Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקודה פאביה 2013 1.2 tsi - סיכום שנה

RallyAddicted
שימו לב! השרשור הזה בן 3613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש לא יאמן איך אצה חלפה לה שנה שלמה מאז רכישת הרכב, ממש בלי לשים לב.

אז הגיע הזמן וחודש הבא הרכב יכנס לטיפול ראשון שלו.

הרכב גמע 13KKM - וכעת לסיכום:

מרחב פנימי:

בתור בחור לא קטן אחד השיקולים שלי בבחירת סופר מיני היה שהרכב יהיה מספיק מרווח בסביבת הנהג מלפנים

וגם מאחור לצורך נסיעות משפחתיות.

הנסיעה ל4 נפשות בוגרות נעימה ומרווחת. אם מדובר בילדים אז שלוש נכנסים מאחור ללא בעיה.

תא המטען סביר מאוד בגודלו ביחס לקטגוריה וגם עגלת תינוק נכנסה לתא המטען בלי וויכוחים.

הערות: (דברים שהפריעו לי ושמתי לב בתוך המרווח הפנימי של הרכב)

- הכפתור לסירקולציה פנימית תמיד כבוי בתחילת נסיעה( נוסע תמיד על סירקולציה פנימית)

-מצת הרכב שמשמש להטענה בעיקר לפלאפונים התגלה כבעייתי והפיוז החלש שלו נשרף מספר פעמים (עוד לא בדקתי האם ניתן להחליף לפיוז פחות רגיש - אם למישהו יש נסיון עם זה אשמח לשמוע)

נוחות נסיעה:

הרכב באופן כללי היה לי נוח ברמה סבירה,

מבחינת נסיעה בעיר -הרכב נותן לך את דעתו על הבאמפרים ודרכי החתחתים בארצנו ללא שום חסכים. הכל עובר לתא נוסעים.

לעומת זאת בכבישים סלולים כהלכה הרכב ממש תענוג.

אמנם הרכב קשיח אבל הפיצוי מגיע באחיזה גבוהה מאוד בכביש בפניות וכו'.

נסיעה מחוץ לעיר-

באוטוסטרדות זה המגרש הביתי של הרכב, תאוצה מהמקום ותאוצות ביניים לעקיפה פשוט מעולות ואין שום בעיה בכל מהירות פשוט לתת גז והרכב פשוט דוהר.

צריכת דלק

בנסיעה בין עירונית הרכב עושה 1:15 בלי הרבה מאמץ

בנסיעה עירונית 1:12

תקלות-

סה"כ לא היו תקלות משמעותיות ברכב

אבל כן היו פעמיים בהם ביקרתי במוסך:

חודשיים בערך לאחר רכישת הרכב הופיע נורת EPC + המנוע הגיב בצורה משונה. זה הסתדר אחרי כיבוי והתנעה מחדש של המנוע. במוסך פשוט עדכנו תוכנת מחשב מנוע ולאחר מכן התופעה לא חזרה.

הסיבה השנייה הייתה הפיוז למצת שהתקלקל וציינתי כבר.

סה"כ אני מאוד מרוצה מהרכב עד כה, לדעתי יכול להספיק למשפחה עם שני ילדים בלי שום בעיה.

ואני יכול בהחלט לומר שבהנחה ולא יהיו תקלות למינהם בעתיד בעניין הגיר אז העסקה היא מאוד משתלמת לטעמי.

Subaru Impreza 1.6 04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסקירה :-)

שתי נקודות:

נסיעה רק בסירקולציה פנימית אינה בריאה, הגוף נושם חמצן ופולט פחמן דו חמצני שממלא את חלל הרכב ואינו בריא.

לכן לכל הפחות כל 10 דקות תפתח את כל ארבעת החלונות לשתי דקות (האופציה הרצויה) ו/או תחליף לסירקולציה חיצונית, על מנת שהאויר ברכב יוחלף. בשני המקרים עשה זאת רק בסביבת אויר כמה שיותר נקיה (לא כאשר רכבי דיזל לפניך למשל) על מנת שלא ייכנס אויר מזוהם לרכב.

