Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

onr ומים מזוקקים כנוזל שמשות ברכב + ניקוי שמשות

שימו לב! השרשור הזה בן 1269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נראה כמו אבנית באמת

יש לך כמה דרכים:

חומץ למאכל על מטלית

אפשר לנסות עם ספריי חלונות

פלסטלינה

ויש חומרים יעודיים אם תרנה נמליץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש או פלסטלינה כנראה יעזרו.

מה שבטוח תפסיק להשתמש בסקוץ ובצמר פלדה !

-I'd rather loose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car, is your story, so don't let someone else write the book. -Moog 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבנית בגלל מים שהתייבשו הרבה זמן או בשמש.

להוריד את זה כמו שכתבו למעלה חומץ סינתטי כדאי לנסות, יש חומר בחו"ל שנקרא גם CARPRO SPOTLESS למקרים קשים (שזה נראה דיי קשה).

לא חושב שפלסטלינה תוריד את זה, אצלי ברכב הקודם על מקרים קלים יותר זה לא צלח.

עריכה אחרונה על ידי liav12

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פוליש או פלסטלינה כנראה יעזרו.

מה שבטוח תפסיק להשתמש בסקוץ ובצמר פלדה !

במדריך כל שהוא ברשת אמרו לנסות צמר פלדה :roll: בכל מקרה הייתי מודע לנזק שיכול לגרום אז ניסיתי קודם בפינה וממש בעדינות..

תודה לשאר העונים! אני אנסה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

ניסיתי עם תרסיס אלכוהול, גם לא עזר.

יש הצעות?

אני לא יודע מאיפה באו הכתמים, נראה כמו ריסוס של חומר כלשהו.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מקרה דומה מאוד, מרחתי חומץ על השמשה וזה ירד.

ממה שהבנתי מדובר באבנית שמצטברת על השמשה ממים שעוברים עליה.

Sent from my HUAWEI VNS-L22 using Tapatalk

208GTi, 206XS, BRZ- SOLD

Mx5 Nc Prht- SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

ברור לי שהמטלית לא תהיה הכי איכותית, אבל בשביל ניקוי זריז לפני הניקוי עם המגבים (בשביל לא למרוח את הלכלוך)

זה שווה ? או בזבוז כסף?

https://www.ebay.com/itm/Glass-Wiper-Brushes-Car-Window-Airbrush-Spray-Water-Type-Cleaning-Magnetic-Brush/263576709602

k2zwUXH.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. ככלל, אני לא משתמש במגבים כדי לנקות את השמשה. מה שקורה זה שאתה בעצם או מורח את הלכלוך, או דוחף אותו הצידה לדפנות של השמשה ואז הוא פשוט נצבר שם ונשאר ונהיה קשה ואז סתם יש לך כתמים. אני משתמש במגבים רק בשביל גשם.

ב. נראה כמו עוד מוצר גימיקי. שים לב שאתה משלם 10$ על 250 מ"ל של חומר, שאגב, אין לי מושג מה היתרונות שלו ועל מטלית מובנית - שגם את האיכות שלה אתה לא יודע. לכן, נראה לי עדיף יותר להשקיע בתרסיס שמשות ייעודי, שב-10$ תוכל לקנות כמות גדולה יותר (כ-750 מ"ל) שגם תספיק לך לפחות ל-15 שטיפות, אם לא יותר (בדרך כלל בחומרים האלו משתמשים בכמה שפריצים, מנגבים והשמשה נקייה). ואז אתה יכול להשקיע במטלית מיקרופייבר איכותית לטובת הניגוב.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשקיע במטליות חדשות, יש באליאקספרס ב 2-3 דולר מטליות פלאפי ממש רכות, פצצה, מתאימות לניקוי חלונות מאד. המטלית צריכה להיות נקייה כדי שלא יישארו סימנים. מבחינת חומר לחלונות, יש לך באוטוסטור של קרפלאן ב 15 שח, לא יקר בכלל. חומר ייעודי לחלונות. או שתקנה 2 מטליות מאוטוסטור וזהו, אחת ליישום הנוזל על החלון והשניה לבאפינג.

לא בא לך להמתין עד שיגיעו מטליות מסין? קנה איזה 5 או 10 מטליות בכל חנות חד פעמית, חצי חינם , רמי לוי וכו' - חבילה של 5 מיקרופייבר אמורה לעלות 5 שח.

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Plush-Microfiber-Edgeless-Towel-16-X16-100-Scratch-Free-Perfect-For-Auto-Detailing-Washing-Interior/32727151209.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHh8927

https://www.aliexpress.com/item/BU-Bauty-Hot-Sale-40x40cm-Soft-Microfiber-Towel-Car-Cleaning-Wash-Clean-Cloth-Car-Care-Microfibre/32842252452.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHh8927

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשקיע במטליות חדשות, יש באליאקספרס ב 2-3 דולר מטליות פלאפי ממש רכות, פצצה, מתאימות לניקוי חלונות מאד. המטלית צריכה להיות נקייה כדי שלא יישארו סימנים. מבחינת חומר לחלונות, יש לך באוטוסטור של קרפלאן ב 15 שח, לא יקר בכלל. חומר ייעודי לחלונות. או שתקנה 2 מטליות מאוטוסטור וזהו, אחת ליישום הנוזל על החלון והשניה לבאפינג.

