Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנה וחצי ו 24 אלף קילומטר עם בימר 330I E46

nimnim
שימו לב! השרשור הזה בן 3701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בקיץ 2012 רכשתי לי 330I קצת מוכה ולא אהובה,היא חיפשה בית חם ואוהב שיצילו אותה מיידי "חובבי המותג" אני עוד זוכר שהמוכר במקום להגיד "ב.מ.וואים,או בימרים, היה נוהג להגיד "ב.מ.ווטים"?!@ הוא לא ידע מה באמת מסתתר לו מתחת למערכת היפה שטרח להתקין או הג'נטים הנוצצים החדשים שקנה.

לאחר בדיקה אצל ציקי החשש שלי שמדובר בדוגמא שעברה יד ליד מהר ולא באהבה התבררה כנכונה. נזילות פה ,בוצה שם,יקר לסדר אבל לא משהו בילתי הפיך.

רכשתי את הרכב לאחר התמקחות קלה במחיר מחושב,ואכן בחודשים הראשונים השקעתי לא מעט זמן,עצבים וכסף להחזיר את הבובה הזאת למוטב.

נזילת מאטם גיר-תוקנה

הוחלף רדיאטור

הוחלף קארטר שמן

טיפול 10K

גארמושקה חדשה

תושבת מנוע

פלאשיג לבוצה

הוחלפו גם צמיגים וג'אנטים יותר ...סולידים.

כל הריצות הללו,והשקעה הכספית הוציאו לי קצת את הכיף מהרכב אף על פי המחיר המחושב שרכשתי אותה ,היו מספר דברים שלא לקחתי בחשבון שציקי לא עלה עלהם,רדיאטור,תושבת מנוע ועוד כל מיני קטנות),אבל המכה האמיתית הגיעה לאחר שלושה חודשים כאשר אחת הילוך 5 התחיל להחליק, נאלצתי לשפץ ואם כבר לשפץ הלכתי למישהו מומחה סך עלות של 8 אלף שח. (לעזאזל עם גירים ZFׂׂׂ).

המערת יחסים שלי איתה הפכה לטעונה מאוד,חשבתי למכור להודות בהפסד ולהמשיך הלאה,אבל לא היה לי לב או זמן להתחיל להתעסק עם מכירה וטוב שכך,פעמים התמדה משתלמת.

לאחר 5 חודשים סיימתי עם היישור קו המתיש הזה,וסוף סוף הבימרית הזאת התחילה להיות הגיונית,נוחה,נעימה ואמינה כמו שהיא צריכה להיות,הפסקתי לשפוך כסף ולהתחיל להנות!

אז מה יש לנו כאן בכלל?,

מדובר בבימר 4 דלתות בעל מראה קונבנציונלי למדי,

נתונים יבשים: מנוע 3 ליטר טורי חובב דלק,עם 231 סוסים ו23 קג"מ לגלגלים האחוריים,

0-100 עם התיבה האוטומטית, 6.5 שניות מהירות סופית של 250 קמ"ש.

נועלת 17" על 225 \40 .

מה אני לא אוהב:

זה לא מכונית נוחה,בשום קנה מידה הכל אצלה נוקשה הדוושות ההגה,המיתלים במיוחד עם ג'אנט 17" פחות מאספלט מושלם אתה תרגיש את הדרך במיוחד במהירויות בינוניות בין 70-110 קמ"ש.

התיבה האוטומטית,מעבר לכך שבעלות השיפוץ שלה יכלותי לקנות איזו פיאט קטנה במצב רגיל (לא ספורט) היא לא הכי מעודדת נהגיה פרוגרסיבית,ובגדול הייתי מת למנוע הזה עם תיבה ידנית ,עכשיו לך תמצא אחת ,ולא המרה לתיבה ידנית אינה משתלמת בעליל להבדיל מהE36 ששם הסיפור היה הרבה יותר פשוט.

כיסאות-אומנם כאן מדובר כבר בבחירה של מי שקנה את הרכב אבל בחייאת מכונת נהיגה כזאת תוריד עם כמה אלפים ולך על המושבי M עם תמיכה צדדית ,לצערי מושבים דיי סטנדרטים,ואני מרגיש שאני קצת יושב על המושב ולא בתוכו כמו שהייתי רוצה.

ולבסוף וזה עניין של מצב רוח וסובקטיביות,פוזה:אל תצפו להרשים בחורות עם בימר מזדקנת ובטח שאל תצפה מ99 אחוז מהאוכלוסיה להבין שזאת לא 320. האנשים היחדים שנגשים אלי אלו בני דודים בתחנות דלק,"איזה שנה?" "מה המחירון?" "מוכר?" "זה מנוע 2000?".

