Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אחרי 1100 ק"מ - קליאו 0.9 ידנית

daniel.gri
שימו לב! השרשור הזה בן 3803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הקדמה ( לבעלי סבלנות )

סיפור הקליאו מתחיל עוד בסוף יולי האחרון, בו היה ברור שהגיע הזמן להחליף את האופטרה 5 המתיישנת. אומנם מאוד אהבתי את האופטרה ( בבקשה לא לסקול אותי... ), אבל בעיות החלו להיערם ואחרי 8 שנים במשפחה צריך להיפרד. מכיוון שהרכב צפוי היה לשמש אותי ואת אמא, ספורטיבית מושחזת לא באה בחשבון. הג'וק והבראבו דווקא כן, והחיפוש החל.

אחרי ישיבה קצרה בג'וק ההבנה הייתה ש"זה לא זה", ההתרכזות הייתה לגבי הבראבו. לרוע המזל, האקזמפלרים שהיו בשוק באותה התקופה לא היו מספקים, וכך יצא שמצאתי את עצמי בסוכנות רנו-ניסאן בראשון לציון. איך שנכנסתי - ראיתי אותה. אומנם הייתי שמח אילו הייתה מונמכת, ועם חישוקים גדולים יותר, אך עדיין היא הייתה מסמר הערב. בניגוד למה שאתם חושבים, דווקא היה מדובר במגאן קופה. באותו הזמן עמדה לה כמה מטרים משם קליאו כסופה שכמעט נעלמה בנוף המעויינים האחרים, ממש UNDERDOG. ישיבה קצרצרה מול הסוכן הובילה להצעת מחיר מוגזמת של כמעט 120K. סיבוב קצרצר נוסף באולם - ואז היא תפסה את עיני. אומנם הייתה באפור ליסינג, אבל הפוטנציאל היה קיים. ישבה קצרה נוספת עם הסוכן, והיה ברור לי שהיא תהיה שלי. נסיעת מבחן של 20 דק' בקליאו שחורה עם נגיעות אדום איששו את ההבנה, וההתלבטות היחידה שהייתה קשה מנשוא היא לגבי הצבע. בLIVE יצא לי לראות רק את הצהובה, השחורה והכסופה. לעומת זאת, משהו בקליאו הלבנה משך אותי מההתחלה ( אחרי שחבר פורום פרסם תמונות של הקליאו הלבנה שלו ). משהו בפסי ההגנה השחורים עם הפס האדום יצר הרמוניה עם פיסולי הגוף והחישוקים השחורים. וכך יצא שהבחירה נפלה על לבן ברמת אבזור COLLECTION המפוארת.

אני: מתי תגיע?

סוכן: סוף אוגוסט

אני: מצויין!

השבועות עברו והגענו לסוף אוגוסט ואין סימן. טלפון לסוכן לשאול מה קורה הוביל להבנה שהכלה תגיע רק בעוד שבועיים. שבועיים קשים עברו ( אני חסר סבלנות ...) וטלפון נוסף ולא מעודד לסוכן הסתכם בכך שצפי ההגעה לא ידוע כרגע ויכול להיות שההמתנה תהיה חודש נוסף. בנקודה הזו כבר העצבים הישראלים החלו לעלות, ואני התחלתי לחפש אופציות נוספות. ראיתי פיאסטה ו 208, אבל אף אחד מהן לא עשתה לי את מה שהצרפתייה המעויינת עשתה. באותם ימים היה ברור שמבצע "חבר" הבא יהיה על דגמי רנו, ולאור ההמתנה הארוכה דרשתי לקבל את ההנחה. נאמר לי שאוכל לקבל את ההנחה רק אם אקבל את הרכב אחרי ה 4.10 . הייתי מוכן להקרבה ( אחרי הכל, עוד 3000 ש"ח פחות )

בהפתעה גמורה, שבועיים לאחר מכן ( תחילת אוקטובר ), פתאום הגיע הטלפון המיוחל " בוא לקחת את הרכב!"

