Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם יש נזק לגיר בנסיעה בניוטרל בידני?

yosle
שימו לב! השרשור הזה בן 3993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מצאתי דיונים בנושא, אבל לא הצלחתי להבין מה יכול להישחק, אשמח אם יש מישהו שיודע.

אני מוכרח לציין כי טוענים שזה עבירה על החוק, וברוב המקרים זה הפוך ממה שכדאי, ושזה יכול להיות מסוכן.

בשביל להסביר את המצב עליו אני שואל, אז למשל אני רוצה למשל לרדת את הקסטל על 150 קמ"ש. אני אישית יורד שם על בסביבות 80 קמ"ש, מפני הסכנה. אבל לצורך המשל, אז אם אני משאיר בהילוך חמישי, אני צריך ללחוץ מעט גז, וגם הטורים יהיו גבוהים. ואם אני מוציא לניוטרל, הוא יגלוש לבד למהירות גבוהה, בלי בלאי למנוע של טורים גבוהים (אלא רק בלאי של התאונה, על זה אני לא מדבר..).

ונגיד שבסוף הזמן שהרכב נוסע בניוטרל, אני משלב הילוך, עם לחיצה על הגז להתאים את מהירות המנוע להילוך.

לא נראה לי שהסינכרונים לא אמורים להישחק בשילוב כזה, ולמנוע יש שימון רגיל של סיבובי סרק כמו בעמידה במקום, ותיבת ההילוכים לא צריכה שימון כי הילוך לא משולב. מישהו כתב שזה מזיק כי השימון הוא לפי הינע סופי, מישהו יודע מה מדובר?

בלמים לא נשחקים כי אני מדבר על נסיעה בניוטרל במקום לתת גז, לא במקום בלימת מנוע.

צריכת הדלק לא תעלה, כי אם ההילוך משולב, צריך לתת גז כדי שהמנוע לא יבלום את האוטו, במהירות של 150.(הכל משל, לצורך הבהרת השאלה!) ובניוטרל הוא צורך פחות מליטר לשעה.

שוב, אני לא מנסה לשכנע ליסוע כך, אין שום המלצה כזו!

אגב, הרכב שאני משתמש הוא אוקטביה 2005 TDI ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תיסע אל נאוטרל אפילו לא בצחוק ולא בשביל לנסות משהו. בלאי למנוע יהיה קטן עד לא משמעותי בכלל.

אני מקווה שגם לא תנסה לרדת בירידות מסוג הזה על 150 - זה מסוכן מאוד, אם תיהיה סכנה על הכביש אתה לא תספיק להגיב ולבלום. בבלימה ממושכת תגרום להתחממות בלמים ומשם איבוד בלמים, אחרי זה עוד כתבה בעיתונות וטלויזיה על תאונה מחרידה עם הרוגים.

סע בזהירות ואל תסע בכלל במהירויות כאלה בכבישי הארץ. הדקות שתחסוך, הריגושים שתקבל לא שווים את זה. עדיף תתקין לך סימולטור נהיגה על מחשב.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל להסביר את המצב עליו אני שואל, אז למשל אני רוצה למשל לרדת את הקסטל על 150 קמ"ש. אני אישית יורד שם על בסביבות 80 קמ"ש, מפני הסכנה. אבל לצורך המשל, אז אם אני משאיר בהילוך חמישי, אני צריך ללחוץ מעט גז, וגם הטורים יהיו גבוהים. ואם אני מוציא לניוטרל, הוא יגלוש לבד למהירות גבוהה, בלי בלאי למנוע של טורים גבוהים (אלא רק בלאי של התאונה, על זה אני לא מדבר..).

המצב שעליו אתה מדבר, שבו אתה צריך ללחוץ על הגז כדי לשמור את המכונית במהירות קבועה למרות שמדובר בירידה - הוא המצב הרצוי. גם אם מדובר בסיבובי מנוע גבוהים (מה שפחות רצוי) זה עדיף על פני גלישה בהילוך סרק במצב כזה, מפני שזה מעניק שליטה טובה בהרבה מאשר גלישה בסרק או נסיעה בהילוך משולב שאינו דורש לחיצה על דוושת הדלק.

