Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור גאלאנט ספורט 2003 מנוע 2 ליטר

Guest vipersvcd
שימו לב! השרשור הזה בן 7103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אני חדש מכל הנושא של שיפור - וליפני שאני כותב כאן קראתי לא מעט את מה שכתוב בפורום וגם קצת מחו"ל .

כמו שאמרתי רכשתי גאלאנט 2003 ספורט מהממת . ורציתי קצת לשפר אותה על מנת לשפר את הביצועים של בפתיחות - מעמידה למצב של נסיעה . לא דראג רייס .

אני יודע שזה רכב כבד ולא באמת ספורט אבל אני עדיין מעוניין לשפר .

לפי מפרט טכני אמור להיות לה 133 כוחות סוס מהמיפעל מה שלא ניראה כך כאשר מתחילים נסיעה .

ואני מתכנן לקחת את הרכב לבדיקה ממוחשבת למדוד את כח המנוע - וזה מביא אותי לשאלה החשובה הראשונה והדחופה .

האם כל מכון בדיקה ממוחשב בודק גם כוח סוס ??

ואם לא אנא הפנו אותי למכונים כאלו שכן אני - אני גר בנתניה . תודה .

ניתן לשלוח לי כתובות למייל [email protected] בבקשה בהקדם אני רוצה כבר מחר לבדוק .

כמוכן ברור לי שליפני כל שיפור יש לבצע את הטיפול הרגיל :

1. ניקיון פילטר אויר 2. ניקיון מזרקי דלק 3. החלפת פלאגים וכבלים 4. שמן גיר ומנוע כאופצייה

ואז ליראות אם באמת רוצים לשפר .

כמוכן ברור לי שציפ במנוע אטמוספרי לא נותן יותר מ-3% שיפור ורק מקלקל את תיצרוכת הדלק .

אז אני לא רואה בזה אופצייה - אבל אני כן שוקל בעידכון ישיר של ECU - למרות שאני יודע שאין הרבה הבדל בין ציפ לעידכון ישיר .

בכל זאת אנא הפנו אותי לכתובות וטלפונים של מקומות שעושים עידכונים מסוג זה במיוחד עבור גאלאנט אם יש . תודה

ולבסוף אני מעוניין לדעת היכן וכמה יעלה לי חלקים + הרכבה להתקנת מגדש אוויר [turbo] לגאלאנט שלי - האם זה אפשרי בכלל האם יש ערכות מוכנות שמתאימות או שאמורים להתאים ידנית ....

כמה כוחות סוס בערך אני יכול לקבל בשיפור כזה לגאלאנט שלי . ואם מישהו עשה או שמע על מישהו אחר שכבר עשה פרוייקט כזה ? . אני רואה בשיפור זה כאופצייה רצינית יותר מהציפ . במידה והמחיר לא יהיה מוגזם . לכן אני מעוניין בהצעות כדי לקבל מושג - ובכלל הפנו אותי למומחים שאוכל להתייעץ עימם במידה ואינם יודעים . תודה .

אילן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נתחיל בזה , צ'יפים במחשבי מנוע חדשים הם לרוב החלפות תוכנה , ככה שעדכון תוכנה וצ'יפ בפועל הם אותו הדבר , זה לא משנה איך אתה כותב על הפלאש , זה עדיין אותו העיקרון.

ב. כמה כסף אתה חושב להשקיע? כי אם אתה חושב שב4 אלף אתה מסיים עינין תשכח מזה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפורים הבסיסיים לרכב שלך כגון ציפ פילטר אויר פתוח ווסט לחץ דלק מתכוונן ודוד אחורי ספורטיבי יכולים להוסיף כ20כ"ס במקרה הטוב וכ1.2-2 קג"מ בעלות של 4000עד 4500שח

השיפור יהיה נחמד אבל ממש לא היסטרי

לדוגמא במנוע 1.8 טורבו של אודי סיאט פולקסווגן רק ציפ מעלה את ההספק ב40כ"ס ן5 קג"מ

