Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שברולט ספארק 2011 או פיאט פנדה 2011. הכותרת נערכה

Nitsanit
שימו לב! השרשור הזה בן 3958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

זוהי לי הודעתי הראשונה כאן ואני מודה מראשלכל העוזרים.

הנני מחפשת רכב לקנייה מיד שנייה.

נתונים:

נוסעת פחות מ10,000 ק"מ בשנה, נסיעה רגועה וסטנדרטית בלי עליות. רוב הנסיעות בעיר או בקטעים קצרים כמו ראשון לציון- רמת גן.

תקציב: עד 50 K , רצוי בפחות. לרוב רק אני או מקסימום עוד נוסע אחד ברכב.

דרישות מהרכב: קטן,אמין וחסכוני בדלק.ידני אפשר ורצוי. פחות חשוב לי פרמטרים כגון: איבזור,נוחות נהיגה ופנים הרכב.

הציעו לי בסוכנויות הליסינג כגון אלבר ואלדן שברולט ספארק 2011 עם ק"מ נמוך יחסית של בערך 40,000 וכן פיאט פנדה 2011 עם נתונים דומים.

מבקשים עליהן בין40,000 ל47,000.

שאלתי היא: מי מבין המכוניות עדיפה באמינות וצריכת דלק? על מה כדאי ללכת ועל מה להסתכל שקונים את הרכב? האם בכלל עדיף לחפש מוכר פרטי ביד 2?

"דברים הם כפי שהם ואין דבר מאחוריהם" סארטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ימים פופולרים

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מבין שתי האפשרויות ולמרות חיבתי לאיטלקיות הייתי בוחר בספארק שיותר מרווחת, המנוע שלה יותר חזקיותר מאובזרת אך כנראה פחות חסכונית מהפנדה. מצד שני - כתבת שאת לא מחפשת אבזור וכח, זו למעשה החלטה של טעם אישי - שבי בשתי המכוניות או יותר טוב סעי נסיעת מבחן ותראי למי את יותר מתחברת.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום ניצנית,

לרכישה מחברה גדולה ומסודרת כמו אלדן יש לא מעט יתרונות על פני רכישה בשוק הפרטי.

אצלנו תוכלי למשל לרכוש את הרכב עם שירות דאבל צ'ק, שמאפשר לך לנסוע ברכב כחודש ימים ובמידה והוא אינו מתאים לך, להחזיר לנו את הרכב. זה משהו שלא תוכלי למצוא בשוק הפרטי. כל זאת בנוסף ליתרונות נוספים כמו רכישה בתנאים נוחים, אחריות מקיפה ועוד. כמובן שיש גם חסרונות, כמו למשל העובדה שהרכב הוא מבעלות של ליסינג או השכרה, אולם מניסיוננו לא מדובר בחיסרון מהותי מכיוון שכיום רוב הרוכשים בשוק למדו להכיר גם את היתרונות שברכישה כזאת ואינם נרתעים מכך.

מבין הרכבים שהוצעו לך, לפיאט פנדה יש צריכת דלק מעט טובה יותר אך גם מנוע חלש יותר (69 לעומת 82 כוחות סוס). ההבדל בכוח יורגש יותר בנסיעות מחוץ לעיר ובתוך העיר ההבדל פחות מורגש. לשני הרכבים יש רמת אמינות טובה ועלויות אחזקה דומות. אני ממליצה לך לבצע נסיעת מבחן קצרה על שני הרכבים, בזה אחר זה, ולראות לאיזה אחד מהם את יותר מתחברת.

מקווה שעזרתי, אשמח לענות על שאלות נוספות,

מיטל מאלדן.

שלום רב,

זוהי לי הודעתי הראשונה כאן ואני מודה מראשלכל העוזרים.

הנני מחפשת רכב לקנייה מיד שנייה.

נתונים:

נוסעת פחות מ10,000 ק"מ בשנה, נסיעה רגועה וסטנדרטית בלי עליות. רוב הנסיעות בעיר או בקטעים קצרים כמו ראשון לציון- רמת גן.

תקציב: עד 50 K , רצוי בפחות. לרוב רק אני או מקסימום עוד נוסע אחד ברכב.

דרישות מהרכב: קטן,אמין וחסכוני בדלק.ידני אפשר ורצוי. פחות חשוב לי פרמטרים כגון: איבזור,נוחות נהיגה ופנים הרכב.

