Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש לך תמי-4 פמלי ? כנס לכאן.

איציק נ.
שימו לב! השרשור הזה בן 2372 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כמה דברים שכדאי לדעת !

1. מיכל מים חמים נוזל.

לכל מי שיש את המכשיר הזה לתקופה מאוד ארוכה יודע שמיכל החמים החמים מתחיל לנזול בשלב מסוים.

עיקר הבעיה נעוצה בסקדים שמתפתחים מסביב לחיבור האובלי של הגוף חימום, ומשם מתחילים לברוח מים (רק כאשר לוחצים על הכפתור למזיגת מים חמים).

אינני יודע בדיוק מתי, אבל במכשירים מ 2005 ו 2009 קיים מיכל מאותה "סדרה" בעייתית. המיכל שופר עם השנים והיצרן הוסיף לו עוד תמיכות מסביב לחיבור.

2. סננים - אפשר גם להשיג מקוריים ובזול יחסית

בחנות "צלול" שפתח תקוה (ברחוב שטמפפר מול המשטרע) אפשר לקנות ערכת 2 סננים ונורת UV מקוריים בעלות של 560 שח ! כאשר ב"שטראוס" עצמה תשלמו מעל 700 של כולל משלוח (ואחרי !!! הנחה של 20% על החלפים).

3. סננים - אפשר גם לעקוף את המקוריים.

לפני כמה שנים יצא לשוק "מעקף". המעקף מתחבר במקום הסנן המקורי ועל קו המים הנכנסים למכשיר מתקינים סנן פחם איכותי ופותרים את הכבילות ליצרן.

אממה, דאז יצאו מעקפים בצבע שחור שהיו גורמים לנזק למכשיר (סדקים בחיבורים). הנזק היה מופיע אחרי כמה חודשים ולא מייד.

כיום יצא מעקף חדש משופר בצבע לבן שיפתור לכם את הבעיה.

אז מה היה לנו שם ?

ב"צלול" בפתח תקוה יש לכם חלקים מקוריים (!!) לתמי-4 פמלי שלכם. דברו עם בחור נחמד בשם איתמר, הוא מקצועי ומבין עניין. את הטלפון והכתובת תוכלו להשיג בגוגל ללא בעיה

ב 450 שח יחליפו לכם מיכל מים חמים חדש, מקורי !, זהה לחלוטין לזה שקיים במכשיר (אותו היצרן !).

ב 300 שח תוכלו לקנות את המיכל ולהחליף לבד - למי שמתמצא.

אני מצרף תמונות של המיכל מהסדרה הישנה והמיכל מהסדרה החדשה - שימו לב לחיזוקים (תמיכות) שיש במיכל החדש עם הגוף חימום ביחס למיכל הישן (שפירקתי לו את הגוף חימום).

בתמונה הימנית - החלק החדש המשופר.

בתמונה השמאלית - מיכל משנת יצור 2009.

איציק

20131230_175357.jpg

20131227_141704.jpg

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אצלי יש את הבר הזה, ברגע שהוא יראה איזשהיא רמיזה על זה שהוא צריך לעבור תיקון כלשהו הוא מייד עף לכיוון המדרכה שמישהו אחר יאסוף אותו

בשלב זה אני מבחינתי מוסיף מתחת לכיור המטבח ערכת סינון פחם פעיל + UV ומחבר אותם אל ברז המים הקרים של הכיור (מותקן אצלי כבר סנן מיקרוני ראשי)

התמי הזה לא עושה שום דבר טוב, מה שהוא לא עושה טוב:

1. הוא צרכן החשמל הגדול ביותר בבית (יש לי לוח חכם שמראה לי צריכת חשמל עם גרפים של כל צרכן בבית), יותר מ 2 המקררים שיש לי יחד

2. המיים הקרים בו לא ממש קרים, לא תמיד קרים ואחרי מילוי 2 כוסות הם בכלל לא קרים (אפשר להגדיר את טמפרטורת המים אבל זה מישר קו עם חשבון החשמל)

עם כל הכבוד, אני מחזיק 2 בקבוקי מים קרים במקרר, הם תמיד קרים, תמיד מלאים ותמיד מספיקים.

3. המים החמים בו הם אף פעם לא חמים מספיק או לא "מוכנים", שרוצים שיהיו חמים אז לוקח לו זמן לחמם אותם, למה שבזמן הזה לא אחמם מים בקומקום בו בחלקיק זמן במיקרוגל?

למה אני צריך להרתיח את כל המתקן בשביל חצי כוס מים חמים?

אני יודע שאפשר לכוון שהטמפרטורה של המיים החמים תשמר אבל זה יראה יפה מאוד בחשבון החשמל.

