Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדריך לתיקון לחצן חלון חשמל שהחליט לשבות[יונדאי אקסנט]

elians
שימו לב! השרשור הזה בן 1729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היות שלא פעם אני רואה פה שרשורים של גולשים שזיהו מתג חלון חשמלי בעייתי, חשבתי ליצור מדריך שיפתור לכולם את הבעיה עם קצת עבודת ידיים קטנה וכמובן - זולה מאשר לרכוש חלק חדש או מפירוק.

השבוע נפלתי קורבן למתג סורר בדלת הנוסע , אשר החליט להוריד חלון ולא להעלותו ופה נקבע - יהיה מדריך! :-P

יום שישי הגיע ולהלן המדריך.

[המדריך אומנם מתייחס למכוניות יונדאי גטס השונות ובכלל יונדאי, אך הרעיון זהה בכל רכב אחר]

נתחיל בפירוק הראשוני,

ביונדאי גטס הפירוק של המתג מתחיל בבורג אחד בידית האחיזה של הדלת. כאשר מפרקים שולפים אותו בקצת כוח החוצה והוא נראה בערך כך

attachment.php?attachmentid=330230&stc=1&d=1363969578

לאחר שפרקנו , יש לשלוף בזהירות החוצה, על מנת לשמור על שלמותה של הצמה המחוברת אליו,

שולפים את היחידה כולה, מנתקים את הקונקטור מתחתית הכפתור,

attachment.php?attachmentid=330232&stc=1&d=1363969677

שולפים את הכפתור עצמו , (טיפה יצירתיות)

attachment.php?attachmentid=330231&stc=1&d=1363969641

כאשר הכל כמעט מפורק, נזכיר את הכלים הנדרשים

מברג שטוח , לחילוץ המתג מהתושבות ,

מברג פיליפס , לפירוק כללי

ספריי ניקוי מגעים (לא WD 40 כמו שזכיתי לראות כמה אדיוטים "מקצועיים" עלק מרססים בכמה בתי עסק בחיי.)

attachment.php?attachmentid=330233&stc=1&d=1363969842

כאשר פרקנו את הכל , מומלץ לפני שנתעסק עם המתג, לרסס מעט עם הספריי לתוך חורי הקונקטור שנותרו בדלת,

לנקות לכל מקרה את המגעים.

אחרי הכל, צריך לזכור שמדובר בדלת שאינה אטומה ללחות , מים ושאר ירקות - מה שעלול לגרום לחלודה וקורזיה במגעים.

attachment.php?attachmentid=330234&stc=1&d=1363969940

אחרי שריססנו לנקיון של הקונקטור בדלת, נתפנה למתג עצמו ,

attachment.php?attachmentid=330231&stc=1&d=1363969641

נפרק את ראש המתג מהצירים בצדדים בזהירות יתרה, (ממש בזהירות בייחוד אם מדובר ברכב ישן)

attachment.php?attachmentid=330235&stc=1&d=1363970040

תחתיו נגיע לקוביה אשר מגנה על המנגון כולו , נשלוף אותו מהקליפסים בצדדים

attachment.php?attachmentid=330236&stc=1&d=1363970088

וכך זה נראה מצד שני ,

attachment.php?attachmentid=330237&stc=1&d=1363970118

המשך מיד !!! :-D

01.jpg

02.jpg

04.jpg

03.jpg

05.jpg

06.jpg

07.jpg

08.jpg

כשאתם מחפשים את המקומות המעניינים באמת!

