Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיטרואן דה שבו 65 - יומן שיפוץ

היונימוג האדום
שימו לב! השרשור הזה בן 1167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כבר מיספר שנים שאני חולם על סיטרואן דה שבו .

והנה סופסוף היגשמתי חלום ( אחד מיני רבים - חייב לציין ) ורכשתי אחת לעצמי .

הכלה מבציר 65 היא מדגם שאיננו נפוץ כלל - גם דלת תא המיטען שונה וגם הגלגל הרזרבי נמצא בתא המנוע ( ישנו אחד נוסף בתא המטען ) .

מבחינת הפח המצב ממש טוב - ישנו ריקבון בריצפת הנהג , קצת תיקונים בספי הדלתות , גג הברזנט מפורק לחלוטין , המנוע והגיר נבחנו בחטף ונישמעים במצב מצויין , מכסה מנוע וכנפיים יפים .

בתוכנית - לפרק לגורמים , כמובן להפריד שסי מבודי , יש לתקן ולהחליף פחים , אחרי זה מיגון מפני חלודה , ולהתחיל לבנות חזרה , כמובן עם ברגים חדשים , גומיות , צנרת בלמים ודלק .

מערכת חשמל - ליפוף הדינמו ל12V , בניית מערכת החשמל מחדש , החלפת הווסת לחדש , .

בקיצור - לא תסר עבודה .

הרכב כבר מפורק - ממש לגו .

פעם ראשונה שאני כותב בפורום הזה לאחר הרבה שנות שוטטות באתר , תמונות יעלו בהמשך .

במקביל לשיפוץ הזה אני משפץ גם סיקס שנת 90 , ולפני שנה סיימתי לשפץ טנדר סמוראי 87 - צבע כתום חזק עם ארגז עץ איפאה .

בעבר גם יונימוג אשר החזרתי לחיים ממצב של מוות סופני .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהרכב במצב מצויין מבחינת הפח וכנראה גם מיכנית , הוחלט לפרק לגורמים , לתקן או להחליף את מה שדרוש .

מיכיוון שהימים קצרים ואני גם צריך לפרנס משפחה , נשאר מעט זמן מידי יום להקדיש לרכב .

כעת אני עדיין בשלבי פירוק , הבודי כבר הופשט כמעט לחלוטין , ואני מקווה לפרק את הבודי מהשילדה בימים הקרובים .

פחים שצריך להחליף : ריצפת נהג + נוסע , חלק מקיר האש בצד נהג , קטע קטן בחלק האחורי . זהו בעיקר מבחינת פח .

לאחר תיקוני פחחות ומיגון הריצפה מפני חלודה , עלי לטפל בשילדה - ניקוי יסודי ומיגון מפני חלודה .

אחד הלבטים שלי - כיום יש לי רתכת מיג עד 265 אמפר עם חלוקה ל:12 דרגות . נראה לי מוגזם להישתמש עם רתכת כזאת לפחחות של פח 0.6 מ"מ . אופציה אחת - לרכוש רתכת נוספת קטנה בהרבה , או להישתמש בריתוך אוטוגן .

אשמח לחוות דעת של מנוסים ממני .

מצורפות מספר תמונות ראשונות :שתי התמונות האחרונות הן משיפוץ הסיקס שלי שאני מבצע במקביל . יומן שיפוץ הסיקס מיתנהל בפורום - c.j.club . מוזמנים לצפות גם שם .

אילן

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 001.jpg

תמונןת שיפוץ הג'יפ 036.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 003.jpg

תמונןת שיפוץ הג'יפ 044.jpg

תמונןת שיפוץ הג'יפ 043.jpg

תמונןת שיפוץ הג'יפ 042.jpg

IMG_0069.jpg

IMG_0063.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אילן ידידי תתחדש ברוך הבא לעולם האספנות !

קנית אחלה רכב תתחדש ותהנה מהשיפוץ ומהרכב (ותירשם כחבר במועדון החמש)

eran lanski

חבר מס- 14084

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 1965 אבי קנה דה שבו צהלי במכרז, הרכב שימש אותנו שנים רבות, את הטיולים בארץ אנחנו זוכרים לפי התקלות - הטיול שהלכה משאבת הדלק, וכ'

הכל חוויות לטובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום בשעה טובה , הופרד הבודי מהשילדה .

גם הכנפיים הופרדו .

סקירת מצב ראשונית - כניראה שאחליף את כל הריצפה מקיר האש עד למדרגה לפני מיכל הדלק , יש לשחזר חלק קטן מקיר האש , תושבות באמפסטופ בשני הצדדים זקוקות לתיקון , וזה בערך מה שניראה כרגע .