מבחינה טכנית, לגלישה בהילוך סרק (ברכב ידני בלבד!) אין שום השפעות מזיקות על הרכב, אם כי שילוב חזרה להילוך אחר כך, אם סיבובי המנוע לא מתאימים לסיבובי הגלגלים, עלולים לגרום בלאי לתיבה מסיבות ברורות (זה כמו לשלב הילוך לא מתאים).

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינה טכנית, לגלישה בהילוך סרק (ברכב ידני בלבד!) אין שום השפעות מזיקות על הרכב,

אם כי שילוב חזרה להילוך אחר כך, אם סיבובי המנוע לא מתאימים לסיבובי הגלגלים, עלולים לגרום בלאי לתיבה מסיבות ברורות (זה כמו לשלב הילוך לא מתאים).

אה, אני מוצא שיש מי שטוען שזה לא מזיק לכלום!

לכן גם כתבתי שאשלב לצורך העניין עם התאמת מהירות המנוע להילוך המשולב, כדי למקד את השאלה. אבל אמתין לראות אם יש מישהו שכן יודע על נזק, כי היה מי שטען שכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין נזק. הנזק היחיד שתמצא הוא אובדן כושר בלימה בגלל שימוש יתר בבלמים במקום לנצל את בלימת המנוע, כפי ש tzvipper ציין.

אתה בטוח שאתה לא מטריל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצב שעליו אתה מדבר, שבו אתה צריך ללחוץ על הגז כדי לשמור את המכונית במהירות קבועה למרות שמדובר בירידה - הוא המצב הרצוי.

אל תיסע אל נאוטרל ...

אני מקווה שגם לא תנסה לרדת בירידות מסוג הזה על 150 - זה מסוכן מאוד, אם תיהיה סכנה על הכביש אתה לא תספיק להגיב ולבלום. בבלימה ממושכת תגרום להתחממות בלמים ומשם איבוד בלמים,....

כפי שכתבתי, זה לא השאלה,

..שזה עבירה על החוק, וברוב המקרים זה הפוך ממה שכדאי, ושזה יכול להיות מסוכן.

בלמים לא נשחקים כי אני מדבר על נסיעה בניוטרל במקום לתת גז, לא במקום בלימת מנוע.

וגם, שאין בעיה של בטיחות מהבחינה של בלימת חירום, למרות שיש החושבים שבבלימה בניוטרל מרחק העצירה גדל. האמת היא שבבלימת חירום מהילוך חמישי, הבלימת מנוע בין 100 ל-0 היא זניחה. זה עוזר משהו רק אם ההילוך המשולב נמוך, ובנוסף אם יש בעיה מכנית במגבר בלם ובשרירי הרגל, אז יש מצב שטורים גבוהים יותר יפעילו יותר את התיגבור בלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ערכת את ההודעה. לעינין המכאני של הנושא כבר השיבו לך. זה טוב שאין במה שכתבת המלצה לנסוע בצורה כזאת ואני מקווה שגם אתה לא הולך ליישם את זה בפועל. נסיעה על סל"ד גבוה יחסית לא משמעותית לאומת סל"ד נמוך שתסע אותו זמן אל נאוטרל. הבלאי הוא לטווח ארוך מאוד.

אם אני מבין נכון אצלך אוקטביה ידנית דיזל, היא עושה מהירות שציינת בסל"ד לא גבוה במיוחד, כך שאין בכלל משמעות לנסיעה על נאוטרל.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע לגבי בלאי מואץ, אבל אני יכול לתת עוד סיבה טובה למה לא לעשות את זה:

הייתה לי פעם פיאסטה 97 ידנית, שהיה בה מנוע צעדים תקול.

באותה תקופה היה לי מנהג לפני רמזור/כיכר, להכניס לניוטרל, לבלום, וכשאני מגיע למהירות הרצויה להכניס להילוך ולהמשיך נסיעה.

נסעתי לתומי לפני כיכר בירידה, והכנסתי לניוטרל כמנהגי. בגלל מנוע הצעדים התקול - המנוע של הרכב נדם. ההגה לא רצה לתפקד כי היה הידראולי, ולבלמים נשאר כוח ללחיצה קטנה אחרונה.