הציעו לי בסוכנויות הליסינג כגון אלבר ואלדן שברולט ספארק 2011 עם ק"מ נמוך יחסית של בערך 40,000 וכן פיאט פנדה 2011 עם נתונים דומים.

מבקשים עליהן בין40,000 ל47,000.

שאלתי היא: מי מבין המכוניות עדיפה באמינות וצריכת דלק? על מה כדאי ללכת ועל מה להסתכל שקונים את הרכב? האם בכלל עדיף לחפש מוכר פרטי ביד 2?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את מתלבטת בין שתי מכוניות מאוד דומות למי שלא מחפשת משהו מיוחד.

המרווח דומה, צריכת הדלק דומה, עלויות אחזקה תבררי במוסך ובביטוח באופן דומה, ולמרות ההבדל בביצועים על הנייר ההבדל בפועל זניח מאוד.

הייתרון של הספארק הוא ברמה בטיחותית גבוהה יותר, ולכן הייתי מעדיף אותה במקרה שלך.

בנוסף לזה הייתי גם מנסה לחפש סיטרואן C1 או פיג'ו 107 ידניות (מדובר בשתי מכוניות זהות לגמרי), שיהיו אומנם פחות מרווחות (שציינת שזה לא חשוב לך), וגם פחות חזקות (מורגש בעיקר בנסיעה בין עירונית), אך הן יהיו יותר חסכוניות בדלק ובעלות רמת בטיחות דומה לספארק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספארק ללא ספק. מכונית הרבה יותר מודרנית, מאובזרת ובטוחה. שום חסכון בדלק לא שווה ויתור על 6 כריות אוויר ו-5 כוכבים במבחני הריסוק.

מצד שני, זו דייהולט. אז אתה בהחלט יכול לצפות לאמינות בינונית, צריכת דלק שלא תואמת את הגודל, התפרקות של פלסטיקים ועוד דברים מקסימים שמאפיינים את הדגמים שלהם, כבר יותר מעשור.

ואגב, כל פעם מספרים שהדגם הזה, הרבה יותר טוב מהקודמים והוא נעדר מכל בעיות שאפיינו את שברולט בעבר.

נקודה נוספת למחשבה - ירידת ערך פסיכית לשברולט, בחלק המקרים על סף אי יכולת למכור את הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף לזה הייתי גם מנסה לחפש סיטרואן C1 או פיג'ו 107 ידניות (מדובר בשתי מכוניות זהות לגמרי), שיהיו אומנם פחות מרווחות (שציינת שזה לא חשוב לך), וגם פחות חזקות (מורגש בעיקר בנסיעה בין עירונית), אך הן יהיו יותר חסכוניות בדלק ובעלות רמת בטיחות דומה לספארק.

אני לא חושב שבכלל יש סיבה לפזול למכוניות האלה. אין להן פתחי איוורור מרכזיים מתכווננים, שזה סיוט בקיץ.

כמו כן, אין להן דיפונים בדלתות אלא פח חשוף, שהוא כידוע, לוהט בקיץ. זו תופעה מהמכוניות של שנות ה-70 שחשבתי שנכחדה מזמן אבל קיימת גם קיימת ב-107 ואחיותיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, זו דייהולט. אז אתה בהחלט יכול לצפות לאמינות בינונית, צריכת דלק שלא תואמת את הגודל, התפרקות של פלסטיקים ועוד דברים מקסימים שמאפיינים את הדגמים שלהם, כבר יותר מעשור.

ואגב, כל פעם מספרים שהדגם הזה, הרבה יותר טוב מהקודמים והוא נעדר מכל בעיות שאפיינו את שברולט בעבר.

נקודה נוספת למחשבה - ירידת ערך פסיכית לשברולט, בחלק המקרים על סף אי יכולת למכור את הרכב.

1. לספארק 4 כוכבי ריסוק...

שעדיין עדיפים על ה-3 שהפנדה קיבלה במבחן ישן יותר (ופחות מחמיר).

2. זה פורום פתוח וכל אחד יכול לכתוב את דעתו הבלתי מבוססת, תקחי את זה בחשבון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שבכלל יש סיבה לפזול למכוניות האלה. אין להן פתחי איוורור מרכזיים מתכווננים, שזה סיוט בקיץ.

כמו כן, אין להן דיפונים בדלתות אלא פח חשוף, שהוא כידוע, לוהט בקיץ. זו תופעה מהמכוניות של שנות ה-70 שחשבתי שנכחדה מזמן אבל קיימת גם קיימת ב-107 ואחיותיה.

