Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט טאבלט גוגל נקסוס 7 - מודל טכני

שימו לב! השרשור הזה בן 3531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אמנם אני משתדל להמעיט בכתיבה בפורום אבל כפי שציינתי, כשיהיה נושא ששווה לכתוב עליו, אני אעלה פוסט.

למען הסדר הטוב ובכדי שהלך הדברים יהיה ברור, אני לא מתכוון לדון עם אף אחד בהודעות פרטיות, תגובות עוינות או לא ענייניות ידווחו ישירות להנהלת הפורום.

הפוסט הזה מועלה בעקבות כך שהזמנת חופשה משפחתית לאילת עוררה באשתי וגם בי את התהייה איך לכל הרוחות אנחנו נרגיע תינוקת בת שנה ושלושה חודשים במשך 3.5 שעות של שהייה ברכב?

חשבנו לקחת טיסה - אבל ממש לא בא לי להסתרבל עם מוניות.

בסופו של דבר הבנתי שאין מנוס משימוש במסכי ראש במשענות - הבעיה, יש לי מסכי ראש ברנו אבל לא באוונסיס וממש ממש לא בא לי לנהוג 4 שעות לאילת ברנו כשיש לי רכב נוח יותר.

ביררתי כמה יעלה לי לקנות זוג משענות ראש עם נגן DVD עצמאי - באזור ה1000 שקלים

אממממ לא! לא בא לי, גם ככה אני אשתמש בזה לעיתים נדירות.

ואז פגע בי הרעיון - טאבלט!

איזה טאבלט?

וובכן החלטתי על הנקסוס 7 - והסיבות הן:

1. קהילת תמיכה ופיתוח מאוד גדולה (אכן, לאחר בדיקה בפורומים רבים) כפי שצויין כאן ע"י FASTGT

2. גודל 7 אינטש ועיצוב נוח מאוד - נכנס אפילו לכיס.

ובסופו של דבר - עקב החלטה בשינוי בהרגלי הצריכה במשפחה :-P תוך חצי שנה עד שנה יתכן ואנחנו נחליף את שני הרכבים שלנו (שני רכבים גדולים סה"כ) ברכבים חסכוניים יותר ולמען האמת - אין לי כוח יותר להתעסק עם הCARPC ולכן אני רוצה לבסס את המערכת ההבאה שלי על גבי טאבלט!

ולכן - אנחנו הולכים להקים כאן ביחד פרוייקט HU טאבלט מבוסס נקסוס 7 צעד אחרי צעד, לאט לאט - עד שיהיה פתרון פועל שיכול להחליף את הPC שלי.

לפני שאני מתחיל - הטאבלט עשה עבודה מדהימה בלבדר את הילדה!

קניתי את המתקן הבא:

http://www.amazon.com/Satechi-Headrest-Mount--10-Tablets/dp/B008BVLT82/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1374409306&sr=8-4&keywords=nexus+7+headrest+mount

טוב לא בדיוק את האחד הזה אבל משהו דומה - הייתי צריך רק להנדס מחדש את הזרוע בכדי להפוך את הטאבלט ככה שהוא יהיה גבוה שהילדה לא תוכל להגיע אליו בקלות - וזה הצליח לי!

גם הזמנתי את האחד הזה -

http://www.amazon.com/TFY-Headrest-Holder-Google-Tablet/dp/B00APEFV14/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1374409306&sr=8-2&keywords=nexus+7+headrest+mount

הסיבה היא שהוא מגיע עם כיסוי גב לנקסוס (מה שאי אפשר פשוט למצוא בשום מקום) בדיוק כמו שיש לאייפונים וטלפונים קטנים יותר וזה פשוט נהדר שיש דבר כזה לנקסוס - המלצה חמה.

טוב - השאלה בעצם למה לעשות פרוייקט טאבלט כשיש לי כבר CARPC?

כי בחלק מהרכבים שאני בוכן כרגע את האפשרות "לשדרג" אליהם או שפשוט אי אפשר להתקין שום דבר למעט המערכת המקורית כמו למשל רנו פלואנס (ולא אני לא מתכוון לעשות בניות ושום דבר כזה ולכן גם התקציב יהיה מאוד מוגבל וכנראה כמעט את הכל אתקין בעצמי) או רנו לאטיטוד

ובחלק מהרכבים אני פשוט מעוניין לחסוך כמה שיותר בזרם כמו למשל האחיות הקטנות מבית טויוטה-PSI - אייגו, 107, C1 כן כן גם אותם אני בוכן בתור אופציה כרכב שני להגעה לעבודה בלבד והרכב השני לפינוקים לסוף שבוע לי ולאשתי.

