Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3, ספיריט מודל 2009 - נקישה חד פעמית אחרי מעבר מהילוך ראשון להילוך שני

david10000
שימו לב! השרשור הזה בן 3702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לאחרונה רכב מאזדה 3, דגם ספיריט, מודל 2009, אוטומט עם 40,000 ק"מ.

כשאני מתחיל לנסוע -
ורק כשאני מתחיל לנסוע
- אני שומע נקישה חד פעמית אחת חזקה מהחלק הקדמי של הרכב אחרי שהרכב עובר מהילוך ראשון להילוך שני.

העניין הוא שהתופעה הזו קיימת רק כשאני מתחיל לנסוע והתופעה לא חוזרת על עצמה במהלך הנסיעה. כשאני מכבה את הרכב ומתחיל לנסוע מחדש, אני שוב שומע את הנקישה כשאני עובר מהילוך ראשון להילוך שני והתופעה
לא חוזרת
על עצמה במהלך הנסיעה.

כלומר, אני שומע
פעם אחת נקישה במעבר מהילוך ראשון להילוך שני
אחרי ההתנעה הראשונית ואחר כך לא משנה מה אני עושה אני לא שומע שוב נקישה (לא משנה אם אני עוצר אחרי הנקישה הראשונה ברמזור ומתחיל לנסוע); כל עוד אני לא מכבה את הרכב אני לא שומע את הנקישה שוב.

אמר לי מישהו שאולי הנקישה נגרמת ממערכת ה-DSC; אז הדלקתי את הרכב ולפני שהתחלתי לנסוע, כיבתי באמצעות המתג את מערכת ה-DSC וכשתחליתי לנסוע, אחרי שעברתי מהילוך ראשון להילוך שני, שוב פעם היתה לי נקישה.

יצויין שהגיר מתפקד מעולה ואי לי כל בעייה איתו.

האם אמורה להיות לי נקישה חד פעמית ברכב הזה ? האם הנקישה היא טבעית ברכב ? האם הנקישה מעידה על בעיה כלשהי ? האם ככה זה בכל רכבי מאזדה 3 מהדגם שלי או שזו בעייה ייחודית לרכב שלי
?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נשמע כל כך טוב,אני מציע לך להיכנס למוסך מאזדה שמכיר את הרכב בשביל אבחון.

מה שאני זוכר שזה שנהגתי ברכב כזה זה שלא היו נקישות בהעברת הילוכים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשתי נוסעת באחת כזו 2010 ואני מניח שהרכב שלה זהה לשלך. לרכב אין מעבר מהילוך ראשון לשני אלא מעבר מ-P ל-R ל-N ול-D ומשם לטיפטרוניק. להערכתי מה שאתה מכנה מעבר "מראשון לשני" הוא יציאה מ-P ל-R פעולה שמלווה בשחרור שן הנעילה של הגיר שאם הגלגלים נשענים עליה, גם תישמע נקישה. המצב שתיארתי תקין לחלוטין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

כשאני מתחיל לנסוע -

ורק כשאני מתחיל לנסוע - אני שומע נקישה חד פעמית אחת חזקה מהחלק הקדמי של הרכב אחרי שהרכב עובר מהילוך ראשון להילוך שני."

מומלץ לקרוא לפני שמגיבים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלוש אבל בכל זאת , יש מצב שזה הבדיקה העצמית של מערכת הABS שקורית לאחר כל התנעה ?

בתאריך 23.5.2021 בשעה 22:04, Shab00 כתב:

(פורד פיאסטהאוטו מצוין אבל למי שתכנן את בקרת האקלים בו מחכה מקום שמור בגהנום.

מדויק לחלוטין. 😂🤣.

עריכה: תודה על 6 שנות שירות פיאסטה יקרה. היי שלום!..... ולא להתראות🤪.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

כשאני מתחיל לנסוע -

ורק כשאני מתחיל לנסוע - אני שומע נקישה חד פעמית אחת חזקה מהחלק הקדמי של הרכב אחרי שהרכב עובר מהילוך ראשון להילוך שני."

מומלץ לקרוא לפני שמגיבים..

תגיד, אתה טרול? יש שרשור שלא הסתכסכת בו עם מישהו? האמן לי שקראתי את הפוסט של פו"ש - רק כשמתחיל לנסוע אפשר להבין כ"רק כשהגלגלים מתחילים להתגלגל" או כ"כשאני מתחיל לנסוע ומעביר את ידית ההילוכים למצב נסיעה...". אני משער שאם היית קורא את הפוסט עוד פעם היית מסוגל אפילו להגיע למסקנה הזו בעצמך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"dorki" - באוטו שלי יש גם טיפטרוניק, אבל כשאני שם את ידית ההילוכים על D אפשר לראות על לוח המחוונים מתי הרכב עובר להילוך ראשון, להילוך שני, להילוך שלישי ורביעי. כשידית הילוכים על D , שנייה או שתיים אחרי שעל לוח המחוונים שאני רואה את הרכב עובר מהילוך ראשון להילוך שני אני שומע את הנקישה הזו.

dorki הרכב, כמו שציינתי הוא רכב אוטומטי, כך שאני לא משלב הילוכים תוך כדי נסיעה: אני נמצא על D ואז כמו שכתבתי אחרי שניה או שתיים כשאני רואה על לוח המחוונים שהרכב עובר מראשון לשני אני שומע את הנקישה. כמו שציינתי אני שומע את זה רק פעם אחת אחרי ההנעה הראשונה ובמשך כל זמן הנסיעה אני לא שומע את הנקישה. רק אם אני מכבה את האוטו ומדליק אותו מחדש אני שומע שוב את הנקישה שנייה או שתים לאחר שהרכב עובר מהילוך ראשון להילוך שני יכשידתי ההילוכים היא על D.

