Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת תוכנת ניווט על מכשיר יעודי

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 2370 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרגע עדכנתי בפעם הראשונה את המפות במערכת הניווט המקורית החדשה של מאזדה, דרך כלי בשם "Mazda Toolbox".

(כלי חביב ונוח, יש לציין).

הקבצים דומים לקבצים הרגילים של IGO (יש "Israel.fbl", יש "Israel.poi" וכו')

מעניין אותי אם מישהו כבר יודע אם ניתן "לשחק" עם המערכת החדשה כמו עם ה-IGO הוותיק,כלומר, להוסיף דיווחים על מצלמות מהירות למשל?

תעזור לנו לעזור לך.

איך עדכנת את המפות, האם הכלי הזה עובד מתוך מכשיר המולטימדיה ברכב? האם כל בעל רכב ומערכת כזו זכאי לעשות זאת בחינם או תמורת תשלום?

כאשר תוכנת הניווט עובדת, האם יש בתפריט אפשרות של Help->About (עזרה-> אודות)? אם כן, האם רשום שם את שם תכנת הניווט שרצה והגרסה שלה? האם ניתן לראות שם גם את גרסת המפה?

האם התוכנה יושבת בגוף המכשיר או על כרטיס זיכרון? אם על כרטיס זיכרון, תרשום כאן בבקשה את שמות המחיצות הקיימות בכרטיס, ואיזה קבצים יש במחיצה הראשית.

אחרי שתענה על השאלות, נראה אם ואיך ניתן להתקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 292
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

צהריים טובים pasat04,

אז ככה:

1. את ה-Mazda Toolbox מתקינים על מחשב, אחרי ההתקנה מבצעים דרכו הרשמה קצרה (שם מלא, אימייל וסיסמה),

התוכנה מזהה את כרטיס הזיכרון שחיברתי למחשב, ועליו תוכנת הניווט. לאחר מכן, מתאפשר גיבוי/עדכון לכרטיס. לא נדרשתי לשלם בשום שלב.

2. כרגע אני לא ליד הרכב, אבל לפי מה שאני זוכר, יש תפריט "אודות" עם פרטים. אעדכן ברגע שאחזור לרכב.

3. התוכנה יושבת על כרטיס זיכרון,

ואלו הקבצים שבתוך הכרטיס:

cw9hlk6.png

וזה מה שבתוך התיקייה "content":

MEpzm4c.png

תודה על הרצון לעזור. :)

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי כל מה שרואים, מדובר בתוכנת Primo (לפי מחיצת global_cfg).

כל התכנים נמצאים על הכרטיס, ויש לי הרגשה שהתוכנה עצמה יושבת במכשיר, ולא נוכל להחליף אותה לתוכנה פרוצה.

מה התוכן של הקובץ label.txt?

לגבי מצלמות מהירות, בוא נעשה ניסוי.

גש לדף המצלמות באתר nav&go.

תוריד את הקובץ הרלוונטי לך (עם מיקומי מארבים אפשריים או בלי), ותחלץ ממנו את קובץ ה-spc.

על כרטיס הזכרון, בתוך מחיצת content תיצור מחיצה חדשה בשם speedcam ותעתיק אליה את הקובץ.

תפעיל את התוכנה ותוודא באמצעות תפריט הגדרות, תחת "צלילים ואזהרות" ש"התראות מצלמות.." מאופשרות.

צא לנסיעת מבחן במקום שיש בו מצלמה אמיתית (גאטסו).

עריכה אחרונה על ידי pasat04

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער שנעלמתי קצת, הייתי עסוק אתמול.

:oops:

אבל יש עדכונים:

הורדתי את קובץ ה-"spc" מהאתר של nav&go, הכנסתי אותו למחיצת ה-speedcam שיצרתי, בדיוק כמו שאמרת...

החזרתי את כ.הזכרון לרכב, אך כמשנסים לגשת לניווט, הוא כותב "טוען מערכת ניווט..." ולא זז.

אז הלכתי לאתר של "Avrika Speed Traps", והורדתי משם קובץ מצלמות בפורמט TXT, כמו שעשיתי כבר פעם בהצלחה במאזדה הקודמת שלי (שם המערכת הייתה IGO PRIMO בוודאות, בלי הממשק החדש שיש עכשיו)

מיקמתי את הקובץ ה-TXT במחיצת ה-speedcam ומחקתי את קובץ ה-"spc" של nav&go,

למרבה הפלא, גם הפעם המערכת כותבת "טוען מערכת ניווט..."

לא התייאשתי, ועשיתי נסיון נוסף, הפעם הורדתי מהאתר של אבריקה קובץ מצלמות בפורמט "spud", מיקמתי אותו כנ"ל,

הפעם המערכת עלתה במהירות. נסיתי לעשות "הדמיה" לניווט דרך כביש שאני יודע שיש בו מצלמות גטסו, אך לא הצלחתי לראות שום מצלמה במסלול ההדמיה...

בכל אופן, היום אצא לנסיעה בערב ואעבור ליד מספר מצלמות, נראה, אולי בכל זאת יופיע משהו.

