Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור פוליטי של לאחר בחירות

roee

פוסטים מומלצים

אני רק אשים את זה כאן:

https://www.jerusalem.muni.il/residents/municipalityservices/propertytax/discounts/notebook19150/notebook19151/pages/ezrahi.aspx

עריכה אחרונה על ידי malcishua
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56.3 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

• יבגניפ

4624

• SlowRide

4437

• פינדר

3495

• m3x7r3m3

2926

אני חושב כי התבלבלתה.

תקנות השירות הלאומי אזרחי - מקבילות לשירות צבאי.

השירות הלאומי-אזרחי המיועד לאוכלוסיית האברכים, מאפשר להם מתן שירות לציבור

במקומות שבהם הוא חסר, בתחומים ביטחוניים או חברתיים.

מסיימי השירות הלאומי-אזרחי זכאים להטבות שאותן מקבלים חיילים משוחררים (בהתאם לתקופת השירות).

האזרחים אשר במסגרת הנ"ל משרתים במוסדות רפואיים מד"א ועזרה למשטרה ולציבור.

במקום שרות צבאי.

ולכן הם מקבלים הטבות די דומות (לדעתי הם מקבלים קצת יותר ) לחיילים עם משפחה בצבא.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

יבגני ורוני וגם חן..

מה דעתכם על התשובות של יאיר לפיד בראיון עם טים סיבסטיאן הבריטי.

לדעתי הוא ענה יפה.

לינק לריאיון המלא:

http://www.dw.com/en/yair-lapid-on-conflict-zone/av-39150857

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלח לי, ראיתי 5 דק' ומיציתי. כמו שרשמו לו מגיבי פייסבוק, שהוא והאריסים שלו עדיין לא הספיק לחסום - כל הראיונות האלו מכוונים לדעת קהל ישראלית, לא לבריטים ולא לגרמנים ולא לאף אחד אחר.

זה גם מופרך שהוא עוד כתב על זה בפייסבוק שהמראיין "חשב שתפקידו לייצג את הפלשתינים ולא את האמת". בתור "עיתונאי" לשעבר הוא אמור להבין שהמטרה של ראיונות כאלו היא לא לעשות למרואיין נעים באגו, אלא להקשות (הוא אי פעם התעמת עם מישהו בתור מראיין?).

זה גם מופרך שבמקטע שהוא ערך והשאיר בפייסבוק הוא מדבר על "אנשים שחשוב להם לעסוק ברגשות (כי) אף אחד לא מדבר על עובדות". באיזה לה לה לנד האידיוט הזה חי?! הוא הרי בנה קריירה שלמה כעיתונאי סביב זה שהוא פנה לרגשות הכי רדודים של האנשים בסביבה. וגם כפוליטיקאי הוא ממשיך בזה. מתי בכלל הוא עסק בעובדות? מה הוא יודע על "עובדות"? להזכיר שוב את הציטוט המוצלח "פעם היו לי כל כך הרבה דעות לפני שלמדתי את העובדות"?

עזובתך, אייל. לא הייתי סומך על לפיד כמקור ראוי ל"עובדות" גם אם במקום ללכת פוליטיקה, היה נשאר בתקשורת והופך למגיש של איזו פינת תחזית מזג אוויר, או תוכנית בישול בערוץ הראשון.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, יש ליאיר את זה, שלחו לי את הקישור ואני נהנתי לראות את הראיון.

נ.ב די הרבה אנשים, העירו לי לראות את הראיון - וזה דבר חדש לי, לא ידעתי שהוא מגיע להרבה.

א - הוא חתיך.. הוא חתיך.

ב - הוא עונה יפה וברהיטות.

ג - בתשובות הוא ממוקד, ומצליח להראות כי ישראל מנסה להיות הוגנת בגבולות האפשר.