לחצתי על הבלמים בכל הכח, תוך כדי שאני מתאמץ לסובב את ההגה שלא שיתף פעולה. הצלחתי לעצור בזוית מוזרה בתוך הכיכר. עם קצת פחות תושיה זה היה נגמר אחרת.

ואם לא הייתי נוסע בניוטרל, זה לא היה קורה מההתחלה.

עד לאותו מקרה לא ידעתי שיש בעיה. וגם אז לא הבנתי למה הרכב נכבה פתאום באמצע נסיעה.

אחרי המקרה הזה, הדבר קרה לי עוד 3-4 פעמים עד שהבנתי מה הבעיה.

אחרי הפעם הראשונה הייתי מכניס להילוך, משחרר קלאץ' וגורם למנוע להדלק תוך כדי נסיעה.

מאז אני תמיד נוסע עם הילוך משולב.

חוץ מזה שזה חוסך בדלק יותר מאשר נסיעה בניוטרל.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי פעם פיאסטה 97 ידנית...

חוץ מזה שזה חוסך בדלק יותר מאשר נסיעה בניוטרל.

גם זה לא קשור לנושא השרשור- אתה לא עונה לגבי הנזק לרכב בניוטרל, וגם שאתה חוזר על טענות לא לעשות את זה, שאפילו לא נכונות לדוגמא של השרשור. כאשר הרכב מושך את המנוע לטורים של +3,000 ואתה נותן גז כדי שהמנוע לא יעכב את את האוטו, אז זה לא פחות דלק מאשר בניוטרל. ובנוסף שחיקת מנוע בגלל הטורים. אבל זה לא הנושא, וגם הודגש שלא מדובר על הצד הבטיחותי, אלא המכני.

וגם לי הייתה אותה פיאסטה דומה, שנת 96, ואי אפשר להשוות בין הסיכוי של הפיאסטות האלה לכבות בניוטרל, לבין דיזלית של 2005, שלעולם לא תיכבה לך סתם בהוצאה לניוטרל. ובפיאסטה כאשר נכבה המנוע באמצע נסיעה, אני דווקא כן הצלחתי לסובב את ההגה ולעלות לאי-תנועה, ודווקא הוצאתי לניוטרל כדי שימשיך התנופה של האוטו כי זה היה בעלייה. קרה כמה פעמים. עד שמכרתי את האוטו..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פותח השרשור, לפי מיטב ידיעתי, אם אתה נוסע בניוטרל זה לא עושה נזק לרכב שלך. השילוב בחזרה להילוך יכול לגרום לנזק.

בקשר לצריכת הדלק, נסיע בירידה בהילוך משולב, צורכת פחות דלק מאשר בניוטרל, אלא אם המטרה היא להאיץ. מצד שני, צריך הרבה טמטום וקוהונס כדי להאיץ את הרכב בניוטרל.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיותר חשוב זה העומס על המנוע ופחות הסל"ד. כלומר אם תיסע בעליה ב-5,000 סל"ד או בירידה ב-5,000 סל"ד, העומס על המנוע לא זהה ולכן השחיקה שלו גם לא זהה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יודע ואף אחד לא יענה לך על זה בבירור.

קח את המוסכניקים הכי ותיקים בארץ גם הם לא ידעו.

אבל אומרים שזה עושה נזק.

אתה רוצה, תמשיך עם זה תקופה, אם חס וחלילה יהיה נזק, תעדכן אותנו ואז גם תחדש לעולם משהו.

ומי שאמר שהכנסת ההילוך אחרי ניורטל יכולה לגרום נזק, זה לא אותו דבר כמו קיק-דאון לדוגמא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיין לא עבר כאן מישהו שיודע על נזק כלשהוא בדירדור רכב ידני בניוטרל?

כמובן חוץ מכל העניינים סביב שהובהר מראש שהם לא הנושא.

כמה אנשים כבר אמרו לך שאין שום נזק מלבד השילוב בחזרה שעלול לגרום נזק בתנאים מסויימים , למה אתה ממשיך לשאול את אותה שאלה ?

Golf MK7 1.4 TSI Blue Motion

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3993 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...