Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

לא יודע מה עובר לאנשים בראש.

לחלקם, כלום. יש אנשים שמקומם בכלא. לא מרוע - אלא מטיפשות שמסכנת את הסביבה.

רק לפני שבוע צילמתי ניאנדרטל שנוסע ברברס בכביש 6 (כן, מה שאתם שומעים), בלילה, אחרי עיקול. אעלה בקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לא משהו מרגש במיוחד, סתם מישהו שניסה לבדוק אם הESP עובד:

[video=youtube;-QB9gVVq9ic]

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא נחמד -

מצחיק. לא מזמן, בדיוק בפנייה הזו שמאלה (באתי מאיינשטיין) מישהו עבר באוד אדום. מזל שהסתכלתי לוודא שהצומת פנוי על אף שהגעתי במהירות לרמזור ירוק.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן פתחתי שרשור בנושא התפרצות כלי רכב לתוך כבישים מהירים בנקודות מפגש עם נתיבי כניסה.

הנה דוגמה ממש טובה לזה מהיום (אזור שניה 25):

נדחף פנימה בלי שום התייחסות למי שנמצא בנתיב שהוא נכנס לתוכו.

עזוב את זה שבאיזשהו שלב עברת משמאלי לימני והתחלת לעקוף.

הרכב הסעות נהג בסדר גמור ורואים שהוא בא להשתלב.

אתה לא לבד בכביש ואתה צריך לתת לאנשים אחרים להשתלב.

בשום שלב הוא לא סיכן אותך והצפירה כמובן מיותרת.

אז מהסרטון - בעיקר אתה לא בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב את זה שבאיזשהו שלב עברת משמאלי לימני והתחלת לעקוף.

זה ממש קשור לנושא הסרטון, כן? אפילו עם תוספת ה"עזוב את זה ש" היה מיותר להוסיף את זה לתגובה. בכל מקרה, אם נהגים אחרים היו נצמדים לימין כראוי, לא הייתי מוכרח לעקוף מימין.

הרכב הסעות נהג בסדר גמור ורואים שהוא בא להשתלב.

איפה רואים? הוא אותת? הוא עבר באופן הדרגתי מנסיעה באמצע הנתיב להשענות שמאלה? איפה רואים?

אתה לא לבד בכביש ואתה צריך לתת לאנשים אחרים להשתלב.

מי אמר? תראה לי איפה כתוב. זכות הקדימה בנסיעה בנתיב הנ"ל של מי שכבר נמצא עליו. אחרי שאני אעבור והנתיב יתפנה, הוא יכול להשתלב מתי שבא לו. יש לו עוד ק"מ וחצי בשביל זה.

בשום שלב הוא לא סיכן אותך והצפירה כמובן מיותרת.

זה שהוא נדחף לתוך הנתיב שלי וחייב אותי לבלום לא מסכן אותי? אתה יכול לראות איך המהירות שלי משתנה ביחס למהירות של המיצובישי האפורה משמאל. הוא חתך אותי, חד וחלק, ויש לו מזל שכל מה שקרה לו זה שצפרו לו, כי אם הוא היה עושה את זה לאיזה ערס חמום מוח, זה היה יכול בקלות להיגמר בעימות פיזי.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מזמן פתחתי שרשור בנושא התפרצות כלי רכב לתוך כבישים מהירים בנקודות מפגש עם נתיבי כניסה.

הנה דוגמה ממש טובה לזה מהיום (אזור שניה 25):

נדחף פנימה בלי שום התייחסות למי שנמצא בנתיב שהוא נכנס לתוכו.

אני רוצה רגע לצייר לך עולם אוטופי, עולם שאתה במקומו - רק במקום שהוא יצטרך ללכת מכות על המקום שלו להשתלב בכביש ההוא שנמצא על הכביש מאט ונותן לו להשתלב, אפילו מחייך לו בשלום מנומס.

