Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום שנתיים עם פיאט פנדה 2011.

yulianx
שימו לב! השרשור הזה בן 3983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז הנה עברה לה עוד שנה,והפנדה חוגגת שנתיים של חיים משותפים.

היום בוצע טיפול 40K לכן כמסורת הפורום אני מעלה את הסיכום שלי עם הפיאט.

פרולוג

מי שמעוניין לקרוא גם את סיכום שנה ראשונה וקבלת הרכב מוזמן לעיין פה:

קבלת הרכב

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=385247

סיכום שנה ראשונה

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=432111

נתחיל?

20130126104252.jpg

החיים לצד החיסכון

השנה פנדה נסעה באותו מסלול די קבוע,מעלות לכרמיאל,מעלות עפולה,כביש שכולל הרבה עליות ירידות,ומאמץ של המנוע,גם השנה הממוצע היה דומה עם כ 17.5,אחרי פברואר התחתנתי,ולכן המסלול השתנה,מעלות נהריה באופן קבוע,הצריכה עלתה לה 18.5.

כאשר הנסיעה לפעמים על 90, לפעמים בא קצת לנסוע יותר מהר אז 110-120,חלק מהזמן היה מזגן.

ביטוח השנה עלה לי 3700 מקיף+חובה,לגיל 26 ללא עבר עם תאונות.

פנדה TSI?

בכזה כביש הרכב מתאמץ הרבה פחות מהמסלול של שנה שעברה,אין שום בעיה לשייט 110-120,ויותר,הרכב מרגיש יציב,גם במהירות המירבית של 160,במהירויות של 130 יש רעש,אבל אם נוסעים באזור ה110 זה סביר בהתחשב בכך שאני נוסע עם מוסיקה.

בדרך חזרה למעלות יש עליה קצת כבדה,הפנדה יכולה לנסוע על הילוך שלישי כ 100 קצת יותר אפילו אבל הסלד יהיה באזור ה 4000+ רועש,לא חסכוני ומיותר,מהירות אופטימלית לדעתי זה 80 על 3.2K סלד בהילוך שלישי.

סימני זיקנה וטיפול

השנה הרכב הגיע לק"מ של 32K והגיע טיפול 40K,צירפתי את הטופס בשביל הנוחות:

img0438gi.jpg

סך הכול יצא 1395,אחרי הנחת חבר 1250,לדעתי לא זול,החלפים זולים,אבל העבודה במורשה יקרה.:oops:

כפי ששמתם לב הוחלפו הרפידות אחרי 32K,אני חושב שזה בגלל תנאי המסלול שכוללים בלימות מרובות,למרות שימוש רב בבלימת מנוע,מי שמכיר את הכביש יודע על מה מדובר.

20130531081653.jpg

מבחינת תקלות,ברגע שמורידים את החלונות חשמל עד הסוף יש מן מכה קטנה,יכול להיות שהסטופר נשבר..

אני העדפתי לא לתקן,לא רוצה שיתעסקו עם הקליפסים,בידוד מקורי,אני לא נוסע עם חלונות עד הסוף אז לא מפריע.

מבחינת תקלות מכניות לא היו שום בעיות,לשים דלק ולנסוע,ממש כמו בטיוטה קורולה.:-P

סיכום איטלקי

גם השנה אני שמח על החלטה שביצעתי בקניית רכב כזה,לי ולאישתי הוא מספק בנתיים,לקניות נסיעות מידי פעם,כרגע אין ילדים,וכשהיו אני מקווה שעגלה תכנס לתא המטען,שיחסית למיני הוא גדול ונוח לטעינה.

מבחינת כוח הוא מספק אותי,אין לו בעיה לעקוף בכביש מישורי,לי הוא נוח,ואם עגלה תיכנס איני רואה בעתיד טעם למכור את הרכב,היום לדעתי ניתן היה לקבל באזור ה 43K על הרכב,אין טעם כי ירידת הערך גדולה,כאמור הוא נקנה ב 67,זה טוב לקונים למוכרים פחות,אבל מי שקונה רכב חדש חייב לקחת את זה בחשבון.

זהו חברים,אם יש למישהו עוד שאלות,הערות אשמח לענות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני נהנה לקרוא את הסיכום שלך אבל זו לא חוכמה ברכב חדש. יש ברשותי פיאסטה שנת 2000 הדגם הגרמני המוצלח ביותר לפי דעתי. הרכב נרכש לפני שנה ב-6000 ש"ח עם 206000 ק"מ . הרכב עבר 10000 ק"מ עם אפס תקלות כל האיבזור תקין כולל מזגן מצויין .הרכב עבר רק טיפןל שעלה לי 300 ש"ח שכלל שמן של וולוולין מסנן שמן מקורי ופלגים מקוריים של מוטורקראפט. הרכב עבר טסט ללא שום קומבינות לפני 4 חודשים {עשיתי טסט חודשיים לפני הזמן}. הרכב סוחב היטב עם היגוי מדוייק ומהנה מאד לנסיעה. לסיכום רכב מתוצרת פיאט בספק רב שיראה אמינות מוחלטת לאחר 13 שניפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום רכב מתוצרת פיאט בספק רב שיראה אמינות מוחלטת לאחר 13 שניפ.