👈 היסטוריה על המפה | :wave: פרוייקט טיגארט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיכים , המתג פורק ל4 חלקים שונים

ראש המתג,

הקוביה המחזיקה אותו על הצירים הצדדים,

בתוכו , המעגל עם המנורה המאירה את המתג עצמו (נתן לי גם רעיון להלחים שם מנורה כחולה או משהו יפה אחר) :lol:

ו... המתג הסופי , 2 לוחיות מתכת , אחת סוגרת והשניה מיועדת לפתיחת החלון

attachment.php?attachmentid=330238&stc=1&d=1363970219

השפריצו קצת מהספריי לניקוי מגעים על הנחושת כולה - חשוב מאוד !!! לא לגעת ביד או לנסות ליבש עם מגע יד,

ידוע כי האדם מפריש מעורו חומר שומני אשר יבצע סוג של בידוד בתקופה הקרובה לאחר שיתייבש כל העסק.

משמעו - תנו לזה להתייבש באויר החופשי - בלי ניגובים או מגע יד / אצבע / רגל / עין :lol:

תחת המגעים , ישנם מעין עיגולים מתכתיים, תפקידם לסגור את המעגל בעת לחיצה , עברו עליהם בעדינות עם המברג השטוח על מנת לחשוף מחדש , לרסס קצת חומר ושוב לכרסם מעט עם שפיץ המברג.

attachment.php?attachmentid=330239&stc=1&d=1363970469

חכו כמה דקות טובות שכל העסק יתייבש, והרכיבו מחדש את המתג , חשוב מאוד גם כאן להיות עדינים בייחוד אם הרכב לא הכי חדש. השמש הישראלית מייבשת את הפלסטיקה הזאת בקלות.

מומלץ, בטרם סגרתם את כל המתג, לחבר אותו חלקית כאשר הלחצנים גלויים ללא הראש, ולבדוק שזה אכן נוקה כהלכה ועולה יורד כמו שצריך.

אם הכל תקין , סגרו את הכל , אם עדיין המתג מזייף, שוב לנקות.

attachment.php?attachmentid=330240&stc=1&d=1363970527

זהו , אם יש שאלות , אני כאן

בהצלחה! :-D

09.jpg

091.jpg

10.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, כיף לראות אנשים שמשקיעים ממרצם וזמנם לתקן לבד, ופרוייקט מצולם בפורום בכלל מבטיח חנייה שמורה בגן עדן.

אני רק רוצה להעיר שלא כל המתגים בנויים בצורה פשוטה, ע"ע מתג חשמל של רנו מגאן II שפתיחה שלו משמעותה גזר דין מוות למתג. בנוסף, ברכבים מרובי אלקטרוניקה (אירופאיות בעיקר) עלול להיות צורך באיפוס מחשב הרכב בכדי לוודא כי הניקוי אכן צלח.

איתמר.

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מומלץ לגרד בעזרת מברג/בד שמיר/סקוטש ברייד מגעי חשמל וקונקטורים מכיוון שבזמן הגירוד אומנם אתה מוריד שכבת לכלוך וקורוזיה אבל גם פוגע בציפוי של המגעים לכן קורוזיה (שכבת תחמוצת ירוקה) תתפתח עליהם מהר יותר ובעתיד תצטרך לבצע שוב פעם את הניקוי.

בדרך כלל מגעי חשמל העשויים מנחושת עוברים תהליך ציפוי הנקרא פסיבציה (ציפוי התמרה) שתפקידו למנוע התפתחות קורוזיה חיצונית על הנחושת והציפוי מאוד רגיש לשחיקה.

גם מגעי חשמל מחומרים אחרים עוברים תהליך פסיבציה.

להורדת קורוזיה ממגעי חשמל אני משתמש בעיפרון עם סיבי זכוכית (פיברגלס) שאינו גורם לשחיקה של הציפוי החיצוני ומניב תוצאות מצויינות.

1330541165.jpg

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף

התראה חמורה: יש לוודא כי "ספריי ניקוי המגעים" הינו מסוג "אינו דליק" ואשר רשום בבירור על מיכל ההתזה! אין להשתמש בשום פנים ואופן בחומר כזה שאינו מוגדר כ"לא דליק".