בהרבה מהרכבים היום פשוט אי אפשר להתקין משהו נורמאלי או שאני פשוט רוצה לשמר גם על המערכת המקורית ולכן טאבלט הינה האופציה הכי טובה.

ובסופו של דבר ניגש לפרוייקט

----------------------

אז ככה - מה הן הדרישות?

1. USB AUDIO היכולת להוציא אופטי בצורה איכותית עם המרה ישירה.

2. קריאה מHDD יצוני (נפח לא מוגבל של מדיה)

3. שליטה בטעינה וכיבוי והדלקה של המכשיר.

4. אפליקציות רדיו אינטרנטיות - שיתוף אינטרנט דרך האייפון שלי (קניתי דגם ללא 3G)

5. מצלמת רוורס? סתם בגלל שבא לי.

6. שליטה מרחוק או ע"י שלט או ע"י JOYCON או ע"י POWERMATE

לאחר בירור נרחב מאוד ואני מדגיש - מאוד - בכל מיני פורומוים בחו"ל וביוטיוב וכן גם כאן מבית הגעתי להבנה שהנושא אפשרי בהחלט וכל הדרישות ניתנות לביצוע!

מה צריך להיעשות?

1. לפרוץ את הנעילה של הטאבלט.

2. לאפשר משתמש על בשם ROOT. לעשות ROOT במילים אחרות.

3. להתקין קרנל ו USB ROM שיתמכו ב - USB AUDIO, טעינה מהירה, מעבר לשינה עמוקה כאשר אין טעינה חיצונית.

4. ליצור ממשק משתמש גרפי נוח.

5. להתקין אפליקציות שקשורות לפורייקט - חלקן עולות כסף לצערי.

6. לקנות USB DAC CONVERTER

7. לקנות כבל Y-OTG

8. לקנות מפצל USB או אפילו שניים.

9. לקנות ממיר מתח מ12V ל5V (כרגע ספק מחשב יהווה כמדמה רכב)

אז בעצם יוצאים לדרך כאשר בכל שלב אני אעדכן מה בוצע ואיך בוצע - איפה קונים, איפה משיגים וכו' וכו'

העדכון הבא שלי יהיה משהו שביצעתי היום - בעצם ממש לפני שעה אולי וזה איך להוריד את הנעילה מהטאבלט ואיך לעשות לו ROOT ואיך להעלות עליו קרנל חדש וUSB ROM שתומכים בUSB AUDIO כולל מקורות המידע שדרכם למדתי כיצד לבצע זאת.

אני כבר אומר שזה עבד בצורה חלקה.

טוב - בקרוב עדכון נוסף כי כרגע אני חייב לקחת הפסקה קטנה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 517
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

5. להתקין אפליקציות שקשורות לפורייקט - חלקן עולות כסף לצערי.

כשיש לך מכשיר מבוסס אנדרואיד, אתה לא צריך לקנות כלום.

הכל ניתן למצוא בחינם.

Pioneer 80PRS

Celestra FA2150x : Hertz HV 165 XL ||| Boston Acoustics GT275 : Hertz HT 28

DC 3.5k : Sundown Z v.3 15

XS Power D2400 , D5100

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב - נתחיל בצעד ראשון שזה המצב הנוכחי

קודם כל אני רוצה לאמר שאני משתמש במדריכים אינרנטיים ואין לא ביכולתי ולא ביכולתם לקחת אחריות על התוצאות של הפעולות הללו לכן אנא קחו את זה לתשומת לבכם.

1. הורדת הנעילה מהBOOT LOADER וביצוע ROOT לנקסוס

השתמשתי במידע הבא:

https://www.youtube.com/watch?v=9C_QEYHzoEk דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

אז למה בעצם צריך את זה?

הסיבה היא שהמכשיר נעול והמשתמש שהוא עולה איתו לא מקבל הרשאות מלאות לבצע פעולות כמו לגשת לתוכן חיצוני (ללא צורך באפליקציות מיוחדות) או להסתיר את שורת הניווט שלאחר מכן תתברר כצורך ממשי בכדי ליצור ממשק משתמש שנראה טוב.

