Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש מידע על "אישור בלמים" לפני טסט

martines
שימו לב! השרשור הזה בן 4083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היום פעם ראשונה שמעתי על זה, הרכב שלי בן 14,

יש לי כמה שאלות בקשר לזה

1. מאיזה גיל הרכב חייב באישור הזה ?

2. איזה בדיקות צריך לעבור הרכב בשביל לקבל את האישור הזה ?

3. כמה עולה הבדיקה הזו ?

4. למה צריך את זה אם הבלמים ממילא נבדקים בטסט ?

תודה לעונים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היום פעם ראשונה שמעתי על זה, הרכב שלי בן 14,

יש לי כמה שאלות בקשר לזה

1. מאיזה גיל הרכב חייב באישור הזה ? מגיל 15 (למעשה מהטסט ה 16)

2. איזה בדיקות צריך לעבור הרכב בשביל לקבל את האישור הזה ? בלמים במוסך מורשה משרד התחבורה

3. כמה עולה הבדיקה הזו ?

4. למה צריך את זה אם הבלמים ממילא נבדקים בטסט ? כדי להרוויח על הגב שלך? כדי שתתקן ליקויים עוד לפני הטסט?, בחר את התשובה הנכונה

תודה לעונים

תשובות באדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מעל גיל 15 שנה, כלומר משנה 16 על הכביש והאלה.

2. מרימים את הרכב על הליפט, מפרקים גלגלים, בודקים נזילות מצנרת בלמים, וממשאבות בלם, בודקים מצב רפידות. אם משהו לא תקין, צריך לתקן במקום אחרת המוסך לא ינפיק אישור.

אם בוצע תיקון, חלק מהמוסכים לא מחייבים על האישור בנפרד.

3. המחיר המקובל בענף כ 150 שקל.

4. יוצאים מנקודת הנחה שרכב ישן נמצא במצב תחזוקתי גרוע, אולי לא עובר טיפולים סדירים + סובל מהתיישנות ולכן מחמירים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

90 יום לפני הטסט. (לפני שאתה ניגש לטסט בפועל, לא לפני התאריך הרשום הרישיון הרכב).

כלומר תוקף האישור הוא 90 יום.

אתה יכול לעבור את הבדיקה חודשיים לפני הטסט או שעה לפני הטסט, בדרך למכון הרישוי.

אגב, מעל 19 שנה על הכביש נדרשת בדיקה מקיפה יותר, שכוללת בנוסף לבלמים גם מתלים והגוי. והטסט הרגיל עושים כל חצי שנה במקום כל שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרימים את הרכב על הליפט, מפרקים גלגלים, בודקים נזילות מצנרת בלמים, וממשאבות בלם, בודקים מצב רפידות.

זה מה שאמורים לבצע.

בפועל (כך זה לפחות בנצרת), שולחים אותך למוסך הצמוד למכון הטסטים, אתה משלם 150ש"ח וזהו, יש אישור. הם אפילו

לא יוצאים לראות אם בכלל יש רכב...

לכן מאז אני מוציא את האישור לפני הטסט במוסך שבוא אני תמיד מטפל - 25ש"ח לאישור (ולפעמים אפילו בחינם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במהלך השנים הוצאתי אישור בלמים/רכב מישן כ 15 פעמים, 3-4 רכבים שונים וגם במוסכים שונים.

ברוב המקרים נעשתה בדיקה סבירה לפי הסעיפים שרשמתי. בחלק מהמקרים כולל ניקוי בלמים עם לחץ אוויר, גירוז נקודות גירוז (חיפושית), "רגולז' ברקס" ועוד.

היו גם כמה מקרים של בדיקה חפיפניקית, אבל בפירוש מעטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבחור מעליי רשם שמעלים את הרכב לליפט ובודקים בצורה שציין, רוב הרכבים שהיו ברשותי היו צריכים את הבדיקה הנ"ל ומעולם הרכב לא התקרב לליפט.

עשיתי אישור ב 2 מקומות שונים, בפעם הראשונה הגיע בחור, הסתכל על רפידה אחת כשהרכב על הרצפה ונתן אישור

בפעם השניה נכנס בחור, נסע 5 מטר עצר ונתן לי אישור.

חדש לי הנושא, של הפירוק גלגלים וכל המעבר, מבחינתי תמיד זה היה קנס של 100 שקל כי לא באמת מתבצעת בדיקה

פיאט קופה 16VT - כי לא היה תקציב לפרארי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחוק או בתקנות של משרד התחבורה פירוט מה אמור להתבצע בבדיקה ואיך לבצע אותה ?

אני מקבל הרגשה מהתגובות כאן שכל מוסך עושה מה שבא לו ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול להעיד שבעבר עברתי בדיקת בלמים במוסך לפני טסט, לא היתה בדיקה ולכן גם לא היה תשלום אבל אישור - היה בהחלט, עם תוספת "תבוא אלי שתצטרך משהו באוטו"... והרכב עבר טסט. הבדיקה היא סימון וי וצריך להתייחס אליה ככזאת, אם אתה מחפש לדעת מה מצב הבלמים שלך באמת אל תבוא למוסך מהסיבה הזאת. אבל אם זה רק כדי לעבור טסט - אז אין שום בעיה לסמן את הוי הזה

(SEAT IBIZA FR - 2008 (Toyo T1R 205/40/R17

UPsolute Chiptuning, S3 Intercooler

3Inch Downpipe Exhaust + Silicone Inlet, Simota Open Airfilter

Luk Reinforced Sports Clutch + Lightweight 4.4kg VW-VR6 Fly-Wheel, vMaxx 40mm. Springs

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בחוק או בתקנות של משרד התחבורה פירוט מה אמור להתבצע בבדיקה ואיך לבצע אותה ?

אני מקבל הרגשה מהתגובות כאן שכל מוסך עושה מה שבא לו ...

צריך לפרק גלגלים לבדיקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4083 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...