Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה התהליך לאחר הסרת שיעבוד בעת קניית רכב?

ROEi1
שימו לב! השרשור הזה בן 2369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם אני מעוניין לרכוש רכב שמשועבד לבנק, לאחר שהמוכר מסער שיעבוד יש צורך לגשת למשרד הרישוי או שאפשר לגשת ישר לדואר להעברת בעלות?

אשמח להסבר מפורט,

בברכת חג שמח ושנה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. נכנס לאתר האינטרנט של רשם המשכונות,מזין את פרטי הרכב, משלם 10 שקלים בכרטיס אשראי ומקבל את מצב המשכון לאימייל. https://nesach.justice.gov.il/mashkonot/forms/fMashIyunMishkun.aspx

2. בהנחה שיש מישכון ע"י בנק, מבקש מבעל הרכב להסדיר את המשכון לפני העברת כספים/בעלות. אתה יכול אם אתה ממש לחוץ לחתום על זכרון דברים. בשום פנים לא לשלם למוכר בשלב זה. תמיד קיים סיכוי שבעל ברכב לא יוכל להסיר את המשכון.

3. בעל הרכב יסלק את חובו לבנק. אולם עד שהבנק שולח הוראה להסרת המשכון לרשם המשכונות ולמשרד התחבורה בו זמנית - ועד שכל זה מופיע ברישומי המחשב - עוברים כמה ימים/שבועות .

4. בדוק כל שבוע באינטרנט אם המשכון הוסר. בדר"כ זה לוקח כשלושה-ארבעה שבועות . ורק אז לך לבצע העברת בעלות בדואר.

בסניף הדואר יציאו לך לבדוק מצב במשכון ב 81 ש"ח. תוותר בנימוס.תבדוק בבוקר באינטרנט ברשם המשכונות, אם נשאר משכון במשרד התחבורה (זה שני מאגרים נפרדים) - אזי המחשב בדואר אוטומטית חוסם העברה, ככה שאין צורך לשלם את העמלה המופרזת שלהם.

חבל: אין אתר של משרד התחבורה לבדוק אונליין את המצב המשכון אצלהם.

מלכוד קטן: גם אם הוסר המשכון , יש חלון הזדמנויות לשים מישכון מחדש על הרכב והוא יופיע במאגרי המחשב רק אחרי 21 יום ! זה פשוט לא יאמן שזה עדיין מתנהל ככה.

אני לא יודע בדיוק איך לייעץ לך במקרה כזה, למעט הסעיף הסטנדרטי בחוזה מכר רכב שמציין כי לא קיימים מישכונים על הרכב וכו'..

כמובן שאפשר ורצוי לבקש מהמוכר את תדפיס הבנק על הסרת המשכון בשני מאגרי המידע (הבנק מוציא מכתב בנוסח קבוע).

בכל מקרה : היו מצבים שמשכון הוסר רק ממשרד התחבורה והמוכר "שכח" להוריד את המשכון מהמאגר השני של רשם המשכונות. אז העברת הבעלות הצליחה - והקונה לצערו קנה גם רכב משומש וגם משכון עליו... לפעמים הוא אפילו ממשיך למכור אותו ככה והמשכון הישן מתגלגל מיד שלישית לרביעית וכו'.

לכן חשוב לוודא הסרת המשכון משני ! המאגרים בו זמנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה באמת כזה סיפור? אין אפשרות להסיר שיעבוד ובאותו יום לבצע העברת בעלות?

הבנק לא נותן איזשהי אסמכתא שאיתה אפשר ללכת למשרד הרישוי ולהסיר שם את השיעבוד מהרכב כדי לבצע העברת בעלות?

נשמע לי ממש סרט לקנות רכב משועבד, היתכן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SAVE

הבחור ציין מפורשות שמדובר בשעבוד ולא במשכון.

אז ככה: בדר"כ שבעל הרכב משעבד את הרכב לבנק שלו אז הבנק מבצע שתי פעולות:

1. רושם שעבוד במחשבי משרד הרישוי.

2. רושם משכון במחשבי רשם המשכונות.

מדוע פעולה כפולה: כדי למנוע מבעל הרכב למכור את הרכב במקרה של חדלות פרעון, ולאפשר לבנק לממש את השעבוד ולקבל חלק מהכסף חזרה. אחרת בעל הרכב ימכור הרכב ויברח תיאורתית לצ'ילה.

דרך אגב: מבחינה משפטית : שעבוד אינו מתגלגל הלאה. הוא נשאר על שם הבעלים המקורי. שעבוד עלול לגרור עיקול. הבעיה מתחילה עם המחשב השני: המשכון - הוא כן מתגלגל ועלולים בהחלט לנסות לממש גם אותו ואז יקחו את הרכב.

