של דגם הספורט (205/45R16).

בדיעבד, עשיתי טעות שבחרתי בדגם הספורט ולא באלגנס בזמנו - האבזור היה אותו דבר ואפילו גדול יותר באלגנס (בקרת אקלים דיגיטלית).

בספורט יש חישוקים עם המידה הנ"ל, וזה פשוט מציק בעיקר כשהרכב עמוס. כל פס האטה מקבלים "בום" לגב, הנוסעים מתלוננים ושואלים אותי מה זה - וזאת לא תקלה, ככה זה גם כשהרכב היה חדש. כל שקע קטן של ביוב מורגש כאילו נפלתי לבור עמוק, כל הרכב מזדעזע. לפני שנתיים התפוצצו לי 2 צמיגים בגלל בור, ולרכבים עם חתך גדול יותר שעברו על אותו בור לא קרה כלום.

מסקנה: לרכב שנוסע באופן יומיומי, אני לא ממליץ צמיגים בעלי חתך נמוך. לרכב ספורט זה משהו אחר, לא לרכב לשימוש יומיומי רגיל כמו הפאביה. מה שכן, האחיזה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גיא, אחדד לך דברים.

א. בדגמים הראשונים (2008 ותחילת 2009) היו משולשים ובושינגים שונים. מבחינת נוחות נסיעה - הן הרבה יותר נוקשות מאלה שהגיעו מאוחר יותר ובהן משולשים ובושינגים שונים (זהים לאלו של ה-vRS דרך אגב, שגם שיפרו את ההיגוי). זאת אומרת, גם הדגמים שנעלו צמיגים צנועים יותר - סבלו מאותה בעיית נוקשות, לא רק ה"ספורט". המשולשים והבושינגים שונו על ידי היצרן בעקבות בלאי מואץ (להפליא).

ב. אחרי 4 רכבים עם צמיגים במידה הזאת (איביזה"ספורט" ועוד שלוש פאביות "ספורט") - נקרע לי צמיג אחד וגם זה כי היה שחוק לחלוטין (הפך להיות סמי סליקס, אחרי לא מעט נהיגות בכבישי ירושלים וכמה ימי מסלול בערד דאז). מעבר לכך, לא היה לי שום אירוע חריג שבגללו נקרע או התפוצץ צמיג. החסרון היחידי בנעילת המידה הזאת - עלות הצמיגים גבוה יותר מזו של המידות הנוספות.

ניר, כך או כך תצטרך להחליף חישוק. זה כבר לא משנה אם הוא יהיה חישוק פח או סגסוגת. סט חדש אתה תצטרך לקנות.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה צריכים לעלות ג'אנטים חדשים מידה 195 R15 ? (אפשר להשיג גם טאסות מקוריות איתם?)

לא רוצה סגסוגת או המקושטים למיניהם, כשקניתי חשבתי על מגנזיום אבל זה עלה המון אז ויתרתי, אני על הרכב הזה מעדיף להשאר עם ג'אנט פשוט וטאסות.

תודה רבה למי שהגיב ולמי שהגיב מניסיון במיוחד.

אני לא צריך על הרכב הזה מידה 205... (תאכלס לא היה לי אף פעם רכב עם המידה הזאת, סה"כ זה מיותר על פאביה, אצלי לפחות נוהגים עליה רגוע).

הרכב נוסע הרבה בבינעירוני והרבה בעיר, בב"ש אולי יש כיכרות כמו בדובאי אבל הכבישים על הפנים בחלקם (בורות מהמורות ומה לא).

מידה כמו 205 לא פגעה לכם בצריכת דלק?

אצלי ה1.4 עושה בבינעירוני לכיוון 1/15 בנהיגה לא הכי חסכונית.

עריכה אחרונה על ידי nir100
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ה- 205/45/16 הותקן במקור, כך שלא יכול להשוות למשהו אחר. בבין עירוני על 100 קמ"ש/הילוך שישי/2200 סל"ד צריכת הדלק (לאחר תקופת ההרצה) היתה 17.2 ק"מ לליטר לפי המחשב דרך. לא בדקתי שוב מעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחשב הזה חיי בעולם אחר, נניח שהסטייה שלו היא כלפי מעלה באחוזים בודדים, זה עדיין מצויין.

היה פה כמה עם רכבים אחרים (אחד עם C1 נראה לי) שאמרו שהגדלת המידה לא פגעה להם בצריכת דלק, קצת מוזר אבל אם הם אמרו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3686 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...