Now, the good stuff

מנוע?,כן!!!! אומנם ביצועים בקו ישר הם עניין סובייקטיבי של למה אתה רגיל ,מדובר במנוע נהדר,עם העברת כח נפלאה כמו ש6 טורי אמור להיות,מומנט נדיב מאפשר לי לעלות את העלויות לירושלים כאלו היו מישור ,ביציאה מהמקום וקצת רוח חוליגנזים כיבוי בקרת האחיזה היא תדביק

אותך למושב ולא תישאר חייבת לאף וואגית חמה ,אפילו שמדובר על זקנה בת 11 עם 4 דלתות ותיבה אוטומטית.

ואפילו אחרי שנה וחצי במצב ספורט הילוך שני 3 אלף טור ומכת גז,היא מפתיעה אותי לפעמים.

התנהגות:ובכן איני מומחה לנהיגה מתקדמת,אבל אפילו קוף כמוני יכול להחליק את הבובה הזאת בכיכר במהירות נמוכה בלי לחשוש.

זה מפני שהיא כל כך מאוזנת,עם חלוקת משקל של 50\50 הגה מתקשר והרבה כח שנשלח לגלגים האחוריים כל מכת גז קטנה ופרובקציה של ההגה,והטוסיק יוצא. כיף כיף כיף!

כל הנוקשות הזאת פתאום מתחילה להסתדר והכל נסלח בנהיגה אגרסיבית,בלמים עם תחושה נהדרת,עוצרים חזק,ושוב אתה יכול ממש להרגיש מה היא רוצה לעשות,ואיפה המגבלה, בזכות איזון נהדר והגה קשיח ומתקשר,זה מקנה המון ביטחון במיוחד בירידות של ירושלים בשעות הלילה,רק לדבר אחד לקח לי זמן להתרגל וזה שמשום מה היא מייצרת הרבה זווית גילגול בפניות.

סאונד-באופן מפתיע ב.מ.וו שמו כסטנדרט בכל המנוע ה3 ליטר של אותה תקופה ,שסתום פרפר באגזוז לייצרת סאונד בשרני יותר,בהתחלה חשבתי שמדובר ברכיב אפטרמרקט או שמא יש תקלה באגזוז,מסתבר שבמ.ב.וו שיחקו אותה,אפקט הסאנוד בהחלט תורם לאווירה.

ולפעמים אני מרגיש שאני מאסל קאר קטנה עם מנוע 3 נוהם על בודי דיי קטן .LOVE IT.

תא נוסעים-ובכן העולם התקדם שנות אור בכל הנושא הטכנולוגי בתא הנוסעים בעשור האחרון. הבימר מרגישה קצת "dated",בלהתחשב בעובדה שהמודל הוצג ב98,אך מנגד איכות החומרים נהדרת משטחים נעימים למגע,סלון עור מלא כמובן,אצלי הגימור הוא פס דמוי אלומניום(שקלתי להזמין מאיי ביי גימור עץ) הגה ספורט קטן ושמנמן עם כפתורי שליטה,ובקרת אקלים דיגטלית,ציינצ'ר 6 דיסקים ובקרת אחיזה 2 מצבים. מצב אחד של מהבב אור צהוב בגשם,קצת חול,לחיצה של יותר מ70 אחוז על הגז בהילוך נמוך,או מצב כבוי שעושה הרבה כיף.

תנוחת הישבה מצויינת,ישיבה נמוכה,ואתה מרגיש שתא הנוסעים סוגר עלייך בצורה אינטימית והכל הכפתורים נופלים ליד באופן מאוד אינטואטיבי.

מראה ופוזה-

ה46 שייכת לדור הישן של בימרים גם בהתנהגות וגם במראה אני לטעמי מדבור בסאדן מאוד אלגנטית עם ניפוחים במקומות הנכונים שעד היום נראת עדכנית אפילו שעברו 15 שנה מאז הצגתה. פקטור הפוזה הוא בעיקר בסמל,אף אחד לא מבדיל או יותר למה מה ואיך.

פרקטויות ועלויות-

סך הכל 330 היא פשרה מעולה בין רכב נהיגה נפלא וחזק ולבין מכונה יום יומית אמינה ופרקטית. תא מטען סביר,אך קטן בהרבה מכל רכב עם הנעה קידמית כנ"ל המושבים מאחור,אבל זה לא משנה לי כי אין לי חברים.

צריכת דלק,אפשר להוציא -1-12 בקרוז קונטרול על 120 ללא מזגן אבל,במציאות בכביש המהיר הצריכה עומדת על 1-10 עם רגל נדיבה ובעיר 1-7.

