Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גיבוב ההודעות. בנצי שוכח. הגיבוב זוכר

razmel

פוסטים מומלצים

• תגובות 32.2 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• locomotive

3548

• rupni

2410

• SlowRide

2157

• Danix60

1767

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• חברי המעגל הראשון

הוא חייב, זה חלק מהשרות לקוחות של הפורום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חתוליק, יש שם קטע שקצין הss עולה על הבריטי שמתחזה לקצין גרמני כי הוא מסמן 3 עם 3 האצבעות האמצעיות, וגרמני תמיד יסמן עם אגודל ושתי אצבעות.

'אבל אותי לא מעניין מה שיכנס. אותי מעניין מה שיצא..'

אלטמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בטוח שהוא רוצה שתבוא לבקר אותו ? :roll:

ראס בן אמו רוצה...

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שבת שלום לכולנו

כשאין עזרה בחוץ,באים לפורום (קודם לגיבוב,חבל על ה DATA על עמוס בשביל שרשור נפרד)

מי מכם ראה אקס פקטור השבוע? היו 2 פרקים רק?

בכל מקרה ראיתי סטטוס בפייסבוק על איזו אחת,וסקרן אותי לראות את כל האודישן\תהליך שלה

מישהו ראה\זוכר באיזה פרק זה (או יש לו נגיש ויודע גם איפה..) - כבר ראיתי את שני הפרקים פעמיים ולא מצאתיה :\

תודהההה =)

22539901_10212186012743869_5682305755429791939_n.jpg

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תעשה לעצמך טובה ואל תראה את זה.

חברה שלי שכנעה אותי לקנות את המכשיר הזה של עידן פלוס כדי שנוכל לראות ריאליטי של בישול בערוץ 2, אז יצא שערב אחד היא ראתה את החרא הזה ואני הצצתי מדי פעם. אני מאד מקווה שברגע שהם יעברו לערוץ 13 המכשיר הדבילי הזה לא יקלוט יותר את השידורים האלה ונוכל לחזור לראות סדרות וסרטים שהורדנו במחשב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה טלוויזיה בכלל,שום ערוץ,רק אשתי רואה (יש גם ממיר מקליט,בכלל להיט מבחינתה..)

מה שמעניין אותי - מוריד ורואה במחשב (או שם בDOK ורואה בטלוויזיה,עד שנקנה סטרימר)

בכל מקרה מצאתי את הקטע המדובר (פרק 1,דקה 36 בערך) - סתם סקרנות.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השפעת הגאות והשפל בים השחור על התרבות קיפודים קנדיים

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרסומת של זכותי בפורום גרמה לי לבעיות קשות.

מחלות נפש מסוימות עשויות להיחשב בתור נכות לכל דבר ועניין. אם מחלת הנפש אובחנה בצורה ברורה כנכות נפשית, ופוגעת בתפקוד האדם עד כדי כך שאינו יכול לעבוד ולהתפרנס, החולה עשוי לקבל קצבת נכות נדיבה מן המדינה. אם הפגיעה בתפקוד אינה זניחה, החולה יכול לקבל קצבאות רבות נוספות, המאפשרות לו לנהל חיים בכבוד.

אז איך מקבלים את הכסף?

פונים לביבי

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוכרים את הקאמרו שקניתי ביוני האחרון?

אז לפני שבועיים הבאתי עוד שברולט, קיבלתי הצעה לעשות החלפה על הדוקאטי והלכתי על זה, חזרתי הביתה עם קורבט אדומה.

אז קצת על הרכב:

שנת 95, מנוע LT1, גיר אוטומטי עם 4 הילוכים, 300 כ"ס עם 45.6 קג"מ, לא רע בכלל, נתון ההאצה הרשמי הוא 5.5 שניות ל100.

הנסיעה הראשונה הייתה מהנה מאוד, 50 ק"מ של יום שישי אחר הצהריים, מה שאומר פקקים, וזאת הייתה הזדמנות נהדרת לבדוק מה מקרקש, מה מציק, מה לא עובד ואיך האוטו מושך כשנפתח הכביש.

שמתי לב שהקרקוש היחידי מגיע מסוככי השמש, יש להם דלת עם מראה ותאורה, הדלת רועדת ועושה רעש.

דברים ששמתי לב אליהם:

מזגן, לא עבד, הוציא רק חום.

ספידומטר לא עבד, מד טורים תקין.