בעלות של 2000-2500ש"ח

השיפור המשמעותי ביותר שאתה יכול להתקין הוא קיט ניטרו בעלות של 1000 דולר ולקבל כ40-50כ"ס תוספת שעדיין תיתן לך אמינות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפורים הבסיסיים לרכב שלך כגון ציפ פילטר אויר פתוח ווסט לחץ דלק מתכוונן ודוד אחורי ספורטיבי יכולים להוסיף כ20כ"ס במקרה הטוב וכ1.2-2 קג"מ בעלות של 4000עד 4500שח

לדוגמא במנוע 1.8 טורבו של אודי סיאט פולקסווגן רק ציפ מעלה את ההספק ב40כ"ס ן5 קג"מ

בעלות של 2000-2500ש"ח

השיפור המשמעותי ביותר שאתה יכול להתקין הוא קיט ניטרו בעלות של 1000 דולר ולקבל כ40-50כ"ס תוספת שעדיין תיתן לך אמינות

אבל ניטרו זה רק לזמן קצר...נראה לי שפותח התרד רוצה שהמכונית שלו תהייה חזקה תמידית, ולא רק ל-20 שניות...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניטרו כמו שאמרו לא בא בחשבון זה רק לזמן קצר .

אני מוכן להשקיע משהו כמו 10,000 שקל .

וכפי שהבנתי פילטר אויר פתוח מכניס לכלוך למנוע - ואיני מעוניין בזה .

אני באמת מעוניין במשהו איכותי כמו שאמרתי 10K - אם קיים אם לא אז לא .

פילטר אויר פתוח זה טורבו ??

אם לא הייתי ברור אני התכוונתי למשהו כמו chrager האם עושים כאלו בארץ ?

פה הקיט עולה 3000$ חשבתי שיש משהו בסיגנון בארץ אולי קצת יותר זול

http://www.turbo-kits.com/galant_turbo_kits.html

כאשר קיט זה כולל:

Mitsu 16g Turbocharger

- Cast Iron Turbo Manifold w/ Heat Shield

- Downpipe & Adapter

- Spearco Front-Mount Intercooler

- Turbo XS BOV (Blow Off Valve)

- Mandrel Intercooler Piping

- APEXi SAFC

- (4) RC Engineering 370cc Injectors

- Walbro In-Tank Fuel Pump

- Vortech 12:1 Fuel Pressure Regulator

- Air Intake System w/ Filter

- Boost Gauge

- Air Fuel Ratio Gauge

- Oil & Water Lines

- All Hoses & Clamps

- All Necessary Hardware & Fittings

ראיתי גם משהו כזה :

השאלה היא כמה כוח סוס אני מקבל מי דבר כזה :

http://www.autospeedy.com/injen_cold_air_intake.asp?model_select=Galant

dd_power_3g_eclipse_i4_turbo_kit.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל יהיה כמו ההבדל שצינור של אקוואריום יהיה מחובר לברז כיבוי אל מול צינור כיבוי שיהיה מחובר לברז כיבוי...

איפה יהיה זרם חזק יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים טורבו.

זה יכול להסתכם ביותר מ10K, תלוי ביכולות שלך אבל זה שיפור שלא קשור בכלל לשאר השיפורים שאמרו כאן.

אולי יש איזה קיט כזה באי ביי...

דניאל.

*עריכה - לא ראיתי את ההודעה שלך משום מה. כמו שאמרתי רק טורבו*

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים טורבו.

זה יכול להסתכם ביותר מ10K, תלוי ביכולות שלך אבל זה שיפור שלא קשור בכלל לשאר השיפורים שאמרו כאן.

בבקשה, אל תשלה אותו. טורבו יעלה ה-ר-ב-ה יותר מ-10K. מן הסתם הוא לא מתכוון להשקיע סכום כזה ולכן הוא לא יתקין טורבו. זה גם מיותר על רכב שכזה... במיוחד רכב חדש יחסית ועוד עם אחריות (לא?)

