Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פורטה, אופל אסטרה ברלינה טורבו, טויוטה קורולה, יונדאי i35, פורד פוקוס

CraZyDuDe
שימו לב! השרשור הזה בן 4011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום אני חדש בפורום והייתי רוצה לקבל מידע שיעזור לי להטות את הכף לכיוון אחד מהנ"ל.

מעוניין במשפחתית 0 ק"מ. אלה חמשת הדגמים שנשארתי איתם לקראת ההחלטה הסופית.

כולם נעים בטווח ה- 126-127 אלף שקל לבסיס וטיפה יותר מאובזר.

הייתי רוצה לשמוע את דעתכם לגבי כל המכוניות האלה, למי שיש או נסע לאורך תקופה באחת מהנ"ל.

- הדרישות הן אמינות וזולה בטיפול וחלקים (תשאר כניראה הרבה זמן).

- חסכונית.

- שילוב מנוע וגיר אוטומטי טוב. (כלומר מנוע לפחות סביר ושהגיר לא מסרס)

- שוק סביר למכירה. צריך קצת ידע בנושא לאור העובדה שחלקן הן ליסינג מאוד פופלארי.

- איבזור איכות בנייה ומושבים טובים (תמיכה טובה בצדי הגב והמותניים).

בונוס

- הגה טוב.

- הנאה מנהיגה, התנהגות.

פה אציין נק' לחיוב ושלילה שמצאתי בדגמים הנ"ל

KIA

מנוע ממוצע לקבוצה.

תצוגה קונסולה אדומה- לפעמים מעצבנת אותי בלילה.

מרגישה מבפנים קצת צפופה הייתי אומר+ פלסטיקה.

פנסי לד מוסיפים למראה הכללי.

אחריות מורחבת ל-7 שנים על גיר ומנוע.

Opel

הרגשה יוקרתית משהו בסלון למרות חוסר גיוון בצבעים.

מנוע חזק וחסכוני על הנייר. גיר ששה הילוכים.

מאובזרת כבר בגירסת הבסיס כולל קרוז קונטרול.

אין USB רק AUX בצורה מאוד מוזרה.

תאורה קונסולה אדומה (נאמר לי שניתן לעמעם את זה עד כמעט לבן)

בוואלה נכתב שהבלמים חלשים אצלה ומאבדים אחיזה בקלות במשך בלימה ממושכת, כמו כן המזגן מכבה את עצמו במאמץ מנוע.

Toyota

הכל בפנים פלסטיק.

מנוע סטנדרטי ותיבת אוטומטית מיושנת של 4 הילוכים.

דגם חדש יגיע עוד כמה חודשים.

מראה לטעמי כמו כן תאורה כתומה יפה.

אמינה.

Hyundai

הסלון העניק לי הרגשה יוקרתית משהו עם חומרים טובים, ההרגשת הנפח (כאילו אני יושב בF-350) וגיוון צבעי הבז'.

אומנם ניראת טוב מבחוץ אבל לא הטעם שלי ממש.

מנוע וגיר סטנדרטיים.

Ford

לפי הביקורות אולי הטובה בהתנהגות.

קונסולה מעולה ואיבזור בסיסי טוב.

מראה חיצוני לא ממש לטעמי.

מנוע רגיל בגירסאות הבסיס ולגבי הגיר האם יש בעיות?

תודה לכלום!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשיטת האלמינציה:

הקורולה פסולה על הסף מהסיבות שציינת.

אחריה הפוקוס מאחר ובגירסת הסדאן היא ממש לא מומלצת, תא המטען בדיחה ולמה קונים גירסת סדאן אם לא בשביל תא המטען?

היונדאי והקיה למעשה כמעט זהות וזה ענין של העדפה. היונדאי בגירסת הפנים הבהיר מאד מרשימה ואני חושב שבקיה אין אופציה כזאת. האחריות שח הקיה מצד שני מאד מוסיפה. באופן כללי שני הרכבים מוצלחים.

האסטרה ברלינה בעיקר מציעה יותר ביצועים מהנ״ל.

אם נושא הביצועים לא מהותי נראה לי שהיונדאי או הקיה הן הבחירה הטובה ביותר. אם הביצועים חשובים קח את הברלינה.

אינני זוכר את מפרט התוספות המדוייק של כל רכב וזה כמובן יכול לשנות את התמונה. לי למשל חשוב מאד בקרת שיוט ומערכת מולטימדיה כתנאי בסיסי לכל רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת שמכל הביקורים בסוכנויות נוצרה לי נטייה לברלינה. אך את אסטרות בכלל לא רואים כמעט בארץ. ולכן הייתי רוצה לדעת מה לגבי האמינות? האם ידוע על בעיות שירות (VW מישהו?:? ).

כמו כן אף אחד לא חווה דעה פה על הפופלריות שבסגמנט למרות שפוקוסים וקורולות למשל יש פה לא מעט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לקיה יתרון של 7 שנות אחריות ואחזקה זולה ובסך הכל רכב טוב , אסטרה ברלינה ניראת הכי טוב ,המחיר גם טוב ומדובר בסך הכל בחבילה מאוזנת ,אני הייתי מיתלבט בין השתיים האלו וכמובן תזמין נסיעת מיבחן ותיראה מה מתאים לך יותר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לא לבחור כלל מהאופתיות הללו, הם נמכרות באופן מסיבי לליסינג ואתה תסבול קשות ביום המכירה.

מציע לך למרות הפרש של כ 8 א"ש לקחת את הסיביק , מרווחת , חסכונית, אינה נפוצה בליסינג ותשמור על ערכה בצורה טובה הרבה יותר.