אתה נביא?

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שיש רכב ש13 שנה יהיה לא תתקלות,אפילו לא סובארו DL.

לגבי נוזל קירור,אכן לא הייתה ירידה,שמן ירד קצת,עכשיתי השנה 17K,אם המפלס היה באמצע,עכשיו הוא היה בין המינימום לאמצע,לפי הספר רכב יש איבוד כמות מותרת של 400 גרם ל1000 קילומטר כלומר,כלומר איבדתי באזור 300 גרם ל 17K,שזה בסדר גמור.

נכון רכב חדש צריך להיות תקין,ולכן אני לא מהלל את האמינות,למרות שיש בפורום גם לא מאט מקרים לגבי רכב חדש עם בעיות.

אתה עכשיו נכנס לתקופה של 200K+ שזאת התקופה המעניינת עם האמינות,מאחל בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו איך שהזמן טס...

היא אמנם בן עשר(מבחינת שנת תכנון) אבל עדיין נראת לא רע בכלל ועלתה על חלק מהמיניז החדשות.

תהנה איתה(בטח ממש קל לחנות :) )

אני מנסה לחשוב על תשובה שלא תוציא אותי גייז, לא תגרום לי לתאר לך את הג'ונסון שלי ולא תזכה אותי בהתראה. אין כזו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך עדיין אחריות תנצל אותה. בפנדה שלנו היו רעשים כמו שאתה מתאר 1/2 שנה אחרי שקיבלנו, הלכנו למןרשה החליפו במקצועיות את המנגנון ו3 שנים לאחר מכן החלונות עבדו פיקס עד שמכרנו.... מאז לא בדקתי

how it's like to drive :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסיכום רכב מתוצרת פיאט בספק רב שיראה אמינות מוחלטת לאחר 13 שניפ.

יש לי גם פנדה 2011 ומעניין לי את הסבתא איזו אמינות תהייה לה כשאיזה ליצן יקנה אותה עם 200 אלף ק"מ בשנת 2024.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוזכרה הסובארו ליונה אז זה הרכב השני שנמצא ברשותי משנת 2008 . ליאונה 1.6 מודל 91 עם 310000 ק"מ הרכב במצב מעולה עם המנןע המקורי שמעולם לא עבר כל תיקון או שיפוץ וגם המצמד הוא מקורי. הרכב נרכש מחבר לעבודה ב-170000 ק"מ והחבר רכש אותו מחמו עם 50000 ק"מ כך שהנתונים מאומתים ונכונים. הרכב עובד קשה ומשמש לשליחויות וחלוקת עיתונים והבלאי שלו מועט .הסוד לאריכות חיי המנוע הוא שימוש בשמן מנוע איכותי מאד ומסנן שמן מקורי והחלפה כל חצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פאטין?

אני רואה שהם הורידו את המחיר של הפילטר אוויר.

על הרפידות אולי יכולת להתעקש רק לבדוק, די בטוח שיש להם בשר עד הטיפול הבא.

מה שכן, 240 ש"ח לשעת עבודה, זה באמת יקר. לפחות קיבלת הנחה.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטו חמוד הפנדה!

מתי יהיה סיכום לפיג'ו 107 ? : )

לפי התגובה שלו אני יודע מאיזה מוצא משפחתו.

אם תוכל בבקשה לפרט זה נשמע נורא מעניין.

so far so good so what

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אני מטפל בפאטין.

לגבי הרפידות נאמר לי שהם יכולים להחזיק עוד איזה 3-4K,העדפתי כבר להחליף אותם.

את ההנחה קיבלתי בגלל התפעלתי מהמחיר שניראה לי לא הגיוני,אז הוריד.

הפיגו 107 היא של אבא שלי,קראת את ההשוואה של הפנדה מולה?

סיכום קצת קשה לי לעשות כי אני כמעט ולא נוהג עליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרפידות נאמר לי שהם יכולים להחזיק עוד איזה 3-4K,העדפתי כבר להחליף אותם.

זה בדר"כ מה שאומרים, תמיד.

היה לי מישהו במשרד, שהיה צוחק, שכל טיפול הוא אומר לו "כמה זמן יחזיקו?" המוסכניק עונה לו "מקסימום 5K", "אז תשאיר".

טיפול הבא, אותו סיפור.

ככה הוא נסע עליהם בסוף 25K נוספים...

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3983 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...