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BOOST , אם תגיד לי מקום שמהשיפורים שאמרת ( צ'יפ פילטר אויר וסת דלק , צנרת ודוד אחורי כבר יש ) נותנים לי עוד 20 כ"ס ויותר מקג"מ אחד , תמסור להם לשמור לי מקום למחר בבוקר כי אני מכניס את האוטו , כשתצא מהאשליות ותתחיל לראות מכוניות שאנשים משפרים במציאות תחזור אלינו ותגיד לנו איך זה סבבה?

מנוע טורבו קצת לא נחשב כי יש בו פרמטר BOOST ( אה , כמו הניק ניים שלך ... ) והאופצית שינוי תוכנה היא אפילו משמעותית.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חביבי, בוא נעשה לך פה סדר בעיניינים כי יש פה סלט שלם בתגובות וחלקן הגדול פשוט לא נכון!

אז ככה, ציפ,פילטר,אגזוז פתוח וכו, יתן לך במקרה הכי הכי טוב, אולי... 12 כ"ס. אולי! אם אתה מדבר איתי על יחידת אגזוז מלאה, מהסעפת ועד הדוד האחורי אז כן, 20 נשמע הגיוני אבל זה יהיה יקר.

אין שום אפשרות שפויה פשוט לשים טורבו על האוטו שלך. זה פחות או יותר כמו לשים מנוע של קורבט בחיפושית. קודם מתחילים מהיסודות ורק אח"כ מזנקים על טורבו וכו'.

היסודות הם בעצם הכנת הרכב לקראת שיפור... החלפת בולמים וקפיצים לחברה אשר מתמחה בשיפורים (סתם לדוגמא-קוני), החלפת כל מערכת הברקסים ושיפורה.אפשרי לגמור את הכל רק עם רפידות איכותיות יותר(כמו ברמבו) אבל זב כבר תלוי בכמה שתרצה לשפר את המנוע ומאיכות של מערכת הברקסים המקורית. החלפת צמיגים, לא חייבים רחבים עם חתך נמוך ויקרים, פשוט תקנה צמיגים מחברה איכותית שמתמחה בצמיגי ספורט(כמו פירלי או יוקוהמה) ושיהיו צמיגים רכים יחסית.

עכשיו, כששרפת את ה 10K שלך, אתה מוכן לשיפורים, גם עכשיו לא קופצים ישר על טורבו, יש מספר חלקים במנוע שלך שלא יתנו לטורבו לעבוד בשקט(פילטר אויר,סעפת פליטה), וחוץ מזה, אם ישר תשים טורבו, מה יהיה השיפור הבא? לתקוע מעבורת חלל בבגז'?

תתחיל בפילטר ואגזוז, תמשיך בסעפת וקאמשאפט, פתיחת מעברים בראש, וכו' וכו' וכו'

בהצלחה

נ.ב. אם האוטו חדש אצלך אז אל תמהר... תלמד להכיר אותו ורק אח"כ תחשוב על שיפורים.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב חביבי, בוא נעשה לך פה סדר בעיניינים כי יש פה סלט שלם בתגובות וחלקן הגדול פשוט לא נכון!

אז ככה, ציפ,פילטר,אגזוז פתוח וכו, יתן לך במקרה הכי הכי טוב, אולי... 12 כ"ס. אולי! אם אתה מדבר איתי על יחידת אגזוז מלאה, מהסעפת ועד הדוד האחורי אז כן, 20 נשמע הגיוני אבל זה יהיה יקר.

אין שום אפשרות שפויה פשוט לשים טורבו על האוטו שלך. זה פחות או יותר כמו לשים מנוע של קורבט בחיפושית. קודם מתחילים מהיסודות ורק אח"כ מזנקים על טורבו וכו'.