לא הצלחתי למצוא תפריט "אודות" למערכת הניווט, אלא רק למערכת המולטימדיה...

בקובץ ה-"label.txt" יש את הפרטים הבאים:

ISRAEL

BJG3 66 EZ1A

2566613 Rev 01

Maps by: GPS&More

Made in the USA

עריכה אחרונה על ידי TDean

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כתבת כמה זמן המערכת "הייתה תקועה".

כאשר מעבירים קובץ spc או קובץ txt ומפעילים את התוכנה בפעם הראשונה אחרי ההעברה, היא מעבדת את הנתונים ויוצרת "מאגר" מצלמות באותה מחיצה. הסיומת של שם המאגר, איך לא, spud.

זמן בניית המאגר תלוי בגודל הקובץ ובעוצמת המעבד של המכשיר, ויכול לקחת כמה דקות.

כשהעברת את הקובץ האחרון, הוא הוא המאגר עצמו, בתקווה שהתוכנה שלך תזהה אותו. אם לא, תחזור לאחד הקבצים האחרים וחכה בסבלנות פרק זמן סביר, גג 5 דקות.

לא כתבת אם מצאת בתפריט את המקום שבו מאפשרים את הצגת המצלמות, חזותי ו/או קולי.

עריכה: תוודא שהכרטיס לא מוגן מפני כתיבה, מה שלא יאפשר את יצירת מאגר מצלמות עליו מה-spc ו/או מה-txt.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכיתי כ-2 דקות, זמן שנראה לי חריג במיוחד כי בדרך כלל המערכת נטענת תוך שניות בודדות.

מצאתי את ההגדרה של הצגת המצלמות (הגדרות אזהרה - מצלמות מהירות - התראה קולית וחזותית V), בחרתי גם שתופיע התראה בכל מצב ולא רק במהירות מופרזת, אבל בנסיעה אתמול לא הופיעו התראות על מצלמות.

איישם את ההמלצות שלך, אבדוק שהכרטיס לא על LOCK ואתן למערכת לטעון את קובץ ה-TXT יותר זמן, כי סה"כ יש לי ניסיון טוב עם השיטה הזאת.

תודה! :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל בבקשה להעלות את הקובץ כדי שאוכל לבדוק באיזה גרסה מדובר?

תהפוך אותו ל-zip או rar ותעלה ל-upf.co.il

אני סקרן לדעת אם עדכנו לך לגרסה האחרונה שזמינה. זה מזכיר לי את הגודל של המפה שפורסמה ב-04.2015.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה.

כפי ששיערתי, מדובר במפה ל-04.2015:

2elsaw4.jpg

תוכל להוריד מפה עדכנית יותר (09.2015) בשרשור המפות בפוסט #601.

תחבר את הכרטיס למחשב, שמור על המחשב את הקבצים מהכרטיס שברצונך לשמור לגיבוי (fbl,poi, fda), ותעתיק מהחבילה שהורדת את הקבצים העדכניים.

תחזור לכאן לעדכן אם הכל תקין ועובד.

מוזר שאין לתוכנה תפריט "עזרה/אודות". אולי הוא נקרא "עוד/אודות"? תוכל לתת צילום מסך של התפריט הראשי של התוכנה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול יצא לי להתעסק קצת עם המערכת, אבל אין חדש.

העברתי שוב את קובץ הטקסט של אבריקה למחיצת ה-speedcam, הדלקתי את המערכת וקיבלתי שוב את מסך ה-"טוען ניווט...".

הפעם המתנתי הרבה זמן, למעלה מ-5 דקות, אך ללא הועיל.

20151027_172145_zpsd8hzxgyc.jpg~original

עשיתי עוד מספר נסיונות, שוב עם קובץ ה-spc של NAV&GO ושוב עם קובץ ה-squd של אבריקה, אך גם זה עלה בתוהו.

לגבי המפות, אני מעדיף להישאר עם המפות המקוריות כרגע, של אפריל 2015, מחשש לאבד את אפשרות העדכונים המקורית דרך MAZDA TOOLBOX.

כך נראה ממשק המערכת:

20151027_172727_zpsg4kytzj8.jpg~original

(את שמות הרחובות מחקתי מחשש שמי מחברי CARSFORUM יגיע לבקר אותי בבית. מי שמזהה לפי השרטוטים מוזמן להגיע :wink:)

ואגב, כן הצלחתי למצוא את תפריט האודות! הוא לא היה במקומו הרגיל בהגדרות, אלא בלשונית "מידע" (אפשר לראות בתמונה למעלה, סימן של "i" כזה).

התחלה:

20151027_172832_zpsi0ysc1an.jpg~original

סוף:

20151027_172900_zpshgk3c087.jpg~original

יש שם הרבה טקסט לא מעניין במיוחד, כמו כתוביות הסיום של טיטאניק. :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקובץ מצלמות אולי חסר רשיון.

העדכון יצא רק בתחילת החודש. אולי אם תנסה עכשיו דרך ה MAZDA TOOLBOX הוא יתן לך את המפה של 09.2015,

אגב. זה לא אודות אלא מה שנקרא בפרימו "תודות".

עריכה אחרונה על ידי tza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...