Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רנו מגאן 2001. הכותרת נערכה.

SuperBamba
שימו לב! השרשור הזה בן 3979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

כידוע אני תמיד במצב של כמעט מחליף רכב וכך או כך אני נוטה להסתכל קצת מסביב ולבדוק רכבים פוטנציאלים.

עלתה במוחי המחשבה על רנו מגאן משנת הייצור שבין 2000 ל2002. ידני כמובן. על פניו נתונים טובים: יש כריות אוויר וabs יש דגמים עם 4 ח"ח (אעדיף 2) וגירסאת ההאצ'בק נראית בדיוק במקום שבין קטן מספיק לפרקטי מספיק.

מצד שני יש את עניין האמינות. בשנים האלה הדגם כבר עומד לעבער מן העולם ואני מניח שלכן הוא הכי אמין.

מישהו יכול לחוות דעה?

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

מנסיוני,הגיר הרגיל בדגם הזה מעולה. והרכב אם תמצא טוב מאוד.

הרכב סוחב מעולה ומפתיע בעלות מול התועלת.

כך בחשבון שהרכב לא חדש. ושיהיו תקלות עקב התיישנות ובלאי.

בהצלחה גיא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם ארכוש מדובר במעבר מפיאט פונטו 99. השנים לא מפחידות אותי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שבבעולותו מגן 2002 ידני,כבר 4 שנים עם טיפולים בזמן אבל חוץ מיזה יחס מחפיר, יכול לומר לך שהרכב מעולה. סוחב יפה, אמין הלואי והרכב הבא שלי ייתן תמורה כמו שהרכב הזה נתן ונותן. אצלי הרכב מראש נקנה כרכב נוסף לשמושי בעבודה.

נהג מנוסה
:roll:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מעלה את השרשור מהאוב שוב על מנת לקבל דעות נוספות.

יותר לכיוון אמינות (בהנחה שייתבצע יישור קו וכו') נוחות ואם אפשר השוואה לפונטו. תחושת המודרניות של הרכב ואבזור וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לך מה להסס!

זה רכב מעולה שנמכר בגרושים (תתמקד בשנתיים האחרונות, חפש רכב מטופל בקרסו) ותהנה מעל ומעבר.

הרכב נוח, חסכוני, אמין, בטיחותי...

לי יש גיר אוטומטי ובכל זאת אני אומר את הדברים בפה מלא, גם על הגרסה האוטמטית.

כשאני מחפש כזה, אני לא מתבייש, ומתקשר ליועצי השרות במוסכי קרסו בסביבה, לרוב הם יודעים אם יש מישהו שרוצה למכור אחת כזו שמורה.

דרך אגב, יש גם 1400, בגרסת החמש דלתות/ידנית המנוע מספיק בהחלט וזול יותר לאחזקה.

אם תמצא טורבו דיזל שמורה, אז בכלל...

ולגבי ההשוואה לפונטו... אל תעליב, בסדר?

בהצלחה

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח בחשבון שיש אורך חיים מוגבל לכריות אוויר. ככה שברכב בן 12-13 לא הייתי מסתמך יותר מדי שהם יעבדו כמו שצריך בשעת הצורך.

לא הייתי רוצה להגיע למצב שאצטרך להשתמש בהן, אבל איך אפשר לבדוק את העניין הזה?

אגב, יש דגשים לגבי מה לבדוק/מה נוטה להתקלקל ואיזה מחלות יש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי מושג את האמת, ממה שקראתי בזמנו, הדיעות חלוקות בעניין. יש כאלה שטוענים שאורך החיים של כריות אוויר הוא 7 שנים ויש כאלה שאומרים שגם 12. אבל אמת מוחלטת, אין לי מושג.

בקשר למגאן עצמה, למישהו שאני מכיר יש אחת כזאת ידנית, בסה"כ הדברים שהיא בעייתית בהם זה בעיקר חלונות חשמל שמשתגעים, ופלסטיקה מתפרקת. חוץ מזה היא די בסדר בשבילו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן... זו אכן דילמה. בספר של הרכב כתוב נדמה לי משהו כמו 10 שנים.

מישהו יודע קצת יותר על העניין? מכיר מצבים בהם כרית לא נפתחה כשהיתה אמורה להיפתח?

כשמחשבנים לי עלות ביטוח חובה, סופרים את ארבעת כריות האוויר כפקטור מוזיל.

קח בחשבון שיש אורך חיים מוגבל לכריות אוויר. ככה שברכב בן 12-13 לא הייתי מסתמך יותר מדי שהם יעבדו כמו שצריך בשעת הצורך.

רנו 9 83, רנו 11 87 (5 ש'!), רנו 19 95 (5 ש'!), מגאן 2001 (5 ש'!), סניק 2007 ועכשיו סיטרואן C4 2007.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שבבעלות המשפחה שלו רנו דומה נפל פעם חלון (במקרה כשאני פתחתי אותו) אבל הוא אמר שמאז (עברו שנתיים בערך מאז) זה לא קרה יותר.

אגב, מה לגבי הטיפול ברכב? יש נוזל קירור ייעודי של רנו שידוע שצריך להקפיד עליו או משהו? שמן מסוים? איזשהו טריק ידוע שעוזר לשמור על חיי הרכב לאורך זמן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכללי האירופאיות רגישות להזנחה, רנו נמנה לטעמי בין החברות הללו.

חשוב לבדוק שהאוטו טופל כל 10-15 אלף ק"מ/שנה, חלפים איכותיים, לגביי נוזל קירור - יש לרנו שני נוזלי קירור מקוריים. אחד מיוצר על ידי פז והוא בצבע צהוב. השני מיוצר במקום אחר על הגלובוס והוא בצבע ירוק. שניהם מקוריים וטובים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחבר שבבעלות המשפחה שלו רנו דומה נפל פעם חלון (במקרה כשאני פתחתי אותו) אבל הוא אמר שמאז (עברו שנתיים בערך מאז) זה לא קרה יותר.

הייתה בבעלותנו במשפחה מגאן 1600 שנת 98' ידנית - נרכשה מהיבואן, לאחר כשנתיים הייתה בעיה ב2 חלונות (מרימי השמשות הלכו לעולמם)

חוץ מזה הרכב היה מעולה והרגיש טוב, בגרסת ה 1600 הרכב מגיע עם 100 כ"ס וגם בגלל שהיה גיר ידני האוטו צרך פחות דלק ממשפחתית אוטומטית ממוצעת, אני לא יכול להעיד על מצב הרכב לאחר יותר מעשור אבל אני מאמין רכב שטופל לפי הספר ייתן תמורה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החזקתי 1.6 ידנית במשך שנה.

רכב מוצלח מבחינת מנוע וגיר,גם צריכת הדלק הייתה טובה.

מבחינת ריפודים, פלסטיקים ומתגים - חומרים לא מאיכות גבוהה - לא בטוח איך שרדו את השנים.

אם הרכב טופל כמו שצריך יכולה להיות קנייה טובה.

אם לא...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל הדברים הבאים, חשוב לוודא שהרכב טופל כל הזמן במוסך רשת של קרסו. אז אפשר לישון בשקט:

בכללי האירופאיות רגישות להזנחה, רנו נמנה לטעמי בין החברות הללו.

חשוב לבדוק שהאוטו טופל כל 10-15 אלף ק"מ/שנה, חלפים איכותיים, לגביי נוזל קירור - יש לרנו שני נוזלי קירור מקוריים. אחד מיוצר על ידי פז והוא בצבע צהוב. השני מיוצר במקום אחר על הגלובוס והוא בצבע ירוק. שניהם מקוריים וטובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3979 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...