Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ריכוז סרטוני מצלמות רכב של דבילים

יוסי פרנקוס

פוסטים מומלצים

לדעתי שניכם לא נהגתם בסדר, נהג האוטובוס שגלש לנתיב בלי לשים לב (או שכן ופשוט לא אותת) וגם אתה שנכנסת לנתיב כשהוא כבר גלש לתוכו.

מעבר לכך לאוטובוסים אין תמיד מקום בעיר כשמכוניות לפעמים בולטות מתוך החניה או בעיקולים. עדיף לחכות שהכביש יהיה ישר ואז לעקוף את האוטובוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מקום שאני עובר בוא כל יום ואפילו מספר פעמים ביום, האוטובוסים שיוצאים מהתחנה תמיד נכנסים טיפה לנתיב השמאלי ומיד מתיישרים לימין.

גם שים לב שהגלישה מתחילה להקצין לאחר שאני כבר בשמאלי ועף הרכב שלי עבר את החלק האחורי שלו.

הפעם כנראה הנהג היה עסוק במשהו אחר (לצערי לא יכולתי להשאיר את הכל כי רצף הקללות שיצא ממני לא בדיוק מתאים) כי ברגע שצפרתי הוא שבר חזק ימינה (לא היו רכבים בולטים, אם תעבור לאט על הסרטון תראה שעוד מהתחנה רואים שהרכבים שחונים בימין רחוקים מאוד).

מה שהרתיח אותי היא התגובה שלו (ניתן לראות בבירור את סימני הידיים של "מה קרה" של הנהג החמוד

When you're rife with devastation

There's a simple explanation

You're a toymaker's creation

Trapped inside a crystal ball

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שההגה בידיים של אגד

מה אתם אומרים להעלות לאתר לדף פייסבוק שלהם?

מבלי שצריך להוסיף ואין לכך קשר לסרטון, על אף שנהג האוטובוס גלש, אתה האשם העיקרי ולמה? מהסיבה הפשוטה ואיך אמרת "

זה מקום שאני עובר בוא כל יום ואפילו מספר פעמים ביום"

ועדיין, יצאת לעקיפה בהבנתך שהמקום לא תמיד מרווח וקצת צפוף ואפילו אמרת עוד יותר "האוטובוסים שיוצאים מהתחנה תמיד נכנסים טיפה לנתיב השמאלי".

אז ידעת שיש בעיה, אתה בעיר, עובר שם מספר פעמים ובכל מקרה התחלת לעקוף? למה? או שאתה נותן פול בוסט ועוקף במלוא המהירות ולא בעקיפת צב, או שאתה נהיה קצת חכם יותר ומבין, תן לאוטובוס לבצע מה שרצה, הנהג ייתכן וגם ככה עסוק בכרטיסיות, כסף, נוסעים וכו', עלייך להבין גם את זה כי בתוך עמך אתה חי.

עם כל מה שאמרת ועם כל זה שאתה מכיר את המקום היטב, רוב האשמה נופלת עלייך חד וחלק.

תמשיך לעקוף ככה ובאחד מן הימים תקלע לתאונה ומה אז? לא חבל? אומנם תקבל פיצויים כסף והכל אבל עצם העבודה וכל הטרטור שיהיה לך, לא שווה את זה.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צורך להיות כה חריף. ברור שמנקודת מבט של נהיגה מגננתית היה כאן מקום לזהירות רבה יותר, אבל אי אפשר לומר שהאשמה העיקרית היא על הנהג המצלם.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חריף, פשוט ריאלי מאוד. המקום ידוע כבעייתי, המצלם מכיר את המקום ואף יודע שהאוטובוסים זולגים שמאלה, מי אמר שהאוטובוס לא רצה לזלוג עוד יותר שמאלה או לקחת את שמאלי רק כי בא לו? (ומותר לו תגידו מה שתגידו).

שטח עירוני, שדה ראיה שלא קיים בעקיפה של כלי רכב שכזה, מי אמר שלא נפתחה דלת או תפתח דלת של רכב? ילד ייצא מבין הרכבים? הולך רגל? הרי בעקיפה של האוטובוס אתה נתון לחסדים שלו, לנהג שאמור להתעסק בעוד 10 דברים במקביל (זאת המציאות הכואבת) במקום לנהוג ואז לקוות שנהג האוטובוס ידאג לך? לא תודה, מעדיף לעשות 1+1 קודם לכן, הרי זה מה שהופך אותנו לנהגים טובים וחכמים, לא להקלע לסיטואציות כאלו מלכתחילה.

נכון שלכל אחד יש אחריות וחלק בעניין, כולל לנהג האוטובוס, פשוט מבחינה של כל המרכבים וההודאה של הבחור שהוא מכיר את המקום בעל פה ואף יודע כיצד התנועה מתנהלת שם, מפילה עליו את האשמה ברובה, נו מה לעשות? צריכים להגיד את האמת בסופו של יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והנה סרטון דומה מאוד לסרטון הקודם, רק הרבה יותר גרוע ולא כתוצאה מחוסר תשומת לב אלא מטמטום טהור.