הברקסים חורקים, שריקה ממש מציקה ומפדחת למען האמת.

ידית ההילוכים לא נכנסת להילוך הנמוך ביותר.

הבולמים די פח.

אין צופר.

והאוטו מתחמם!

הגעתי הביתה וחשבתי שאני מטומטם, עוד הרפתקאה?

נכנסתי לוולבו ונסעתי לחנות אביזרי הרכב הקרובה, קניתי גז למזגן, נוזל קירור וחזרתי הביתה.

הנעתי את הרכב והדלקתי את המזגן בשביל להבין מה הבעיה כשהרכב חונה, המדחס נכנס לפעולה ומיד כבה, אני יודע שזה מנגנון הגנה כשאין גז, מחבר שעון ורואה שאין לחץ במערכת, ממלא גז, ממתין והמדחס נכנס לפעולה ונשאר.

שמח שהכל עובד, עכשיו צריך להבין מאיפה הנזילה.

עכשיו צריך להבין למה הרכב מתחמם, גם בעמידה המחוג מגיע לקצת יותר משלושת רבעי השעון, אני פותח את מיכל העודפים והמים נראים בסדר גמור, אין זכר לשמן, פותח את פתח מילוי השמן והכל נראה נקי, אין עשן... מוציא את הטלפון ועושה חיפוש קצר בגוגל, מסתבר שהמנוע אמור לעבוד ככה, 220 מעלות זה ממוצע טוב... נרגעתי, בערך.

למחרת החלטתי להשאיר את הוולבו בבית ולהתנייד עם הקורבט ליומיים, ללמוד את האוטו יותר לעומק, לקורבט כמו לקאמרו יש קהילה מאוד חזקה, נרשמתי לכמה פורומים, והתחלתי לקרוא.

מאוד פשוט לשאול שאלה בגוגל ולהגיע לפורומים, רוב הסיכויים שלפחות 3 אנשים חוו את אותה הבעיה, חיפוש לגבי הספידומטר הניב תוצאות מעורבות, מדובר במערכת אלקטרונית , חיישן שיושב על תיבת ההילוכים ויש 2 אופציות עיקריות לבעיה:

1. לוח שעונים תקול, יקר, מציק להחליף וכשמוצאים משומש לא יודעים כמה הוא תקין..

סדר גודל של $300-500 ללוח שעונים משומש והרבה שעות עבודה.

2. חיישן מהירות תקול/חיווט רפוי.

חיישן כולל החיווט שלו $33.

קורא תגובות בפורומים, תגובות שנכתבו לפני עשור, כל אחד מציע דרך לבודד את הבעיה, נראה כמו כאב ראש, עד שהגעתי לתגובה מפורטת שנתנה לי פתרון פשוט לבדיקה, החיישן מחובר למערכת בקרת השיוט, אם התקלה בלוח השעונים בקרת השיוט תעבוד, אם החיישן תקול, אין בקרת שיוט.

מסתבר שאין לי בקרת שיוט, מאושר מאוד הוספתי חיישן לעגלת הקניות שלי באמאזון.

ביום השני עם הרכב החלטתי מן הסתם לנקות אותו, בתא של משענת היד מצאתי המון ניירת (אין תא כפפות, אין תא מטען, יש תא במשענת היד ותא קטן בכל דלת).

חיטוט בניירת עודד אותי מאוד, קבלה מלפני 8 חודשים על תיבת הילוכים משופצת ממוסך מוכר $2400 (יקר מאוד בעיני).

קבלה על צמיגים מלפני כמעט שנה $900.

קבלה על סוויטש חדש שבה נכתבה הערה לגבי הצופר (חיווט תקול מתחת לכרית האוויר).

נרגעתי והמשכתי באבחון התקלות, תיבת ההילוכים עובדת נהדר אבל חוסר האפשרות לשלב להילוך נמוך הטרידה אותי, לפי הקבלה יש אחריות לשנה, אז לבדוק לפני שהזמן אוזל היה הדבר הבא בשבילי, פירקתי את הידית, שחררתי את הברגים של הקונסולה בכדי שיהיה לי נוח יותר לראות איך הכל עובד כשארים את הרכב, טוב שהתחלתי שם, מסתבר שמה שמניע מהידית לרדת עד ל1 היה מטבע מחורבן שכנראה החליק ונתקע, המטבע יצא, על הדרך הוצאתי גם את הנורה השרופה של מכוון ההילוכים וסגרתי הכל.

