Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת אקסל

ToMeR
שימו לב! השרשור הזה בן 3956 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי דף ראשון עם עמודה A ובה רשימת שמות.

יש לי עוד דפים ובכל דף נמצא שם בעמודה A ושם משפחה בעמודה B. זה יכול להיות ב-A1 עם B1 וזה יכול להיות זרוק ב-A60 ו-B60.

אני רוצה שבדף הראשון הוא יקח את השם מעמודה A, ויחפש אותה בכל שאר הדפים, במידה ומצא את השם, הוא יעתיק לי לעמודה B את השם משפחה של אותו שם.

זאת אומרת שבעמוד הראשון יש לי למשל A3 עם השם תומר, הנוסחה תחפש בכל שאר הדפים את השם תומר, אם מצאה את השם הזה, היא תחזור לדף הראשון ותוסיף את השם משפחה של תומר ל-B3.

במידה ולא נמצא השם, שתכתוב NON או משהו כזה.

יש נוסחה כזאת?

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניסית להשתמש בvLookup שיחזיר את שם המשפחה (עמודה B)?

מעבר לvLookup אני לא מצליח לחשוב על נוסחה שיכולה לעשות את זה, מה גם שגם בשימוש בvLookup יכולות להווצר בעיות אם השם הפרטי מופיע יותר מפעם אחת (מה שבטח קורה?).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מספר הדפים שיש לך הוא סביר וידוע מראש (נאמר עד 10), תוכל לעשות עמודת עזר עם VLOOKUP לכל דף בנפרד,

ועמודה אחת מסכמת שבודקת אם יש תוצאה באחת העמודות. את עמודות העזר אפשר כמובן להסתיר בסוף.

אם מספר הדפים לא ידוע - צריך לכתוב קוד בVBA. לא מאד מסובך, אבל צריך להכיר את הרעיון.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צומצם ל-2 דפים.

יש לי SHEET 1 ובנוסף SHEET2.

בתוך טופס 1, יש לי בעמודה A את הת.ז, בעמודה B את השם פרטי ושם משפחה.

בתוך טופס 2 יש לי את כל השמות הפרטיים בעמודה B. מה הנוסחה המדוייקת כדי שזה יקח את השם תומר למשל מ-B5 בטופס השני ויחפש אותו בכל B של הטופס הראשון ואם יש התאמה הוא יפלוט לי את אותו תא B מהטופס הראשון לתוך D בטופס השני.

מה שעשיתי זה דבר כזה אבל לא הצליח לי. vlookup(B5,sheet1!,$b$1:$b$500,2,false)=

מה לא תקין פה? הרי B2 זה אומר קח את מה שיש בתוך B2, חפש אותו בתוך sheet1 מ-B1 עד B500. את ה-2 לא הבנתי ממש.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שקצת טעית עם הA/B/D שכתבת פה. בגדול התנאי לשימוש בVLOOKUP הוא שהערך שאתה מחפש

צריך להופיע בעמודה הראשונה של הטווח בו אתה מחפש, ואז מהשורה שבה הוא מוצא את הערך, הוא מחזיר את

התא בעמודה שאתה רוצה.

ההתאמה צריכה להיות מלאה, כלומר תומר צריך להופיע לבד בתא כדי שהוא יימצא אותו.

במקרה ויש יותר מתומר אחד - הוא יחזיר את הראשון שהוא יתקל בו.

בנוסחה שכתבת נתת לו בטווח החיפוש רק עמודה אחת (B), וביקשת שיחזיר לך את הערך מהעמודה השניה (2).

נסה ככה למשל :

= vlookup(B5,sheet1!,$[b]a[/b]$1:$b$500,2,false)

וזה אומר שהערך שנמצא בB5 חייב להופיע בעמודה A בדף 1, והוא יחזיר את הערך שהוא יימצא באותה שורה בעמודה B.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, אין יותר מתומר אחד בכל הטופס ככה שזאת לא בעיה.

