Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום עלויות - 7 שנים עם גולף 1.6 MkV ידנית (2007)

shayy
שימו לב! השרשור הזה בן 3723 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעשור האחרון אני מחזיק ב 2 מכוניות במקביל באופן קבוע.

המכוניות בתקופה זו היו מתוצרי רנו, טויוטה, מאזדה, פולקסווגן ופורד.

בהיסטוריה הארוכה יותר היו כמובן עוד...אבל זה לא רלוונטי כעת.

הגולף המשמשת אותי 6 שנים מלאות היא המכונית שהחזקתי הכי הרבה זמן.

מדובר בגולף 1.6 ידנית MktV שנת 2007.

המכונית נרכשה תמורת 122.9K ש"ח + 2.6K עבור צבע מטאלי ומיגון

יודגש כי הנסועה שלי במכונית היא נמוכה, ועד היום המונה מראה 42K ק"מ בלבד. 7,000 ק"מ לשנה בממוצע.

לכל אורך השנים המכונית טופלה במוסך המרכזי של צ'מפיון מוטורס בבני ברק. שם המכונית עוברת גם את מבחן הרישוי השנתי.

בעקרון אני מגיע למוסך אחת לשנה, לקראת הטסט, מבצע את הטיפול המומלץ ע"י יועץ השירות וזהו.

במהלך 6 השנים, אחת לשנה הוחלף השמן ופילטר שמן + תוסף לדלק + נוזל שמשות.

אחת לשנתיים הוחלפו בנוסף לשגרה השנתית גם 2 הפילטרים הנוספים.

כשהרכב היה בן 4 (26K ק"מ) הוחלפו רפידות+דיסקיות+פלגים.

כשהרכב היה בן 5 בוצע כיוון גלגלים.

בגלל כתם שמן קטנטן, אשר לא התבטא בצורה נראית במדיד השמן, אבל במדד הפדאנטיות שלי, כשהרכב היה עם 23K ק"מ בוצעה עבודה שבעתיה הוחלפה רצועת טיימינג.

כמו כן הוחלפו 5 צמיגים. כולם Conti.

סה"כ עלויות התחזוקה כולל צמיגים וכיוון גלגלים (וביצוע מבחן רישוי) עלו 11.4K ש"ח ב 6 שנים מלאות. 1,900 ש"ח בממוצע לשנה.

עלות ביטוח חובה כיום 1,441 ש"ח.

עלות ביטוח מקיף כיום 2,200 ש"ח

עלות רישיון היום 1,343 ש"ח

צריכת הדלק הממוצעת לנסועה שלי היא 1:9 ק"מ לליטר (בערך). יודגש כי מחוץ לעיר אין שום בעיה לראות גם 1:13-14.

במחירי הדלק של היום מדובר בהוצאה שנתית של 5,833 ש"ח.

לפי מחירון יד 2 המחירון המשוקלל של המכונית 58K ש"ח (מי שזה לא מתאים לו, לא חייב לקנות במחיר הזה. אני אמכור רק לאחד, אני לא סוכנות...). המכונית לא למכירה - נא לא לפנות אלי.

מכאן שאובדן הערך הממוצע לשנה היה 11,272 ש"ח.

האקסל אומר שהעלות לחודש ממוצע הייתה 1,999 ש"ח. (זה המספר המדוייק)

בעלויות לא הוספתי פינוקים כמו וקס ושטיפות שהמכונית זוכה להן כנדרש.

אם למישהו יש שאלות, הערות, ירידות וכד' - בבקשה.

בשורה התחתונה - הלוואי ואזכה להחזיק עוד מכוניות אמינות עם איכות ייצור, הרכבה וגימור כמו שהמכונית הזו מפגינה.

מדובר במכונית מאוד סולידית שאינה מבטיחה זיקוקים אבל אף פעם לא מאכזבת.

לא ציינתי, אך מעולם לא נדרש תוספת שמן ומצב המכונית הכללי, חיצוני ופנימי ומכני מצויין.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 79
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האקסל מותאם למונה ההודעות שלך, 1999 :)

תודה על השיתוף, תמורת האיכות שהגולף נותנת, עושה רושם שהיא לא ממש יקרה לאחזקה.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות:

לא מפריע לך הירידת ערך של הרכב? בסופו של דבר הגולף די שומרת על המחירון שלה. להפסיד 50 אחוז מערך הרכב ב-6 שנים זה מעולה. אבל בכול זאת, קשה לי להאמין שהקונה הבא של הרכב שלך יחווה איזה שהם בעיות אמינות קריטיות, במיוחד אם הוא ינסע קילומטראג' נמוך כמו שאצלך, ובטח שלא במחיר של סביבות ה-30 אלף שקל(ההפרש בין הירידת ערך שלך ולבין הירידת ערך הצפויה לקונה העתידי)

דבר נוסף, שמתחבר לשאלה הראשונה, אם כבר אתה לא נוסע הרבה, לא היה כדאי לרדת בשנתון ולקנות משהו קצת יותר פיקנטי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שאלות:

לא מפריע לך הירידת ערך של הרכב? בסופו של דבר הגולף די שומרת על המחירון שלה. להפסיד 50 אחוז מערך הרכב ב-6 שנים זה מעולה. אבל בכול זאת, קשה לי להאמין שהקונה הבא של הרכב שלך יחווה איזה שהם בעיות אמינות קריטיות, במיוחד אם הוא ינסע קילומטראג' נמוך כמו שאצלך, ובטח שלא במחיר של סביבות ה-30 אלף שקל(ההפרש בין הירידת ערך שלך ולבין הירידת ערך הצפויה לקונה העתידי)

דבר נוסף, שמתחבר לשאלה הראשונה, אם כבר אתה לא נוסע הרבה, לא היה כדאי לרדת בשנתון ולקנות משהו קצת יותר פיקנטי?

שאלות מעולות!

- למכונית חדשה יש כמה יתרונות - אחריות, מצב מושלם אשר ישאר מצויין בתלות בך בלבד. אין הפתעות. ריח של חדש.

- אובדן ערך - אני יכול להרשות לעצמי. אני חושב שזה יותר קריטי למי שמחליף חדשה כל שנתיים/שלוש.

- בחרתי דווקא בה בגלל שבקבוצת המכוניות הזו היא הייתה הידנית היחידה (שריטה אישית שלי).

- השאלה האחרונה הכי טובה - ...

- כשקניתי לא ידעתי שזו תהיה הנסועה וגם לא טווח האחזקה. חשבתי שאסע יותר ואחזיק פחות. התוכניות שלי לא תמיד עובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחלה סיכום, תודה.

זה מציב באור קצת אחר את השרשור הזה על אחזקת לנצ'יה קאפה, ועל אחזקת רכב מיוחד ומתיישן בכלל:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=447597&highlight=%D7%A7%D7%90%D7%A4%D7%94

בשורה התחתונה, אפשר להתווכח האם יותר כיף לנהוג ברכב חדיש ויחסית סטנדרטי או ברכב מיוחד ומיושן, אבל בשקלול ירידת הערך אפשר לראות שהעלות די דומה, גם כאשר מדובר ברכב אמין והשומר על ערכו כמו הגולף הזו.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה התמונות?

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגולף הזו היא מכונית למי ששונא הפתעות.

הקאפה היא להרפתקנים.

אני מתקשה לראותן כאלטרנטיבות.

סקירת הקאפה התייחסה לכעשירית מרחק מאשר נעשה עם הגולף, כך שסטיית התקן של ההוצאות יכולה להיות מטורפת. בקיצור - לא ניתן ללמוד על העלות הצפויה לאחזקת קאפה מהסקירה ההיא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים שהקאפה והגולף לא ממש מתמודדות באותו המגרש...

כל שאני אומר, שגם אם ניקח את אחת ממצטיינות הקבוצה בשמירת ערך ובאמינות - הגולף, אז לקנות אחת שכזו חדשה זה עסק לא זול, רק שבמקום לשלם את החשבון במוסך, משלמים אותו בירידת ערך.

שי

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לקחת בחשבון שאני משלם כנראה עבור השירות מחיר גבוה:

- מטפל בצ'מפיון - יש הטוענים למחירים נוחים משמעותית אצל מתחרים. (אציין שאין לי טענות כלפיהם. השירות טוב!)

- צמיגים יקרים יחסית. החמישיה עלתה כ 2.4K.

כך שהיה ניתן לצמצם עלויות.

שלא לדבר שבגלל אופי הנסועה שלי שבעתיה צריכת הדלק לא מצטיינת (*), יש כאלו שיכולים בקלות להציג קיצוץ של 20% בעלות זו.

מעולם לא עשיתי את הסיכום הנ"ל. יצא יותר נמוך ממה שחשבתי.

* רוב רובה של הנסיעה היא בעיר, אבל כמעט שבכלל לא בפקקים.

shais01 - מסכים איתך שאחזקת מכונית אינה עסק זול. לא לקחתי בחשבון את עלות ההון, כך שזה אפילו קצת יותר. אבל להערכתי ההתנסות המתוארת מסכמת מכונית שהיא בסה"כ לא בולטת לרעה. אולי ההיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שבמקום לשלם את החשבון במוסך, משלמים אותו בירידת ערך.

עדיף לשלם על ירידת ערך מאשר במוסך. הסיכון של לקום בבוקר ולגלות שהרכב לא מניע או להתקע עם הרכב לצד הדרך, הוא מאוד בעייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף לשלם על ירידת ערך מאשר במוסך. הסיכון של לקום בבוקר ולגלות שהרכב לא מניע או להתקע עם הרכב לצד הדרך, הוא מאוד בעייתי.

ירידת הערך מובטחת.

עניין המוסך לא צפוי, וייתכן שלא תזדקק לו.

בדיוק באותה מידה שייתכן גם שתזדקק לו פי 2 ממה שדימיינת.

נפלאות הסטטיסטיקה

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינתי, אך בידי כל החשבוניות, כך שאם מישהו רוצה פירוט למשהו אוכל לעשות זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3723 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...