Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ה"גיהנום הירוק" - פעם ראשונה בנורבורגרינג - סיכום חוויה, עלויות וטיפים

RazorJunior
שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

שמי דקל, אני נוהג בארצנו על קליאו ספורט, וכרגע מתגורר בשוויץ לתקופה של מספר חודשים.

לפני קצת פחות מחודש, רועי (גם חבר פורום, אם ירצה יגיב כאן..) הגיע אלי ונסענו ביחד לבקר ולנהוג במסלול המפורסם.

מפרנקפורט שכרנו רכב (קיבלנו במחיר של בוטנים, אודי A1, יופי של אוטו) בתחנת רכבת (מאד נח),

ואחרי ניווט קליל בעזרת Google Maps (מומלץ לקנות סים מקומי, 10 יורו ויש אינטרנט כל השבוע!),

אחרי בערך שעה וחצי כבר הגענו לסביבת המסלול.

כשהתחלנו לשמוע יללות מנועים, עמדנו בצד, וקיבלנו נקודת תצפית ראשונה על המסלול.

קשה לתאר התרגשות של רק להתקרב, ולראות M3-ים ו-911-ים בהמוניהם טסים ב-200+ "סתם ככה".

קשה גם לתאר איך זה מרגיש להיות בסביבה שבה כולם חובבי מוטוריקה, ואנחנו פתאום לא יצורים מוזרים, אלא ההפך - כשעוברת אסטון מרטין ברחוב כ-ו-ל-ם מסתובבים.

לאחר קצת התבחבשות הגענו לכניסה ל-Nordscheife (בניגוד למסלול GP שסומן במפות. אל תדאגו, הוספנו סימון ל-Google Maps :) ),

ולקחנו מסוכנות RentRaceCar את הסוזוקי סוויפט ספורט המיוחלת.

קצת התאכבנו לגלות שב-"Semi tyres" הם התכוונו לפדרל 595rsr, ולא ל-Toyo R888 כמו בסוכנות Rent4Ring.

(היה לנו אחר כך דיון ארוך על מה עדיף - נשאיר את זה להמשך)

למרות זאת, הרכב המופשט, עם כלוב התהפכות, באקטים ורתמות - לגמרי מספק את הסחורה.

קנינו מהר כרטיסיה ל-25 הקפות שתשמש אותנו במהלך הימים הבאים, ונעמדנו בתור להיכנס למסלול.

ואז גילינו משהו שלא לקחנו בחשבון בתכנון הזמנים - במסלול יש כ-ל ה-ז-מ-ן תאונות, וכל פעם שיש כזו עוצרים את כל התנועה במסלול עד שהמשטרה מסיימת לחקור, מסיימים לפנות נפגעים (חו"ח) ורכבים, ומנקים את הכביש משאריות שמן/נוזלים/אחר.

זה עלול לקחת הרבה מאד זמן - ונראה לי שבממוצע בכל הזמן שהיינו שם - יותר ממחצית מהזמן המסלול היה סגור.

אחרי בערך 3 שעות מורטות עצבים, ואחרי שכבר התיידדנו עם שותפינו לתסכול ברכבים לידינו, המסלול נפתח ויכלנו סוף סוף לעלות.

שוב, קשה לתאר את ההתרגשות שפעם ראשונה המחסום עולה, אור ירוק, וצפצוף לנסוע.

מתחילים לנהוג!

המסלול בסופי שבוע צפוף מאד, הרבה מאד רכבים עוקפים ונעקפים.

אני מעולם לא נהגתי במסלול בסדר גודל כזה (רק בכוכב יאיר..), ובמהירויות כאלה.

בנוסף, אני גם לא הכרתי את התוואי של המסלול, אך למזלי זכיתי בנווט מצטיין.

לא ניסינו למדוד זמנים, וגם לא להתחרות באף אחד.

אבל בטבעיות, הקצב עולה, האדרנלין עולה, והרצון "לעמוד בקצב".

מהקפה להקפה מתחילים לספוג את האווירה, להבין את ההתנהלות במסלול מול שאר הנהגים.

זה לא קלישאה שבימים ציבוריים כל סוג רכב עולה על המסלול.

יצא לי לעקוף אוטובוסים, סוויפטים, ופראריים, ולהיעקף ע"י פורש, אסטון מרטין, רנו קליאו וויליאמס וגולף מק1.

לי אישית היה מאד קשה להתרגל לכמות הנהגים מסביב,

והיה לי מין אינסטינקט לפנות את הדרך בהקדם האפשרי למכוניות שמגיחות מאחור "בשביל לא לקלקל להם".