היסודות הם בעצם הכנת הרכב לקראת שיפור... החלפת בולמים וקפיצים לחברה אשר מתמחה בשיפורים (סתם לדוגמא-קוני), החלפת כל מערכת הברקסים ושיפורה.אפשרי לגמור את הכל רק עם רפידות איכותיות יותר(כמו ברמבו) אבל זב כבר תלוי בכמה שתרצה לשפר את המנוע ומאיכות של מערכת הברקסים המקורית. החלפת צמיגים, לא חייבים רחבים עם חתך נמוך ויקרים, פשוט תקנה צמיגים מחברה איכותית שמתמחה בצמיגי ספורט(כמו פירלי או יוקוהמה) ושיהיו צמיגים רכים יחסית.

עכשיו, כששרפת את ה 10K שלך, אתה מוכן לשיפורים, גם עכשיו לא קופצים ישר על טורבו, יש מספר חלקים במנוע שלך שלא יתנו לטורבו לעבוד בשקט(פילטר אויר,סעפת פליטה), וחוץ מזה, אם ישר תשים טורבו, מה יהיה השיפור הבא? לתקוע מעבורת חלל בבגז'?

תתחיל בפילטר ואגזוז, תמשיך בסעפת וקאמשאפט, פתיחת מעברים בראש, וכו' וכו' וכו'

בהצלחה

נ.ב. אם האוטו חדש אצלך אז אל תמהר... תלמד להכיר אותו ורק אח"כ תחשוב על שיפורים.

כל מילה בסלע!!:mm_yeah:

השבלול הקטן צריך הרבה חברים מסביב...

Honda hornet 600

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעלות של 2000-2500ש"ח

20 כ"ס?

בוא נראה - שיפור ECU לרכב אטמוספרי מוסיף ביום טוב במיוחד 10 כ"ס.

פילטר אוויר - מוסיף רעש יניקה וכמעט אי אפשר למדוד הפרשים.

דוד אחורי - מוסיף רעש מעצבן ואפילו לא פוני אחד. אם היית מציין downpipe שלם אז הייתי רושם גם "פוגע במומנט" אבל אפילו לשם זה לא מגיע (רק דוד אחורי? מה זה שווה בדיוק?)

בכל מקרה - לפותח הthread המקורי: שינוי תוכנה דווקא משפר את צריכת הדלק לטובה. שים לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה רבה על כל המידע .

הבנתי - שהשיפור הבסיסי ביותר הוא :

ציפ פילטר אויר פתוח ווסט לחץ דלק מתכוונן ודוד אחורי ספורטיבי

אני מוכן לשלם 4500 שקל עבור שיפור של 15 כוח סוס לפחות 133+15 = 148

עם זה כולם ניראה לי מסכימים

רק ניראה לי שציפ יהיה הכי משתלם לא ?

אולי זה בידיוק כל מה שחסר לי ואם הם יבואו בהילוך הראשון זה בכלל סבבה .

עכשיו תגידו לי איפה אני עושה את זה - כמו שאמרתי אני גר בנתניה .

ושאלה נוספת שלא קיבלתי עליה תשובה היא האם כל מכון בדיקה בודק כח סוס ?

ואם לא ואתם יודעים על אחד שכן אנא ידעו אותי בבקשה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבקשה, אל תשלה אותו. טורבו יעלה ה-ר-ב-ה יותר מ-10K. מן הסתם הוא לא מתכוון להשקיע סכום כזה ולכן הוא לא יתקין טורבו. זה גם מיותר על רכב שכזה... במיוחד רכב חדש יחסית ועוד עם אחריות (לא?)

רוני

טוב נו... אז ה-ר-ב-ה יותר מ10K אבל הוא גם יקבל ה-ר-ב-ה יותר.

כמובן שלשים טורבו זה לא בדיוק לזרוק אותו על המנוע ולהשקות, אבל גם לא צריך להגזים, טורבו בגדישה נמוכה לא חייב בשינויים דראסטים במע' הבולמים, הבלמים הפליטה והיניקה.

טורבו בלחץ נמוך של 6-8PSI המיכלולים שלו יכולים להחזיק.

בשביל זה רשמתי שיש קיטים כאלה בחו"ל ב2500-3000 דולר הוא פלוס מינוס מסודר.

דניאל.

Those Who Dance Are Considered Insane By Those Who Can't Hear The Music.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7103 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...