Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפורים - קליאו RSI (הכותרת הסתמית נערכה)

2rBo
שימו לב! השרשור הזה בן 7136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוב שלום לכול חובבי הרכב בפורום

קניתי לא מזמן קליאו RSI שנת 95 ללא שיפורים או תוספות.(מקורית אוריגניל)

עכשיו אני רוצה להתחיל קצת לעבוד עליה (לשפר) בצורה שלא תפגע במנוע ותתן לי

את מירב הכוח והעוצמה שאני אוכל להפיק מהרכב

אז ככה שאלה ראשונה היא:

חבר מהעבודה (טרזינה) אמר לי שבפג'ו 306 XSI הוא שם דוד אחורי בלבד וזה הוריד לו את צריכת הדלק

קצת האם זה אפשרי?

ועכשיו לשאר הירקות...

איך אני יכול להפחית במשקלה של הרנו

להנמיך אותה? ולגרום לה לאחוז יותר טוב כביש?

מי שמכיר או הוא בעצמו מבין ויכול לעזור

לי בנושא זה אודה לו מאוד...

16V POLO VW - כי מתים רק פעם אחת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחור פה בפורום בשם קובי עם RSI יפה ומשופרת מעט.

הוא גם מיבא שיפורים.

הנה קישור לאתר שלו:

http://www.extreme-tuning.net/index2.htm

אם אתה רוצה לדעת עוד צור איתו או איתי קשר.

לי יש RSI ועשיתי הכול אצלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני יכול להפחית במשקלה של הרנו

להנמיך אותה? ולגרום לה לאחוז יותר טוב כביש?

מי שמכיר או הוא בעצמו מבין ויכול לעזור

לי בנושא זה אודה לו מאוד...

להפחית משקל של רכב? תעיף את כל המטען הלא נחוץ לך, תפרק מושבים אחוריים, תוריד את המזגן, ועוד ועוד, השאלה היא למה אתה רוצה להוריד את משקל הרכב?

להנמיך אותה? תקנה סט קפיצי הנמכה.

אחיזה יותר טובה? אני הייתי מתחיל בסט בצמיגים טובים וספורטיביים, וממשיך בבולמים חדשים .

אני הייתי עושה קודם כל יישור קו ומביא את האוטו למצב מושלם, ורק אחר כך מתחיל לשפר...

פליקס

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפור הכי טוב שאתה יכול לעשות עכשיו זה

יישור קו.

אתה תרגיש את ההבדל הכי חזק.

ואותו אתה יכול לעשות במוסך שאני ועוד הרבה בעלי RSI מטפלים אצלו הוא נקרא מוסך המרכז בכפ"ס באזור תעשייה הנה המספר טלפון:

09-7654877

תבקש את שרון ותגיד לו שאני שלחתי אותך (גיא עם ה RSI) .

הוא כבר יטפל בך.

אחרי שתעשה את זה יש ים שיפורים, מה שמשפיע זה כמה יש לך להשקיע.

בכול מקרה מה שלא תעשה אל תחליף את הפילטר

INBOX שלך בפילטר פתוח שהוא לא INBOX ואם בכל זאת אתה עושה את זה.

אז צור איתי קשר ואני ישמח לקנות ממך אותו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להפחית משקל של רכב? תעיף את כל המטען הלא נחוץ לך, תפרק מושבים אחוריים, תוריד את המזגן, ועוד ועוד, השאלה היא למה אתה רוצה להוריד את משקל הרכב?

להנמיך אותה? תקנה סט קפיצי הנמכה.

אחיזה יותר טובה? אני הייתי מתחיל בסט בצמיגים טובים וספורטיביים, וממשיך בבולמים חדשים .

אני הייתי עושה קודם כל יישור קו ומביא את האוטו למצב מושלם, ורק אחר כך מתחיל לשפר...

פליקס

?Why would he want to remove weight off his car

.Maybe it's because this is the best modification that you can do with any car to begin with

Removing weight improves the acceleration because you have less weight to move, it improves the brakes because you have less weight to stop and improves the cornering ability of the car because you have less weight to drag around the corner, less mass that needs to change direction

It is also a pretty cheap modification to do on the lower level, before you start replacing existing necessary parts with new lighter ones

.The single best modification you can do with a car is to get some good sports tires

.Than a good alignment

.Moti

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

.The single best modification you can do with a car is to get some good sports tires

.Moti

לא ידוע כמה עולים צמיגים בארה"ב אבל בארץ

Good sport tires

זה סיפור יקר מאוד ... אני מחפש כרגע לקנות רביעיית צמיגים ספורטיביים במידה

195/45R15

ואני לא יודע אם 2500 יספיקו לי. :\

בכל מקרה אני דווקא לא ממליץ לו להתחיל עם צמיגים ספורטיביים, גם בגלל שזה יקר וגם בגלל שאם הוא לא באמת צריך אז חבל לזרוק על זה אתה הכסף.