זה לא כזה נורא בקיץ, ואני אחד עם בידוד טוב בחורף שסובל מחום בקיץ :-D

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאט פנדה, פחות מאובזרת.

יותר מיושנת- חלונות אחוריים נפתחים ונסגרים ידנית, יש ברכב כ-2 כריות אוויר בלבד.

הספארק מאוד מאובזרת, איכות חומרים יותר טובה ויש לה שש כריות אויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות חומרים יותר טובה??

איפה הכול קשיח ופשוט.

היתרון של הספארק הוא באיבזור אבל הכוח מגיע בטורים גבוהים יחסיצ מה שפוגע בצריכה לעומת הפנדה.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המשיבים, ממש נחמד שיש עם מי להתייעץ!.

בקשר למה שכתבת drsubaru, אני בהחלט חוששת מירידת ערך מטורפת של השברולט- הייתה לבן זוגי עד לאחרונה קרוז (2011 אוטומט) והירידה שלה הייתה כחמישים אחוז למרות שהיא מפרטי וק"מ נמוך ביותר (25,000 בשנתיים).

מה לגבי פיאט אחרת, כגון הפונטו איבו/גרנדה? גם אותן הציעו לי בסוכנויות, אבל הבהילו אותי מגיר רובוטי שמתקלקל מהר ועולה גם עולה. אני מעדיפה אוטו אמין יותר,כזה שלא רואה מוסך יותר מהכל,אפילו על חשבון צריכת הדלק.

בקיצור אם יש עוד הצעות בתקציב של עד50K לרכב קטן אני מאוד אשמח.

בתודה

"דברים הם כפי שהם ואין דבר מאחוריהם" סארטר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לספארק 4 כוכבי ריסוק...

שעדיין עדיפים על ה-3 שהפנדה קיבלה במבחן ישן יותר (ופחות מחמיר).

2. זה פורום פתוח וכל אחד יכול לכתוב את דעתו הבלתי מבוססת, תקחי את זה בחשבון.

שזה תקף גם לדעתך :wink: ויותר מזה, היא כ"כ לא מבוססת, שהיא לא נכונה.

מבחן 3 הכוכבים הינו מבחן ישן ללא מערכת בקרת יציבות, שהפכה להיות סטנדרט בדגמי 2011 והלאה, ולכן גם הפנדה עם 4 כוכבי בטיחות במבדקים החדשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפיאט פנדה, פחות מאובזרת.

יותר מיושנת- חלונות אחוריים נפתחים ונסגרים ידנית, יש ברכב כ-2 כריות אוויר בלבד.

הספארק מאוד מאובזרת, איכות חומרים יותר טובה ויש לה שש כריות אויר.

שמע, אני יודע שאתה מנסה למכור - אבל עם כל הכבוד לאבזור, אתה עדיין מוכר דייהו.

ומה לעשות, דייהו זה היצרן הנחות ביותר מבין היצרנים הקוריאנים והוא לא עומד בתחרות עם שאר המכוניות.

וכן, זה אומר פלסטיקים נושרים, ריפודים מתנפחים, התחממויות, בעיות עם חיישנים, צריכת דלק גבוהה יותר וכו' וכו'.

כמובן שהכי גרועה היא ירידת הערך - לא מספיק גם ככה הרכב הזה מתרסק טוטאלית במחירון, יש ממנו גם מאות יחידות בליסינג ובצה"ל, ככה שבבוא היום כשהיא תבוא למכור את הרכב, יהיו לה המון המון מתחרים ומעט מאוד קונים פוטנציאליים.

זה מתכון למכירה בגרושים!

סתם כדי לסבר את האוזן - אני מכרתי פונטו ספייס לפני שבועיים תוך שעה וחצי מרגע פרסום המודעה, ובמחיר מחירון (אחרי שקלול ליסינג). אתה חושב שזה סתם, ככה? ממש לא. היו לי בלוחות גם כמה מאות יונדאי גטס וכמה מאות שברולט אביאו, והקונה הפוטנציאלי יכול לבחור מהן - אבל בכ"ז מצאתי את עצמי עם טלפון שלא מפסיק לצלצל. תראה לי בעלים של שברולט אביאו שיכול לספר לך על חוויה דומה, ואוכל את הכובע (הוירטואלי) שלי.

daewoo-spark-03.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3958 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...