dorki, האם אשתך גם חווה נקישה כזו כשידית ההילוכים על D כמו שאני חווה ? או שזה ררק אצלי ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במחשבה נוספת נתקלתי בתופעה הזו גם אצלנו, אם מתחילים נסיעה כשידית ההילוכים במצב טיפטרוניק ומעלים הילוך לפני שהרכב הגיע לפחות ל- 10 קמ"ש, במעבר ההילוך נשמעת נקישה קלה ולאחריה הרכב מתחיל את הנסיעה שלו בהילוך 2 (כך המחשב מתוכנת בדקתי בספר הרכב). מחר בבוקר אבדוק בעבורך בתשומת לב אם שומעים נקישה בתחילת נסיעה בהתגלגלות הראשונה ב- D.

עריכה אחרונה על ידי dorki
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי לאחרונה רכב מאזדה 3, דגם ספיריט, מודל 2009, אוטומט עם 40,000 ק"מ.

כשאני מתחיל לנסוע -
ורק כשאני מתחיל לנסוע
- אני שומע נקישה חד פעמית אחת חזקה מהחלק הקדמי של הרכב אחרי שהרכב עובר מהילוך ראשון להילוך שני.

העניין הוא שהתופעה הזו קיימת רק כשאני מתחיל לנסוע והתופעה לא חוזרת על עצמה במהלך הנסיעה. כשאני מכבה את הרכב ומתחיל לנסוע מחדש, אני שוב שומע את הנקישה כשאני עובר מהילוך ראשון להילוך שני והתופעה
לא חוזרת
על עצמה במהלך הנסיעה.

כלומר, אני שומע
פעם אחת נקישה במעבר מהילוך ראשון להילוך שני
אחרי ההתנעה הראשונית ואחר כך לא משנה מה אני עושה אני לא שומע שוב נקישה (לא משנה אם אני עוצר אחרי הנקישה הראשונה ברמזור ומתחיל לנסוע); כל עוד אני לא מכבה את הרכב אני לא שומע את הנקישה שוב.

אמר לי מישהו שאולי הנקישה נגרמת ממערכת ה-DSC; אז הדלקתי את הרכב ולפני שהתחלתי לנסוע, כיבתי באמצעות המתג את מערכת ה-DSC וכשתחליתי לנסוע, אחרי שעברתי מהילוך ראשון להילוך שני, שוב פעם היתה לי נקישה.

יצויין שהגיר מתפקד מעולה ואי לי כל בעייה איתו.

האם אמורה להיות לי נקישה חד פעמית ברכב הזה ? האם הנקישה היא טבעית ברכב ? האם הנקישה מעידה על בעיה כלשהי ? האם ככה זה בכל רכבי מאזדה 3 מהדגם שלי או שזו בעייה ייחודית לרכב שלי
?

מוכר

זה בדרך כלל הפעלת סולנואידים של ABS בבדיקה עצמית שמגיע ל 15-20 קמש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת תופעה קיימת אצל הרבה אנשים, וזה לא משנה באיזה הילוך אתה נמצא, לאחר הנעה

ראשונה ותחילת נסיעה לאחר שהרכב עובר 20 קמ"ש מתבצעת בדיקה של אחת המערכות

לא זוכר איזו בדיוק ואז יש צליל כמו שאנשים הגדירו אותו פעם - פתיחת מצית "זיפו".

להלן תרד בנושא המדובר אבל בדגם 2000 סמ"ק שנת 2008:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?265984-%D7%A8%D7%A2%D7%A9-%D7%9E%D7%95%D7%96%D7%A8-%D7%91%D7%94%D7%AA%D7%97%D7%9C%D7%AA-%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%A2%D7%94-%D7%91%D7%9E%D7%90%D7%96%D7%93%D7%94-3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד, אתה טרול? יש שרשור שלא הסתכסכת בו עם מישהו? האמן לי שקראתי את הפוסט של פו"ש - רק כשמתחיל לנסוע אפשר להבין כ"רק כשהגלגלים מתחילים להתגלגל" או כ"כשאני מתחיל לנסוע ומעביר את ידית ההילוכים למצב נסיעה...". אני משער שאם היית קורא את הפוסט עוד פעם היית מסוגל אפילו להגיע למסקנה הזו בעצמך.

מה שתגיד SUNSHINE..לפחות אני באמת מנסה לעזור לבחור ובכלל טורח לקרוא את מה שהוא כתב..

לפותח השרשור,קח את הרכב למוסך שמכיר את הרכב אם אתה מרגיש שמשהו לא תקין,ולא צריכה להיות נקישה בהעברה בין ראשון לשני.

עריכה אחרונה על ידי GUGY
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר אור, עשיתי בעבורך בדיקה מעמיקה תוך שאני מסיע את הילד לביה"ס. תחילת נסיעה, רברס והעברה ל-D, על הצג שבין מד המהירות למד הסל"ד נרשמת האות D בלבד ואין חיווי על מצב ההילוכים (מה שמרמז לי שהרעש הופיע אצלך במצב טיפטרוניק), במצב הזה לא הצלחתי לזהות שום רעש או נקישה ונסעתי עם חלונות פתוחים. אחרי דימום מנוע לתדלוק בוקר - תחילת נסיעה במצב טיפטרוניק, העברת הילוכים מ-1 ל-2 במכוון במהירות מאוד נמוכה, נשמעה נקישה קלה מכיוון החלק הקדמי של הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3702 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...