ד - מר לפיד דואג להזכיר למראיין כי הצד השני לא מנסה לעזור בפיתרונות

*** והפלת כלל הבעיה על ישראל , זה לא המצב במציאות ובשטח.

ה - האם כתבתי כבר כי .. הוא חתיך.

הדגשת החתיך מגיעה , מאחר ונראה כי אתה מחפש בו את השטחיות ומראש מחפש את החולשות.

ולא מגיע נקי מדעה קדומה... וחבל.

ויתרתה אחרי מספר דקות.

כנראה מהתשובות הנכונות תפסתה קצת עצבים .. מהצד המרוקאי :grin:.

או כעסתה כי הוא ענה ודיבר יפה :wink: והורס לך את האג'נדה.

אני כדוגמה במידה והדעות שלי היו מנוגדות, הייתי אומר המנניק דיבר יפה.

על-אף כי הדעות שלו, הן לא הדעות שלי..

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור כבר ממזמן שליבגני יש סלידה אישית ועמוקה מאוד נגד לפיד, ברמה שהוא לא מסוגל לתמוך במילה שתצא לו מהפה בלי קשר לנכונות או לאג'נדה.

הראיון עצמו סבבה, לי היה חבל לראות את לפיד נופל לכמה וכמה מלכודות של העיתונאי ומאבד קצת את קור הרוח, אבל בסה"כ זה אנושי. אני סבור שרוב הזמן הוא דיבר די לעניין, ובהתחשב בהוסטיליטי של המראיין הוא לא יצא בשן ועין.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה..

אתה לא מתייחס בכלל למה שאני כותב.

הוא "מדבר יפה", בעינך, מכיוון שהוא לועס למראיין את מה שאתה רוצה לשמוע, מכיוון שכל השיחה הזו מכוונת אליך ולבוחרים ישראלים אחרים, פוטנציאלים וכאלו שכבר הצביעו לו בעבר. בהתאם, לפייסבוק הוא בחר לגזור בדיוק 2 דק', בהן הוא מאשים את הצד השני בשקרים.

אין לי מה להתווכח על זה שוב, כי זה מעגלי. מן הסתם, אותך זה מרשים, ולי זה גם לא הורס לי שום אג'נדה, כי גם בקצת שראיתי הוא אומר בדיוק את מה שמצפים שיגיד; הסברה טהורה נטו, שכאמור תמיד יותר מכוונת לישראלי מאשר לזר.

ואני לא מחפש בו את השטחיות. זה מה שהוא. שטחי ורדוד. סורי, גם אם הוא קנה אותך או אחרים, זה לא הופך אותו למשהו אחר. מן הסתם, זה מעצבן אותי שחושבים שהוא מתאים להנהיג משהו יותר מורכב משבט בצופים, גם כי זה ישפיע עלי. ומן הסתם, זה גם מעצבן אותי לקרוא את אלו שלא מוציאים את הלשון מהתחת שלו, מדברים על ה"סגולות" או "כישורים" שלו. וגם בעולם הלא פוליטי, אני יכול שוב לקרוא את הקיטש שקישרתי אליו בתגובה הקודמת. ואז לחזור ולקרוא את המינגווי שלפיד כל כך מעריץ. ואז להבין שוב איפה יש כישרון ואיפה יש בולשיט.

ופעם הבאה שאתה פורט משהו לסעיפים, לפחות תשקיע באיזה אקרוסטיכון.

עריכה: אור אם ראית את כל ה-30 דקות, אשמח אם תגלה לי באיזו שניה בדיוק יאיר אומר משהו שלא אומר או אמר כל נציג הסברה ישראלית אחר אי פעם.

רק לצורך ההבהרה המתבקשת כנראה: ראיונות כאלו לא מעניינים אותי ולא יעניינו גם אם במקום לפיד ידבר שם כל אחד אחר.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ראיתי את כל הסרטון, אני לא אפנה אותך לשום דבר היות ואני לא דג זהב - בין אם לפיד נתן את הנאום של החיים שהיה יכול לשנות את דעתו של ת'אנוס ובין אם הוא סתם עשה הסברה סבירה ומטה, אתה כ"כ עמוק בתוך הייטינג ברמה הרגשית שאין בכלל טעם לדון איתך בסוגיה... שזה מבאס אגב, כי בד"כ אתה מדבר דברי טעם (גם כשאנחנו לא מסכימים).