בהמשך הנהיגה התחלתי להתרגל לנוכחותם, וגם לדעת איך ומתי לפנות את הדרך לעקיפה, לאו דווקא מיידית.

לא הספקנו לנהוג יותר מדי לפני ששוב סגרו את המסלול בשל תאונות.

בסופו של יום עשינו רק 5 הקפות (תכננו לעשות 12..), ובחברת ההשכרה באו לקראתנו והחזירו לנו חצי מחיר,על אף שהם לא מחויבים לכך.

ביום השני לקחנו קליאו RS CUP מסוכנות RSR Nurburg.

מאחר ושנינו נוהגים ביום יום על קליאו הרגשנו הרבה יותר בבית עם הרכב הזה,

והוא גם משמעותית יותר חזק, וזה משנה מאד במסלול הזה.

אחרי הקפה אחת בדיוק נתקלנו בבעיה, כשבהתחלה לא ניתן להשתמש בהילוכים הזוגיים, ומהר מאד כבר לא היה אפשר להכניס אף הילוך.

נאלצנו לעצור בצד הדרך, בצורה בטיחותית ככל שניתן, על הדשא, וחצינו את המחסום ברגל.

התקשרנו לסוכנות לשאול כיצד לנהוג, והם אמרו שבמידת האפשר ננהג חזרה לסוכנות.

הצלחנו להניע בהילוך 3 וככה נסענו ב-40 קמ"ש חזרה לסוכנות.

אז היה לנו קצת קטע לא נעים, שבתחילה ביקשו בסוכנות לעשות בירור מה קרה לפני שיתנו לנו רכב אחר,

וזה יתעכב.

למזלי, היה לי סרטון מצולם מה-GoPro של כל ההקפה, עד רקע הכשל בגיר/קלאץ,

ויכולתי מאד בקלות להראות שלא עשינו שום דבר חריג, ושמדובר בבלאי "טבעי" לרכבים שכאלו, בחיים שכאלו.

לאחר עוד מעט עיכוב קיבלנו קליאו אחרת ויכולנו לחזור לנהוג. :twisted:

בהמשך היום השני כבר היו לנו קצבים מהירים יותר משמעותית,

התרגלנו לאוטו, למסלול, לרכבים מסביב, והיה אפשר לנהוג קצת.

בהמשך היום אפילו התחלנו למדוד קצת זמנים, וראינו שאנחנו באזור ה-10:30.

קצת איטי במונחים של המסלול, אך מאחר ושנינו מאד לא מנוסים במסלול, זה היה מעל ומעבר למצופה.

ביום השלישי המסלול היה סגור במהלך רב היום, ופתוח רק אחה"צ.

זה איפשר לנו לעשות יום אחד רגוע יותר, להוריד קצת קצב, לנסות לרגל אחרי מה שקורה במסלול ( :-D )

ולתרגל קצת בסימולטור אצל RSR Nurburg (אחלה אירוח קיבלנו).

אחה"צ התפצלנו קצת,

רועי לקח BMW Z4 3.2 ,

ואני לקחתי Megane RS Cup, ביחד עם דני גלטר, מדריך נהיגה ישראלי ששהה ברינג באותה תקופה.

מילה על דני - מעבר לכך שהוא מכיר את כל המסלול בע"פ (ברמת הסלילה של האספלט),

מאחר והוא אפקטיבית גר שם - הוא גם מכיר את החבר'ה בסוכנויות, במסלול, מעט מקומיים וכו' - והיה לנו נח מאד להיעזר בו. דני (אני יודע שאתה קורא :lol: ) - המון תודה!

המעבר מהקליאו למגאן הוא פשוט 2 עולמות נפרדים.

בעוד שהקליאו הוא רכב דינאמי קטן שמנסים לשחק איתו בכל סלאלום וכל פנייה,

במגאן חושבים אך ורק זווית נכונה ליציאה מהסיבוב - ופול גז. האוטו פשוט מושך ברמות אחרות לגמרי מהקליאו, אפילו שההבדל בהספק (בטח כשמשקללים משקל..) לא עד כדי כך גדול (197 מול 265, והקליאו קלה יותר).

הנהיגה עם דני, שמכיר את המסלול מאד, הייתה מאד שונה,

הקווים שלקחנו היו מעט שונים מהקווים שאנחנו בחרנו ביום לפני, תחושת הביטחון גבוהה יותר,

והקצבים עולים בהתאם.

חוץ מזה, ביום שהוא רק אחה"צ, והוא לא סופ"ש - המסלול הרבה יותר ריק - ויש גם קצת יותר מרחב לנהוג.