לפני שעליתי הביתה בדקתי את הבלמים, הדיסקים במצב טוב, הרפידות עם 20% בשר בערך, ריססתי ספריי להשתקת הבלמים ועליתי הביתה, ישר למחשב.

לעגלת הקניות הוספתי סט נורות LED לחלל הרכב, חיווט למגבר, סט שטיחים, סט גומיות לקורה הקדמית, ערכה של כל הקליפסים והברגים לפנים הרכב (דיפוני הדלתות משוחררים), רפידות בלימה, בולמי זעזועים, גומיות לדלתות והדבר שכרגע לוקח לי את רוב תשומת הלב, חומרים לשיפוץ מושבי העור, הזמנתי חומר לשינון העור, פילר לסדקים, כמה גוונים של צבע אפור ועוד 2 בקבוקים של צבע שחור ולבן (על מנת לערבב עם האפורים ולהגיע לגוון הרצוי), סט מחטים לתפירה של עור ושלושה בקבוקי ספריי צבע לבד (לצביעות השטיחים).

לפני שאני מחליף את המושבים הבלויים החלטתי לעשות ניסוי (מן הסתם המושבים הם בתחתית רשימת סדר העדיפויות).

פירקתי את המסעדים ללא בעיה, קליפס אחד מחזיק כל מסעד במקומו, הם עברו שטיפה בכיור המטבח, בהתחלה השתמשתי בסבון כלים אבל אחרי כמה דקות החלטתי לנסות לנקות עם משחה לניקוי ידיים (כמו רם-יד), מסתבר שזאת הייתה בחירה חכמה, השתמשתי במברשת שיניים לניקוי התפרים והסדקים, מברשת עדינה עם שכבה עבה של החומר הוציאה כל כך הרבה שחור החוצה, שטיפה עם מעט מים והתחלתי את תהליך הריכוך, הזמנתי חומר עם ביקורות טובות (למרות שרציתי להשתמש בשומן חזיר או מרגרינה) והתחלתי למרוח את העור, מורח שכבה עבה וממתין, החומר נספג ואני מורח שוב, ככה בערך יומיים, 6-7 מריחות החזירו לעור גמישות מסויימת.

ניקיתי את המושבים שוב, הפעם עם אלכוהול, שייפתי עם נייר שיוף 400 גריט וניקיתי שוב, הכל מוכן לפילר, מילאתי את הסדקים וחיכיתי להתייבשות החומר, שייפתי שוב ומילאתי שוב, פה כבר איבדתי את הסבלנות והחלטתי להתחיל לצבוע, אני לא רוצה להגיע לשלמות, זה עדיין רכב בן 23.

מפה לשם התחלתי לצבוע את המושבים עם צבע קצת יותר כהה מהמקור, הצבע התייבש אפילו יותר כהה, 2 שכבות של צבע והמושבים נראו מצויין אבל החלטתי שזה כהה מדי ושיכולתי לעשות קצת יותר, אז שייפתי שוב, הצבע הכהה עבד לטובתי, בשיוף הצבע הכהה נשאר בסדקים וככה למדתי תוך כדי ביצוע, התחלתי לערבב צבעים בצנצנת זכוכית עד שהגעתי לגוון מאוד דומה לצבע המקורי ועכשיו אני צובע בשכבה דקה, משייף וצובע שוב, אני מופתע מהתוצאות, במהלך השבוע אעבור למשענות.

עכשיו, הסיבה שהזכרתי את הקאמרו בתחילת ההודעה המייגעת הזאת היא העובדה שההתעסקות עם 2 הרכבים בו זמנית לא באה לי בטוב, ורשימת הקניות לקורבט רק גודלת, השותף שלי הציע לרכוש ממני את הקאמרו ביום שרכשתי את הרכב, כשהקורבט הגיעה הוא ישר אמר לי שעכשיו אני אזניח את הקאמרו ושאני צריך למכור לו את הרכב, אז הסכמתי, כיסיתי את עלויות הרכישה, את מה שהשקעתי עד עכשיו ועשיתי את זה בלב שלם, אני יודע שהוא לא יחסוך אגורה על הרכב ושאני עדיין אקח חלק בשיפוץ שלו.