דבר שני המסקנה שלך שהרכב יכול להתאים למשפחה עם שני ילדים, נכונה אולי לצרכים שלך, לצרכים של מרבית ממשפחות כאלו הפאביה ורכב סופר מיני בכלל לא יתאימו.

תא המטען בכל זאת קטן מדיי וגם המרחב הפנימי קטן מדי (אני מתכוון לכל סופר מיני וגם ספיציפית לפביה שאני מכיר אותה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עלות הביטוח?

הרכב עבר טיפול השנה?

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקשר למצת עם פיוז חלש, זה נשמע יותר כמו מטען דפוק שיכול להיות שמקצר.

הפעם היחידה שהפיוז נשרף אצלי, זה שהשתחרר החיבור של המטען בתוך המצת וקיצר.

--------------------------

Škoda Fabia mk2 TSI&DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין דבר כזה "פיוז חלש", הבעיה היא במטענים שאתה מחבר לשקע. הרכב אצלי מעל 5 שנים, רק פעם אחת נשרף הפיוז לאחר שהמטען של מצלמת הרכב התפרק וכל החלקים שלו נפלו לתוך שקע המצית - זה כנראה עשה שם קצת בלאגן.

בנוגע לכפתור של אוויר מבחוץ, כל פעם כשאני פותח את הסוויץ קורה משהו אחר, פעם הוא כבוי, פעם עובד - לא הצלחתי למצוא חוקיות מסוימת. אם הוא לא לחוץ אני לוחץ עליו, אף פעם לא היו לי בעיות עם זה, גם לא בנסיעות ארוכות לירושלים. מצד שני, אם אני משחרר את הכפתור, כל הסירחון מהמכוניות לפניי נכנס פנימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך שם חיישן "איכות אוויר" שמבטל מחזור אוויר פנימי ומכניס אוויר נקי מבחוץ ברגע שלדעתו אתה נושם דרעק.

אותו דבר קרה\קורה בפאביה שהייתה לי ובפולו יאנג שיש לאימי. זה גם מוזכר בספר לדעתי.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מעט יש לי 45KKM על הפאביה (12') ולא נשרף שום פיוז, ורוב הנסיעות הם בינעירוני ככה שמחובר בהם קבוע מטען לפלאפון.

אסור להגדיל את הפיוז! (שווה ערך לכך שתגדיל על דעת עצמך את ההגנות בלוח חשמל בבית שלך, ללא הבנה!), במקרה הגרוע אתה יכול לשרוף את הרכב.

תבדוק את המטענים שלך.

המלצה שלי תשתמש רק במטענים מקוריים (של סמסונג לדוגמא או מותגים אחרים), למרות שמידי פעם אני מחבר לחברים שלי מטענים מאיביי ששווים כמה שקלים והכל טוב.

מעבר לכך, השיקולים שלי היו דומים לשלך, הייתי צריך רכב זול חסכוני ומרווח וכמה שיותר חדש.

אז עברתי בכל החברות, והפאביה הייתה הכי מרווחת מבין הסופר מיני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...
אין דבר כזה "פיוז חלש", הבעיה היא במטענים שאתה מחבר לשקע. הרכב אצלי מעל 5 שנים, רק פעם אחת נשרף הפיוז לאחר שהמטען של מצלמת הרכב התפרק וכל החלקים שלו נפלו לתוך שקע המצית - זה כנראה עשה שם קצת בלאגן.

בנוגע לכפתור של אוויר מבחוץ, כל פעם כשאני פותח את הסוויץ קורה משהו אחר, פעם הוא כבוי, פעם עובד - לא הצלחתי למצוא חוקיות מסוימת. אם הוא לא לחוץ אני לוחץ עליו, אף פעם לא היו לי בעיות עם זה, גם לא בנסיעות ארוכות לירושלים. מצד שני, אם אני משחרר את הכפתור, כל הסירחון מהמכוניות לפניי נכנס פנימה.

בקשר לכפתור הסירקולציה פנימית שמתי לב שאם אתה מתניע את הרכב עוד פעם לא יותר מחצי שעה מהפעם הקודמת כפתור הסירקולציה פנימית זוכר את הבחירה שלך ונשאר אותו דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 3613 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...