Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע 2.0 TFSI מול 1.8T 20VT

שימו לב! השרשור הזה בן 3707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אחרי שמכרתי את הרכב שלי החלטתי להשתדרג לרכב חזק יותר עם פוטנציאל שיפורים טוב יותר.

מה שחיפשתי זה לאון FR\קופרה, גולף GTI, אאודי A3 ו-TT.

מכל אלה ירדתי בגלל שראיתי שהם לא נכנסים לי בתקציב וגם השנתונים שכן נכנסים לי בתקציב כמעט ואין למכירה ומה שיש כבר גמור.

עדיין המשכתי קצת לחפש לאון FR אבל עכשיו החיפוש שלי התמקד בעיקר באיביזה קופרה 1.8T.

הסתכלתי לכיוון הקופרה כי ממה שהבנתי יותר קל וזול לשפר אותה מכל מנועי TSI\TFSI בגלל שמנוע ה-1.8T יחסית ישן שיש לו שוק שיפורים מאוד רחב ועשו עליו אלפי פרוייקטים וניסויים. וכמובן כי היא נכנסת לי בתקציב.

מצד שני, הקופרה איך לומר, לא הרכב הכי יפה וגם ניראה או שקיבל סטיגמה כרכב של ערבים (מקווה שאף אחד לא יקח את זה אישית).

ואני חושש מזה שבגלל זה יעצרו אותי מלא משטרות. הרכב הראשון שלי היה פיג'ו 206 XS והיו עוצרים אותי מלא בחיפה.

המשכתי לחפש ואז ראיתי לאון SPORT UP TFSI עם 185 כ"ס לעומת 180 בקופרה.

גם הלאון בדגם הזה לא נראית קרבית, נראית כמו לאון 1.8 TSI רגילה, אבל אני מתנחם בזה שהיא 5 דלתות.

ופה אני בא להתייעץ איתכם, איזה מהמנועים עדיף מבחינת פוטנציאל שיפורים, עלות השיפורים, אמינות כמנוע משופר וכו'?

ואם יש לכם המלצות לרכבים אחרים שעונים לקריטריונים אני אשמח לשמוע.

תקציב: 70,000-75,000.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת עלות שיפורים ה1.8 הותיק הוא הזול ביותר. אם אתה מוגבל בתקציב אתה יכול לחפש gti mk5.

במחיר הזה לא תמצא לאון קופרה גם לא 2008.

בגדול המנוע שיש בספורט אפ הוא קצת בעייתי להספקים שהם מעבר לתוכנה ודאון פייפ (זה המנוע שיש גם בgti mk5).

Got To love It

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייתי מעבר לתוכנה ודאון פייפ?

למה?

ואני הכיוון שלי בתור התחלה לפחות זה תוכנה, יניקה, צנרת מלאה, דוד אחורי ובהמשך גם בוסט מתאנול וטורבו גדול יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תנסה פה:

http://www.vagit.co.il/forum/phpBB3/

דעתי - אם אתה רוצה רכב 100% ספורטיבי אתה צריך את התקציב המתאים לזה.

אם אתה רוצה רכב גם ספורטיבי וגם יפה וגם חזק וגם הכל, תקנה אאודי R8, אם התקציב לא מאפשר צריך לעשות התפשרויות נכונות, אתה יודע טוב מאוד את המצב והתקציב שלך לא מתאים לרכב שאתה רוצה אז במה אתה צריך ייעוץ לא הבנתי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעייתי מעבר לתוכנה ודאון פייפ?

למה?

ואני הכיוון שלי בתור התחלה לפחות זה תוכנה, יניקה, צנרת מלאה, דוד אחורי ובהמשך גם בוסט מתאנול וטורבו גדול יותר.

אין למה, הוא סתם רשם את זה.

המנוע בלאון TFSI זהה לBWA בגולף MK5, דווקא פחות בעיה להספקים גבוהים.

מה שכן, למנוע נקודות שצריכות טיפול שנפתרו במנועי הTSI (דלק/PCV).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש לך לאון 1.8TSI מהשנים האחרונות, הן נסחרות במחירים נמוכים יחסית. תקבל מנוע נהדר, עם המון אופציות שיפור עתידיות ורכב משנתון גבוה יחסית (2010 ואפילו 2011).

נכון, זאת לא קופרה.. תחסוך עם הזמן ותשקיע בשיפור מתלים ובלמים. תקבל שיפור ניכר בהתנהגות ובהנאה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור אחד ששיפר לא מעט רכבים בעבר יש כמה נושאים חשובים שאתה צריך להגיע להחלטה :

1. האם הרכב הנ"ל הינו הרכב היומיומי שלך או רכב השיפורים שלך ?

