Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה ו- 22000 ק"מ על סיאט איביזה החדשה (מבצע 1.4 סמ"ק)

omar87
שימו לב! השרשור הזה בן 2461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי לכולם.

כמו שמתואר בכותרת, האיביזה עם גיר ידני ו- 1400 סמ"ק (85 PS).

עברה לה שנה במהירות. הרכב נסע טיפה מעל 22000 ק"מ. טופל במוסך סגול בכרמיאל ה(מורשה סיאט).

בואו נעבור ביחד על התרשמותי במהלך השנה:

אבזור:

הגיעה עם פנסי ערפל (נחמד בלילה כשאני חוזר הביתה מחיפה והגשם סוער בחוץ). מע' סטיריו מקורית. חלונות קדמיים חשמליים , אחוריים ידניים. ISOFIX במושבים האחוריים, קרוז קונטרול, מצויין בנסיעות ארוכות.

נוחות:

האיביזה נוחה יותר מהגטס והקווליר שהיו לפניה. הגיעה עם חישוקים בגודל 15, שלדעתי תרמו לרכב להיות יותר נוח מדגם הספורט (חישוקי 16).

היא מרווחת מקדימה, צפופה מאחורה. אני בחור גבוה יחסית והיה לי מאוד קשה לשבת מאחורה, טוב שאני הנהג במקרה :)

כוח:

המנוע , לדעתי מספיק לרכב הנ"ל. האמת בהתחלה הרגשתי שהאוטו עצל ולא מאיץ טוב, לאחר מס' חודשים על האוטו והכרתו טוב מאוד, הצלחתי לזנק במהירות יותר, ולנצל את המנוע בדרך הטובה , אז הרכב הרגיש לי זריז יותר. בס"כ לא הרגשתי שהקווליר עם 2200 סמ"ק יותר חזקה !! אך הרגשתי שהגטס היתה יותר זריזה. (מהבמה הזאת אני פונה אליכם, הגטס היתה אוכלת דלק כאילו אין מחר ,אל תתקרבו!)

ממשיכים..

צריכת דלק:

אני נוסע בערך 80 ק"מ ביום, 90% בינעירוני. האיביזה אוכלת 1:14 בממוצע.

בחודש הראשון על הכביש הייתי מגיע ל 1:15 אבל בזמנו לא הייתי עובר את ה 2500 סל"ד בגלל תקופת ההרצה.

אם אתם תמשכו הילוך , תקבלו רכב יותר זריז וצריכת הדלק תפול לכיוון 1:13 (גם זה סבבה לדעתי)

טיפולים:

הרכב הספיק לבקר פעמיים במוסך. בהתחלה אחרי חודש על הכביש, בגלל צריכת שמן גבוהה. הוסיפו לו 700 גרם ומאז לא הוסף לו טיפה אחת!!

פעם נוספת בגלל רעש מאיזשהו צינור TBI משהו כזה לא הבנתי, הם החליפו והכל חזר לנורמה.

טיפול ראשון עלה 670 שקל. שחיטה. רק להשוואה הראשון לולוסטר של חבר עלה לו 500 שקל. והרכב שלי יותר קטן ממנו בכל קנה מידה.

**חשוב לציין שמהירות מעל 80 קמ"ש, אתם תשמעו רעשי רוחות כאילו אתם יושבים על הגג ולא בתוך האוטו. קחו את בחשבון ותגבירו את הקול של הסטיריו.

**מקווה שלא שכחתי משהו, בכל מקרה אתם מוזמנים לשאול.

בסה"כ אני נהנה מהאוטו עד עכשיו, הוא נחמד, כיפי לנהיגה, הגיר חלק , ללא רעשים. חסכוני ונראה יפה מאוד בכביש.

SOLD  Manual Black Seat IBIZA 2012

Manual Toyota Corolla 2010 <----------

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 145
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הם לקחו כסף על התוסף דלק?

כמו כן תפרט בבקשה מחירים.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BAR72 :)

הם לקחו כסף על התוסף דלק?

כמו כן תפרט בבקשה מחירים.

שמן מנוע 250

תוסף 75

מי שמשות 20

עבודה 230

+ מע"מ

= 670 האמת שחיטה !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד את התוסף ומי השמשות ויצא לך טיפול ב575. סביר ביותר.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את אותה חוות דעת שאתה רשמת (רק מעט שונה), רק על הפאביה 12 1.4 ידנית שקניתי, עברתי איתה 15KKM מחודש יולי.

אצלי הפאביה מרווחת יותר מאחורה, גם חלונות חשמליים.

בניגוד לאיביזה, אני זוכר שהפאביה מרווחת יותר גם מקדימה, תא מטען קצת יותר גדול, ואיכות חלקים יותר טובה.

הרגשה מעולה בנסיעה בינעירונית קבועה על 120-130 קמ"ש, יחסית למיני, הרכב אוחז, הגה טוב ויציב, רעשי רוח ממש לא חזקים, ווליום סביר במערכת סטריאו המקורית (אגב, מעולה!), ולא שומעים כלום.

(כל הפחד שלי ברכב הזה, שהוא מיני, שהוא לא יחזיק טוב את הכביש במהירויות גבוהות, עד שקניתי אותה היה לי 406 שמכרתי ואת הקוואליר, שגם מעבר ל120 מחזיקים מעולה את הכביש!).