4. הנדסת האנוש שלו ממש בית שימוש ללא שימוש, אי אפשר להניח שום סוג של בקבוק כדי למלא אותו

5. מה נותן לי בר מים אם אני לא יכול למלא סירי בישול עם מים מסוננים?

בקיצור הבר הזה מיותר, תופס מקום על השיש, ספק אם הוא עושה את העבודה של הסינון כמו סינון חיצוני, אוכל מלא חשמל, תחזוקה יקרה וגם מתקלקל!

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על המידע.

רק לידיעתך, שרות תיקונים כולל סננים (2 בשנה ) ונורת UV עולה כ60 שקלים לערך לחודש ומכסה את כל התקלות ושירות שצריך, לדעתי הוגן גם אם יקר מעט ממחירים של כל מוצר או שירות בנפרד, שיקול הנוחות בחיים שלי הפך ממזמן לשיקול משמעותי מול עלות נוספת שולית.

כבר שמעתי ממכרים על החלפת מכשיר קומפלט בעת הצורך ללא שום התחכמות וניסיונות טיוח, והאמת שלא שמעתי עדיין דברים רעים על השירות של תמי 4.

למען הסר ספק, אין לי שום קשר במישרין או עקיפין לחברה, בסך הכל בעל מכשיר מדגם פמילי שלא נזקק מעולם לשירות ומקבל את הסננים והנורה בזמן הנכון.

GSI, אם אתה כל כך סובל עם המכשיר וממש חושב שהוא מיותר או אפילו גורם לך נזקים כלכליים, מה ההגיון להמשיך להחזיק בו ? ניתן למכור אותו כמשומש עוד עכשיו ביד 2 ולסיים עם הסבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מיכאל.

משלם כמו גדול 60 ש' בחודש, ומקבל הכל בזמן עד פתח הבית.

כבר פעמיים (ב-6 שנים...) נזקקתי לשירות (בשתי הפעמים הופיעה על הצג "תקלה 3" והוא לא מזג מים).

הגיעו יום אחרי הקריאה (היו מוכנים לשלוח טכנאי עוד באותו היום, זה אני שלא הייתי זמין) והחליפו (פעמים) את כל הPCB של המכשיר בלי ויכוחים.

התענוג עולה לי 700 ש' בשנה, שזה מה שהייתי משלם למי עדן בחודשיים עבור שירות קלוקל, והייתי שותה מים עומדים מתוך כד של 20 קילו שהייתי צריך לסחוב בעצמי ממתקן הכדים (גוזל המקום) במזווה עד למכשיר במטבח.

אולי אפשר לחסוך כאן 300 ש' (בשנה! זה 25 ש' בחודש. מחיר של קופסאת PALL MALL מחור**ת), אבל הנוחות שווה לי את התוספת.

יש לי מים קרים וחמים זמינים (שהילדים יודעים למזוג לבד מגיל 3) בטמפ' שמספקת אותי. (נכון. בשביל תה רותח צריך להמתין חצי דקה. ממש טרגדיה...)

המגש התחתון מתקפל, ואני ממלא סירים עם כד פלסטיק של שני ליטר, שייעדתי למטרה זו, בלי שום בעיות.

בדבר אחד אני מסכים עם GSI16V: מרגיז גם אותי כמויות החשמל שהנבלה הקטן ככל הנראה זולל.

לא אחת הוא הקפיץ לי את הפקק בפתאומיות (יש לי 40AMP, זו אשמתי שלא עשיתי 25X3?:oops:) כשהיו עוד מכשירים זוללים שפעלו בבית (נגיד דוד, מדיח כלים ומיזוג מרכזי) , והוא החליט על דעת עצמו שזה בדיוק הזמן לחמם קצת את מיכל המים שלו:evil:

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי את המכשיר ביד 2, התקנתי מעקף ופילטר חיצוני.

אחרי זה הגעתי לרוב המסקנות שלך.

מעבר לזה שהמים לא ממש חמים גם לאחר החימום, 10 דקות אחרי זה הוא צריך לחמם שוב גם אם אתה מעוניין במים מעט פחות חמים, כלומר בכל לחיצה על המים החמים הוא ישר מרתיח.

אני פשוט ביטלתי את הפעולה של הגוף חימום על ידי הכפתור מאחור, מבחינתי המים החמים במכשיר לא שווים כלום ואני עדיין עובד עם קומקום.

וחבל על הצריכת חשמל שלו.

כך שהכפתור חימום מוציא מים בטמפרטורה של הברז.

זרם המים שיוצא מהמכשיר מיאש עבור מילוי סיר, אני ממלא מהברז.

המים הקרים אכן נגמרים אחרי 2-3 כוסות.

צריכת חשמל גבוהה.