ביטוח מקיף+צד ג' לנהג בן 30 ללא עבר 3100 ,חובה אני לא בטוח אבל אם אני זוכר נכון 1600 ש"ח. אגרה 1600 שח.

טיפול 10 אלף-אף על פי שהספר טיפולים אומר 25 אלף קילומטר במציאות החלפת שמנים צריכה להעשות כל 10-אני מטפל באופן פרטי אצל יוצא קמור כך שיוצא לי מאוד זול 550 ש"ח על השמנים ועוד 120-150 שח על פילטר אויר. במוסך מומחה זה יותר 900-1000 שח ללא מעמ.

פלאגים-החלפתי לאחרונה-800 ש"ח לשישיה עם ראש משולש.

תושבת מנוע -400 ש"ח

רידאטור-1500 ש"ח

משולשים-800ש"ח לזוג

פאן קלאץ'-700 ש"ח

את שאר הדברים כמו חיישנים וכפתורים אני משתדל להזמין מאייביי,בעלות מצחיקה לעומת המחירים בארץ.

סיכום:מכונית ספורט במסווה של משפחתית מנהלים-אם אתה יכול להתמודד עם עוליות האחזקה המעט גבוהות-התמורה היא נהדרת ביחס למחיר הריכשה-בישביל לקבל משהו שאפילו קרוב לכח ולהתנהגות צריך כמעט להכפיל את התקציב מה שמשאיר אותי בבעיה לאן מתקדמים מכאן מבלי להוסיף עוד 60-70-80 אלף ש"ח? כנראה שאין ברירה.

ועכשיו הפן הויזואלי:

IMG_1508.jpgIMG_1633.jpgIMG_1585.jpgIMG_1917.jpg

עריכה אחרונה על ידי nimnim
  • אהבתי 1

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לראות שיש אנשים שלא נופלים לסטיגמות על BMW בארץ.

סיכום מצוין, רכב שנראה ומתנהג בצורה טובה מאוד, תמשיך להנות אתה וסע בדרכים טובות!

אני חולק איתך שהפוזה היא רק בסמל- הרכב יפיפה ומושך את העין גם בלי הסמל, מה שכן לא הרבה יודעים מה יש לך מתחת למכסה המנוע, לדעתי זה לטובה.

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שגם היום היא נראית עדכנית מבחינת מראה- גם היום היא עדיין נראית טוב בהרבה מרוב המשפחתיות על הכביש.

מכונית מצויינת והסיכום שלך רק גורם לי להתגעגע לאקסית שלי, היתה מכונית מאוד מהנה וה-6 טורי מנוע מצויין (אצלי היה בגרסת 2.5 ליטר).

תמשיך להנות מרכב נהדר!

נ.ב

אפשר סיבוב בביקור שלי בפסח?

:)

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שגם היום היא נראית עדכנית מבחינת מראה- גם היום היא עדיין נראית טוב בהרבה מרוב המשפחתיות על הכביש.

מכונית מצויינת והסיכום שלך רק גורם לי להתגעגע לאקסית שלי, היתה מכונית מאוד מהנה וה-6 טורי מנוע מצויין (אצלי היה בגרסת 2.5 ליטר).

תמשיך להנות מרכב נהדר!

נ.ב

אפשר סיבוב בביקור שלי בפסח?

:)

בכיף,אבל בתמורה שפעם הבאה שאני בהונג קונג אני מקבל סיבוב על שלך :).

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מפתיע כי למרות הנוקשות, זוויות הגלגול עדיין גבוהות, אני מניח שזאת הסיבה להימנעות מהנמכה והקשחה נוספת.

ממה שידוע לי, דווקא קל מאוד להחליף את הגיר בידני וזה נעשה כבר ב E46 אחת פה בארץ ובערך בסכום ששילמת על שיפוץ הגיר.

אבל מבחינה חיצונית הסדאן נראית פושרת לעומת ה 330CI קופה הלוהטת ועוד יותר בגרסה שבאה אחריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיקור. תודה רבה לך. נהניתי לקרוא. נורא הפתיע אותי חוסר הנוחות שאתה מתאר.

מצוין שאתה מצרף תמונות פנים. סיקור ללא תמונות פנים הוא כמו סיקור ללא אבטיח. לא שווה כלום.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת מפתיע כי למרות הנוקשות, זוויות הגלגול עדיין גבוהות, אני מניח שזאת הסיבה להימנעות מהנמכה והקשחה נוספת.