לא בא לך להמתין עד שיגיעו מטליות מסין? קנה איזה 5 או 10 מטליות בכל חנות חד פעמית, חצי חינם , רמי לוי וכו' - חבילה של 5 מיקרופייבר אמורה לעלות 5 שח.

https://www.aliexpress.com/item/NEW-Plush-Microfiber-Edgeless-Towel-16-X16-100-Scratch-Free-Perfect-For-Auto-Detailing-Washing-Interior/32727151209.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHh8927

https://www.aliexpress.com/item/BU-Bauty-Hot-Sale-40x40cm-Soft-Microfiber-Towel-Car-Cleaning-Wash-Clean-Cloth-Car-Care-Microfibre/32842252452.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dHh8927

+1 על המטליות פלאש. הן האהבה שלי בחיים האלו. הלוואי שהייתה לי אספקה עצומה שלהן ואז הייתי משתמש וזורק מתי שבא לי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם מגבת פלאפי יבשה לגמרי או מטלית וואפל יבשה לגמרי - וחובה שיהיו נקיות - לא אמורים להישאר כל מיני סימני מריחה על החלון.

יש כאלה המגדילים ראש באמת ועושים ניקוי עם מים רגילים קודם כל או מטלית עם סבון כלים כדי להסיר לכלוך ראשוני וגדול. אח"כ עושים עם מעט APC או חומר ניקוי חלונות ו ספוגית הפלא. אח"כ פלסטלינה. ורק בסוף שוב עם נוזל ניקוי חלונות איכותי ואחריו מטלית יבשה. למשקיענים באמת אפשר למרוח ממש מעט ווקס מהיר בסוף בסוף, מה שיבריק את החלון באופן מושלם.

השלב של הפלסטלינה או של ספוגית הפלא מתאים לדעתי לחלונות מלוכלכים באמת, שלא מנוקים מדי שבוע, אבל יש כאלה שעושים את זה פעם בחודש ככה וזה מנקה את החלונות באופן מושלם.

עקרונית לי מספיק רק חומר ניקוי חלונות ו 2 מטליות, כשהיבשה לבאפינג היא מסוג פלאפי כלומר GSM גבוה או וואפל. זהו. החלון מבריק.

לפעמים אחרי דיטיילינג המגבת ניקוי עוד ספוגה ב BSD של סונקס או ווקס מהיר, אז עובר על הפנים/חוץ של כל שמשות הרכב. החומר נמרח על החלון. לא בזבזתי חומר נוסף כי זה גם ככה חלק מתהליך ניגוב הרכב. ואז כמובן חובה באפינג של החומר והחלון, והוא יהיה מבריק ודנדש. הווקס מהיר /אוטם צבע מהיר משפיעים יפה על חלונות/זכוכית, כמובן שחובה באפינג של החומר אחרי מריחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנה הבחור שלאחרונה אני צופה בסרטונים שלו. הוא גם ממליץ על ספוגית הפלא.

הנה מקל שעולה 8 שח באליאקספרס. הצורה שלו מאפשרת לנקות את השמשה הפנימית בחלק התחתון שלה איפה שקשה להגיע, וגם השמשה הקדמית מבלי יותר מדי מאמץ. ניתן להוציא את הבד ולכבס אותו. אני כמובן אחרי שעובר עם הדבר הזה עובר עם מגבת באפינג. ממליץ לך להצטייד בחומר ניקוי חלונות איכותי , יש בחצי חינם של חברת סייקלו, 24 שח עולה, ספריי ללא אמוניה בצורת קצף שמחזיק מעמד המון זמן.

https://www.aliexpress.com/item/PREUP-1pc-Microfiber-Auto-Window-Cleaner-Long-Handle-Car-Washable-Brush-Car-Window-Windshield-Wiper-Cleaner/32819780807.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dfvzEn5

והנה מכשיר קטן לניקוי המגבים

https://www.aliexpress.com/item/Car-Windshield-Wiper-Wizard-Blade-Restorer-With-5pcs-Wizard-Wipes-Wiper-Cleaning-Brush-Van-Windscreen-Cleaner/32888870762.html?spm=2114.search0104.3.257.741a7eacFMKxYX&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10344_10068_10342_10343_10059_10340_10341_10696_100031_10084_10083_10103_524_10618_10624_10307_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_12,ppcSwitch_7&algo_expid=38aada5f-27d4-4f8b-9361-8997babf7adc-41&algo_pvid=38aada5f-27d4-4f8b-9361-8997babf7adc&priceBeautifyAB=0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לטיפ על הווקס הספוג. אני עובר אחרי השטיפה על הרכב עם PW של Koch ותמיד שומר את השמשות והחלונות לסוף. המגבת כבר ספוגה בחומר וגם ככה הוא נורא שמנוני אז אני מנצל את השאריות לחלונות. נותן מראה מבריק, מוסיף שכבת הגנה והוא גם הידרופובי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1269 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...