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

CrazyDude שלום,

קראתי את המאפיינים שרשמת, עבור רכבך החדש. הצגת שם פרטים בעלי משמעות, אך ככאלה שקצת קשה להסיק מהן מסקנות לגבי אופי השימוש ברכב. כך, למשל, הייתי שמח לשמוע אודות כמות הנוסעים ברכב, נסועה שנתית ממוצעת וכדומה.

מצאתי את ההודעה שלך באחד השירשורים הקודמים בהם הגבתי, כך שתוכל לקרוא שם יותר אודות אי-המלצתי מכל מה שנמצא תחת כנפי "צ'מפיון מוטורס", המלצתי בקניית רכב בעל מרכב 5 דלתות - ודעתי אודות הנושא של "שמירת ערך" כמושג חמקמק, ששימוש בו בעת רכישת רכב עלולה להיות בעייתית - אותו כנ"ל, אגב, גם לגבי "הנאה מנהיגה" (כי כל אחד וההנאה שלו). כל אלו מופיעים, כאמור, באותו שירשור.

עוד מילה לגבי אמינות. גם המונח של אמינות הוא בעייתי כשמחפשים לרכוש מכונית. אמינות תלויה בדרך בה מתייחסים לרכב, ולא פחות חשוב - אמינות תלויה, בהרבה מובנים, בכמות הטכנולוגיה ברכב. רוצה רכב מהיר וחסכוני? תצטרך להסתכן בהחזקת מגדש טורבו, או תיבה רובוטית כפולת מצמד - ועוד שלל טכנולוגיות מורכבות שיש להן יתרונות משמעותיים - אך גורמים למנוע להיות מורכב יותר ומסובך יותר לאחזקה. תרצה רכב שיישאר איתך למשך הרבה שנים? כדאי יהיה לבחור ברכב פחות מתקדם מבחינה טכנולוגית.

קצת על הרכבים שציינת. כמו שאני (כמעט) תמיד אומר - לא תטעה באף אחת מן האופציות בהן תבחר, ולכל רכב יש יתרונות משלו, וחסרונות משלו - תלוי באופי השימוש. מה שכן, כאמור, אני הייתי מעדיף להתמקד במרכב 5 דלתות (כמו שאמרתי - ההסבר בשירשור ההוא).

יונדאי, קיה וטויוטה - מתוך הרשימה, אלו הרכבים מהסוג שישארו איתך למשך זמן רב, היות ואין בהם שום טכנולוגיה מתקדמת מדי, ובנוסף - מדובר ביצרניות שמודעות לנושא של בקרת איכות, במיוחד ביונדאי-קיה. מצד שני, I35, פורטה וקורולה מאוד דומות אחת לשנייה - 4 דלתות מהסוג המשעמם וה"אפור" ביותר. שום דבר מעניין או יוצא דופן. מכוניות שהן "בסדר", אפילו טובות (מרווח פנים גדול יחסית) - אבל לא מתבלטות בשום דבר, וגם לא ממש מעניינות (או נוחות, למשל). לפחות יש להן גם גירסאות עם 5 דלתות (האצ'בק - מרכב 5 דלתות, קצר ביחס לסטיישן): אוריס (טויוטה), I30 (יונדאי) וסיד (קיה; עוד לא נחתה בארץ).

הז'אנר השני הוא היותר מעניין, כמו עם הפוקוס או האופל. כל אחת מביאה עמה ייחודיות אחרת - פה מגדש טורבו, שם תיבה כפולת מצמד. מדובר פה בטכנולוגיות מתקדמות שלבטח תיהנה מהן, אך קח בחשבון שיש כאן סיכון מסוים, היות ומדובר במערכות מתקדמות יחסית. גם כאן יש גירסאות 5 דלתות - הן האצ'בק, והן סטיישן (באופל, הסטיישן מגיעה רק עם מנוע דיזל, דבר המייקר את מחירה).

תראה, איכשהו בסוף - בגזרת המחירים של 130,000 ש"ח, יוצא שהמשפחתית שאני תמיד ממליץ עליה היא הפורד פוקוס - ואינני סוכן של פורד, בי נשבעתי. אם תחליט שאתה מעדיף את הרכבים ה"שורדים", ובין אם לא - כבר אמרתי, לא תטעה. אבל כרכב שהוא הכי מוצלח בקטגוריה - זו רק הפוקוס. יש לי אחת כזאת, האצ'בק - והאמן לי שעל אף שאני מכיר כמעט כל רכב שנמכר כאן, עדיין בדקתי מכונית-מכונית לפני שבחרתי. יש לה תיבה כפולת מצמד שב-95% עובדת ממש בסדר (לעתים היא לא חלקה - אבל זה באמת לא נורא) ולא פחות חשוב - מדובר במצמדים "רטובים", כלומר טבולים בשמן - מה שעוזר להם, במידה מסוימת, להסתדר עם האקלים המקומי החם. שוב - יש כאן סיכון. בסופו של יום, הרכב הזה שקט בצורה מדהימה, מושך יפה מאוד, מאובזר ואיכותי. כל מה שאפשר לבקש ממכונית. אפילו בסטיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

ET מודה לך על ההתייחסות.

כמות הנוסעים היא 2 לרוב ועד 4 מידי פעם. ממוצע של כ-11 אלף בשנה.

בכל מיקרה צריך לשנות אווירה וגם בגלל המקום בבגאז'. (הקודמת הייתה האצ'באק)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי בוחר בפוקוס או באופל,שני הרכבים מרגישים שהם בכל זאת יותר מעל היפנוקוריאניות.

הפוקוס רכב נהדר,שאף אחד לא יבלבל אותך,הרכב בכל מבחן השוואתי עם משפחתיות אחרות יוצא שידו על העליונה,ובגדול.

גם האופל רכב משובח,איכותי,מנוע חזק.

מה שלא תבחר,שיהיה בהצלחה!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4011 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...