Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב מליסינג שהוצג כנהג יחיד אולם אינו כזה

foo_bar
שימו לב! השרשור הזה בן 3723 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות השרשור הזה החלטתי לרכוש פורד מונדאו סטיישן. בחיפושיי התקשתי למצוא רכב מפרטי או מחברות ליסינג. בסופו של דבר העלתי מעט את התקציב וסגרתי על מונדאו סטיישן שנת 2012 מחברת ליסינג גדולה ומוכרת. במהלך המו"מ על המחיר התגלעה מחלוקת ביני לבין נציג החברה, אשר נפתרה ע"י כך שהנציג טען שהרכב היינו ליסינג נהג יחיד (אשר מזכה בהפחתה נמוכה יותר מליסינג רגיל במחירון). הנציג הבטיח מסמך אשר מאשר את הדבר במעמד המסירה. הרכב נלקח למכון בדיקה מטעמי, נמצא תקין מלבד צמיגים אחוריים פגומים (שהיו עדיין המקוריים) ורעידות קלות בהגה. חברת הליסינג הביאה לי שובר להחלפת זוג צמיגים (החלפתי את כל הארבעה בצמיגי מישלן) ולכיוון פרונט (אשר בוצע גם כן).

במעמד המסירה קיבלתי את הטופס המדובר שאמור לאשר מקוריות ליסינג נהג יחיד, אולם בפועל מופיע בו רק שהרכב היה במקוריות ליסינג (החכר) ולא השכרה, ללא התייחסות למספר הנהגים. כששאלתי את הנציג למה לא מופיע בטופס "נהג יחיד" הוא טען שזה הפורמט שהחברה מנפיקה וזה מספק את חברות הביטוח. כשביקשתי שהוא יוסיף לטופס את המילים "נהג יחיד" הוא טען שאינו יכול לעשות זאת, ונתן דוגמה ללקוח קודם שלו שגם רכש רכב מהחברה והרכב נגנב, ובעזרת הטופס הנ"ל הוא זכה בהפחתה של ליסינג נהג יחיד מהמחירון אל מול חברת הביטוח.

השתכענתי מהביטחון הרב שהנציג הפגין בטופס הנ"ל וסגרתי את הרכישה. הנציג אף הציע שאצור קשר עם חברת הביטוח שתבדוק את תקינות הטופס. משום שסגירת הרכישה התבצעה ביום שישי (גם לחץ הזמן תרם לעניין) יצרתי קשר עם חברת הביטוח רק ביום ראשון.

חברת הביטוח טענה שהטופס אינו מספק כלל והוא לא הפורמט הנדרש לליסינג נהג יחיד. בעקבות זאת פניתי לחברת הליסינג בבקשה לקבל את הטפסים בפורמט שחברת הביטוח ביקשה. חזרה אליי נציגת חברת הליסינג אשר חתומה על הטופס שבידי, והיא טענה שהרכב הנ"ל אינו ליסינג נהג יחיד ואין להם יכולת לאשר דבר כזה. כשהקשתי עליה לגבי המשמעות של הדבר מבחינת הפרשי המחירונים היא טענה שבמילא הם לא פועלים לפי ההפחתות של מחירון לוי יצחק אלא מורידים רק 8% על רכב מליסינג. בנוסף הנציגה הציעה לי לחפש רכב אחר שעונה על הדרישות שלי.

יש לציין שיש לי מספר הקלטות של נציג חברת הליסינג מבטיח לי שהרכב היינו ליסינג נהג יחיד וכמו כן הקלטה של הנציגה השנייה שאומרת שהרכב אינו ליסינג נהג יחיד. כרגע הנושא עומד מול הנציגה השנייה ומתנהל בעצלתיים במיילים בגלל שהיא לא זמינה בטלפון.

מבחינתי הרכב עומד בדרישות ומצבו טוב ומספק ואין לי שום צורך לחפש רכב אחר (מה גם שאין עוד מונדאו סטיישן בחברת הליסינג). במידה והייתי יודע שהרכב היינו ליסינג רגיל ולא נהג יחיד לא הייתי מסכים מראש למחיר שהוצע לי. הפתרון המיטבי מבחינתי יהיה החזר על המחיר של ההפרשים בין מחירון ליסינג נהג יחיד לליסינג רגיל (אשר עומד על כ-7,000 ש"ח), או לפחות על אחוז נכבד מההפרש.

למישהו יש עצה איך להתנהל מול חברת הליסינג? מה הסיכוי לקבל את הפרש המחירונים? ועד כמה באמת הטענה של הנציגה השניה שהם לא עוקבים אחרי מחירון לוי יצחק אמיתית?

