Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרויקט מצולם: מרסס ידני מקציף DIY (עשה זאת בעצמך)

שימו לב! השרשור הזה בן 3644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקבות ההתעניינות במרסס ידני מקציף (שרשור מקורי --> כאן) שלמעשה אי אפשר להשיג בארץ נכון להיום, החלטתי לעשות ניסוי ולראות האם אפשר לקבל תוצאה טובה עם מרסס הכי פשוט שיש.

במיני-פרוייקט הזה עשיתי במרסס כמה שינויים כשהמטרה היא - לקבל כמה שיותר קצף שיידבק הרבה זמן למשטח בלי לנזול מהר.

קיבלתי את ההשראה משינוי דומה שעשו במרסס MAROLEX בחו"ל.

אז ככה:

קניתי בטמבוריה מרסס ידני של "סטאר" - 40 ש"ח (מקסימום ייזרק לפח).

המרסס מיועד לפיזוr נוזלים, ויש לו דיזה (השפיץ עם החריר) מתכווננת ממתכת. אפשר לסובב אותה כדי לקבל ערפל או זרם מים ישר.

xztm.jpg

xvw1.jpg

kmak.jpg

w238.jpg

kv5w.jpg

דבר ראשון, כדי לקבל הקצפה אנחנו רוצים לערבב אוויר עם הנוזל בזמן שהוא יוצא מהמיכל.

לשם כך מפרקים את צינורית הנוזלים (הדקה) ועושים בה נקב קטן, בערך 2.5 ס"מ מהקצה העליון.

חשוב! גודל הנקב יקבע את כמות האויר שתתערבב עם הנוזל. אני התחלתי בנקב קטן מאוד (כחצי מ"מ):

rbya.jpg

אופן הניסוי:

כדי לבצע השוואה אחידה (פחות או יותר) בין התוצאות, בכל פעם מילאתי את המיכל עד לסימן 1.5P, ופימפמתי 40 פעמים את הבוכנה. השתמשתי בסבון כלים של FAIRY, והוספתי למים 2 לחיצות בדיוק מהסבוניה:

0eav.jpg

ניסוי 1: מים בלבד.

התוצאה: אפשר לשמוע את האויר שמתערבב עם המים.

d2jd.jpg

DvL7f5tlmyo דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

ניסוי 2: עם סבון כלים.

התוצאה: רואים הקצפה, אבל עדיין יש זרם חזק יחסית של מים כך שרוב הקצף נוזל למטה וגם המיכל מתרוקן די מהר.

9zsg.jpg

z4mm.jpg

eslVlrhonPA דרך יוטיוב
ERROR: If you can see this, then YouTube is down or you don't have Flash installed.

ניסוי 3: כדי להאיט מעט את זרם המים שיוצא ולתת עוד הקצפה, לקחתי מעט ספוג פרלון שמשמש אצלי לפילטר של האקווריום, עשיתי ממנו כדור קטן והכנסתי לתוך הדיזה:

7a0y.jpg

aspq.jpg

התוצאה: הרבה יותר קצף! וגם נשאר יותר זמן על המשטח (ועל המטבח :)):

l86t.jpg

569r.jpg

wl5f.jpg

cYyn3OxQRN0 דרך יוטיוב

ניסוי 4: עכשיו הזמן לעשות חושבים :) אני רוצה לעשות יותר קצף "דביק", אז החלטתי לעשות עוד חור קטן בצינורית, וגם להוסיף עוד קצת ספוג פרלון.

התוצאה: אין שינוי משמעותי, אבל מה שקורה הוא שהזרם של הקצף פחות אחיד וגם נראה שקשה לו לצאת:

sl63.jpg

e0br.jpg

vbau.jpg

5zfn.jpg

x2VHwki-JKQ דרך יוטיוב

המסקנה:

אפשר להשיג תוצאה טובה עם מיכל ספריי ידני, וכל זה רק בהשקעה של 40 ש"ח וכמה דקות. יש עוד הרבה מקום לניסוי ושיפור.

תוכניות להמשך:

1. לבדוק עם שמפו רכב אמיתי (CG Citrus)

2. למצוא פתרון לדיזה שטוחה כדי לקבל תרסיס בצורת פס

אני אשמח לשמוע הערות והצעות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 97
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

Wow איזה יופי, איזה כיף!

אני מבין שחקרת היטב את הבחור הפולני.

האמת שהתוצאה מעולה (עבור מרסס של 40 ש"ח) בניסוי מס' 3.