2. מה אתה מעוניין לקבל מהרכב ?

לאון קופרה היא השקעה יחסית יקרה למה שתקבל כנ"ל גם הגולף GTI

יש לך את מנועי ה- 1.8 בדגם ה- TSI שאפשר לעשות איתם מה שאתה רוצה ואמינות של מנוע ה- 1.8

תמיד קיימת לך אפשרות לקפוץ לטורבו K04 ומשם השמים הם הגבול עד 400 וקצת כוח שאז תצטרך להחליף את הגיר ( במידה ואנו מדברים על DSG )

הבוכנות חזקות מאוד הטלטלים אחרי 350 כ"ס צריך להתחיל קצת לחשוש ולשים ל EGT .

אני רכשתי לאחרונה לאון 1.8 TSI DSG לאישתי האוטו מאוד מהנה לנהיגה וזמין והכי חשוב נוח למשפחה ,

בעזרת דאוןפייפ + קיט יניקה ותוכנה stage 1 אתה יכול לעלות בכיף 240 כ"ס באמינות וללא גדילה בתצרוכת דלק - היום הרכב עושה 1:14.7 על דלק 95 !!

תחפש ותנסה למצוא כמה שיותר סטנדרטית מודל 2010 - 2011 .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

papa carlos

למיטב ידיעתי הלאון קופרה מצויידת במנוע TFSI, זה אומר שהיא סובלת מאותן בעיות? (דלק\PCV).

toyota 16v

מנועי הTSI הם בעלי פוטנציאל שיפורים גבוה יותר מה-1.8T הישן?

כי איביזה קופרה מגיעה במקור 180 כ"ס ובעזרת דאון פייפ, קיט יניקה ותוכנה סטייג' 1 מגיעים לאיזור ה-220-225 כ"ס לפי מה שהבנתי.

הלאון 1.8 TSI מגיעה עם 160 כ"ס ואתה טוען שבעזרת דאון פייפ יניקה ותוכנה מגיעים ל-240 כ"ס.

הרכב יהיה הרכב היומיומי שלי.

מה אני מעוניין לקבל מהרכב? כוח.

השאיפה היא להגיע לאיזור ה-300 כ"ס, אני יודע שבמנועי ה-1.8T הישן יש המון פרוייקטים שהגיעו לתוצאות כאלה בעזרת טורבו גדול יותר כמו K04 וזהו, בלי לחזק מנוע וכדומה.

השאלה איך המצב במנועי TSI לדוגמא הלאון המדוברת, כמה פרוייקטים כאלה יש, איך זה משפיע על הבלאי וכמובן מה העלות של זה לעומת ה-1.8 הישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

papa carlos

למיטב ידיעתי הלאון קופרה מצויידת במנוע TFSI, זה אומר שהיא סובלת מאותן בעיות? (דלק\PCV).

toyota 16v

מנועי הTSI הם בעלי פוטנציאל שיפורים גבוה יותר מה-1.8T הישן?

כי איביזה קופרה מגיעה במקור 180 כ"ס ובעזרת דאון פייפ, קיט יניקה ותוכנה סטייג' 1 מגיעים לאיזור ה-220-225 כ"ס לפי מה שהבנתי.

הלאון 1.8 TSI מגיעה עם 160 כ"ס ואתה טוען שבעזרת דאון פייפ יניקה ותוכנה מגיעים ל-240 כ"ס.

הרכב יהיה הרכב היומיומי שלי.

מה אני מעוניין לקבל מהרכב? כוח.

השאיפה היא להגיע לאיזור ה-300 כ"ס, אני יודע שבמנועי ה-1.8T הישן יש המון פרוייקטים שהגיעו לתוצאות כאלה בעזרת טורבו גדול יותר כמו K04 וזהו, בלי לחזק מנוע וכדומה.

השאלה איך המצב במנועי TSI לדוגמא הלאון המדוברת, כמה פרוייקטים כאלה יש, איך זה משפיע על הבלאי וכמובן מה העלות של זה לעומת ה-1.8 הישן.

הקופרה \ FR עם מנוע טיפה יותר חזק - להספק שאתה מדבר אני חושב שהמנוע של ה- TSI יתאים לך

מנוע ה- 1.8 הישנים שונים טיפה מהמנועים החדשים - היתרון הוא שהשוק אפטרמרקט ל-1.8 גדול יותר מאשר ל-2.0

בשביל 300 כוח תקנה כבר WRX ותחליף טורבו ומזרקים ושים אינטרקולר חזית ויהיה לך כוח זמינות והרבה כוח

הבעיה היא הדלק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

papa carlos

כן, בדלק גם תכלול בעיית שחיקת כוסית גם במשאבה על הראש מנוע ובעיות פורק בסדרות הראשונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...