ההתרגשות הייתה גדולה ואחרי הכנות קצרות וכמה חתימות, הלכתי לפגוש את המיועדת שעמדה שם בכל הדרה.

ועכשיו לסיכום ( לחסרי סבלנות ):

נראות - אין מה להגיד. כמעט מכל זוית היא שובה את עיני המתבונן. גם בצבע לבן היא מצליחה להתבלט, ואני מקבל לאחרונה הרבה מבטים בכביש שלעיתים קצת מטרידים :oops:

בפנים ובחוץ - אז אחת הסיבות העיקריות שהבחירה נפלה על הקליאו היא רשימת האבזור הארוכה. בין אם מראות מתקפלות חשמלית, מערכת מולטימדיה מובנית בעברית, IGO, בקרת אקלים, חישוקי 16", פנסי ערפל, חיישני תאורה וגשם, בקרת שיוט, מחשב דרך מורחב, בלוטות, שליטה מההגה ( מפתיע בנוחיותו ) מפתח חכם ועוד ועוד...

כניסה לרכב מגלה מרווח טוב ביחס לסגמנט. הנהג הממוצע יכול למצוא תנוחת נהיגה טובה בקלות הודות להגה המתכוון גם לעומק. היושבים מקדימה נהנים ממזגן מצויין שעד היום לא יצא לי לכוון אותו מתחת ל 19 מעלות. המצב מאחור טוב, ושני נוסעים מבוגרים יהיו מסופקים. עדיף שהשלישי יהיה צנום...

תא הכפפות עמוק מספיק ויכול להכיף בקבוק מים קטן, ומגוון שטויות שמסתובבות בדרך. בנוסף ישנו תא קטן במשענת היד של הנהג.

תא המטען בנפח של 200 ליטר. הגישה נוחה והתא עמוק מספיק. מה שהיה לי מוזר הוא שהגלגל החלופי מותקן מתחת לרכב, ודורש אקרובטיקה על מנת להוציאו.

אני חייב לציין שבשימוש המפתח החכם, אני שם לב כמה פעולות מיותרות הייתי מבצע ברכב הקודם. עכשיו אני רק מתקרב לרכב, לוחץ על הלחצן בידית הדלת, מתיישב, שם קוד ולוחץ START. מאוד פשוט. כמו כן, ביציאה מהרכב, כאשר מתרחקים יותר מ 2 מטרים, הוא ננעל אוטומטית. פיצ'ר חשוב לבריאות הנפשית ( נעלתי או לא?!?!?)

מחשב הדרך מאוד מפורט ומציג נתונים רבים כמו אזהרות ספציפיות ( מחסור בדלק, סוג תקלות, איזו דלת פתוחה, הגה נעול וכו'.. ).

בלילה הכל מואר בתאורת LED לבנה המוסיפה לאוירה.

לשלילה אציין שתאורת הפנים דלה ( לנוסעים מאחור), אין חלונות מופעלים בנגיעה לכולם ( רק לנהג ), הרמקולים בסיסיים למדי ( עלק BASS REFLEX ) וחסרה מראה בסוכך שמש של הנוסע. כמו כן, מתג ההפעלה של בקרת השיוט מאוד לא אינטואיטיבי.

בנוגע לאיכות חומרים, אומנם היא אינה מובילת הקטגוריה, אך כן יש שימוש בחומרים רכים ופלסטיקים "מלאים". לדעתי ה208 מובילת הקטגוריה בנושא זה. בנוגע לאיכות ההרכבה - אני מאוד מרוצה. לא נשמעו קרקושים ורעידות.

מנוע ותיבת הילוכים - ההפתעה הגדולה. אומנם מדובר רק ב 0.9, אבל הטורבו עושה הבדל גדול. הנתונים על הנייר לא מצליחים להמחיש את פעולתו. בהתנעה ישנה וויברציה קלה, המתמתנת תוך שנייה או שתיים. משם רוב העסק חרישי למדי, והצליל היחידי שנשמע הוא בס נעים מכיוון הטורבו. ההרגשה היא של מנוע חזק בהרבה ממה שהוא בפועל.