תמשיך לעדכן.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון:

עכשיו עם שמפו CG Citrus Wash:

כמו שזה נראה עכשיו הקצב לא ממש יעיל - יותר קל פשוט לטבול כפפה בדלי ולמרוח את החלון :)

אני חושד שהבעיה היא בכך שהלחץ במיכל נמוך מדי, וגם בועות האויר בתוך הנוזל כנראה גדולות מדי.

צריך למצוא דרך לבצע ערבוב אחיד יותר של האויר כך שיהיה ממש "ערפל" של אויר בתוך המים + לחץ גבוה.

RhGg0RlaE4I דרך יוטיוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סחטיין על המחשבה וההשקעה.

באמת דבר חשוב מאוד לדעתי זה הלחץ, הבעיה שהמרססים האלה לא מיועדים להחזיק לחץ. (אני פעם ניסיתי לבדוק כמה לחץ הוא יכול להחזיק ומלאתי אוויר יותר מהר ממה שהוא יצא מהשסתום ביטחון ובשלב מסויים זה פשוט התפוצץ ! לי בפרצוף, לא נעים בכלל)

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי זה התפוצץ פעם! לא נעים.

בכל אופן ליאור כל הכבוד על ההשקעה עכשיו הקרש חיתוך נקי! :-D

יופי של הסברים! אני חושב שהלחץ נמוך כי עשית עוד חור בצינור ולכן הסבון סמיך מידי.

אני מכיר את המרססים האלה של 5L מעניין איך עובדת שם פיית הדיזה,לפי דעתי זה מעט שונה ואני הייתי רוצה להבדוק את העניין.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא נח! :-D

אני חושב שבמתכונת הזו זה מתאים לאזורים כמו גלגלים וגאנטים.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו נזכרתי שראיתי פעם מתאם שמקציף, הוא בא אומנם בקצה אבל אני זוכר שבהוראות (בדף בEBAY) היה כתוב שצריך גם להוריד את הפלסטיק הזה שיושב בקצה של הצינורית, תנסה גם את זה בפעם הבאה.

Renault Clio sport 2001 - Sold

תקשיב מה דניקס אומר לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסוי מעניין :)

תעדכן בהתפתחויות נוספות!

Vix - גם אתם יכולים לעדכן בהתפתחויות - מה דעתכם לייבא את אחד המרססים של gloria או marolex או epoca ?

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[QUOTעrkmanxxx;3947028]גם לי זה התפוצץ פעם! לא נעים.

בכל אופן ליאור כל הכבוד על ההשקעה עכשיו הקרש חיתוך נקי! :-D

יופי של הסברים! אני חושב שהלחץ נמוך כי עשית עוד חור בצינור ולכן הסבון סמיך מידי.

אני מכיר את המרססים האלה של 5L מעניין איך עובדת שם פיית הדיזה,לפי דעתי זה מעט שונה ואני הייתי רוצה להבדוק את העניין.

צודק לגבי הלחץ - אני חושב שהטעות היא בכלל לעשות חור בצינורית הפנימית כדי להכניס אויר למים. זה גורם לירידה מהירה יותר של הלחץ במיכל כי 'מבזבזים' את האויר שבתוך המיכל במקום שישמש ללחץ.

יותר נכון יהיה להשתמש באויר שמחוץ למיכל כדי לערפל את הנוזל.

למשל. ע"י שימוש באפקט ונטורי - לייצר נקב קטן רגע לפני שהמים עוזבים את הפייה, מה שיגרום ללחץ נמוך וישאב לתוך הזרם אויר חיצוני.

זה אותו רעיון של איירבראש..

אני צריך לנסות בבית..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני ניסיתי לחבל במרסס שלי קצת, דבר ראשון הוצאתי את החתיכת פלסטיק שמולבשת על הצינורית בתוך המיכל, אחר כך חוררתי שתי חורים במרחק של בערך 2 סנטימטר אחד מהשני בחלק העליון של הצינורית, אח"כ פתחתי את הפלסטיק מאיפה שמתיז שם, יש שם חלק לבן, חיבלתי בו קצת חתכתי וחוררתי קצת, וזאת התוצאה, נראה מוצלח?

הלחץ דווקא טוב ויש קצת קצף, אבל איך ניתן לעשות אותו סמיך יותר? מה הוא צריך בשביל להיות סמיך יותר?

http://www.youtube.com/watch?v=HGJaZ6vp9kY&feature=youtu.be דרך יוטיוב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3644 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...