בקיצר: אל תפול לא לזה ולא לשני...

כל הבעיות מתחילות ששני המשרדים לא מדברים באותה שפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן ללכת עם המוכר לבנק, לשלם ,לקבל טופס בנקאי מקורי על הסרת השעבוד בשתי הרשויות . יחד עם הטופס ללכת לדואר לעשות העברת בעלות. סביר להניח שעד שתגיע לפקידת הדואר כבר לא יהיה רשום כלום במחשבי משרד הרישוי. ולכן המחשב לא יחסום את העברת הבעלות.

התקשורת בין הבנק לבין מחשבי משרד התחבורה היא סופר מהירה. כמה דקות הפרש.

הקונה עדיין יראה שעבוד במשך כמה שבועות ברשם המשכונות.

ניתן ללכת רגלית לרשם המשכונות עם הטופס מהבנק ולהסדיר גם את זה בדלפק שלהם בתוך 3-4 דקות. זה עוד כאב ראש.

הכי חשוב: ללכת עם המוכר לבנק! לא לתת לו כסף ככה סתם ברחוב. עליך לוודא שהכסף אכן הולך להסרת השעבוד. כמו כן, המוכר יכול להגיד שהחוב לבנק הוא X שלמעשה מתברר שהחוב הוא X+Y ...ואז הבנק לא ישחרר את השעבוד על הרכב עם הסכום שתתן למוכר... הקיצר: רק צרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובות המהירות,

בשורה התחתונה,

ברגע שאני יוצא מהבנק עם אסמכתא מקורית שהשעבוד שולם והרכב לא שייך לבנק יותר [ במקרה הזה "מימון ישיר" ], אני יכול לגשת לדואר ולעשות העברת בעלות?

אין צורך לעבור במשרד הרישוי כדי להציג להם טפסים כלשהם כדי לשחרר שעבוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון.

למעשה הטופס של הבנק הוא מכתב רשום אל משרד הרישוי , המורה לו להסיר את השעבוד הנדון וגם זה סוג של הרשאה להעברת בעלות. לדעתי יוצאת גם הוראה ממוחשבת. עם מכתב כזה אתה ניגש לדואר וגם הם יכולים להעביר בעלות במחשב .

אני חושב שאם זו הייתה הלוואה של מימון ישיר לצורך קניית הרכב אז אין בעייה . יש להם פרוצדורה דיי ברורה להעברת הבעלות , כי היום הרבה אנשים קונים רכב בהלוואה. בדר"כ אתה עובד מול מימון ישיר (נותן להם את הסכום שנותר מהלוואה). הם בתמורה נותנים לך את המסמך המיוחל.איתו אתה הולך לבנק הדואר לבצע העברת בעלות. ואם נותר סכום לשלם למוכר עצמו- משלם למוכר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
ניתן ללכת עם המוכר לבנק, לשלם ,לקבל טופס בנקאי מקורי על הסרת השעבוד בשתי הרשויות . יחד עם הטופס ללכת לדואר לעשות העברת בעלות. סביר להניח שעד שתגיע לפקידת הדואר כבר לא יהיה רשום כלום במחשבי משרד הרישוי. ולכן המחשב לא יחסום את העברת הבעלות.

התקשורת בין הבנק לבין מחשבי משרד התחבורה היא סופר מהירה. כמה דקות הפרש.

הקונה עדיין יראה שעבוד במשך כמה שבועות ברשם המשכונות.

ניתן ללכת רגלית לרשם המשכונות עם הטופס מהבנק ולהסדיר גם את זה בדלפק שלהם בתוך 3-4 דקות. זה עוד כאב ראש.

הכי חשוב: ללכת עם המוכר לבנק! לא לתת לו כסף ככה סתם ברחוב. עליך לוודא שהכסף אכן הולך להסרת השעבוד. כמו כן, המוכר יכול להגיד שהחוב לבנק הוא X שלמעשה מתברר שהחוב הוא X+Y ...ואז הבנק לא ישחרר את השעבוד על הרכב עם הסכום שתתן למוכר... הקיצר: רק צרות.

save יש לי שאלה חשובה מאוד ודחופה:

אני מחר או ביום ראשון הקרוב הולך לרכוש רכב יד 2, שנת 2012 שנקנה דרך מוסך מורשה סיאט, על הרכב קיים שיעבוד לטובת בנק מזרחי טפחות.

קראתי את כל מה שרשמת אבל לא הצלחתי להבין, האם אני צריך להוציא כסף מהבנק שלי על מנת לשלם לבנק שלו את הסכום הנותר של השעבוד או שאני יכול להביא את הכסף אחרי?