החל מ 1900 סל"ד ישנה דחיפה המדליקה את בלוטות החשק בגב התחתון. בלוטות הגורומות לך להמשיך ולהאיץ את הממזר הקטן הזה עוד ועוד. היחידה שלפעמים הורסת היא תיבת ההילוכים. לדעתי ההילוך הראשון קצר מדי והייתי שמח הרבה פעמים להתחיל את הנסיעה בשני. כמו כן, בימים הראשונים מהלך התיבה היה נוקשה יחסית, אך התרכך עם הקילומטרים שהצטברו. אני מאמין שזה ימשיך להשתפר ( כרגע בסדר גמור ). בניגוד לקולות ששמעתי, מהלך דוושת המצמד אינו גדול מדי, ונקודת החיכוך יחסית קרובה. אפשר להגיד שהחל מהילוך שני ב 1900 סל"ד - הכיף מתחיל. אוסיף ששמחתי לגלות שלתיבה יש HILL HOLDER המבצע זינוק אוטומטי בעלייה.

למרות הכיף, התשלום בתחנת הדלק מאוד מעודד. בתדלוק הראשון הצריכה הממוצעת עמדה על 16.2 ק"מ לליטר, ורק אחרי 1000 ק"מ יצא לי לתדלק שוב ( לא מתדלק על הקשקש) . שם צריכת הדלק עמדה על בערך 17.6 ק"מ לליטר. מחשב הדרך אומר כרגע 5.6 ליטר ל 100 ק"מ ( זיוף זעיר ). יש לציין שהנסיעות מתחלקות כמעט חצי חצי בין עירוני לבין עירוני. אני מאמין שהצריכה תמשיך להשתפר.

על הכביש - כמו שנאמר במבחנים, הקליאו די נוקשה. כן, לעיתים זה מפריע. אבל אלא אם אתם גרים בערערה, אפשר להתמודד עם זה - בייחוד כשמה שלא מצליחים לעשות הבולמים, עושים המושבים הנוחים להפליא.

הנוקשות שעומדת לה לרועץ בעיר, דווקא מתגמלת בסיבובים ומצליחה להעלות חיוך פעם אחרי פעם.:wink:

בכביש המהיר, תא הנוסעים מצליח לבודד את הכביש והמנוע, והרעשים היחידים המצליחים לחדור הם מכיוון המראות. לדקדקנים הנוהגים בלי רדיו ובלי לדבר זה אולי יפריע. אחרת, זה לא אמור להדאיג.

סיכום

הקליאו היא מתמודדת חזקה על כתר הסופר מיני הידנית. היחידה שעומדת מולה בכבוד היא ה 208, המצטיינת בנוחות הנסיעה. לרעתה עומדים מנוע חלש, עיצוב פושר ואבזור חסר. למען האמת, כאן מדובר כבר בהעדפות אישיות. אני העדפתי אבזור נראות וכוח.

קצת פורנוגרפיה :

hwzdnn3y3ijl.jpg

mmqmt4mzczyt.jpg

ht5n4jiwmozq.jpg

10j2nazjquzt.jpg

ye1go20qymww.jpg

wk5nhywynmnt.jpg

mxntn2qmnj3k.jpg

tjmwnn4eydde.jpg

wwmbumwj3yyj.jpg

myymq5hrnw2y.jpg

5maciojnw0zm.jpg

jtynminvvjw2.jpg

dlnmmmyybolt.jpg

k3md5zmudynh.jpg

rmdzjh0ynjdd.jpg

jmxyzytt3con.jpg

ow2nmtgimj4o.jpg

du2oqmdgmaz0.jpg

oifdlkwwjnyi.jpg

ngm0qmm2zzmn.jpg

zrwrqzkd1dhn.jpg

מקווה שעזרתי. שאלות יתקבלו בברכה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שתהיה בריא אתה נוהג המון!