גם ביום השלישי, מהר מאד הייתה תאונה של אופנוען, וכמה דקות אחריה עוד אחד - ואז כבר הודיעו שסוגרים את המסלול להיום, וכך נגמר טיול הנהיגה שלנו.

לאחר מכן, כל שנותר לנו לעשות זה לשבת לסטייק טוב ולתענג על כל החוויות שנאספו ב-3 ימים של נהיגה מלאת אדרנלין.

זהו, הייתה לנו חוויה מדהימה, ומאד מלמדת על נהיגה.

גם אחרי שנוהגים הרבה בארץ, כוכב יאיר, ערד, נס-הרים וכו' - הרינג פשוט נותן פרופורציה שונה לנהיגה.

עד הפעם הבאה, :twisted:

דקל

טיפים לחסכנים, ובכלל:

1. אם לרגע חשבתם על זה, ממש ממש קשה להגיע לשם בתחבורה ציבורית. אל תעשו את זה. (בתור ישראלים זה נראה לנו נורמלי, בתור "שוויצרי" זה היה הגיוני לחשוב את זה..)

2. יש כמה וכמה עיירות קטנות שצמודות למסלול למעט Nurburg, וכולן במרחק 2-10 דקות מהכניסה למסלול. אין שום סיבה לשלם הרבה בשביל לישון דווקא בה - ואם אתם מוצאים משהו זול יותר אין שום בעיה. אנחנו מצאנו דרך airbnb מקום נחמד בעיירה ליד וחסכנו 80% מעלויות המלון ככה.

3. לקנות סים מקומי ב10 יורו (מחיר של TMobile) - ולהיות מחוברים לאינטרנט כל השבוע. זה מקל על העניינים לאללה.

4. בסוכנויות מציעים רכבים "Basic" - שזה אומר שמקבלים רכב, או "All Inclusive", שזה אומר שלא צריך לתדלק אותו כשמחזירים, ושמקבלים כרטיסיה לכניסה למסלול (מחיר ההקפות).

המחיר של ה-All Inclusive גבוה משמעותית, בכל הסוכנויות, בכל הרכבים - ואתם תתדלקו בעצמכם (לוקח 10 דק' בסוף היום) ותקנו כרטיסיה בעצמכם - תחסכו ה-מ-ו-ן כסף (לנו יצא בערך 100 יורו ליום (!) חיסכון).

5. להביא GoPro ותושבת שתוכלו למקם אותו בתוך האוטו, עדיף על הכלוב התהפכות. עדיף גם סוללה/כרטיס ספייר.

בעבר היה אסור להכניס מצלמות לרינג, כיום מותר, כל עוד ממקמים אותן בתוך הרכב, ולא על השמשה מבחוץ למשל.

6. להתאמן על התוואי של המסלול, הפניות, והקווים בסימולטור כלשהו. ושוב. ושוב ושוב. ושוב ושוב ושוב. זה קריטי!

7. אם קניתם כרטיסים ונתקעתם עם עודפים ואתם רוצים "למכור חזרה" או שאתם רוצים לפצל אותה,

החבר'ה מהסוכנויות השונות לרב יכולים לעשות את זה (יש להם מכשירי קריאה, ומלאי של כרטיסים מלאים),

אם תבקשו יפה הם כנראה ישמחו לעזור.

8. לנוחיותכם, צירפתי Spreadsheet עלויות שלנו, ללא טיסות.

סרטונים אעלה בהמשך,

קצת תמונות: (מצטער על ה-Watermark בתמונות שלנו, הם רוצים 8 יורו לכל עותק דיגיטלי של תמונה אחת, אז ממש לא בא לי לקנות יותר מאחת :oops: )

הרכב השכרה שלנו. האודי כמובן, מה חשבתם? :lol:

1380222_10152270945899418_1964465898_n.jpg

הסוויפט ליום הראשון

1376610_10151896099610861_586041616_n.jpg

מחכים...

1374923_10151896100600861_125804021_n.jpg

1378433_10152268282999418_1300341044_n.jpg

1382843_10151896101365861_31299214_n.jpg

1382241_10151896101470861_1364906827_n.jpg

ושוב תאונה..

