Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

דואר ישראל - השרשור המאוחד והשלם לשבחים לחברת הדואר הישראלית

elians

פוסטים מומלצים

~

ידוע ומוכר, אבל זה לא הופך את העניין ללגיטימי.

צא רגע מתסמונת האישה המוכה ותבין שכל מי שמנסה לשלוח חבילה קטנה מחו"ל לישראל בעצם מכניס את הנמען למלכוד פוטנציאלי. הצד השולח לא מכיר את המדיניות בצד המקבל, הוא מנסה לתת אקסטרא ולזרז את הגעת המוצר ללקוח, ואז בא דואר שליחים ומתערב בתהליך עם העמלה השרירותית שלו.

כאמור, טמטום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמלות שחרור (ותלונות על זה) קיימות בכול העולם. שולח שמחליט לחסוך ולא לשלם את עמלות השחרור מראש, מעביר את האחריות למקבל.

בספרד הדואר הקים חברת בת לשחרור מהמכס בייבוא EMS. העלות? עשרות אירו לפני מכסים ומיסים.

זה לא רק בארץ. EMS שונה מדואר רגיל והתקנות הבינ"ל שונות, כול חברת דואר מטפלת בו איך שהיא רוצה.

ושיא חדש עם דואר אוויר רגיל מיפן. כשמשתמשים בשרות נורמאלי ,שמשלם אקסטרא לדואר ישראל, 4 ימים ממשלוח למסירה אפשרי.

Clipboard01.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שולח שמחליט לחסוך ולא לשלם את עמלות השחרור מראש, מעביר את האחריות למקבל.

הייתי בצד השולח מספר פעמים. מעולם לא ניתנה לי האפשרות לשלם את העמלה הזאת מראש, או אפילו לעדכן את הנמען בסכום הצפוי כדי שיצפה פגיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חומרים רגישים עוברים שם בדיוק? המרכז משמש רק לדברי דואר נפחי מחו"ל, לא כמיון פנים ארצי.

2 בכול העולם החבילה באחריות חברת הדואר השולחת עד המסירה.

יש לך מושג כמה מסמכים רגישים נשלחים לתושבי הארץ מחו"ל? ושהם נשלחים- זה אך ורק בדואר רשום. מסמכים הנוגעים לדרכון ופרטי אזרחות, מסמכים משפטיים, חשבונות בנק זרים, ועוד ועוד ועוד. אנחנו מדינה עם המון תושבים שלהם אזרחות כפולה, יש נפח גדול מאוד של דברים כאלו.

2- אני יודע את זה רק לגבי בריטניה ויפן, אז לא אעלה ספקולציות לגבי מקומות אחרים: במידה והיה וחברת הדואר המקומית איבדה את החבילה, אתה מקבל פיצוי בין חלקי למלא, וחברת הדואר מתחשבנת עם חברת הדואר הזרה.

בנוגע לסיפור הזה של "הדואר ביפן משלם לדואר ישראל", אני לא יודע מאיפה אתה מנפיץ את זה, הם לא משלמים שום כלום. יש ליפן פשוט ערוצי דואר מאוד יעילים לפה- בעיקר דרך טורקיה וגרמניה. במקרים של טיסות עם לו"ז מתוזמן, לעתים המיון למדינות מבוצע מראש, ואז אין צורך לפרוק את הדואר במדינת ביניים, לבצע מיון שוב, ואז להטיס (כמו שקורה עם הדואר שמגיע מסין לטורקיה לישראל)

התוצאה היא קבלה במהירות בזק. לארה"ב בכלל, רשומים מגיעים לפעמים אל תוך המדינה מיפן יום אחרי המשלוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, זה מרכז מיון נפחי שלא רלוונטי ולא מתאים למכתבים. הם מטופלים במכונות מיון שונות.

2. אז בארץ וברוב העולם זה לא ככה. זה הנהלים של איגוד הדואר הבינ"ל.

אם אתה ככ מעוניין http://www.upu.int/uploads/tx_sbdownloader/actInFourVolumesLetterPostManualEn.pdf

3. זה היה בערוץ 10 בזמנו, טבלה פנימית עם היעדים והתגמול עבור עמידה בהם.

מאז השתנו דברים, נחתמו הסכמים כמו e-packet שכן כוללים תשלום, אבל בניגוד לUSPS הם לא מתפרסמים בפומבי.

ומנסיון יש הבדל בטיפול בין דואר מוזל מיפן לבין דואר רשום רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר קיבלתי צרורות מהסוג הנ"ל שעברו במודיעין. למרות שזה "מרכז סחר מקוון" כביכול, נראה שכרגע כמעט כל רשום עם מספר מעקב עובר שם מיון.