סכ"ה מצב הפח מעולה יחסית לשנה - נראה לי שרוב הרכב מגולוון .

הכל מצולם אך שכחתי את המצלמה בבית המלאכה ( לא מצלם מאייפון ) , מקווה מחר לתמונות כולל רכבים נוספים .

אילן

נ.ב. ערן ידידי , מזמן לא התראינו , וכן נירשמתי למועדון : מ"ס חבר - 14560 .

נישאלתי לגבי הסובארית - E10 , אשר הופיעה בתמונות . ובכן זה רק הבודי , השסי הפך כבר מזמן לבאגי , וחוץ מזה אין לי ניירות .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

good luck

* צריך לבצע תמיד ברמה גבוהה יותר מאחרים זהו סימן ההיכר של מקצוען אמיתי

* המקום היחידי שבו הצלחה מופיעה לפני עבודה קשה הוא במילון

* ברגע שאתה מתחיל לדבר על מה שתעשה כשתפסיד, הפסדת

* אל תשקיע בהירהורים על העבר, אך אל תשכח אותו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוך הבא!!

אני כבר לא שכן שלך, אבל צריך לקפוץ לשם לסגור איזה פינה, אז אולי אקפוץ לקפה.

אני חושב שהחבר'ה ישמחו לראות גם תמונות של הכלים שבנית לעבודה האמיתית.

בהצלחה

נשוי לשתי חיפושיות 74 1300 האחת ידנית השניה חצי אוטומטית כבר לא חצי אוט' :twisted:.

וגם לסובארו בראט (טנדר ) 81 4X4.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום הימשכתי בפירוק וניקיון , כמו שאמרתי הבודי במצב מצויין יחסית לגילו ( הלוואי עלי מצב כזה ) , אולם השסי במצב כצת פחות טוב .

ניתן לתמונות לדבר :

חברים , ביקשתם לראות גם שיפוצים אחרים , או לפחות את התוצאה , בבקשה :

בתמונות - טנדר סוזוקי סמוראי אשר שופץ ע"י מהיסוד ,מנוף המותקן על בובקט ( בניה שלי ) בעל זרוע של 8 מטר וכושר הרמה של שלושה טון/מטר .

אילן

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 007.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 010.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 018.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 027.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 022.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 024.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 036.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 050.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בצהריים התחילה לגרד בחוזקה היד הימנית - סימן ששש...

נרכשה רתכת CO2 ניידה פזה אחת ועל הדרך ( שלא ישעמם - גם פלסמה לחיתוך ומשור למסגריה ) .

לפרנסתי אני מבצע עבודות קידוח ( ביסוס מבנים ) מסובכות .

את כל המכונות שלי אני מתכנן ובונה בעצמי ( שני בניי עובדים איתי ועוזרים לי גם בבניה ) .

להוביל את הציוד אני מוביל עם משאית שעוד מעט אספנות .

הבובקט שבתמונות הוא מודל 82 ועוד כוחו במותניו .

תהנו , אילן

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 054.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 053.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 044.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 045.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 046.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 040.jpg

,תמונות שיפוץ הסיטרואן 042.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב .

אכן כן , למיטב ידיעתי ישנו בארץ עוד אחד כזה ממודל 87 וכן אחד בודד ממודל 88 .

להבדיל ממודל 84 - מנוע 1000 , גיר 4 הילוכים , הטנדר הזה ארוך יותר , גם תא נוסעים גדול מעט וגם הארגז .

כמובן שכאן המנוע הוא 1300 מקורי עם חמישה הילוכים .

הרכב ניקנה מיד ראשונה , מושבניק שירד איתו להשקות את החלקה , לקנות במכולת ואולי להוביל דירה של הבן הסטודנט .

בקיצור , לא ראה שטח .

הרכב היגיע אלי כמעט ללא גג ומכסה מנוע ( שכב מספר שנים תחת עץ בגינה ) .

לקח לי כ: ארבע שנים להצליח לשכנע את הבחור למכור , כל פעם היה אומר - אני משפץ אותו לבן שלי , הסוף ידוע .

בנוסף לשיפוץ גם הותקן בטנדר הגה כח ומזגן .

הטנדר הזה משמש אותי בעסק כרכב עבודה פשוט אדיר - וו גרירה ברישיון וכושר מעמס של 700 ק"ג , נוסף להיותו מוכר מלא לצרכי מס .

בין טסט אחד לשני הטנדר עובר כ: 10000 ק"מ , אישור רכב מיושן , מעבר על הליין , וקבלת המדבקה , פשוט תענוג .

אילן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1167 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...