מנסיון עבר - לראייתי לפיד זה ה"קריפטונייט" שלך, איתו אתה קודם כל זורק חץ ורק אח"כ מצייר מטרה (או יותר נכון- את החץ זרקת כבר מזמן, עכשיו אתה עוסק בלצייר עיגולים בהתאם למקרה).

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיון עבר - לראייתי לפיד זה ה"קריפטונייט" שלך, איתו אתה קודם כל זורק חץ ורק אח"כ מצייר מטרה (או יותר נכון- את החץ זרקת כבר מזמן, עכשיו אתה עוסק בלצייר עיגולים בהתאם למקרה).

תיארת יפה את רוב כלי התקשורת בישראל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן ראיתי את כל הסרטון, אני לא אפנה אותך לשום דבר היות ואני לא דג זהב - בין אם לפיד נתן את הנאום של החיים שהיה יכול לשנות את דעתו של ת'אנוס ובין אם הוא סתם עשה הסברה סבירה ומטה, אתה כ"כ עמוק בתוך הייטינג ברמה הרגשית שאין בכלל טעם לדון איתך בסוגיה... שזה מבאס אגב, כי בד"כ אתה מדבר דברי טעם (גם כשאנחנו לא מסכימים).

במקרה הזה ספציפית - אני לא מסכים אתך.

אפשרי לגמרי שיהיו לך רגשות חזקים (שליליים או חיוביים) לגבי משהו ועדיין תנהל עליו דיון ולהציג טיעונים לגיטימיים - כמו שיבגני, לדעתי, עשה פה למעלה. זה ממש תלוי בבנאדם.

לא כל מי שאכפת לו ממשהו הוא אוטומטית מתלהם שאין טעם לדבר אתו. וההתייחסות אליו כאחד כזה - כלומר האמירה ״אתה כ״כ מוטה רגשית שאני לא מתכוון בכלל לענות לטיעונים שלך״ - מהווה לדעתי הקטנה וביטול דעה.

אם אתה חושב שהטיעונים שלו לא נכונים/תואמים את הראיון, ו/או שהם נובעים מרגשות בלבד ולא מהיגיון, אתה מוזמן להצביע על כך (עם נימוקים כמובן) כדי שהוא (וכל אחד אחר) יוכל להשיב לך. אחרת, תגובה מהסוג שלך היא (ותסלח לי) מיותרת ולא הוגנת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכישוע - סלח לי אבל התגובה שלך נובעת מחוסר היכרות את הנפשות הפועלות / השרשור הספציפי הזה (אני מאמין שאתה לא מהאנשים שמתעלמים/מטרילים), אני כבר ניהלתי דיונים ארוכים מאוד עם יבגני על לפיד (תריץ חיפוש על היוזרניים שלי בתוך השרשור הזה בלבד), מספר לא מבוטל של פעמים, הן כאן והן במדיות אחרות.

בשלב מסוים הבנתי שזה נושא ספציפי בו אין שום טעם לנהל דיון, לדעתי האישית, ולכן חדלתי - זו הסיבה שטענתי בהודעה שלי שאני לא דג זהב: קרי יש לי זכרון, אני משתדל ללמוד, ואני משתדל ליישם אלגוריתם DFTT.

אם זה לא מקובל בעיניך אתה מוזמן לבטל את דעתי בנושא הזה, לג'יט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, סבבה. במקרה הספציפי הזה, אגב, לפיד הוא בכלל לא האישו. אני לא מתרשם מסרטוני הסברה, וזה לא כל כך משנה מי עומד מאחוריהם.