הROOT הוא המשתמש שמקביל לאדמיניסטרטור במערכות הפעלה מבוססות חלונות ובעצם אנחנו חושפים בעזרת הROOT את משתמש העל SU (סופר יוזר) שמאפשר לנו לעשות פעולות בשמו של המשתמש ROOT שזהו גם ראש עץ התיקיות במערכות מבוססות יוניקס\לינוקס - הכל שם בעצם זה קבצים, כל תוכנה חייבת להיות קובץ בראש ובראשונה ולכן צריך יוזר שיש לו הרשאות מלאות מתחילת ההיררכיה של מערכת הקבצים.

לאחר שעשינו זאת ניתן גם להתקין קרנלים (ליבת מערכת הפעלה) ורומים שבעזרתם ניתן יהיה להוציא מהמכשיר יכולות נוספות אשר ארחיב עליהן ממש בקרוב.

אז - בכדי לעשות ROOT צריך קודם כל להסיר את נעילת BOOT LOADER ורק לאחר מכן ניתן להעביר את הקובץ שחושף את משתמש העל ונותן לנו גישת רוט למכשיר.

2. העלאת קרנל של מפתח בשם TIMUR ביחד עם USB ROM של CYANGEONMOD

את המידע על הקרנל הורדתי מכאן:

http://rootzwiki.com/topic/37755-timurs-kernel-usb-rom-usb-host-power-management-usb-audio/

וקצת מידע לגבי איך להריץ קרנל וUSB רום קאסטום הורדתי מכאן:

https://www.youtube.com/watch?v=b5VcjQN3qcM דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

בפועל זו אותה פעולה בדיוק של התקנת הBOOT רק אל תשכחו שלפני זה צריך לעשות WIPE לCACHE - בפעם הראשונה זה לא עבד לי ואח"כ הבנתי שפשוט צריך למחוק גם את הUSER DATA ולעשות WIPE ורק אז להתקין את הUSB ROM.

את ההורדה של הקרנל והUSB ROM אתם יכולים להביא מהלינק הבא:

http://mehrvarz.github.io/nexus-7-kernel-download-page/

רק תשימו לב טוב טוב שאתם מורידים קרנל וROM שמתאימים לגרסאת האנדרואיד שאתם מריצים! זה קריטי!!!

במהלך ביצוע הפעולות הללו תשימו לב שכל המידע שלכם ימחק אז אל תתקינו אף אפליקציה שעולה כסף לפני שאתם עושים את השלבים הללו וגם תגבו את המידע שלכם.

נכון לעכשיו אני רואה תחת הUSB HOST שהUSB AUDIO גלוי אצלי ופעיל!

יש לי גישת ROOT אפקטיבית לטאבלט ומכאן זה רק להתחיל לעבור לשלבים הבאים עד שבסופו של דבר יהיה לי טאבלט שמוכן לחלוטין לתפקד כHU.

השלב הבא לדעתי יהיה לוודא שUSB AUDIO עובד לי ולאחר מכן לוודא שאני יכול לקרוא תוכן מתיקיות חיצוניות.

כל אפליקציה שאוריד למכשיר תירשם כאן וגם בדיוק איך להגדיר אותה.

כאשר כל הדברים יעבדו - יצירת ממשק משתמש בעזרת פוטושופ, כלשהוא APP LAUNCHER ושאר האפליקציות שיהיו קשורות בדבר.

רשימת מכולת שראיתי בפורום של רוטזוויקי תועלה בפוסט הבא, לא כל דבר משם יילקח אבל הרוב כן.

כרגע הזמנתי OTG-Y כבל ובנוסף לכך את הDAC CONVERTER הבא:

http://www.amazon.com/HiFiMeDIY-Digital-Analog-Converter-Optical/dp/B00AOH5JTQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1374413213&sr=8-1&keywords=hifimediy

מה שאני הולך לעשות בימים הקרובים זה להחזיר חזרה חלק מהאפליקציות החינמיות שהיו לי על הנקסוס עד עתה, להחזיר את התוכן שהיה לי שם כמו סרטים בשביל הילדה וקצת מוזיקה ולחכות שהDAC יגיע בכדי שיהיה ניתן להמשיך הלאה עם המדריך.

תיקחו בחשבון שהפרוייקט הזה יכול לקחת לפחות חודש אם לא איזה שלושה ארבעה עד שהכל יעבוד אבל בסופו של דבר יהיה כאן מדריך מא' ועד ת' איך להפוך טאבלט לHU.