ושאלה נוספת הקשורה למחירון לוי יצחק - אני בדקתי את מחירון הרכב באתר של לוי יצחק. נציג חברת הליסינג הסתמך על הספר המודפס. כאשר רציתי להראות לו שההפחתה לליסינג מרובה נהגים היא 20% הוא התחיל להתפלפל לגבי השימוש בחוברת המחירון לגבי הפחתות - בהתחלה חישב רק את הקילומטרז' מחולק ב-1.5, אחרי זה אמר שבכל מקרה אין עוד הפחתה וכהנה וכהנה דברים. לטעמי המחירון באתר מבצע את שיקלול המחירון בצורה הנכונה ביותר, מבלי להיות פתוח לפרשנות של איזה סעיפים לקחת ואיזה לא. האם המחירון באתר משקף נאמנה את מה החוברת המודפסת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב.

מדובר בחוסר תום לב במשא ומתן, בית השפט בקלות יכול לפסוק לטובתך את ההפרש במחירון. כמובן בתנאי שיש לך ראיות של ההקלטות וכל מה שתוכל להציג. בהצלחה

פיאג'ו 2020, MP3 500

יונדאי סנטפה, 2014

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בעל מקצוע בתחום, אבל כן יש לי משהו להגיד.

לדעתי, חשובה השאלה באיזה מחיר קנית לעומת כמה היה המחירון המשוקלל. אני אסביר.

נגיד המחירון המלא הוא 100K, המשוקלל עם הפחתת ליסינג נהג יחיד הוא 90K, והמשוקלל עם הפחתת ליסינג מרובה נהגים הוא 80K.

הרכב הוצע למכירה ב90K, הגיע פלוני, התמקח קצת על המחיר, והגיע לעסקה של 80K.

בפועל, שילם מחירון משוקלל מלא לפי הפחתת ליסינג מרובה נהגים. אבל אל המחיר הזה הוא הגיע אחרי שהתמקח על המחיר כאשר בעצם הוצג לו מחירון גבוה יותר ממה שהוא באמת.

השאלה הנשאלת היא האם יכולת המיקוח של הקונה בעצם תתפוס בבית המשפט? האם השופט יבין שהוצג מחיר מחירון גבוה יותר ממה שהוא באמת והקונה הצליח להגיע למחיר יותר טוב בזכות יכולות המיקוח שלו, ועל כן יחליט השופט שהמחירון של הרכב היה צריך להיות מוצג כהלכה מלכתחילה, ובעצם יקבע כי על המוכר להשלים את הפער במחירים שהקונה היה מגיע אליהם אם היה מוצג לו מחיר המחירון האמיתי.

או שהשופט יסתכל רק על השורה התחתונה, שבעצם בסופו של דבר הקונה קנה את הרכב במחיר המחירון המשוקלל לפי ליסינג מרובה נהגים, ולא ישנה לו שהוצג ללקוח מחירון גבוה יותר ממה שהוא באמת.

מקווה שאני ברור, ובהצלחה.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להוציא את עניין המחיר, יש כאן עניין של מצג שווא, שיכול להביא לביטולה של העסקה.

אני לא יודע מה נכון לעשות, אני הייתי מוציא מכתב לבוס של הנציג שמכר לך את הלוקש, לבוס של הבוס ולביג בוס, ומוציא אותו שקרן, בלשון המעטה (כמובן, מצרף את ההקלטה הרלוונטית + תמלול). אחרי זה הייתי מופיע אצלהם במקום עבודתו ומוציא אותו שקרן בקולי קולות, שוב, בלשון המעטה.

אבל...

אם כל מה שאתה רוצה זה לקבל כסף בחזרה, בלי לסכן כסף על עו"ד - קח אותם לתביעות קטנות.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם על התשובות. את שם החברה אפרסם לאחר שהסיפור ייגמר.

להערתו של GhostBuster - המחיר הסופי היה מעט נמוך מהמחירון המשוקלל לליסינג נהג יחיד אבל גבוה מליסינג מרובה נהגים. לכן אמרתי שאני מוכן להתגמש בדרישת הפיצוי. אפילו אם נגיע רק למחירון משוקלל של ליסינג מרובה נהגים בכל זאת הרווחתי כמה אלפים.

כמו שכבר אמרתי, אני לא מעוניין בביטול העסקה - הרכב במצב טוב ומתאים לדרישות שלי. ניחא אם זה היה רכב נפוץ (כמו פוקוס סטיישן), אבל זה רכב נדיר ולמצוא עוד אחד (אפילו בתקופה של מספר חודשים) זה לא וודאי כלל. אני מעדיף בהרבה לקבל את ההפרש בין המחירונים. גם אין לי יצר נקמה או עיניים גדולות לפיצוי גבוה.