ועוד, רוב רובם של המתגים אינם פשוטים לטיפול, לא רק זאת גם, ברכבים אשר המתגים פועלים בסוג תקשורת ו/או פעולה דרך יח' ממסרים כך שאינם פועלים בהעברת הזרמים ישירות דרך המתג לא יסבלו כלל ועיקר מתופעות אלה, ועל כן פרוקם לצורך ניקוי והשמשת פעולת מנוע חלון החשמל, לא תצלח.

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, כל הכבוד על היוזמה.

אבל ביונדאי לא הייתי משקיע בזה. עלות כפתור חדש מקורי כ 60 שקל.

למדתי את זה על בשרי כאשר היה לאישתי יונדאי.

עשרות פעמים תיקנתי אותו (כל חודש היה מתקלקל), עד שבסוף לא הצלחתי לתקן אותו יותר.

הלכתי לחנות חלקי חילוף (יונדאי שופ שמפרסם פה בפורום) וכשגיליתי את המחיר לכפתור מקורי חדש

הבנתי כמה זמן בזבזתי לחינם על הכפתור הישן.

מוגש כחומר למחשבה.

חג שמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, כיף לראות אנשים שמשקיעים ממרצם וזמנם לתקן לבד, ופרוייקט מצולם בפורום בכלל מבטיח חנייה שמורה בגן עדן.

אני רק רוצה להעיר שלא כל המתגים בנויים בצורה פשוטה, ע"ע מתג חשמל של רנו מגאן II שפתיחה שלו משמעותה גזר דין מוות למתג. בנוסף, ברכבים מרובי אלקטרוניקה (אירופאיות בעיקר) עלול להיות צורך באיפוס מחשב הרכב בכדי לוודא כי הניקוי אכן צלח.

איתמר.

נכון , יש מתגים שהם "חד פעמיים" , אך מתוך נסיון אישי ברכבים של חברים (סיוויק, קורולה, פיאט למינהן מטמפרה ועד בראבה, צרפתיות וכו') בכולן היה אותו רעיון ואפשרות פירוק די דומה)

ברנו מגאן לשם העניין (לא זוכר את הדגם המדוייק) , אכן הופיע חיווי תקלה באחת הדלתות אך היא לא מנעה מהמתג לפעול לאחר מכן.

לא מומלץ לגרד בעזרת מברג/בד שמיר/סקוטש ברייד מגעי חשמל וקונקטורים מכיוון שבזמן הגירוד אומנם אתה מוריד שכבת לכלוך וקורוזיה אבל גם פוגע בציפוי של המגעים לכן קורוזיה (שכבת תחמוצת ירוקה) תתפתח עליהם מהר יותר ובעתיד תצטרך לבצע שוב פעם את הניקוי.

בדרך כלל מגעי חשמל העשויים מנחושת עוברים תהליך ציפוי הנקרא פסיבציה (ציפוי התמרה) שתפקידו למנוע התפתחות קורוזיה חיצונית על הנחושת והציפוי מאוד רגיש לשחיקה.

גם מגעי חשמל מחומרים אחרים עוברים תהליך פסיבציה.

להורדת קורוזיה ממגעי חשמל אני משתמש בעיפרון עם סיבי זכוכית (פיברגלס) שאינו גורם לשחיקה של הציפוי החיצוני ומניב תוצאות מצויינות.

אתה צודק לגבי זה, ובעיקר שמדובר במגע חלק שלם, במקרה הזה, אני מעדיף לחרוץ את החריצים הקיימים על מנת להשלים את התהליך, אך תודה על הטיפ! מועיל !

עשרות פעמים תיקנתי אותו (כל חודש היה מתקלקל), עד שבסוף לא הצלחתי לתקן אותו יותר.

הלכתי לחנות חלקי חילוף (יונדאי שופ שמפרסם פה בפורום) וכשגיליתי את המחיר לכפתור מקורי חדש

מוגש כחומר למחשבה.

חג שמח.