לגבי מנוע 1.4L ידני, לדעתי הוא לא חלש, הוא כן סביר וטוב, הרגשה אישית שלי, שהרכב מאיץ מהר!, בעליות צריך למשוך את המנוע קצת סלד, אבל לא משהו קריטי.

נהגתי על האיביזה 1.2TSI, היא מצויינת, אבל נהג שמחפש רכב אמין, פשוט וזול, לא צריך TSI, ה1.4 הכי אידיאלי!

איך אתה משווה אותה לקוואליר?

מבחינת מהירות, ה0-100 של האיביזה יותר מהיר, אבל אחרי ה100, או תחת עומס (כמו אוטו מלא) או בעליות.

אני יום יום נוהג על הקוואליר, יש ימים שאני כל כך מעריך את ה2.2L שיושב שם למטה, מבחינת קיק דאונים, מנועי ה1.4L יכולים רק להריח את הדלק השרוף, לא יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

BAR72 :)

שמן מנוע 250

תוסף 75

מי שמשות 20

עבודה 230

+ מע"מ

= 670 האמת שחיטה !!

למה שחיטה? כמה הם כבר הרוויחו? צריך להחזיק את המוסך, ביטוחים, ארנונה, שכ"ד, משכורות, חידוש ציוד, תיקוני אחריות במקרה הטוב ללא רווח וכו'..ואחרי זה בא מס הכנסה ולוקח עוד חלק לא קטן. כמה כבר היית חוסך אם היית עושה את זה אצל איזה חאפר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את אותה חוות דעת שאתה רשמת (רק מעט שונה), רק על הפאביה 12 1.4 ידנית שקניתי, עברתי איתה 15KKM מחודש יולי.

אצלי הפאביה מרווחת יותר מאחורה, גם חלונות חשמליים.

בניגוד לאיביזה, אני זוכר שהפאביה מרווחת יותר גם מקדימה, תא מטען קצת יותר גדול, ואיכות חלקים יותר טובה.

איך אתה משווה אותה לקוואליר?

מבחינת מהירות, ה0-100 של האיביזה יותר מהיר, אבל אחרי ה100, או תחת עומס (כמו אוטו מלא) או בעליות.

אני יום יום נוהג על הקוואליר, יש ימים שאני כל כך מעריך את ה2.2L שיושב שם למטה, מבחינת קיק דאונים, מנועי ה1.4L יכולים רק להריח את הדלק השרוף, לא יותר.

אני אומר שהאיביזה מאיצה ויציבה יותר ,לדעתי, מהקווליר עד 100 קמ"ש (נהג לבד באוטו , נסיעה במישור) , (הקווליר הייתה אצלנו 6 שנים והייתה במצב מצויין) ממלא אני כמעט ולא עובר את המהירות הזאת, אז אני חושב שהקווליר במהירויות גבוהות תהיה יותר יציבה בגלל הגודל והמשקל!

(הבנת אותי לא נכון) האיביזה לא חלשה. זה רק היה בהתחלה כי לא הייתי רגיל לגיר ידני ולמנוע קטן, אח"כ זה השתפר מאוד והוא מרגיש לי זריז יותר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד את התוסף ומי השמשות ויצא לך טיפול ב575. סביר ביותר.

יוצא 560 (אל תשכח את המע"מ על התוסף + מי שמשות), ואכן זה יוצא סביר.

חלחליק לשעבר (או חיליק, תלוי את מי שואלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאשתי יש את הפאביה 1.4 וזה מנוע סבבה לגמרי לטעמי. אם גם מושכים קצת את ההילוכים אז הוא סוחב יופי! אמנם הוא לא חזק כמו ה 1.2TSI שיש לי ביטי, אבל כמובן שעולה משמעותית פחות ולפחות לפי המוסך המורשה שאני מטפל בו ידוע כמאוד אמין (טפו טפו טפו...:)).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה שחיטה? כמה הם כבר הרוויחו? צריך להחזיק את המוסך, ביטוחים, ארנונה, שכ"ד, משכורות, חידוש ציוד, תיקוני אחריות במקרה הטוב ללא רווח וכו'..ואחרי זה בא מס הכנסה ולוקח עוד חלק לא קטן. כמה כבר היית חוסך אם היית עושה את זה אצל איזה חאפר?

חלקים זה גרושים, אני לאיביזה שלי עושה טיפולים בבית. טיפול אחרון החלפתי

פלאגים אירדיום

פילטר דלק/שמן/אויר/מזגן

שמן מנוע

שמן ברקס

הכל מקורי. לא חליפי לא תואם מקורי וכל מיני חארטות.

הכל עלה לי בסביבות ה 600 שח.

מוסכים גדולים לא משלמים מחירים כמו צרכן פרטי, לא שמים שמן מקורי ולא פלאגים אירדיום אז תחשוב כמה זול יוצא להם חלקים.

עבודה ( מניסיון על אוטו חם! ) זה פחות משעה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו באמת...ברור שכשמישהו עושה את זה לבד זה זול (במיוחד אם הזמן שלו לא שווה הרבה כסף). אבל למוסך, בטח כשמדברים על אחד שמורשה ומסודר יש המון עלויות שאת כולן הוא חייב לגלם במחיר הטיפול. הוא משלם הרבה מאוד כסף כל חודש רק כדי "לפתוח את הדלת".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2461 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...