ודמיין שאני ואתה, רק אנחנו עושים את זה - ויום למחרת? האטת את נסיעתך לרגע ונתת לאחד שכזה להשתלב לתוך התנועה(כי בכל זאת הנתיב שלו נגמר והוא צריך להשתלב לכביש) והיה לו כ"כ נחמד שמישהו נתן לו להשתלב שאחרי 10 דקות הוא נתן לאחר להשתלב, ואפילו סימן לו תודה - והבחור הרביעי הזה שעזרו לו להשתלב ולא היה צריך להילחם על המקום שלו בהשתלבות, נתן אחר כך לאחר להשתלב - רק דמיין עולם אוטופי שכזה! שפשוט הנהיגה הופכת להיות מקום של כבוד הדדי בין משתמשי הדרך ולא "אל תיכנס לי לנתיב!!, אז מה אם נגמר לך הכביש! הזכות שלי! אני אשים גז ואדפוק צפירה עצבנית!".

דמיין לרגע שאתה נוסע בכביש בימני ומשאית\אוטו עומדים בצד הדרך והרכב לשמאלך רואה שאתה עומד להיתקע מאט ומסמן לך לעבור עוד לפני שהפעלת את האיתות שלך! תחשוב איזה נעים יותר על הכביש יהיה פה לכולנו.

עכשיו תקום מהחלום, תיקח מטוס לבריטניה ותשכיר רכב - ותראה שאפשר אחרת, אני פשוט מאז הפעם הראשונה שנהגתי שמה מנסה אחרת - בארץ שאני נוהג ככה אנשים פשוט בהלם!(מעשית לוקח להם כמה שניות להאמין שמישהו נתן להם להשתלב! שעזר להם בכביש! ולא חסם אותם) - אבל החיוך של אותו נהג גורם לי לקוות להאמין שלפחות לאותו היום הוא יעשה מעשה שכזה לחברו בכביש - תקווה לעשות את הכביש למקום טיפה נעים יותר.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז מה אם נגמר לך הכביש! הזכות שלי! אני אשים גז ואדפוק צפירה עצבנית!".

הכביש שלו לא נגמר. הוא נמצא לפני השתלבות נתיבים שקוראת בכלל בהמשך ולא בנקודה שבה הוא עבר נתיב. ואני לא שמתי גז; שמרתי על קצב נסיעה אחיד. וכן, אם מישהו נדחף לנתיב שלי ולוקח את זכות הקדימה שלי, אני צופר לו.

לגבי כל שאר הדברים שתיארת, אין לי שום צורך בזה. כל עוד אנשים לא גונבים זכות קדימה, נדחפים בקדמת תורים במחלפים או רמזורים, מתנחלים בשמאלי, או מבצעים אי אילו עבירות "מניאק" כאלה ואחרות, זה מעבר למספיק בשבילי. יש כללי זכות קדימה מאוד ברורים שמטרתם להסדיר את מהלך התנועה על הכבישים, ואין בינם לבין נימוס שום קשר.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש כללים מאוד ברורים, מצד שני הכללים המאוד ברורים הספיקו לבדם בזמנים שהיו שתיים ורבע מכוניות על הכביש; מעשית, היום אי אפשר להתנהל על הכביש בלי לגלות רמה מסויימת של תקשורת והתחשבות בין נהגים - יש בלי סוף דוגמאות של מקומות שאחרת היית עומד שם לנצח ואף אחד לא היה נותן לך לעבור.

לענייננו, אם אתה רואה שיש מצטרפים לכביש במגמת קונפליקט איתך, תשתדל מאוד לא "ללחוץ" אותם. גם כי זה לא יפה, וגם כי רכב שלחצת ימינה עלול בסופו של דבר להכנס בך או במישהו אחר. יש שלוש דרכים לעשות זאת: או שתעבור שמאלה ותפנה את הנתיב, או שתתן גז ותפנה מקום מאחוריך, או שתאט ותתן לו להכנס לפניך. לא תמיד הנהג המשתלב מכיר את הכביש, ולא תמיד הוא יודע מה אורך נתיב ההשתלבות. שים לב שאני לא פוטר מאחריות את הנהג המשתלב - תפקידו בהחלט לפקוח את העיניים ולבצע את ההשתלבות במינימום הפרעה לתנועה.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצאת מחד-סטרי בכיוון ההפוך, עם טלפון צמוד לאוזן.

למזלי אני מחכה לדבילים כאלו ומאט לפני צמתים כאלו במקום פשוט להכנס במחשבה שלא אמור להיות שם רכב.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...