עדיף להשקיע 2500 - 3000 שקל בשיפורים אחרים .. וזה המון כסף לשיפורים נוספים.

בכל מקרה כמו שאמרתי - יישור קו זה הדבר הכי טוב, הכי חשוב, והכי משפיע שהוא יכול לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

The logic behind good tires as a first modification is simple - whatever you do with your car - get more horse power, put better braking system, great shocks and excellent springs - everything has to get from the car to the ground, right? well, the onlt thing in the car that actually connects you to the ground are the tires

.When you come to design a high performance car, the first thing to decide about is the tires

.You consider the requirements and size the tires accordingly

Tires aren't very cheap here either comparing to other modifications, but the effect that they have on your car is the greatest one -

Good tires will make you accelerate better becuase you'll spin the tires less, giving you better traction

Good tires will make your car stop faster because the extra grip means that you can transfer more braking force to the pavement

Good tires will definitely make your car corner a lot better

The effect of good sports tires and reduced weight from the car is amazing, just last weekend I was at the race track here and was instructing a guy that drove a miata that was completely gutted (meaning every un-necessary part was removed from it) and had race tires on it... the car has about 120 HP, but the combination of much lower weight and good tires was enough for me to pass cars like impreza STI and golf GTi 1.8T like they are standing still when I drove the car

.I recommend removing as much weight as possible and good tires to begin with

Obviously, that's all assuming the car is well maintained

.Moti

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

בקשר לצמיגים אני מסכים איתך לחלוטין, הם הקשר היחידי שלנו עם הכביש וצריך להשקיע בהם, ודווקא בהם לא להתקמצן.

DKILLER, דווקא איתך אני לא מסכים בנושא הזה - בגלל שהמחיר של הצמיגים הספורטיביים גבוה, אז אתה חושב שעדיף לקנות צמיגים רגילים לא איכותיים, ולהשקיע בשיפורים?!

לדעתי, זה ממש לא נכון, וטעות חמורה - הרי מה הטעם שתשפר חלקים ברכב, אם לא תצליח להעביר את הכ"ס לכביש? או אם תשים בולמי קוני כדיי שההתנהגות תיהיה טובה יותר - אבל הצמיגים יהיו חלקים?

אתה לא חייב לקנות צמיגי מישלין או משהו כזה, גם צמיגים ספורטיביים איכותיים אחרים אפשר להשיג בהרבה פחות כסף (4 צמיגים ב 2500 ש"ח?!?! זה חתיכת מחיר יקר. צמיג במידה של 195\45\16, צמיג ספורטיבי עם חתך נמוך שמאוד יקר יחסית, השגתי ב 500 ש"ח לצמיג - עם הרכבה על האוטו...שלח ה"פ אם תצטרך עזרה).

לעומת זאת מוטי, אני חושב שאתה מפריך מחשיבות הורדת המשקל.

להוריד ממשקל של רכב כ 100-150 קילו לא עד כדיי כך ישנה הרבה בתאוצות של הרכב, או בסיבובים - אבל ישנה מ-א-ו-ד בחיי היום-יום. לא כולנו נוסעים עם הרכב רק במסלול מרוצים בסוף השבוע, ויש לנו רכב אחר לאמצע השבוע - לרוב האנשים פה הרכב הספורטיבי הוא גם הרכב היום יומי, ולכן אין להם את הלוקסוס של להפוך את הרכב לאנורקסי. מה גם שהשינוי לא כזה משמעותי ולכן אני לא בטוח שזה שווה את זה.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוטי,

בקשר לצמיגים אני מסכים איתך לחלוטין, הם הקשר היחידי שלנו עם הכביש וצריך להשקיע בהם, ודווקא בהם לא להתקמצן.

DKILLER, דווקא איתך אני לא מסכים בנושא הזה - בגלל שהמחיר של הצמיגים הספורטיביים גבוה, אז אתה חושב שעדיף לקנות צמיגים רגילים לא איכותיים, ולהשקיע בשיפורים?!

לדעתי, זה ממש לא נכון, וטעות חמורה - הרי מה הטעם שתשפר חלקים ברכב, אם לא תצליח להעביר את הכ"ס לכביש? או אם תשים בולמי קוני כדיי שההתנהגות תיהיה טובה יותר - אבל הצמיגים יהיו חלקים?