ברגע שהמקרר מסיים את חיים שלו אני זורק את התמי 4 לפח וקונה מקרר משולב קיוסק עם מים קרים, אין סיבה שיעבדו שני מכשיר שמבחינתי עושים את אותה עבודה, מעבר למקום שהוא תופס על השיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמשיכו תמשיכו

אני אוסף רשימות לשכנע את האישה לרדת מהעסק

כרגע השיקול העיקרי מבחינתה זה שהילדות יכולות למזוג לעצמן מים

ואת המקרר לא נחליף בשנים הקרובות לאחד עם בר

:wink:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני פשוט ביטלתי את הפעולה של הגוף חימום על ידי הכפתור מאחור, מבחינתי המים החמים במכשיר לא שווים כלום ואני עדיין עובד עם קומקום.

איפה נמצא הכפתור הזה? אני חושב שאין לי אותו.

יש מצב שזה איזשהוא "אפטר מרקט":-P?

אם תגלה לי, יש מצב שהוא יהיה על מצב OFF שישה ימים בשבוע ויחסוך לי קצת חשמל (ועצבים כשהוא מקפיץ את הפקק)...

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

GSI, אם אתה כל כך סובל עם המכשיר וממש חושב שהוא מיותר או אפילו גורם לך נזקים כלכליים, מה ההגיון להמשיך להחזיק בו ? ניתן למכור אותו כמשומש עוד עכשיו ביד 2 ולסיים עם הסבל.

אם זה היה תלוי רק בי הוא מלכתכילה לא היה קיים אצלי, ישנו עוד גוף בבית שאחראי על כללים וחקיקות :wink:

כרגע מה שנחתם בעסקה מול אותה וועדה נוספת שהכניסה את המכשיר לבית זה שאנו לא משלמים יותר שרות וכשהמכשיר משתבש מכל סיבה שהיא מבצעים את הפינוי שלו.

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי תמי 4, אבל באלקטרה בר אפשר להגדיר שעות כיבוי והדלקה וזה חוסך די משמעותית בצריכת החשמל.

אין הרי סיבה שהוא ישמור על מים קרים וחמים כל הלילה, ולפחות אצלנו - גם לא בין שמונה בבוקר לארבע-חמש אחה"צ.

אז מכוונים אותו להדלק חצי שעה לפני שמתעוררים, ולחזור למצב כבוי עד שחוזרים מהעבודה. כך, לא צריך "להתקמצן" על טמפרטורות נמוכות או גבוהות מדי, ואפשר להנות מזמינות מלאה של מים חמים וקרים.

הערת אגב- לאלקטרה בר שלושה יתרונות מהותיים על התמי 4:

1. הזרם חזק יותר, בעיקר במים החמים (אצלי לפחות, ובהשוואה לתמי 4 אצל חברים, אז יכול להיות שזה מקרה שלא מעיד על הכלל).

2. יש אפשרות למלא מיכל מים חמים (כמו שיש בתמי למים קרים בלבד), מה שהופך מילוי סיר במים רותחים לפשוט מאוד.

3. המחיר של החלפים/שירות.

יש לו גם חסרונות:

1. הוא רועש הרבה יותר.

2. הוא פחות יפה (בעייניי).

3. כשצריך להסיר ולהחזיר את המגש (על מנת למלא בקבוק או סיר לדוגמא), זה משמעותית מעצבן יותר מאשר בתמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת שיש חלקים מקוריים במחיר שפוי יותר, אבל אני אמשיך עם השירות של תמי 4 שכולל חלקים + אחריות.

הייתי בטוח שהאחריות זה פרט נוסף ושולי שאמור למשוך את הקונים, אבל לפני חודש שמתי-לב לתקלה שציינת עם הנזילה של המים, טכנאי של תמי 4 הגיע יומיים אחרי והחליף את אחד החלקים במכשיר, הטכנאי אמר לי שאם לא הייתה לי אחריות הייתי נאלץ להיפרד מ-1000 ש"ח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לדעת שיש חלקים מקוריים במחיר שפוי יותר, אבל אני אמשיך עם השירות של תמי 4 שכולל חלקים + אחריות.

הייתי בטוח שהאחריות זה פרט נוסף ושולי שאמור למשוך את הקונים, אבל לפני חודש שמתי-לב לתקלה שציינת עם הנזילה של המים, טכנאי של תמי 4 הגיע יומיים אחרי והחליף את אחד החלקים במכשיר, הטכנאי אמר לי שאם לא הייתה לי אחריות הייתי נאלץ להיפרד מ-1000 ש"ח!

שזה בערך המחיר של האחריות שאתה משלם בכל מקרה אחרי כשנה וחצי-שנתיים שהמכשיר אצלך....:roll:

בקיצור, אפשר להסתכל על זה משני הכיוונים. אני מניח שזה גם הרבה עניין של מזל, כמו תמיד כשמדובר בביטוח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...