כל דבר הוא בר החלפה בחדש, אין ספק , ה-60 שקל למתג חדש אמנם לא יעשו אותי מליונר , אך ההעדפה שלי היא לתקן בכוחות עצמי, הרי ממילא פירקתי את כל הידית ושלפתי והכל , אז עוד כמה דקות בשביל ללמוד עוד חלק ברכב - לא יהרגו אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

:-D

ממשיכים , המתג פורק ל4 חלקים שונים

ראש המתג,

הקוביה המחזיקה אותו על הצירים הצדדים,

בתוכו , המעגל עם המנורה המאירה את המתג עצמו (נתן לי גם רעיון להלחים שם מנורה כחולה או משהו יפה אחר) :lol:

ו... המתג הסופי , 2 לוחיות מתכת , אחת סוגרת והשניה מיועדת לפתיחת החלון

attachment.php?attachmentid=330238&stc=1&d=1363970219

השפריצו קצת מהספריי לניקוי מגעים על הנחושת כולה - חשוב מאוד !!! לא לגעת ביד או לנסות ליבש עם מגע יד,

ידוע כי האדם מפריש מעורו חומר שומני אשר יבצע סוג של בידוד בתקופה הקרובה לאחר שיתייבש כל העסק.

משמעו - תנו לזה להתייבש באויר החופשי - בלי ניגובים או מגע יד / אצבע / רגל / עין :lol:

תחת המגעים , ישנם מעין עיגולים מתכתיים, תפקידם לסגור את המעגל בעת לחיצה , עברו עליהם בעדינות עם המברג השטוח על מנת לחשוף מחדש , לרסס קצת חומר ושוב לכרסם מעט עם שפיץ המברג.

attachment.php?attachmentid=330239&stc=1&d=1363970469

חכו כמה דקות טובות שכל העסק יתייבש, והרכיבו מחדש את המתג , חשוב מאוד גם כאן להיות עדינים בייחוד אם הרכב לא הכי חדש. השמש הישראלית מייבשת את הפלסטיקה הזאת בקלות.

מומלץ, בטרם סגרתם את כל המתג, לחבר אותו חלקית כאשר הלחצנים גלויים ללא הראש, ולבדוק שזה אכן נוקה כהלכה ועולה יורד כמו שצריך.

אם הכל תקין , סגרו את הכל , אם עדיין המתג מזייף, שוב לנקות.

attachment.php?attachmentid=330240&stc=1&d=1363970527

זהו , אם יש שאלות , אני כאן

בהצלחה[/

QUOTE]

כל הכבוד גבר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל הכבוד על המדריך :)

ובינינו ? מתג לחלון באיביי לא עולה יותר מ-20 שקל.. (של פולקסוואגן עלה לי 20 שקל)

אז תעשו את החישובים שלכם :)

זה לא העניין הכלכלי , אלא הכיף שבדבר (:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי היתה אותה הבעיה רק בוולבו בת 20. חבר טוב פירק. ופה יש גם 2 גולות קטנות. החלק נוקה ונימרח בגריז . הוחזר והחלון עולה ויורד .בוולבו החלק עולה קצת יותר מ60 שח אולי 60 יורו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מוגש כחומר למחשבה.

חג שמח.

איפה משיגים מתג בשישים ש"ח

ממני רצו למעלה מ120 ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...
איפה משיגים מתג בשישים ש"ח

ממני רצו למעלה מ120 ש"ח

שלום וסליחה על ההקפצה,

אני מנסה לפרק באוםן זהה את המתג ב I30 שנת 2010 לאחר הוצאת הבורג העליון ולא הולך לי. ניסיתי די בכח (על גבול האלימות) וזה לא יוצא.

יש תחושה כאילו צריך לפרק את כל הדלת...

מישהו יודע היכן הנקודה המדוייקת שצריך להחדיר מברג וכדו' או האם באמת זה בלתי אפשרי?

תודה מראש לכל העונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...