אתה לא חייב לקנות צמיגי מישלין או משהו כזה, גם צמיגים ספורטיביים איכותיים אחרים אפשר להשיג בהרבה פחות כסף (4 צמיגים ב 2500 ש"ח?!?! זה חתיכת מחיר יקר. צמיג במידה של 195\45\16, צמיג ספורטיבי עם חתך נמוך שמאוד יקר יחסית, השגתי ב 500 ש"ח לצמיג - עם הרכבה על האוטו...שלח ה"פ אם תצטרך עזרה).

שווה את זה.

לא אמרתי לקנות צמיגים לא ספורטיבים, ההיפך אם כבר קונים צמיגים אז לקנות צמיגים ספורטיבים , אבל בשביל התחלה חבל להשקיע בצמיגים אם לא באמת צריך כי זה סיפור יקר ובכסף של צמיגים אפשר לעשות הרבה יותר דברים לאו דווקא כוח.

ובקשר למחיר לצמיגים - לא יודע איזה צמיגים השגת, אני מדבר איתך על צמיגים ברמה של

DUNLOP SP9000

וכאלו צמיגים עולים (לפי מה שביררתי) 2600 כולל הרכבה ואיזון כמובן ...

אם תשיג לי ביותר זול אז אני ישמח .. :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמרתי לקנות צמיגים לא ספורטיבים, ההיפך אם כבר קונים צמיגים אז לקנות צמיגים ספורטיבים , אבל בשביל התחלה חבל להשקיע בצמיגים אם לא באמת צריך כי זה סיפור יקר ובכסף של צמיגים אפשר לעשות הרבה יותר דברים לאו דווקא כוח.

ובקשר למחיר לצמיגים - לא יודע איזה צמיגים השגת, אני מדבר איתך על צמיגים ברמה של

DUNLOP SP9000

וכאלו צמיגים עולים (לפי מה שביררתי) 2600 כולל הרכבה ואיזון כמובן ...

אם תשיג לי ביותר זול אז אני ישמח .. :)

אתה יכול להסתפק לעת עתה בפאלקן
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפותח השרשור :

היתה לי RSI שנת 97 ואני אנסה להעביר בקצרה את הניסיון שקיבלתי מ"שיפור" הרכב.

השינויים שעשיתי ברכב כללו :

1) דוד אחורי פתוח של Ansa Sport, ייעודי לקליאו (כלומר יושב על הצנרת המקורית ולא עם ריתוכים וכו') + ריקון ממיר.

2) שיפורי מתלים\שלדה: הנמכה של 30 מ"מ עם קפיצי אייבאך + בולמי קוני + סטראט ברייס קדמי של OMP.

3) צ'יפ ניהול מנוע של חברת BBR.

4) פילטר אוויר INBOX תחליפי.

המסקנות מכל השינויים - רובם מיותרים ולא ממש משפיעים פרט להשפעה פסיכולוגית.

הצ'יפ הגיע אחרי השינוי במערכת הפליטה והחלפת הפילטר כך שכנראה שהוא "השלים" את השינוי וכן נתן תחושות טובות יותר שהתבטאו בתגובת דוושה משופרת ואפילו שיפור קליל בנתוני האצה (6-6.5 שניות 80-120).

שינויי המתלים הגיעו במכה ויכול להיות שזו היתה טעות כי אני לא יכול לשים את האצבע על מה שיפר\פגע.

בגדול, ההקשחה של הרכב הפכה אותו לקיצוני יותר בנקודות איבוד האחיזה אבל בכבישים חלקים (אין יותר מדי כאלה בארץ) הןרגש שיפור לא קטן.

ה-שיפור הכי טוב שעשיתי התחלק לשניים : החלק הראשון, החלפת הצמיגים ליוקוהמה A539 שפשוט שינו את הרכב מהקצה לקצה .החלק השני, קורס נהיגה מתקדמת שעברתי ושיפר את הנהג.

לסיכום, המנוע של הRSI מגיב לא רע לשיפורים קלים ככבדים בל אם הייתה לי עוד RSI היום לא הייתי משפר יותר מדי בגלל השיקול עלות\תמורה. עדיף לחסוך את הכסף ולקנות פשוט רכב חזק יותר.

שיהיה במזל, אם יש שאלות אתה מוזמן לפנות בה"פ.

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת זאת מוטי, אני חושב שאתה מפריך מחשיבות הורדת המשקל.