מלכישוע, חייב להגיד שאני מבין למה אור לא רוצה להתווכח איתי שוב על הנושא, וזה בסדר לאור זה שהוא יודע מה הדעה שלי על האיש ואפילו הכרחתי אותו לקרוא משהו שלא פרסמתי כאן. עם זאת, באופן כללי אתה צודק. זה שאני שונא את לפיד וחושב שהוא אפס, זה רגשי, כן. אבל זה לא אומר שאני טועה. כמובן, אני יכול להבין ולקבל למה בשביל אור הוא המועמד המתאים להנהיג את המדינה.

תיארת יפה את רוב כלי התקשורת בישראל.

מזל שיש את אתר מידה. אומנם כנראה לא תקרא שם בכותרות על דוח מבקר המדינה נגד חכ כזה או אחר מהבית היהודי, אבל תמיד אפשר ללמוד מהם למה קפיטליזם זה אלוקי, למה מיסים זה חרא, אבל זה לגיטימי לדרוש מכל אחד מאיתנו להיות מוכן להקריב את חייו בשביל איזו גבעה דבילית בשומרון. אגב, אני עוד מחכה שאחד מאוהדי הקפיטליזם הטהור והמושלם, נניח אתה, יסביר לי איך זה יכול שבערך כל ענקיות התכנה, ממייקרוסופט ועד גוגל, נדרשו לשלם קנסות על התנהלות מונופוליסטית. אני תמיד חשבתי שבשוק החופשי כולם רוצים לשחק הוגן. טעיתי?

אה וממליץ לכל מי שעדיין מאמין בבולשיט על תרומתן של ההתנחלויות לבטחונינו לקרוא מה חושבים על זה קצינים בכירים במיל'.

הנה ציטוט מייצג למדי של קפלינסקי על לבנון:

החזקנו שם אך ורק כוחות שהיו נחוצים בשביל להרחיק את חיזבאללה. לא החזקנו כוחות שישמרו כל רגע על אזרחים ישראלים בתוך שטח לבנון כשהם נוסעים לאורך ציר, עושים חתונה על הגג של הבופור או הולכים להתפלל בקבר בליטאני
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תיקון קל: הוא לא המועמד המתאים בעיני להוביל את המדינה, הוא נכון להיום הכי פחות לא מתאים, וגם ההצהרה הזו בסימן שאלה די גדול...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר הגענו עד לכאן, אני ממליץ לכל אלו שעוקבים אחרי השרשור הזה, ונוטים לפתור כל בעיה כלכלית בישראל ב-"נו ברור שיש בעיה, צריך קפיטליזם", לקרוא את הפוסט הזה מהעמוד "דעת מיעוט" בפייסבוק.

לא עוקב אחרי העמוד הזה לרוב, ונתקלתי בפוסט במקרה. לדעתי הוא מדייק מאוד במה שהוא כותב, וזה גם מתכתב עם מה שטענתי פה בערך 20 פעם או יותר, נגד אלו, שעבורם החלוקה לקטוגריות דיכוטומיות והסברים למה זה לא מספיק לכאן או לא מספיק לכאן, הם יותר חשובים ועקרוניים מהמעשיים בפועל.

תקציר מנהלים:

ישנה התופעה של עיסוק באותן קבוצות-אמונות כגון "קומוניזם" או "קפיטליזם", שהן כאמור לא ממש מוגדרות, וחוקרים מסויימים עוסקים עד בלי סוף בגבולות ההגדרה שלהן ומתייחסים אליהן כאל אבני הבסיס הכלכליות במקום לעסוק במדיניות בפועל.

...

בהקשרים כלכליים כפי שכתבתי הוא (העסוק) מעוות, מטעה ופוגע בדיון הציבורי ובקביעת מדיניות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיים שלנו תותים, איפה חן פרחי שטוען שהכל בסדר והישראלי חי מדיבידנדים?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...