Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה ריו vs ניסאן קשקאי vs יונדאי I30 (ידניות)

Bakshi
שימו לב! השרשור הזה בן 3838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

לאחר סקירה מקיפה של רכבים משפחתיים, שלוש מכוניות אלו עלו לגמר.

תכלס איני יודע מי מביניהם עדיפה? אני גר בירושלים, לכן אני חושש ממנוע ה 1400 של יונדאי, לעומת זאת ה 1600 של הקשקאי והמשקל הרב שלה גורמים לי לחשוב שהיא תניב ביצועים די דומים ליונדאי. חיסרון נוסף שמניתי לקשקאי הינה תיבת ההילוכים בעלת חמישה הילוכים לעומת היונדאי המגיעה עם שישה. מבחינת צריכת דלק אני נוטה להאמין שהקשקאי תהיה פחות טובה. מבחינת אמינות מי מביניהן עדיפה? בתור בעלים של ניסאן אלמרה, אני יכול להעיד שהאמינות שלה מופתית, אך האם קשקאי ממשיכה את הקו הזה? יש ממה לחשוש מהדור החדש של ה i30?

לגבי הריו, על פי הנתונים היא כמעט זהה ליונדאי i30, אך עולה 90K, מה באמת ההבדל בינה לבין היונדאי?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם ניסית לבלבל את "האויב" - הצלחת!

שלושת הרכבים האלה הם מסגמנטים שונים וברמות מחיר שונות לחלוטין. רצוי שתגדיר תקציב וצרכים - כמה אתה נוסע, כמה אנשים ברכב, ילדים?, מה חשוב לך....

אין לי מה לספר על הקשקאי אבל כרגע אני נוסע על ריו ועליה אני יכול להגיד דבר או שניים.

קודם כל - המקבילה של הריו היא בכלל I20 ו-I25 ולא I30.

ההבדלים בעיקר הם באבזור, תוכל לראות את זה במפרטים באתר. הריו שאצלי אוטומטית בת 4 הילוכים. בסה"כ עושה את העבודה, צריכת דלק מאוד מאוד סבירה (ביחס לאסטרה 1.6 שליוותה אותי בחודשים האחרונים) והאבזור מפצה קצת על איכות החומרים...

לצערי התנהגות/אחיזה/מתלים די מאכזבים אבל שוב - עושה את העבודה עבור משפחתי הקטנה.

Live fast, die young - leave a better looking corpse

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקשקאי מרגיש כאוטו מרמה גבוהה יותר מבחינת מרחב, נוחות ישיבה, ותנוחת ישיבה גבוהה.

גם תא המטען גדול יותר.

ה I30 מרגיש קטן יותר אבל נעים (בעיקר עם רפודים בהירים) למדי, והוא מאובזר יותר מהקשקאי.

הבחירה היא העדפה אישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות אבל לא עניתם על השאלה של האמינות והכוח...

אני חושב שאין פערים גדולים באמינות בין רכבים אלו. כולם סך הכל בסדר++.

גם מבחינת הכוח לדעתי לא תחוש בהבדלים.

העניין הוא שמדובר ברכבים שונים מאוד בגודל ובתצורה. תחליט לפי עניינים אלו כי מהבחינות של כח ואמינות ההבדלים לא משמעותיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש אמינות לך ו"כוח" לך על I30 או I25 ידנית בחטיבת כוח של 1.6

מה שכן הקשקאי שאם יש ברשותך אמצעים לרכוש אחד ( כי הוא בקלאס אחר לגמרי ממה שציינתי וציינת אתה )

מכניס אותך לקלאס אחר לגמרי, של נוחות, מרווח מחייה פנימי, ובאופן כללי בליגה אחרת לגמרי מהתת משפחתיות

עשה לעצמך סדר בשיקולים סדר בתקציב, ותגיע בצורה הרבה יותר קלה למה שאתה מחפש, למה שאתה דורש, כי אנחנו לא יכולים לעזור לאדם, אם הוא לא יבוא בצורה מאורגנת עם תקציב מסוים ודרישות ברורות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

davidf97,

אני לא יודע עד כמה אתה מודע, אבל הפערים בין קשקאי ליונדאי i30 (ידניות)לא כאלו גדולים...

אגב,

יצא לי היום לבצע נסיעת מבחן בקשקאי. האוטו ממש לא בליגה שאתה מציין (עשית ממנו, מינימום מרצדס..), מרווח סביר, אם כי נפח המטען מספק. מבחינת הכוח, כאן הרכב בעיני נופל.. המנוע (1600) מרגיש כאילו הוא לא מתאים לרכב ולא מצליח לסחוב אותו, גם תפעול תיבת ההילוכים מרגיש זול ומתפרק..

כרגע, אני נוטה לכיוון של יונדאי, השאלה היא האם היונדאי מבחינת כוח, חלשה אף יותר מהקשקאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש חסכון בדלק וסחיבה, חפש לעצמך (זה נמצא במסגרת התקציב) פלואנס טורבו דיזל ידנית.