להוריד ממשקל של רכב כ 100-150 קילו לא עד כדיי כך ישנה הרבה בתאוצות של הרכב, או בסיבובים - אבל ישנה מ-א-ו-ד בחיי היום-יום. לא כולנו נוסעים עם הרכב רק במסלול מרוצים בסוף השבוע, ויש לנו רכב אחר לאמצע השבוע - לרוב האנשים פה הרכב הספורטיבי הוא גם הרכב היום יומי, ולכן אין להם את הלוקסוס של להפוך את הרכב לאנורקסי. מה גם שהשינוי לא כזה משמעותי ולכן אני לא בטוח שזה שווה את זה.

הוא בכלל לא מפריך בחשיבות המשקל.

100 קילו הורדה של משקל מרכב ששוקל טון זה הבדל א-ד-י-ר.

תחשוב, זה 10% הפרש. לא רק לתאוצות. גם לבלימות. גם להתנהגות בסיבובים.זה גם מאוד לא פשוט להורדה. להוריד 100 קילו מהוט האצ' קטנה זה עסק די מסובך.

א-ב-ל אם אפשר לעשות את זה. זה משפר באופן דרסטי את היכולות של הרכב. ברכב של נניח 100 כ"ס זה כמו שיפור ל-110 כ"ס. זה יכולת בלימה עדיפה ב-10%, בערך כמו התקנת בלמים משופרים. זה יכולת פנייה בסיבובים שאפשר להשוות אותה לשיפור נניח של הצמיגים והבולמים. בהורדת משקל מהרכב כמעט כל אלמנט הקשור לנהיגה משתפר משמעותית. אם זה היה ריאלי הייתי מציע לך לנסות את זה בעצמך (להעיף הכל מהבגאז', להוציא גלגל רזרבי, לנקות את האוטו לחלוטין, להוציא את המושבים האחוריים ומושב הנוסע וכולי - גם זה בטח יהיה בקושי 50 קילו, אבל יהווה שיפור גדול). אתה יכול גם לעשות את ההפך. לקחת קטע כביש מוכר לך ולעשות אותו מספר פעמים. לבדוק גם בלימה והאצה. אח"כ פשוט להוסיף עוד כ-100 קילו לאוטו, מחולק יפה בין הסרנים, ואז לעשות את אותו הקטע ואותן הבדיקות.

רוני

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא בכלל לא מפריך בחשיבות המשקל.

100 קילו הורדה של משקל מרכב ששוקל טון זה הבדל א-ד-י-ר.

תחשוב, זה 10% הפרש. לא רק לתאוצות. גם לבלימות. גם להתנהגות בסיבובים.זה גם מאוד לא פשוט להורדה. להוריד 100 קילו מהוט האצ' קטנה זה עסק די מסובך.

א-ב-ל אם אפשר לעשות את זה. זה משפר באופן דרסטי את היכולות של הרכב. ברכב של נניח 100 כ"ס זה כמו שיפור ל-110 כ"ס. זה יכולת בלימה עדיפה ב-10%, בערך כמו התקנת בלמים משופרים. זה יכולת פנייה בסיבובים שאפשר להשוות אותה לשיפור נניח של הצמיגים והבולמים. בהורדת משקל מהרכב כמעט כל אלמנט הקשור לנהיגה משתפר משמעותית. אם זה היה ריאלי הייתי מציע לך לנסות את זה בעצמך (להעיף הכל מהבגאז', להוציא גלגל רזרבי, לנקות את האוטו לחלוטין, להוציא את המושבים האחוריים ומושב הנוסע וכולי - גם זה בטח יהיה בקושי 50 קילו, אבל יהווה שיפור גדול). אתה יכול גם לעשות את ההפך. לקחת קטע כביש מוכר לך ולעשות אותו מספר פעמים. לבדוק גם בלימה והאצה. אח"כ פשוט להוסיף עוד כ-100 קילו לאוטו, מחולק יפה בין הסרנים, ואז לעשות את אותו הקטע ואותן הבדיקות.

רוני

נשמע רעיון חמוד לעשות את המבחן הזה בהזדמנות (בנוסף למבחן אחר יא חנטריש:wink: ).

כמו שציינתי מקודם,

הורדת משקל תשפיע לטובה משהו בתאוצות, התנהגות, ושאר הדברים שקשורים לנהיגה (כל מי שנסע איי פעם עם 2 אנשים בנוסף אליו ברכב וניסע לנסוע מהר בקו ישר או סיבובים יודע עד כמה זה משפיע מ-א-ו-ד על התנהגות הרכב).

אבל היא תשפיע לרעה מאוד בנסיעות המנהלתיות, ולטעמי היא תשפיע לרעה הרבה יותר מאשר היא תשפיע לטובה.

Back to the original - NC again.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7136 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...