2- אקרא, תודה.

3- הזכרת את זה פה מספר פעמים. בחיים לא שמעתי את זה במקום אחר, או ראיתי איזה הוכחה לקיום אותה טבלה, שמעניין על איזה נתונים התבססה בכלל ומה אמינותה. זה לא מחזיק מים.

אכן מאז השתנו דברים, ואשמח לדעת על איזה נסיון מדובר- רשומים מיפן יש לי לא מעט, הם תמיד יוצאים מיפן במהירות על, אבל עד שמגיעים לפה מהמיון- לפעמים יומיים, לפעמים גם 5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כול חברת בלדרות מאפשרת את זה.

אני אוהב תשובות נחרצות כאלה, שבהינף אצבע שחצנית על המקלדת מבטלות נסיון ועדויות של אנשים אחרים. המשך כך ובקרוב תהפוך למודרטור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם טלפון בשווי $135 עם הצהרה בהתאם משוחרר ללא שקל מס.

אני לא מבין את הדואר/מכס.

טאבלט שעלה $79 ובהצהרת המכס שלו כתוב $79 (ובחיפוש קצר בגוגל אפשר לראות שזה מחירו) מזוהה על ידי המכס עד לתת הדגם הספציפי (נכתב בכתב יד), "מוערך" ב $100, ומחוייב בהתאם.

טלפון סלולרי שעלה $99.8 ובהצהרת המכס שלו נכתב ככה במדוייק, מגיע ללא חיוב כלל.

:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת מכס - קבלתי את ההודעה מטה,

יש לכך תיעוד גם באתר של דואר ישראל.

מחוסר סבלנות התיצבתי בדואר ברחוב ההגנה בת"א,

לא יצאתי עם החבילה ביד, במקום אמור לי תמתין כמה ימין,

יצרו איתך קשר להגיע או שהחבילה תגיע אליך.

העלות של המוצר היא 209$. חבילה של AMAZON.

בתשלום של החבילה על המשלוח הופיע כי זה כולל את כל העלויות מסביב.

האם לאמזון יש עדיפות מבחינת הדואר?

האם אני צפוי לשלם מע"מ או מיסים ולפי מה זה נקבע?

Shipped with USPS

Tracking ID CJ_XXXYYYXX_US

Tuesday, November 14

3:34 PM

Customs Clearance delay

TEL AVIV YAFO, ISRAEL

3:34 PM

Package has left the carrier facility

ISRAEL

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי איך מכל אלפי השרשורים וההודעות בפורום על אמזון לא הצלחת להבין איך זה עובד...

אמזון מטפלים בה-כ-ו-ל, אתה לא צריך לשלם אגורה שחוקה מעבר,

תמתין בסבלנות לשליח של שירות-השליחים-של-הדואר שיביא לך את זה עד לבית.

ולפחות אצלי, בחלק מהחבילות אתה מקבל באיחור של כמה שבועות זיכוי על גבייה עודפת של מיסים, הישר לכרטיס האשראי שלך.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[האמת, מודה ומתוודה שאני דיי חדש עם אמזון. ב-2005 הזמנתי מהם HAYNES ל-306 שהיתה לי ורק השנה חזרתי לקנות דרכם]

ב-EBAY ברכישה בסכום דומה לפני חודשיים היה ברור חד משמעתי ששלמתי את כל המיסים מראש וזה הגיע אלי ללא שום עיכוב. ברכישה הנוכחית באמזון זה אכן היה רשום ולכן התפלאתי שזה נעצר במכס/דואר. נראה מה יהיה עם זה בימים הקרובים.

[CENTER] [/CENTER]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אוהב תשובות נחרצות כאלה, שבהינף אצבע שחצנית על המקלדת מבטלות נסיון ועדויות של אנשים אחרים. המשך כך ובקרוב תהפוך למודרטור.

כול חברת בלדרות מאפשרת את זה.

קיבלת תשובה מדוייקת מחבר הפורום שייק.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה חומרים רגישים עוברים שם בדיוק? המרכז משמש רק לדברי דואר נפחי מחו"ל, לא כמיון פנים ארצי.

2 בכול העולם החבילה באחריות חברת הדואר השולחת עד המסירה.

ככה בשלוף דוחות מס אמריקאיים של תושבי ישראל שיש להם חובת דיווח בארה"ב, דרכונים מקוריים שנשלחים לארה"ב לצורך פתיחת תיק ב-IRS, המחאות ועוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...