Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Isofix בפורד פוקוס ghia

zelik5
שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ברשותי פורד פוקוס משנת 2007 ברמת גימור ghia, הרמה הגבוהה ביותר הקיימת בארץ (מנוע 2000).

בספר הרכב כתוב במפורש שברכב מותקנת מערכת isofix, אולם היא לא קיימת.

במוסך מורשה נטען כי מדובר באופציה בלבד (לאחר בדיקה עם היבואן), ואני עדיין לא מבין מדוע בספר כתוב במפורש שהיא קיימת ובפועל אינה קיימת. האם ישנו צעד חוקי מול היבואן שניתן לנקוט?

כמובן שהציעו לי באדיבות לרכוש ולהתקין במוסך בעלות של כ-600₪+.

אגב, ניתן לרכוש ברשת חלק מקורי בכ-100₪ וההתקנה פשוטה ביותר (בורג מקורי לתוך השלדה במומנט הנכון).

אני נורא מתלבט אם לעשות זאת בעצמי, אולם חושש מהשלכות בטיחותיות...

מישהו התנסה בכך בעבר?

עדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בספר הרכב כתוב במפורש שברכב מותקנת מערכת isofix, אולם היא לא קיימת.

במוסך מורשה נטען כי מדובר באופציה בלבד (לאחר בדיקה עם היבואן), ואני עדיין לא מבין מדוע בספר כתוב במפורש שהיא קיימת ובפועל אינה קיימת. האם ישנו צעד חוקי מול היבואן שניתן לנקוט?

אם אתה יד ראשונה ובעת המכירה במפרט שנמסר לך מצויין כי יש איזופיקס... - גש עם המסמך ונסה את כישורי המו"מ שלך...

אבל מכיוון שהמכונית כבר עולה לכיתה א' וכנראה אתה אינך האבא המקורי - קצת מאוחר להזכר בזה.

בכל אופן, זכור לי שהפוקוס הגיעו ללא איזופיקס. הייתה אופציה לרכוש תמורת תשלום.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הרכב מליסינג? כי אם כן הרכבים בליסינג מגיעים ללא האופציה הזו. היא אכן כתובה בספר הרכב אך היא אופציה

בלבד שהליסינג בחרו לא לקחת. לגבי התקנה של ה-ISOFIX, מבירור שערכתי זה ריתוך לשילדה ולא בורג, והוא נעשה

בכל מוסך מורשה. אני ביצעתי לא מזמן בעלות של 500 ש"ח במוסך מורשה פורד אדנים בפ"ת.

מילה אחרונה - אתה מעוניין במערכת כיוון שהיא בטיחותית יותר וחושש לעשות זאת לבד - אתה באמת מעדיף לחסוך

400-500 ש"ח או לתת למקצוענים שזו עבודתם לעשות זאת ולהיות רגוע ובטוח שילדיך מוגנים?

ואם חס וחלילה יקרה משהו? את מי תאשים? עשה לעצמך טובה, תשקיע כמה מאות שקלים ותעשה זאת אצל

מומחים ולא לבד.

"כל מי שנוסע לאט ממני הוא אידיוט, וכל מי שנוסע מהר ממני הוא מטורף"... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית, הרכב לא מליסינג, אך גם אילו היה ליסינג ובספר כתוב שהמערכת קיימת - יש פה בעיה.

היבואן יודע יפה מאד להדגיש על מערכות מסוימות כאשר הן אופציה בלבד (עיין ערך מערכת ניווט מובנית בדגם הזה שלא הגיעה לארץ).

שנית, אפשר לחסוך את דמגוגיית הבטיחות, שכן זאת אחת הסיבות שהעליתי את הנושא כאן לפני המעשה ולא בדיעבד.

אם אתה מאלה שבשם אתוס הבטיחות ישלמו כל מחיר ללא בדיקה מקדימה של מה מתקינים ואיך - אחלה. אבל כשאני מוצא חלק באירופה שהוא מקורי של פורד בפחות משליש מחיר, זה נראה לי לגיטימי לחקור יותר לעומק לגבי קנייתו והתקנתו במחיר זול יותר ואפילו לבד (כי עם כל הכבוד, היד שלי יודעת להחזיק מפתח מומנט לא פחות טוב מידו של המכונאי במוסך). לכן אני שואל גם מה מידת המורכבות של הדבר.

