Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קארטינג רחובות

Maserati
שימו לב! השרשור הזה בן 7124 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני וחברים רוצים לפקוד את המקום היום.

יש למישהו מושג אם המקום פתוח היום? ועד מתי?

אם למישהו יש מס' טלפון של המקום אודה לו מאוד!!!

תודה רבה.

אדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא לא מוכן לפתוח את הקארטים המניאק

חבל, הפסיד המוןןןן לקוחות טובים...

מי זה "המניאק" ?

ואיך אתה יודע אם הם היו פתוחים או סגורים?

או יותר מעניין (ואת זה אני אומר ספציפית על רחובות), האם נסעת על הקארטים והתאכזבת מהמנוע שאתה כבר רוצה ש"יפתחו לך" ?

אם לא עלית כלל, אני מאמין שהפסדת.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים :mmangel:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי זה "המניאק" ?

ואיך אתה יודע אם הם היו פתוחים או סגורים?

או יותר מעניין (ואת זה אני אומר ספציפית על רחובות), האם נסעת על הקארטים והתאכזבת מהמנוע שאתה כבר רוצה ש"יפתחו לך" ?

אם לא עלית כלל, אני מאמין שהפסדת.

אני מאמין שהוא רק התקשר לברר אם יפתחו להם את הקארטים כשהוא יגיע

hope for the best, expect the worse.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

:mm_yeah:

מה שווה לנסוע על קארט סגור?! ועוד 4 פעימות!!

:2gunfire:

בוא נגיד ככה, ונשאיר לך (מן הסתם) את ההחלטה לאחר מכן:

מבלי להיכנס עכשיו לפירוט מכני על הגבלות, הספקים ושאר ירקות,

אם הניסיון שלך בקארטינג מסתכם במסלולים בארץ, בטוחני שלא תתאכזב.

אם אתה מיחידי הסגולה שהתנסו במסלולים הנהדרים בחו"ל, על מפלצות ה-450 סמ"ק למשל, כנראה שתתאכזב גם מכלי ה-2 פעימות שמשתתפים בארץ במירוצים, ובכל מקרה לא תמצא ריגוש (או שכן) על אף מסלול בארץ.

עכשיו תחליט אתה...

אם אתה רוצה מידע מפורט כלשהו אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי.

יום נעים !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה זה בדיוק ברחובות?

זה in-door או out-door?

והאם יש מקום שבו הקארטים "פתוחים"?

1) קניון אמריקן סיטי, בחניון התת-קרקעי.

2) כמו כל המסלולים כמעט, גם זה אין-דור.

3) אני חייב להסביר פה משהו שהרבה אנשים (כמעט כולם בעצם), פשוט לא מבינים:

כל מסלול רוכש לעצמו קארטים של חברה (יצרן) מסויימת. בין היצרנים השונים יש מאפיינים דומים, אך יש גם הבדלים, וחלקם משמעותיים, בדומה לעולם הרכבים שאנו מכירים מהכביש.

מנועים:

לקארטים ה"רגילים" שאנו מכירים מהמסלולים, יש מנועי 200 סמ"ק של הונדה המייצרים 6.5 כ"ס.

הכוח מועבר באמצעות רצועה לסרן האחורי, דרך מערכת העברת כוח כלשהי (קלאצ' רטוב למשל, כמו ברחובות). המנוע ממוקם לצד הנהג, או מאחוריו.

שילדות:

כל יצרן מתכנן לעצמו שילדה, חלקן טובות יותר או פחות, אך ההבדל המשמעותי כאן הוא משקל השילדה. זכרו כי מדובר בכלי קטן וכל קילוגרם כאן הוא משמעותי.

צמיגים:

כל מסלול בוחר לעצמו את סוג הצמיגים. הצמיגים הינם גורם מכריע, וכמעט יחיד בקארטינג (שהוא ללא מערכת מתלים), לאחיזת המסלול שלו.

אומנם רובם ככולם של המסלולים משתמשים בצמיגי "סליקס", אך ישנם הבדלים בהרכב הצמיג והרכות שלו. צמיג רך יאחוז טוב יותר, אך גם יגמר מהר יותר, ככה שנכנס כאן גם שיקול כלכלי של מפעילי המסלול.

מסלול:

שטח הפנים של המסלול עצמו, גם הוא גורם חשוב בתחום האחיזה. אם ניקח את אותו הקארט על בטון חלק (חניון תת-קרקעי למשל), ולאחר מכן על אספלט, האחיזה על האספלט תהיה טובה יותר.

למפעילי המסלולים שיטות לחיספוס המסלול (ואני מתכוון כמובן לאין-דורים שנבנו על חניונים עם רצפת בטון), וזה, בשילוב עם הצמיגים יקבע את רמת האחיזה במסלול.

לדעתי האישית מסלול חלק הוא מסלול טוב, כיוון שכשמסלול נותן פחות אחיזה, צורת הנהיגה תיהיה יותר תלויה בנהג ופחות בקארט. כמו שבאירופה מקיימים קורסי נהיגה על קרח (אחיזה מינימלית) בכדי לחדד את כישורי הנהיגה, אותו דבר תקף גם פה, ולכן כל מי שהולך ועושה זמנים גרועים ובא וזועק "אבל הקארט מחליק לי", האשמה כולה בו ! הקארט לא מחליק - הנהג מחליק !

תחזוקה:

הסעיף האחרון אך החשוב ביותר !

בדומה למוסכים בארצינו הנפלאה, ישנם מוסכים שידועים כאמינים, מקצועיים וטובים, ויש לעומתם מוסכים הידועים כחאפרים שלא עושים ולא יודעים את עבודתם כראוי.

המצב די דומה למסלולים בארץ.