השאלה הנוספת היא: אחרי שהלכתי איתו יד ביד לבנק וקיבלתי את הטופס ה"מיוחל" מבחינתי גם המשכון הוסר וגם השעבוד ? או שיש צורך ללכת לרשם המשכונות בנוסף כדי לקבל משם טופס?

בשורה התחתונה אני רוצה למזער את כל הסיכונים ולא לקחת אפילו סיכון קטן מיותר ואני לא מכיר את הנהלים ומה ההשלכות.

אני גר רחוק ונוסע שעתיים על מנת לקנות את הרכב, לכן כל זה חשוב לי.

דבר נוסף וחשוב לא פחות:

אם הוצאתי צ'ק בנקאי על סך 60,000 ש"ח ופתאום אני מגיע לשם והשעבוד הוא רק 55,000 ש"ח, אני נמצא בבעיה ?! כי אני צריך ללכת שוב לבנק שלי ולהוציא צ'ק בנקאי על סכום אחר? או שהם בבנק שלו לוקחים את הצ'ק בנקאי ונותנים לי יתרה של 5,000 ש"ח?

מקווה לתשובה מהירה.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה לא רוכש פולסוואגן או סיאט 2012 . בדיוק אתמול הפסידו בתביעה יצוגית על זה שהתכחשו לבעיות אמינות קשות ברכבים שלהם והוציאו ללקוחות את המיץ.

בנושא הקנייה:

אתה לא חייב להוציא כסף לפני. לפעמים המוכר לוקח הלוואת גישור ומסיר איתה את השעבוד ואז זו מכירת רכב רגילה+ אישור בנק שהשעבוד בוטל. אבל זה כנראה לא יקרה.

אניח ש60000 ש"ח זה מחיר הרכב (זה נכון?)

אתה צריך לזכור שהבנק רשם שעבוד בשני מסדי נתונים שונים: רשם המשכונות ומשרד התחבורה.הבנק גם לא פראייר. הוא דורש לצורך הסרת השעבוד את הכסף מראש.אין אצלו "נסתדר אח"כ". אתה מגיע עם המוכר לפקיד הבנק. בודקים את גובה השעבוד ומוסרים לפקיד את הצ'ק.פקיד אחראי יצלצל לסניף שלך ויוודא שההמחאה אמינה. אם השק גבוה מידי אז שיואיל בעל הרכב לתת לך במקום עודף מזומן או צק בנקאי על העודף. מול הפקיד. ( דרך אגב : גם צק בנקאי לוקח 3 ימים לנקות, אבל האמינות שלו קצת יותר טובה). אחרי שהבנק הכניס את הכסף לחשבון המוכר הוא יתן לו , בנכחותך טופס אישור ומכתב הוראה לרשם המשכונות להסרת השעבוד. במקביל הוא גם מפקסס את ההוראה לשני משרדי השעבוד שהזכרתי. מרגע זה מחשבי משרד התחבורה שנמצאים בדואר יאפשרו להעביר בעלות.

הסיכון שנוצר הוא : שעכשיו הכסף בחשבון המוכר אבל הרכב לא אצלך ולא רשום על שמך.

אז ממהרים לבנק הדואר הקרוב ומבצעים את ההעברה במחשב.

דרך אגב: חתמתם על זכרון דברים ?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שאתה לא רוכש פולסוואגן או סיאט 2012 . בדיוק אתמול הפסידו בתביעה יצוגית על זה שהתכחשו לבעיות אמינות קשות ברכבים שלהם והוציאו ללקוחות את המיץ.

בנושא הקנייה:

אתה לא חייב להוציא כסף לפני. לפעמים המוכר לוקח הלוואת גישור ומסיר איתה את השעבוד ואז זו מכירת רכב רגילה+ אישור בנק שהשעבוד בוטל. אבל זה כנראה לא יקרה.

אניח ש60000 ש"ח זה מחיר הרכב (זה נכון?)

אתה צריך לזכור שהבנק רשם שעבוד בשני מסדי נתונים שונים: רשם המשכונות ומשרד התחבורה.הבנק גם לא פראייר. הוא דורש לצורך הסרת השעבוד את הכסף מראש.אין אצלו "נסתדר אח"כ". אתה מגיע עם המוכר לפקיד הבנק. בודקים את גובה השעבוד ומוסרים לפקיד את הצ'ק.פקיד אחראי יצלצל לסניף שלך ויוודא שההמחאה אמינה. אם השק גבוה מידי אז שיואיל בעל הרכב לתת לך במקום עודף מזומן או צק בנקאי על העודף. מול הפקיד. ( דרך אגב : גם צק בנקאי לוקח 3 ימים לנקות, אבל האמינות שלו קצת יותר טובה). אחרי שהבנק הכניס את הכסף לחשבון המוכר הוא יתן לו , בנכחותך טופס אישור ומכתב הוראה לרשם המשכונות להסרת השעבוד. במקביל הוא גם מפקסס את ההוראה לשני משרדי השעבוד שהזכרתי. מרגע זה מחשבי משרד התחבורה שנמצאים בדואר יאפשרו להעביר בעלות.