לגבי תביעה בבית משפט לתביעות קטנות - האם ניתן להסתמך על צילומי מסך של אתר מחירון לוי יצחק בשביל להציג את ההפרש במחירונים? או שאדרש להראות בחוברת המודפסת איך הגעתי למחירונים (שכמו שאמרתי נציג הליסינג ניסה להציג את צורת ההפחתה באופן שונה)? כמו כן, האם במהלך דיון בבית משפט לתביעות קטנות אוכל להשמיע את ההקלטות שברשותי אשר תומכות בגרסתי? בנוסף, האם טענתה של נציגת הליסינג שהם מפחיתים רק 8% על ליסינג תקפה בבית משפט? או שבית המשפט עובד לפי לוי יצחק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הקלטות אפשר להציג בבית משפט רק לאחר שעברו תמלול ע"י גורם מוסמך. שוב, אני לא בעל מקצוע אבל אמר לי את זה חבר פורום שתמלול הקלטות זה העסק שלו, אז אני מאמין שזה נכון.

לא יודע לענות לך לגבי צילומי המסך.

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על איזו חברת ליסינג מדובר? לפני כשנתיים רכשתי רכב ליסינג בן שנה מאלבר ההנחה היתה לפי הנחה של ליסינג רגיל ובנוסף קיבלתי מכתב חתום שהרכב ננהג עלידי נהג יחיד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיפור נורא פשוט: מכתב מעו"ד לחברה ממנה קנית עם תמלול השיחות והוכחה למחיר בו קנית את הרכב, עם דרישה להחזר מיידי של ההפרש בין המחירונים.

במידה ולא מטופל: תביעות קטנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לתמלל בעצמך, כל עוד הצד השני לא יכחיש את אמינות התמלולים (ואין להם סיבה לעשות כך, הם סתם יתבזו).

לגבי איך לפעול - לא יודע.

להוציא להם מכתב רשום עם תמצית התמלולים עם "מבלי לפגוע בזכויות" נשמע לי כמו צעד מתבקש.

לא בטוח שצריך עו"ד כרגע (או בכלל).

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני לא טועה, הקלטות אפשר להציג בבית משפט רק לאחר שעברו תמלול ע"י גורם מוסמך. שוב, אני לא בעל מקצוע אבל אמר לי את זה חבר פורום שתמלול הקלטות זה העסק שלו, אז אני מאמין שזה נכון.

לא יודע לענות לך לגבי צילומי המסך.

במידה והדבר נכון, פותח השירשור יכול לפנות אלי בפרטי - אשמח לטפל לו בזה בחינם - אימי בעלת חברה לתמלול שעובדת עם בתי המשפט.

לפותח השירשור - אני מקווה שתוציא מהם את כל הכסף שמגיע לך, ממליץ לך לפנות למנהלים מעל לאותו מוכר, ולהסביר להם את המצב החמור הזה.

זה שאתה חושב שהרכב הוא מציאה, לא אומר שאתה צריך להגיד להם את זה - אתה צריך לתת להם את ההרגשה שאם לא תפוצה, אתה מבטל את העסקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קטן - נציג חברת הליסינג איתו עשינו את העסקה ואשר טען שהרכב היינו ליסינג נהג יחיד עכשיו מתכחש לזה (וטוען שאמר רק שאמר שהרכב מליסינג ולא השכרה, כפי שרשום בטופס מהחברה). גם השיחה הזו מוקלטת. לאור חוסר הרצון של חברת הליסינג להכיר בטעות שלהם אני אפנה לבית המשפט לתביעות קטנות. אם למישהו יש עוד עצות לגבי התנהלות בבית המשפט לתביעות קטנות מאוד אשמח.

שניר106, תודה רבה על ההצעה, פניתי אלייך בהודעה פרטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית קרא כאן:

http://elyon1.court.gov.il/heb/info/choveret/hesb_ktanot.htm

האם פנית אל חברת הליסינג בכתב? האם דחו את תביעתך בכתב?

לפני שאתה תובע, כדאי שיהיו לך אסמכתות (לא רק שיחות טלפון מוקלטות), המעידות על תלונתך המפורטת ועל נסיונך להגיע להסדר עם חברת הליסינג.

לגבי שיחות מוקלטות נכתב במדריך:

במידה ויש שיחות טלפון מוקלטות מומלץ להעביר אותן דרך תמלול. מומלץ שאת התמלול יעשה אדם מקצועי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

COMMANDER, תודה רבה על ההערה. יש לי התכתבות עם נציגת הליסינג השנייה במיילים. האם מיילים זה מספק או שיש צורך לשלוח מכתב בדואר רגיל? כמו כן, במהלך ההתכתבות ניסיתי להעביר לנציגת הליסינג פעמיים את קובץ האודיו של ההקלטה אבל היא טענה שהקובץ לא התקבל. לאור זאת שהיא לא קיבלה את ההקלטה אשר מוכיחה שהנציג הראשון טען שהרכב היינו ליסינג נהג יחיד היא גם לא הגיבה לבקשת הפיצוי. היא כן הציעה לנסות למצוא רכב אחר, שכמו שכבר אמרתי זה לא אפשרות ראלית (שכן אין עוד מונדאו סטיישן אצל חברת הליסינג). אני אנסה ליצור איתה קשר שוב על מנת למצות את הדיפלומטיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3723 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...