אם נצא מנקודת הנחה (שכאמור, לא מדוייקת כלל), שכל הקארטים הם אותו הדבר כשהם חדשים, הרי מאיפה מגיעים הפערים האסטרונומיים שאנו שומעים מאנשים על הכלים במסלולים השונים ? התשובה היא בתחזוקה !

קארט הוא אומנם כלי פשוט יחסית מבחינה מכנית, אך הוא עדיין יותר מסובך ועדין ממה שנראה תחילה.

מסלול שמחזיק מכונאים לא מוכשרים\חאפרים או שפשוט משתמש בשירותיהם של כמה בעלי מקצוע - הכלים שלו נראים בהתאם.

ההבדל שאנו רואים כיום בארץ בין המסלולים נובע בעיקר מרמת התחזוקה של הקארטים !

לא יעזור איזה קארט יביאו בהתחלה, אם יתחזקו אותו גרוע הוא יהיה חלש. וקארט שהיה בהתחלה חלש ממנו, יתן לו בראש כיוון שהוא טופל כראוי ומצבו כמו חדש.

רק לשם השוואה, הקארטים בהרצליה החזיקו שנה לערך והם כבר לא שוים דבר. נזרקו והוחלפו בחדשים, וזה לאחר שבמשך חודשים היו תלונות על חולשת המנוע והמחסור בבלמים.

במסלול בנחשונים, לעמת זאת, עבדו עם אותם קארטים במשך 6 שנים ! והם עדיין במצב נסיעה סבירה.

הכל בתחזוקה חברה.

תכניסו לכם לראש ש"פתחו לי" או "סגרו לי" זה לא בהכרח מה שישנה לכם.

בואו, תנסו בעצמכם ורק אז תחליטו.

אל תבואו למסלול שאתם לא יודעים עליו שום דבר וקודם כל תדרו ש"יפתחו לכם".

תחשבו על זה הפוך, אולי אתם לא יודעים לנהוג ? למה ש"יפתחו לכם" ?

עצה שלי: תגיעו למסלול, תעלו למקצה או שתיים ותראו לעובדים שם שאתם נהגים טובים. רק אח"כ תהיה לכם זכות לבוא ולבקש ש"יפתחו לכם".

אני מקווה שקראתם עד לכאן ושהצלחתי להסביר את המצב.

תגובות יתקבלו בברכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1)

תחשבו על זה הפוך, אולי אתם לא יודעים לנהוג ? למה ש"יפתחו לכם" ?

עצה שלי: תגיעו למסלול, תעלו למקצה או שתיים ותראו לעובדים שם שאתם נהגים טובים. רק אח"כ תהיה לכם זכות לבוא ולבקש ש"יפתחו לכם".

אני מקווה שקראתם עד לכאן ושהצלחתי להסביר את המצב.

תגובות יתקבלו בברכה.

קודם כל, אם כל הכבוד לקארט 4 פעימות 200 סמ"ק (ואין כבוד...), הוא לא חזק בכלל ואפילו משעמם!

הידיעה כי הקארט סגור מחזקת את הצורך לא לנסות אפילו לעלות על הקארט!!

עכשיו לגבי העצה שלך, זה באמת מה שרציתי לעשות, לעלות למקצה עם קארט סגור, להראות לעובדים ולבעל המקום שאני וחברים שלי יודעים לנהוג (ואנחנו יודעים...), ולבקש מהם לפתוח לנו את הקארט למקצה הבא...

חברי (focus RS) שהוא נהג פשוט מדהים, צריך לראות כדי להאמין!, התקשר למקום, ודיבר עם בעל המקום (דויד) והוא לא הסכים בשום פנים ואופן לפתוח את הקארטים...

באסה, ולפי דעתי לא דרך נכונה לנהל מקום...

בקארט-אין באשדוד תמיד אבל תמיד פותחים לנו את הקארטים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, אם כל הכבוד לקארט 4 פעימות 200 סמ"ק (ואין כבוד...), הוא לא חזק בכלל ואפילו משעמם!

הידיעה כי הקארט סגור מחזקת את הצורך לא לנסות אפילו לעלות על הקארט!!

עכשיו לגבי העצה שלך, זה באמת מה שרציתי לעשות, לעלות למקצה עם קארט סגור, להראות לעובדים ולבעל המקום שאני וחברים שלי יודעים לנהוג (ואנחנו יודעים...), ולבקש מהם לפתוח לנו את הקארט למקצה הבא...

חברי (focus RS) שהוא נהג פשוט מדהים, צריך לראות כדי להאמין!, התקשר למקום, ודיבר עם בעל המקום (דויד) והוא לא הסכים בשום פנים ואופן לפתוח את הקארטים...

באסה, ולפי דעתי לא דרך נכונה לנהל מקום...

בקארט-אין באשדוד תמיד אבל תמיד פותחים לנו את הקארטים!

אם אתה רוצה לבוא לקארטינג ומוכן לשלם על זה כסף, אז כנראה ש"משעמם" זאת לא המילה לזה.

דבר שני, אם תוכל להסביר לי מה זה בדיוק קארט "סגור" ?

ושלישי, קבל ממני פרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה רוצה לבוא לקארטינג ומוכן לשלם על זה כסף, אז כנראה ש"משעמם" זאת לא המילה לזה.

דבר שני, אם תוכל להסביר לי מה זה בדיוק קארט "סגור" ?

ושלישי, קבל ממני פרטי.

בדיוק אני מוכן לשלם כסף, ורוצה לקבל את מלוא ההנאה!

קארט סגור - קארט אשר הכבל גז שלו מוגבל ע"י בורג ואינו מאפשר את פתיחת המצערת במלואה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...