ייתכן ואתה צודק בסופו של דבר, אבל זה לא באופן אוטומטי רק כי המילה בטיחות משורבבת במשפט.

והאמן לי, לא תהיה לי שום נחמה אם יקרה משהו אחרי שהחלק יותקן במוסך ולא באופן עצמאי, וכולנו יודעים שקרו דברים מעולם...

בחברות.

ומה לגביי ההטעיה בספר? זה הדבר המעניין באמת...

עדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קישור לקיט: http://www.amazon.co.uk/product-reviews/B007NZ244U/ref=dp_db_cm_cr_see_all_top/277-7862355-7699017?ie=UTF8&showViewpoints=1&sortBy=bySubmissionDateDescending

שימו לב לביקורות ולהוראות ההתקנה שבסופן.

אין צורך בריתוך.

מספיק מפתח כוכב בגודל מתאים וחיזוק הגון.

קישור ליוטיוב: https://www.google.co.il/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDEQtwIwAQ&url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3DqpQQQn0beVg&ei=eFu_UajEGsvJPYaKgZAH&usg=AFQjCNE2GMmRboyuaWEFPlxSl770PK0JJA&sig2=WYlaZiiekge7cNggZCjy6Q

על זה גובים כמעט 300 ש"ח על החלק ועוד כמעט 300 ש"ח עבור התקנתו (ותוסיפו מע"מ).

אה כן, אם מתקינים זוג אז יש הנחה על העבודה של כ-150 ש"ח (כלומר 450 במקום 600).

עדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 חודשים מאוחר יותר...

צהריים טובים,

רציתי לעדכן ולשתף אתכם בנושא הר"מ

לפני כשבועיים הזמנתי 2 קיטים כאלו ממוכר בבריטניה, והיום התקנתי אותם ברכב לפי הקישור של ZELIK5 .

ההתקנה לא מסובכת מדי, מדובר בסה"כ בהתקן ממתכת מאוד מאסיבי שמתחבר לגוף עם 2 ברגים.

מי שרוצה ממש להשקיע, יכול לפרק את המושב האחורי אבל אני הצלחתי להרכיב בלי, הגישה אמנם יותר קשה אבל אפשרית.

לאחר ההרכבה חיברתי את מושב התינוק וראיתי שיש הבדל בין אבטחת המושב באמצעות החגורה לבין האיזופיקס.

המושב מרגיש כאילו הוא נטוע חזק מאוד.

לדעתי מומלץ ושווה את ההשקעה (עלות 2 קיטים עם ההובלה עלתה לי פחות ממה שמבקשים בארץ רק על קיט אחד לפני הרכבה)

נתן

נרכשה- וולבו s60  נפח 1600 T4

נמכרה- פורד פוקוס 1600 סמ"ק 2008  TREND X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

הי,

עקבתי אחר הטיפים שהשארת כאן ובאמת הדבר מאוד פשוט. ההתקן לאיזו פיקס הותקן בהצלחה תוך כ 10 דקות.

אולם נתקלתי בבעיה: כיצד מעגנים את החלק העליון של הכיסא?

אצלי ברכב לא מצאתי נקודה כזו - האם קיימת נקודת עיגון עליונה ברכבך?

הרכב שלי הוא פורד פוקוס 2006 דגם ג'יה

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

תעגון את החלק העליון של כיסא הבטיחות למסילה של כיסא נוסע הקידמי.

לא בהרבה רכבים יש וו עגינה למצב שהכיסא מותקן נגד כיון הנסיעה.

כאשר תהפך את הכיסא עם כיוון הנסיעה בתא המטען אתה כן תמצא וו עגינה לכיסא.

נ.ב.

לכל אילו לא עיגנו את הכיסא מ2 הכיוונים ממליץ לנסות ללא הרבה כוח להרים את החלק העלון. התוצאה תהיה שכל הכיסא יזוז לאחור ויעצר על המושב כלומר הפרצוף של הילד ימעך בין הכיסא למושב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

במוסך המרכזי הקיט של איזו פיקס עולה 140 ש"ח בלי התקנה

פשוט הולכים המחסן של המוסך וקונים ממנו

אני קניתי והתקנתי לבד. מאוד פשוט.

הסירטונים ביוטיוב מעולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2530 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...