Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפים לקרואטיה וסלובניה?

vxlan
שימו לב! השרשור הזה בן 3911 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מחר אני טס לטיול עם החברה, 9 ימים, חבילת טוס וסע.

בגדול המסלול מתוכנן וכל האתרים המומלצים בתכנון, אבל תהיתי אם יש לכם אולי המלצה למסעדות/פאבים ששווה להגיע אליהם.

באתר של למטייל מצאתי רק המלצות על אתרים ידועים, לא משהו שלא קיים בכל מדריך אחר באינטרנט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי אסף, לצערי אין המלצות ספציפיות. אולי דברים השתנו אבל... לפני למעלה מחמש שנים הנסיון שלי בחלק מהמקומות הוא שרבים מעשנים, סיגריות מסריחות במיוחד. לכן ההמלצה: להיכנס למקום עם מינימום פריטים ושכבות שיסריחו אח"כ עליך וברכב. ולהשאיר זמן למקלחת וחפיפה להפגת העשן בערב. בחצי האי איסטריה, יותר מבחלקים אחרים- ישנו מטבח איטלקי ודוברי איטלקית.

לגבי מסעדות טובות ישנו מדריך מישלין.

תהנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - הייתי לפני שנה בסלובניה (5 ימים). קרואטיה עדיין ב-wish list.

מלונות שריינתם? אם לא - יש לי המלצה על מלון פשוט ונחמד בפרברי ליובליאנה.

שימו לב שסלובניה ארץ הררית מאוד. בשבילי הזדמנות לתרגל זינוק בעליה עם רגל שמאל. אני נהגתי ברנו קליו 1.2 והרגשתי שהרכב חלש (בעליות ובכבישים המהירים) . המדינה היא מדינת תיירות מובהקת, והסלובנים יוצאים מגדרם לסייע לתיירים.

כיוון שאתה עם חברה אני ממליץ לך לשריין יום וכסף ל-BTC city, איזוק קניונים גדול מאוד בפרפברי ליובליאנה. אחרי זה יהיה לך שקט חצי שנה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל [או אחרים], סלובניה קטנה מבחינת שטח , אך כשהייתי בה התנועה היתה איטית מאזור לאזור בשל היעדר כבישים מהירים. בדרום עליתי על כביש מהיר מצוין אבל... הוא נגמר אחרי כעשרים קילומטרים[השאר היה בעבודה] האם רשת הכבישים המהירים התפתחה מאוד מאז ופרושה היטב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דווקא נהניתי מכבישים מהירים ברמה של איטליה\גרמניה\אוסטריה. המדינה במבנה די ריבועי כאשר הבירה (ליובליאנה) קרובה למרכז, ונבנו שני כבישים מהירים צולבים בין הפינה הדרום מערבית לצפון מזרחית, והצפון מערבית לדרום מזרחית, כאשר הם נפגשים בכביש הטבעת של ליובליאנה. יש עוד קטעי כביש מהיר. מהירות מותרת 130 קמ"ש. רק חבל שהרנו התקשתה לעבור את ה-110 במישור ואת ה-100 בעליה מתנה, כאשר היא טעונה בנהג וחצי נוסעת.

מבחינת השטח סלובניה דומה לישראל, רבע מספר האוכלוסין, ובגלל המבנה המרחקים קצרים יותר. התנהגות הנהגים מזכירה את אוסטריה השכנה, וגם אתה וחבריך - הקפידו על נהיגה לפי כל הכללים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למזלי חברה שלי שונאת קניונים :wink:

תודה על התגובות, לא מתכננים להתארח במלון, מקסימום צימר.

בקשר לנהיגה- בארץ אני נוהג כמו סבתא בת 90, אולי שם אני לא אזכה למטחי צפירות על כך שאני מסרב לנסוע מעל המהירות המותרת(לפי הGPS, כלומר מהירות אמיתית ולא לוח מחוונים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקרואטיה שמתי לב שנהגים מקפידים מאוד, אולי יש קנסות דרקוניים.

כשתחזור, ספר לנו על המסלול והמלצותיך.

היזהר לא לקבל רכב דיזל ללא טורבו- עגלה כפי שקיבלתי אני.

תהנו, אגב- פליטביצה מדהים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, החדשותהטובות הן שנחתנו בשלום וקיבלנו שידרוג ברכב לגולף 2013 טורבו דיזל. אוטו נהדר.

החדשות הרעות הן שדפקתי רותו בחנייה.

יש לי את הביטוחים הבאים:

Cdw

Super top cover ldw

Tp

כמו כן, רשום בדף שקיבלתי מהסוכנות שערך ה

Loss damage waiver

הוא 0 יורו.

כמה אני צפוי לשלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול השתתפות עצמית מלא. השאלה היא לאיזה מהסעיפים זה מתיח - האם רק ל -CDW או גם ל-TP.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, זה רק לcdw, במקרה של גניבה אני אשלם 640 יורו.

אגב, זה משנה כמה פעמים נגרם נזק..? כי היום עף ענף על הרכב ועוד שריטה רצינית מאוד נוספה לה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הידע שלי מגיע עד כאן, אם כי יש להניח שאם יש לך כיסוי מלא אז הוא באמת מלא.

היה לי סיפור דומה בגרמניה (נהגתי ממינכן לזלצבורג אחרי לילה לבן ועם מיליון סטיות, בכניסה לזלצבורג נכנסתי לקניון ושפשפתי את הרכב בכניסה לוליינית לחניון. לא היה חיוב על השפשוף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסופו של דבר לא נאלצתי לשלם כלום, צדקת ספריאל.

מה שכן, חטפתי דוח על נסיעה במהירות של 100 קמ"ש באיזור בו מותר 50. להגנתי יאמר שבאמת חשבתי שמותר שם 100 קמ"ש, זה נראה ככביש בינעירוני לכל דבר ודבר ולא היה שום שלט שמרמז אחרת(או שהיה ופיספסתי אותו).

קטע ממש מוזר, השוטר עוצר אותי, ומראה לי שלפי הספר אני אמור לשלם 1000 קונה(כ 600 ש"ח) דו"ח. ואז הוא תופס אותי ביד ואומר לי בשקט שאם אני אשלם לו במזומן כאן ועכשיו 500 - הוא ישחרר אותי. אמרתי לו שאין לי כסף מקומי עליי (שילמנו הכל בוויזה או יורו) אז הוא לקח לי את הדרכון ושלח אותי לבנק. הייתי בטוח שזה איזה שוחד או משהו, אבל הוא נתן לי קבלה. ממש מוזר.

בכל מקרה, הטיול עצמו היה מ-ד-ה-י-ם. נופים מטורפים, פשוט לא ייאמן שיש מקומות כאלה בעולם.

העלות גם לא כזו נוראה וממש שווה את זה - כ 7000 ש"ח להכל כולל הכל, לשני אנשים.

כמה תמונות שצילמתי שמאוד אהבתי :

yKI1kWJ.jpg

ux9t42r.jpg

y5T2q16.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה והכבישים שם מעולים. לא פחות. המהירים כמובן, ואפילו אלו שבכפרים הממש קטנים, שמאכלסים משהו כמו 20 משפחות.

היה תענוג לנהוג שם, הייתי ממש בשוק לחזור לנהיגה בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי סלובניה זכורה לטוב כמדינה מאוד יפה, אבל האמת, רוב מרכז אירופה נראית ככה...

המחירים שם באמת לא גבוהים במיוחד, והאוכל נהדר.

הכבישים באמת טובים - הם כל הזמן משפצים אותם ודואגים להם.

ביקרת במערות?

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...