רכב מאובזר, מרווח, נוח, חסכוני מאוד, יסחוב טוב בעליות בזכות המומנט שיש לך במנוע טורבו דיזל, תיבת הילוכים ידנית בעלת 6 יחסי העברה, אמינות גבוהה (מנוע דיזל ותיק + גיר ידני)

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על יטי ידנית ...זה ייתן לך מענה לסוגיית הכח+מרחב ואיכות.

לגבי האמינות, הגיר הוא ידני ולכן אין בעיה, ולגבי המנוע אין בעיות אמינות מיוחדות ככל הידוע לי

Subaru Impreza 1.6 04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

davidf97,

אני לא יודע עד כמה אתה מודע, אבל הפערים בין קשקאי ליונדאי i30 (ידניות)לא כאלו גדולים...

אגב,

יצא לי היום לבצע נסיעת מבחן בקשקאי. האוטו ממש לא בליגה שאתה מציין (עשית ממנו, מינימום מרצדס..), מרווח סביר, אם כי נפח המטען מספק. מבחינת הכוח, כאן הרכב בעיני נופל.. המנוע (1600) מרגיש כאילו הוא לא מתאים לרכב ולא מצליח לסחוב אותו, גם תפעול תיבת ההילוכים מרגיש זול ומתפרק..

כרגע, אני נוטה לכיוון של יונדאי, השאלה היא האם היונדאי מבחינת כוח, חלשה אף יותר מהקשקאי?

תשמע כמה דברים ביחס לדברים הלא מחכימים שאמרת:

א. פערים לא כאילו גדולים? כל רכב ביחס ליונדאי הזאת הוא מרצדס

ב. הרכב בכמה ליגות מעל היונדאי

ג. מרווח סביר? היונדאי צפופה משעותית ביחס אליו

ד. כן, הרכב לא מטוס אבל מה אתה מצפה מ1600 ידני? אתה מחשפ רכב שיסחב בירושלים בכיף לך על מאליבו 3.5, או על כל רכב דומה אל תצפה למצוא את זה בקטגורית שדברתה עליהם

ד. תיבת ההילוכים הספציפית הזו של ניסאן היא מבין הרכות, והיותר נוחות שקיימות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע כמה דברים ביחס לדברים הלא מחכימים שאמרת:

א. פערים לא כאילו גדולים? כל רכב ביחס ליונדאי הזאת הוא מרצדס

ב. הרכב בכמה ליגות מעל היונדאי

ג. מרווח סביר? היונדאי צפופה משעותית ביחס אליו

ד. כן, הרכב לא מטוס אבל מה אתה מצפה מ1600 ידני? אתה מחשפ רכב שיסחב בירושלים בכיף לך על מאליבו 3.5, או על כל רכב דומה אל תצפה למצוא את זה בקטגורית שדברתה עליהם

ד. תיבת ההילוכים הספציפית הזו של ניסאן היא מבין הרכות, והיותר נוחות שקיימות

דברים לא מחכימים? דבריך אינם יותר מאשר מילים "מפוצצות"... מה זה כמה ליגות? תהיה ספציפי, במה בדיוק הניסאן עולה על היונדאי? מאיפה מגיע הזלזול הרב ליונדאי.. עד כמה שידוע לי הם עברו שינוי משמעותי בשנים האחרונות...

במרווח, בוודאות אני יודע שאתה מקשקש, כי ישבתי בשני הרכבים הנ"ל, ובשניהם המרווח סביר. בנוסף,לא זכור לי שביקשתי התייעצות על הנושא גודל הסלון ברכבים...

וכן, בתור אחד שנוהג בניסאן אלמרה ידנית, 1600, הוא מטוס ליד הקשקאי, אז אני מצטער אם נראה לך שהציפיות שלי גבוהות מידי. מחווית הנהיגה שלי, הקשקאי הרגישה לי חלשה יותר מרכב משפחתומאטי ממוצע.

לגבי תיבת ההילוכים, בנוסף להרגשה שהיא זולה, ישנם בורות ברצועת הכוח (המנוע מרגיש חסר כוח בפחות מ 2000 סל"ד) מה שמוביל להתעסקות רבה מהרגיל בהילוכים.

לסיכום, אישית לא אהבתי את הרכב, כנראה שאתה מחזיק במניות של חברת ניסן, אם אתה יוצא כול כך להגנתה ומשמיץ את היונדאי (על לא עוול בכפה). מצטער אם נעלבת בשביל ניסאן, אבל מה לעשות בתור אחד שמחזיק אלמרה כ-15 שנה, אין מה להשוות את ניסאן של פעם לעומת היום, או במילים אחרות- צעצועים :-)

RallyAddicted,

היטי, לא באה בחשבון עקב הסתייגות מרכבי VAG (אצלם אי אפשר לדעת מאיפה הצרה תגיע...)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות הנסועה שלי בשנה לא מצדיקה אחזקה של דיזל..

הטיפולים מעט יותר יקרים, אתה תחסוך הרבה מאוד כסף בדלק, ובשעת המכירה הרכב שלך ימכר בקלות (סביר להניח שבמחירון משוקלל), בשל העובדה שאתה תהיה בעלים של דיזל עם ק"מ מצחיק.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3838 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...