1384000_10151896099950861_1668565969_n.jpg

IMG_3522.JPG

_8103957.jpg

_8104177.jpg

_8104094.jpg

תמונות נוספות יועלו בהמשך ע"פ דרישה :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תמונות מדהימות, אבל רק דבר אחד לא ברור לי: איפה הבחורות:?: בכל מסלול רציני יש בחורות בלבוש מינימאלי שעסוקות בלתת לנהגים תמריצים לנהוג מהר - אז מה, ברינג חסכו:?:

:wink:

נראית אחלה חוויה, אני מקווה שיום אחד גם לי יזדמן לעשות מסע דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמונות מדהימות, אבל רק דבר אחד לא ברור לי: איפה הבחורות:?: בכל מסלול רציני יש בחורות בלבוש מינימאלי שעסוקות בלתת לנהגים תמריצים לנהוג מהר - אז מה, ברינג חסכו:?:

נראה לי שקצת התבלבלת :)

א. נראה לי שהבחורות בלובש מינימאלי נועדות יותר להשאיר את הצופים שמכניסים כסף לתעשיה, מאשר שלנהגים יהיה תמריץ לנהוג מהר. זה לא מירוץ חזירים :)

ב. בכלל לא מדובר פה במירוץ.

מדובר בכביש אגרה ציבורי, כלומר שצריך לשלם בכדי להיכנס - וכל רכב וכל נהג יכולים להיכנס.

דמיין שכביש 6 צפון היה עובר דרך נס הרים, ולא הייתה בקטע הזה הגבלת מהירות :)

זה פחות או יותר זה.

כמובן, עם כל המסביב - כבישים סלולים טוב מאד, שילוט, מרשלים שעושים סדר, ניידות שמפנות אחרי תאונות, סוכנויות השכרת רכבי מירוץ, וכו' וכו'.

גם עם חוקי התנועה - אתה עדיין צריך לזוז ימינה ולתת לרכב מאחוריך לעקוף, לאותת, לא לחתוך וכו' וכו'

אבל הרציונל דומה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הרציונל דומה.

איזה סיפור ארוך רק כדי להגיד "כל כך התלהבתי ששכחתי לצלם לכם בחורות בלבוש מינימאלי כדי שגם אתם תהנו ממה שחשוב באמת בכל ספורט מוטורי..."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחח דקל.. כל מילה זהב.

אני מודע שהייתי צריך לסבול שם עם דקל והיה קשה מאוד..

תודה רבה לדני שעזר ותמך בייחוד עם התקלות ב RSR.

מזל שאני מכיר את המסלול קצת.. ככה הייתי יכול להיות לך לעזר.

וזאת פעם אחרונה שאתה מעלה את התמונות שלי (תמונה שנייה ושישית) ללא אישורי.. חצוף!

דיטיילר בנשמה...

מוכן לעזור בכל שאלה, בעיה ומה לא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה ממש יפה, נשמע שנהנתם מאוד! הפעם הראשונה היא ממש מרגשת :lol:

דני הוא בחור ממש מקצועי שמכיר את המסלול ממש טוב ואני בטוח שהיה לך שיפור ניכר אחרי כמה הקפות איתו...

נראה שהיה שם ממש עמוס! זה היה בסופש של סוף ספטמבר?

ממליץ לך בחום לסוע לרינג בכל רגע נתון כל עוד אתה באירופה והרינג פתוח :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה!

קרוב, זה היה הסופ"ש של תחילת אוקטובר, 5-8 לאוקטובר אם לדייק :)

התכנון המקורי היה לעשות גיחה שנייה, אבל לצערי לא הסתדר לי הפעם.

פעם הבאה :)

נראה מה יהיה מצב השלגים, בינואר אני מגיע לשוויץ שוב, אולי אצליח לנצל את זה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגניב, גם אני הייתי בסופש הזה בין 3-6 לאוקטובר...

יום שבת היה אחד הימים הכי כייפים שלי ברינג :lol:

התמונה של הפקק מיום ראשון? היה באמת זוועה!

אני אהיה שם ב5 לינואר, הולך להיות ריק :lol::-P:mm_cool:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אנחנו הגענו ביום ראשון (ניצלנו את שבת לאוקטוברפסט במינכן :) ), ואכן היה זוועה.

5 לינואר? זה סופי?

אני שוקל להגיע ב-8-10/1, אבל שנה שעברה בתקופה הזו המסלול היה סגור בגלל שלגים. :(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אנחנו הגענו ביום ראשון (ניצלנו את שבת לאוקטוברפסט במינכן :) ), ואכן היה זוועה.

5 לינואר? זה סופי?

אני שוקל להגיע ב-8-10/1, אבל שנה שעברה בתקופה הזו המסלול היה סגור בגלל שלגים. :(

דיי סופי, אני עושה רודטריפ באירופה ומסיים ברינג 8)

הייתי שנה שעברה ובשנה לפני זה והתמזל מזלי והרינג היה פתוח.

בחורף הוא פתוח רק בשבת ראשון, הוא לא פתוח במהלך השבוע...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...