השאלה היא האם הוא לוקח את הערך תומר מעמודה B5, ומחפש את המילה תומר ולא משנה אם יש ביחד עם תומר בתא היעד עוד תוספות? למשל בתוך B5 יש לי תומר והוא מחפש תומר, בתא היעד יש תומר לוקו, האם העובדה שיש לוקו בנוסף תפגע בחיפוש או שהוא יתעלם מהמילה לוקו בחיפוש ויחזיר לי את התשובה שרציתי?

אגב הנוסחה שלך לא עובדת.

יתכן וזה קשור לגרסת אקסל?

מה זה אומר המספר 2 הזה עוד לא הבנתי, זה המספרים בצד?

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרתי - ההתאמה צריכה להיות מלאה, לכל תוכן התא. כלומר אם אתה מחפש 'תומר', אז 'תומר' צריך להמצא

בעמודה הראשונה של הטווח שבו הוא מחפש.

עשיתי גליון דוגמה, תראה איך זה שם :

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AvVti54cZEdvdEE2T1BKdkNaMGZMd0hzN2JLcVBEQkE&usp=sharing

אם אתה יכול - תמלא אותו עם נתונים במבנה שיש אצלך ונראה איך אפשר לפתור לך את הבעיה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת יותר מסובך לחפש טקסט חלקי בתא. יש אפשרות לפצל את המידע שבתאים ככה שיכיל רק 'תומר' ?

למשל אם זאת תמיד המילה הראשונה אז זה קל יחסית.

אני אוכל לעזור יותר מחר, היום לא יהיה לי זמן.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דוחוף זה בסדר.

מה שעשו זה זרקו לי הכל לתא אחד בגלל זה אני מנסה לעשות ככה סדר מינימלי.

למעשה מה שעשו זה נתנו לי שמות נגיד "תומר" ובטופס אחר שמו לי בתא אחד את השם תומר עם השם משפחה כתובת והכל, אז בשביל לא לחפש כל פעם תומר בשביל לקבל את שאר הפרטים, אני רוצה שבעמודה אחת יהיה השם הפרטי מסודר ונקי, ובעמודה ליד זה ישים לי את התא עם כל הפרטים המבולגנים שלפחות אני אדע מה שייך למי במקום לחפש בתוך התא המזובל את השם הפרטי כל פעם.

כל הקטע זה לחפש מילה אחת מתוך כמה מילים באותו התא ואז הכל מסתדר

תודה על העזרה

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, יש לזה כמה דרכי פתרון.

האם בתא עם כל המידע, השם הפרטי תמיד מופיע ראשון ?

אם כן - זה מצויין ומקל מאד, כי אז אפשר פשוט לשלוף את המילה הראשונה מכל תא כזה וזה הכל, ואז אותה אפשר להשוות

ישירות עם vlookup.

אם שאר המידע גם הוא מופיע עם איזשהו מפריד קבוע, אז הכי טוב זה לפתוח את כל השדות לעמודות נפרדות.

ככה תוכל לקבל טבלה מסודרת עם שדות נפרדים.

בעיקרון אפשר גם לעשות vlookup עם התאמה חלקית, זה עובד לי באקסל של מיקרוסופט, אבל לא בגוגל דוקס.

זה נראה ככה :

=VLOOKUP("*"&B5&"*",Sheet2!A:A,1,0)

B5 - השם שאתה מחפש (תומר למשל)

עמודה A:A בדף 2 - זו העמודה עם כל התאים שמכילים את המידע המלא.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סיבה שאתה עובד עם גוגל דוקס ולא מיקרוסופט אקסל?

אני יכול לפתור לך את הבעיה באקסל רגיל, לא איתרתי פונקציות דומות בגוגל דוקס.

-----------------------------

אם נוהגים לא מסמסים. אל תצאו בלי מסמס תורן :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עובדים עם אקסל רגיל אבל הוא רצה להראות לי ובמקום לשלוח קובץ הוא יצר שיתוף בגוגל.

כל המידע נמצא בתוך התא בצורה לא אחידה, פעם השם בהתחלה פעם באמצע פעם בסוף אין חוקיות.

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...