אני מאפריל עם הרכב ורק עכשיו עשיתי 6000 ק"מ.

סיכום יפה.

אני רואה שהאוטם נותן ברק מאוד יפה, עשית עוד שכבה נוספת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפיפיה של ממש, המנוע טורבו הקטן נשמע מטריף והייתי מאוד רוצה לראות איך מרגיש מנוע כזה,

העיצוב הפנימי ממש רענן, צעיר ומדליק

מעניין אותי האם הג'אנטים הם התקנה מקומית או מקוריים מהיצרן...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש :) רק בחייאת,תוריד את מדבקת המוסך - מכער חבל"ז :(

m.l - אם הוא נהג 1000ק"מ זה נחשב המון? אני עם הרכב שנה ו-7 חודשים וכבר עשיתי השבוע טיפול 45K - אז?

רכב נועד לנסוע,לא לשבת בחניה עם אקסל ולחשב כל נסיעה.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחשב? חלילה! תסע חופשי, אני אישית פשוט לא נוסע הרבה ברכב הפרטי, יוצא לי נסיעות ארוכות אבל הרכב יכול גם לעמוד יומיים או לנסוע רק נסיעה קצרצרה.

אני אתקן, בשבילי אישית זה המון

אגב - הג׳אנטים אכן איכותיים במבט מקרוב ;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש

אני קיבלתי את האוטומוט 1.2 קולקשן ב5 לאוקטובר בצבע אדום

האוטו עשה בינתיים 1000 ק"מ ואני מרוצה מאוד

כרגע אני על ממוצע של 6.5 ל 100 ק"מ ככה שאני מקנא בך על הצריכה

לגבי הברק, מה זה בדיוק ה הCITRUS ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם ראשונה שאני רואה תמונות של הפרטים הקטנים ברכב, פשוט יפיפה אין מילים.

בהחלט מתמודדת על תואר הסופר מיני הטובה בשוק.

תתחדש וסע בדרכים טובות!

אם הייתי יכול הייתי מזדווג עם הרכב הזה ומרבה אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדהימה תתחדש!!!

ואיך אפשר בלי השאלה הישראלית הרגילה - כמה עולה כזה צעצוע ?

יש לרכב 90 כ"ס? אני מבין שהרכב נועד לחסכון ולא לביצועים עקב המנוע הצנום. אבל לשם מה הטורבו אם הרכב עושה 0-100 ב-12 שניות ?

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

5.6/100 באילו תנאים?

זה לא רע יחסית למנוע הזה.

(המחשב דרך בקליאו שלי לפחות [דור III] די מדויק)

אני מחוץ לעיר לרוב עושה 1:16-1:17. שיא אחרון ששברתי מחוץ לעיר היה 5.3/100. שזה כמעט 1:19 (מאוד מאוד קרוב לנתוני היצרן). אבל זה בנסיעה מאוד מתונה ורגועה ודי מחרפן לנהוג ככה, אז עושים 1:17 ונוסעים כמו בנאדם. :roll:

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי שאלה - למה עוד אין על הרכב מדבקה של הפורום? :wink:

אבל חוץ מזה, אחלה סקירה. תודה רבה!

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רושם אך ורק על סמך התמונות שלך

1. למה לעזאזל הכפתורים של הספיד לימיטר/קרוז קונטרול לא על ההגה בדיוק כמו שהיה לי במגאן 2

2. שיחליפו כבר את השליטה ברדיו ויתחדשו כבר חח הקוביה הזו נמצאת עוד מימי קליאו RS דור 1

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש, היא יפה מאוד בלבן, הכי מוצלח עליה לדעתי ואחריו האדום.

הפלסטיק האדום בהגה קצת מוגזם בשבילי אבל תא הנוסעים נראה מצויין.

תהנה וסע בדרכים טובות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3803 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...