אודי - בגדול אתה צודק אבל זה תלוי באיזה אפליקציות אתה רוצה להשתמש - חלקן שוות את הכמה שקלים שתשלם עבורן.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע מעניין מאוד ואני בהחלט הולך לעקוב אחרי השרשור הזה !

משום מה לא כ"כ הבנתי את מטרת הפרויקט . כתבת שאתה רוצה להעסיק את הילדה בדרך לאילת ואח"כ כתבת שאתה הולך ליצור HU מהטאבלט. מה יהיה בסופו של דבר ? את הטאבלט איפה אתה מתכוון למקם ?

אם אפשר לפרט עלויות אני מאמין שלא רק אני מתעניין בזה ..

עוד דבר שיכול לחסוך לך כאבי ראש וכסף . apkmania.co אתר מעולה שיש בו המון אפליקציות להורדה ישירה . גם אלה שעולות כסף נמצאות שם (בחינם :twisted: ) .

בהצלחה ,

אבירן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבירן - תודה אני אבדוק.

הטאבלט כרגע לא הולך להיות HU אלא אני מריץ פרוייקט בכדי להפוך אותו לאחד במידה ואצטרך\ארצה.

ואני גם עושה את זה בשביל אחרים שידעו כיצד כי אלו שכן עשו פה פרוייקטים כאלו לא מראים לך צעד אחרי צעד מה בוצע אלא פתאום מראים לך שזה עובד - אז באמת תודה, אני לפחות יודע שזה עובד אבל איך?

אני אבדוק ברגע שהזמן המתאים יגיע את האתר שציינת - בכל מקרה לא מדובר בהרבה אפליקציות ורובן זולות מאוד.

ולגבי הילדה - כרגע הנקסוס ימשיך להיות טאבלט שיבדר אותה בדרכים אבל כמו שאמרתי, הרבה נסיעות ממש ארוכות אין לנו גם ככה אז הוא בעיקר משמש אותי בבית כאמצעי שמחליף את הנוטבוק (הרבה יותר נוח עם טאבלט רוב הזמן)

וברגע שהטאבלט הזה יהפוך לHU הילדה תקבל טאבלט משלה שיבדר אותה - אפשר למצוא טאבלטים זולים מאוד ובשביל לבדר ילדה בת שנה וחצי\שנתיים אתה לא צריך יותר מהיכולת להריץ סרטים בVLC או כל נגן אחר שירוץ על גבי הטאבלט.

400 עד 600 שקלים ואתה יכול למצוא טאבלט מתאים בהחלט למשימה הזו.

הנקסוס עלה לי 1200

הDAC עולה לי 75 דולר כולל משלוחה והOTG-Y גם כן

המתקונים למשענות ראש - 40 דולר בערך

ועוד איזה 40 דולר לציוד נלווה שקניתי כמו מדבקת הגנה, כבל OTG רגיל ונרתיק עור עם מקלדת BT

HDD חיצוני יש לי שניים של 1TB וגם USB KEY מספיק גדול (128 גיגה) גם כן יש לי אז אפשר לאמר שזה לא נכנס לעלות, מפלצי USB לא חסרים לי - זרוקים כמו אני לא יודע מה למען האמת, גו'יקון גם כן יש לי - קניתי מזמן (בערך 40 דולר גם כן), פאוור מייט יש לי כי הוא חלק מהפרוייקט CARPC שלי וגם שלט הגה אוניברסלי עם מקלט יש לי.

כל הדברים האלה יגיעו בשלב מאוחר יותר של המדריך - לפחות ההסבר איך לגרום לזה לעבוד.

וכן - TASKER היא ברשימה שלי רק שאני לא בטוח בכלל שאזדקק לה כי הקרנל והROM שהתקנתי תומכים באוטומציה של הטענה והם עלולים לחסוך ממני באופן כללי את הצורך בשימוש כלשהוא בTASKER.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי חבר תודה על הפירוט !

האמת גם אני רוצה לעשות משהו דומה ברכב (שברולט אוויאו 2007) אבל חסר לי את הדבר הזה נו איך זה נקרא .. אההה כסף :-D

בכל מקרה נשמע מצויין תמשיך לעדכן אותנו !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שכסף זו בעיה קשה היום - בייחוד לדור הצעיר שצריך לקנות נכס (דירה) ראשון במחירים הזויים שלא תואמים את רמת המחייה כאן.