ממה שידוע לי, דווקא קל מאוד להחליף את הגיר בידני וזה נעשה כבר ב E46 אחת פה בארץ ובערך בסכום ששילמת על שיפוץ הגיר.

אבל מבחינה חיצונית הסדאן נראית פושרת לעומת ה 330CI קופה הלוהטת ועוד יותר בגרסה שבאה אחריה.

לא יודע מהיכן אתה מסיק את הנתונים הללו,

עלות פרוייקט כזה הוא בין 20-25K. אולי התבלבלת בין הE36 ששם הגיר היה בולט-און ואכן הסיפור היה נגמר באיזור העשרייה.

מסכים לגבי הקופה,הרבה יותר נחשקת וסקסית,עכשיו לך תמצא אחת :).

Porsche 944 turbo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה נהדרת. מאוד כנה ולא מייפה את המציאות.

נהדר שלא נשברת וזכית לקצור פירות.

כל הכבוד!

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-הנאה אחורית במלוא מובן המילה!.

רכב עם שילדה מדהימה,הגה חי ומתקשר,היום זה כבר לא ככה..

יש לך גם המון פוטנציאל לשיפורים,אם באחיזה,נוחות,הספק,.

תהנה,יש לך באמת יופי של רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחת המחלות הידועות ביותר ב-E46 זה הבוקסות של זרועות המתלים ובייחוד בסרן הקדמי (החלק נקרא front control arm bushing), הן נשחקות מאוד מאוד מאוד מהר וגורמות לתחושת חוסר נוחות.

נימנים, תבצע בדיקה פשוטה מאוד- גלוש במהירות נמוכה, נניח 20 קמ"ש, תן נגיעה מהירה בבלמים (כמו שהיית נותן אם דעתך הוסחה מהכביש ופתאום קלטת רכב לפניך בולם- אל תבלום, רק תן "מכה" קטנה לדוושת הבלמים).

הרגשת "מכה" מכיוון הגלגלים? (כאילו משהו קצת "משוחרר").

מזל טוב, חפש באינטרנט את החלק שכתבתי ותזמין, אתה הולך להודות לי (כאמת מידה, הרכב שלי היה עם חבילת M PACKAGE מונמך על 18 אינץ' וגם בכבישים השבורים של הונג קונג סיפק נוחות לא רעה בכלל, כלומר אחרי החלפת הבוקסות הסוררות..).

אם אתה מתכוון להחזיק את הרכב בשנתיים הקרובות אל תחסוך, תקנה 2 סטים...

לגבי זוויות הגלגול, הן נובעות מכך שלמעשה הגרסאות הרגילות כולל ה-330 אינן קשיחות באמת, מי שחיפש קשיחות במעמד הרכישה בחר בחבילת M PACKAGE שכללה שלדה מונמכת וקשיחה, פגושים שונים, מושבים שונים עם תמיכה טובה יותר ועוד כמה פיצ'יפקס,זה בשילוב עם ג'אנט 18 וצמיג בשרני נתנו אחיזה מצויינת וזוויות גלגול נמוכות משמעותית.

לא קל ולא זול, הגיר במקרה הזה מחובר גם למחשב מנוע וכן הלאה, כדי לעבור לגיר ידני בצורה מושלמת ולא בחאפריות זה להחליף גיר, מחשב ניהול, לוח שעונים וכן הלאה, סיפור מהתחת (גם אני שקלתי בזמנו, אחרי שהבנתי כמה זה "פשוט" הבנתי שקל יותר להתחבר למציאות..).

מסכים לגבי המשפט האחרון אבל עדיין מאוד אוהב את הסדאן.

נימנים, אל תאיים, תגיע לביקור, הבירה עלי וגם הסיבוב על הרכב.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי מדובר באחד הדגמים הכי יפים של ב.מ.וו, יחד עם סידרה 5 של סוף שנות ה-90'.

היום הם מנסים לחזור קצת למקורות אבל הנסיגה מהקו הזה הייתה טעות לדעתי.

אני אוהב מקוריות אז לדעתי הצביעה של פסי החיכוך קצת מקלקלת אבל אני מבין שככה קנית את הרכב. הג'אנטים קצת מוגזמים מבחינת מידה ו-16 אינץ' סטנדרטיים נראים עליה הכי טוב.

תהנה מהרכב וסע בדרכים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראית מצויין, כתיבה יפה. שמח שאתה נהנה.

נמרוד, כתבת 23קג"מ מומנט? יש לה בסביבות 30קג"מ. יש דגם ZHP למנוע עם קצת יותר סוסים ומומנט. מניח צ'יפ יכול להוסיף לך קצת למרות שזה מנוע אטמוספרי.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...