אני הערכתי השקעה של 10-12 אלף ליישור קו ועם איך שאני משקיע משאבים בקורבט (ובאמת שאני לא יודע למה פתאום הקורבט היא מרכז תשומת הלב שלי, אולי זה המזגן או החוסר באחד בקאמרו שמונע ממני לנסוע בה ביום יום) יש לי דרך ארוכה ומעט מדי זמן.

למי שבאמת קרא להגיע עד לפה, שאפו, אני סתם רוצה לחלוק את ההתלהבות והגיבוב הוא הפלטפורמה המושלמת.

עוד משהו, הרכב הגיע עם מערכת דאבל דין שבתחילה נראתה לי כמו איזה זבל סיני, רק אחרי כמה ימים ראיתי שזעת מערכת של קנווד, אז חסכתי עוד כמה דולרים, ועכשיו לעוד בעיה,

קוראים לה וולבו S90 T6 inscription, אני מחזיק את הוולבו כבר חודשיים, והדבר הכי טוב באוטו הזה הוא מערכת השמע, Bowers and Wilkins בנו שם חוויה שאי אפשר להעביר במילים, 19 רמקולים שמקיפים אותי בשלמות, הסאונד חד, עמוק ומדוייק, לא משנה למה אני מאזין, אני עדיין מתפעל אחרי חודשיים של שימוש יומיומי.

וזאת הבעיה שלי, אני מפונק, והוולבו הזאת מתעלה על כל מערכת שחוויתי, כולל המערכת הנהדרת של הרולס רוייס גוסט, וכשאני נכנס לקורבט זה מרגיש לי כמו מסע בזמן, ואני פוחד שזאת לא הקורבט, אני פוחד שכל מערכת תבאס אותי בעתיד, אני כל כך רציני שהתחלתי לחפש בפירוקיות רכבים שהגיעו עם מערכת של B&W, אני יודע שהA8 מגיעה עם האופציה הזאת, וגם עם מצאתי, איך ואיפה לעזאזל אני דוחף את הכל בקורבט, רכב שאין לו מקום לרמקולים בדלתות אז הקדמיים יושבים בתיבה על הרצפה (מקורי מהחברה) ושוב, זה לא שהקורבט הגיע עם רמקולים פח, יש 4 תיבות ברכב, כל תיבה מכילה סט קומפוננט של Bose וזה עדיין נשמע לי כמו טרנזיזטור שמנגן AM בחוף הים.

לכן הזמנתי את הערכה להרכבת המגבר, אני הולך לעשות ניסוי מטומטם, יש לי מגבר של רוקפורד פוסגייט ששוכב בארון, צמד רמקולים לשימוש ביתי של ימאהה, אלו שיושבים בתוך הקיר, אני מכיר את הרמקולים ויש להם סאונד נהדר, אני רוצה לפרק את הרמקולים ולהכניס אותם לתיבה המקורית, אם אני מגשר את החיווט הם יקבלו 8ohm מהמגבר וזה אמור לתת להם מספיק כוח בשביל לעבוד כמו שצריך. אעדכן לגבי הרמקולים כשאגיע לזה.

מחר/מחרתיים אני אחליף את הבולמים, עוד נקודה נהדרת לגבי הרכב הזה וכנראה זעת הסיבה העיקרית למה אני אוהב את הרכב, הכל נגיש, קל לעבוד על הרכב, לא צריך לפרק את הגלגלים בשביל להחליף בולמי זעזועים, אני אצלם את התהליך ואעלה לפה.

מה עוד?.... אני מחפש סט גלגלי שיניים לדיפרנציאל ואני לא יודע מה לעשות, הרכב מגיע עם דנה 36 ועם יחס העברה (מקווה שככה קוראים לזה בעברית) של 2.59, אני רוצה להחליף ל3.54, מה שישפר את התאוצה של הרכב בצורה משמעותית, נשמע פשוט, למה אני מתלבט? כי אני יכול לחפש דנה 44, אבל שינוי כזה יגרור החלפת דריי שאפט ושוב אני לא יודע מה מצב החלק המשומש שאני רוכש...

להחליף גלגלי שיניים לסרן הקיים זה בערך $500 בחלקים ואני מאמין שאוכל לעשות את זה לבד.

קדחתי מספיק והתשתי את עצמי.

Sent from my FRD-L04 using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

תמכור לי את הגלגלים האלה בבקשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאמין שנפטרת מהדוקאטי כבר דמיינתי איך אני גונב לך אותו סאאאוווומממממווווווווו

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...