אבל תיקח בחשבון שהטכנולוגיה הזו הולכת ונהיית זולה יותר מיום ליום ואפשר גם למצוא טאבלטים משומשים בגרושים עם אנדרואידים שכבר בקלות ניתן לפרוץ אותם, זה לא חייב להיות טאבלט יקר, ממש ממש אין הכרח.

אז הוא יהיה טיפה חלש יותר בכוח איבוד שלו אבל בכדי להריץ מוזיקה בעיקר אתה ממש לא זקוק לכל זה.

תיקח גם בחשבון שלא כל אחד חייב או צריך להוציא USB AUDIO מהמכשיר - יציאת אזניות לא כזאת גרועה, להפך - המכשירים האלה רובם מאוד איכותיים גם מיציאת האזניות שלהם.

אני יכול לאמר לך מנסיון רב מאוד שהאייפון שלוש שלי - יציאת האזניות שלו היא מאוד איכותית, מאוד!

ובסופו של דבר כשאתה קונה טאבלט כזה - הוא עובר איתך מרכב לרכב וגם משרת אותך ביום יום כטאבלט אז אם כבר אתה תבחר להשקיע במשהו - עדיף על טאבלט מאשר HU סטנדרטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ARRRRGGGHHH

כמו כל דבר במחשבים - מגלים מה הבעיות אחרי שעושים את הפעולות.

כרגע מתברר שהאייקון של האפמרקט לא נמצא ואני לא מסוגל להתקין דרך גוגל פליי מהבראוזר שרץ לי כרגע על הנקסוס הפרוץ!

אז נכון לעכשיו מתברר שאני צריך להוריד קבצי MPK בצורה ידנית!

לבינתיים הורדתי את חבילת העברית של anysoftkeyboard וגם את התוכנה עצמה - עובד.

הורדתי VLC - עובד - ניתן לראות את הסרטים של הילדה (כרגע, זה הכי חשוב, כל השאר לא מעניין אותי)

כמו שזה נראה אני אצטרך להוריד את האפליקציות החשובות לי בצורה ידנית לבינתיים ואז פשוט להעביר אותן לנקסוס ולהתקין דרך הFILE MANAGER.

אז זה בטוח קצת יאט אותי אבל אני גם מאמין בהחלט שאני אמצע לזה את הפתרון.

לאט לאט עכשיו כל אפליקציה תותקן כאשר ידרש עד שהטאבלט יהיה מהוקצע לשימוש כHU.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לצרוב גם gapps אחרי ההתקנה אני בטוח שרשום לך את זה בדף של הרום שאתה מחליף אליו, תראה בxda.

וב24 אמור לצאת אנדרואיד 4.3 שאיתו רומים שאמורים להביא שיפורים בכל מה שקשור לחיי סוללה וביצועים, למרות שהנקסוס מעולה מכל הבחינות! (ה4 אינצ'.. לא יודע איך ה7)

ולגבי אפליקציות שעולות כסף פשוט תרשום את השם שלהם בגוגל ותוסיף apk. קשה למצוא אפליקציות שאין להם הורדה בחינם :-D

בהצלחה.

עריכה: אם לא עובד הקטע של החנות אתה מוזמן לשלוח הודעה פרטית או להוריד אפליקציה של installer שמזהה את כל הקבצים שהם apk ומתקינה אותם אוטומטית. לא יודע מה השם המדויק אבל יש כאלה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים אני בטוח שאתם צודקים - אני חושב שגם ראיתי את ההארה הזו באמת איפשהו - מחר כבר אני אנסה לתקן את זה.

בכל מקרה - מה שאני חייב כרגע שיעבוד עובד אז לבינתיים זה בסדר.

יאפ - אני אתקין את הGAPPS - אני די בטוח שזה זה.

כרגע אני ממתין לאיחוד חבילות של BUY2USA אז ככה שאני מתאר לעצמי שיש לפחות איזה שבוע עד שאני אקבל את הציוד ואוכל להתחיל להיות רציני בנסיונות ההפעלה.

כמו שציינתי - אחרי שהפעולות הבסיסיות יפעלו, אני אתחיל להתקין את האפליקציות שדרושות לי על המסך הראשי ולבנות במקביל את הGUI שלי.

הכל יתועד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3531 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...