הסיכון שנוצר הוא : שעכשיו הכסף בחשבון המוכר אבל הרכב לא אצלך ולא רשום על שמך.

אז ממהרים לבנק הדואר הקרוב ומבצעים את ההעברה במחשב.

דרך אגב: חתמתם על זכרון דברים ?

מחיר הרכב הינו 66,000₪ (המחירון של פוולסוואגן וסיאט צנחו ב 1/6/15).

אני רוכש את הרכב (במידה והכל תקין בבדיקה) ב 63,500₪. הרכב הינו סיאט איביזה fr ts1.2. התלבטתי בין הפולו 1.2tsi לבין זה. אז אמרתי מה שאני אמצא מחיר טוב ושמור עם קל' נמוך אני אקנה. אישתי גם די לחוצה על רכב.

לא חתמתי עדיין על זכרון דברים.

אז התהליך שאני עובר הוא:

1. מגיע למוכר בודק את הרכב בעצמי, נוסע, לוקח למכון בדיקה.

2. חותם על זכרון דברים.

3. הולך לבנק שלי איתו להוציא צ'ק בנקאי על הסכום.

4. הולך איתו לבנק שבו לקח את השעבוד (האם חייב אותו סניף? כי הסניף סגור מחר!). משלם את השעבוד שלו ע"י הצ'ק בנקאי שלי (הסניף שלי חייב להיות פתוח? על מנת להנפיק צק בנקאי ועל מנת לשלם את הצ'ק בבנק שבו לקח שעבוד?).

מקבל שני טפסים שמבחינתי הם הוכחה לקח שגם השעבוד במשרד התחבורה וגם השעבוד ברשם המשכונות יוסרו?. אין צורך באמת ללכת לרשם המשכונות או שעדיף?

5. הולך יחד איתו ועם הטפסים לבנק הדואר הקרוב, מעביר בעלות.

6. נוסע הביתה מאושר ובלי דאגות שהרכב משועבד וממושכן?

7. בהמשך לתשובותיך, בודק לאחר שבוע שבועים שאכן המשכון הוסר? (יש סיבה שלא יוסר?!).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הסרת משכון, אני לא הייתי קונה רכב שיש עליו מישכון פעיל(אבל זה אני).

אני כרגע גם מחפש רכב, לרכב שבדקתי היה אישור של חברת המימון לביטול המישכון אבל ברשם המשכונות עדיין היה רישום (אחרי כ 3 שבועות אחרי הבקשה לשחרור).

לאחר בירור, גילינו כי הבקשה נשלחה עם מספר מישון לא נכון ולכן הוא לא בוטל, וכנראה והא גם לא היה מבוטל אם לא הייתי מתעקש שזה יבוצע ע"י הבעלים כי חברת המימון עשתה את שלה ורשם המשוכונת לא מחזיר תשובה לגבי ההסרה או בעיה בהסרה.

אז שוב, אני לא הייתי מסתכן עם רכישת רכב ממשוכן כי לטפל בזה מול הרשויות זה לפחות יום עבודה של עצבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לרכב היה מישכון בחברת מימון והוא הוסר (לפי רשם המשכונות) יש צורך לבדוק שיעבוד לבנק? אם כן, כיצד עושים זאת?

לא. אם אין רישום ברשם המשכונות אז רק רישום במשרד התחבורה יתכן. וזה ממילא לא יתן לפקידת הדואר לבצע העברה. בנק שנתן הלוואה ולא משכן את הנכס ברשם המשכונות עושה טעות חמורה. תמיד הוא יכול לא לרשום ולהחתים את הפקמ של ההורים כערבון וכדומה....אבל בתור בנק לא הייתי עובד ככה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

מקפיץ ברשותכם.

ברצוני להעביר בעלות על רכב שהיה עליו שיעבוד בגין הלוואה.

ההלוואה שולמה, השיעבוד בבנק הוסר, ובדואר לא היה אפשר להעביר בעלות.

במשרד הרישוי אמרו בטלפון שהשיעבוד יוסר עד 14 יום...

האמנם?

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2369 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...