אני בתהליכי הגשת תלונה, רק בגלל האדישות שבה הגיבה כשצרחתי עליה. חסכתי מכם את הצרחות עצמן.

אולי קצת קשה לראות בסרטון, אבל הייתי סנטימטרים מפגיעה ממנה. בנוסף נעלתי את הגלגל האחורי והמנוע נכבה בנסיון לסחוט בלימת מנוע למקסימום.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו אחת הסיבות שבכניסה לנתיב האטה כזה אני נצמד הכי רחוק לקצה הכביש ומוריד הרבה מהירות בהתחלה שלו. זה מקום מועד לפורענות מבחינת נהגים שנזכרו ברגע האחרון שהם רוצים לפנות.

אגב ״לסחוט בלימת מנוע״, ברכב לפחות אני יודע שמפרידים את המנוע מהגלגלים בבלימת חירום. אני לא בטוח שיש סיבה לנהוג אחרת בדו גלגלי (גם אין לך בעיה של תמיכה להבדיל מנהג מכונית) אבל מצד שני אני לא רוכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לראות שאני בשמאל הנתיב, מוריד מהירות ברגע שהאטרג' עברה נתיב.

מה ההגיון בלהפריד את המנוע מהגלגלים? שואל כדי ללמוד.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב עושים את זה כדי:

לשמור את כוח המנוע זמין לאחר הבלימה.

ברכב עם ABS, כדי למנוע מהמנוע להפריע לפעולתו.

למנוע הפרעה של המנוע (שיורד לסיבובי סרק) לשליטה על הבלימה.

בהנעה אחורית, לשמור על חלוקת עוצמת הבלימה המתוכננת של הרכב.

תחשוב על זה ככה: כשהמנוע מחובר לגלגלים, הבלמים צריכים לעצור לא רק את סיבוב הגלגלים כי אם גם את המנוע ותיבת ההילוכים.

עריכה אחרונה על ידי חן ג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכב ידני, משתדלים ללחוץ על הקלאץ בבלימה כי:

יותר שליטה עם הברקס, דמין שהכביש חלק יחסית ונעלת גלגלים . אם המנוע מופרד אתה מוריד טיפה את הלחיצה על הברקס והגלגל חוזר לאחיזה. אם המנוע מחובר וכבוי הוא לא יחזור לאחיזה כל כך מהר

מנוע לא נכבה - כל מערכות העזר כגון היגוי הידראולי ממשיכות לעבוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באופנוע אין בעיה של מערכות לא זמינות כשהמנוע כבוי - אין תגבור בלימה והיגוי.

באופנוע, נעילת גלגלים מתחלקת בין האחורי לקדמי. אם האחורי ננעל (כמו בסרטון שלי) ברוב המקרים אפשר לחזור לאחיזה בקלות יחסית עם שחרור הלחץ על הבלם. אם הקדמי ננעל, האופנוע יפול בכל מקרה וממילא הוא לא מחובר למנוע.

בלחיצה על הקלאץ' אני מרגיש שהאופנוע ממשיך קדימה גם תחת בלימה (שחייבת להיות הדרגתית כדי לא לנעול גלגלים) ולכן מעדיף שלא להכניס קלאץ', לפחות בתחילת הבלימה.

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, חלק מהסיבות ללחיצה על המצמד בבלימה ברכב לא רלוונטיות לדו גלגלי, אבל עדיין הבלימה נשלטת יותר כשהמנוע לא מתערב.

אתה צודק שבזמן הפעלת הבלמים ועד להגעה לעוצמת הבלימה המרבית, בלימת המנוע יכולה לעזור. ברכב בכל מקרה לוחצים על המצמד רק אחרי הבלם מסיבות של תמיכה (עם רגל שמאל) אז זו לא בעיה, מה גם שעוצמת בלימת המנוע במכוניות (לא יודע לגבי דו גלגלי) מאוד קטנה היום.

כמובן, אין מניעה שגם באופנוע קודם תפעיל את הבלמים ורק אז תלחץ על המצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני די בטוח שבעשיריות השניה הראשונות עד לקבלת תגובה מהבלמים ובניית כוח הבלימה שלהם, בלימת המנוע יכולה לעזור מעט - גם ברכב וגם בדו גלגלי.

אחר כך, הקביעה שלך נכונה אם כי בכל מקרה צריך להיות מספיק כוח בלימה כדי להגיע לסף הנעילה - השאלה היא רק כמה הבלימה נשלטת, אלא אם כן לכלי יש ABS.

הבלימה והלחיצה על המצמד צריכות להיות ברצף מהיר של ׳חת-שתיים. ברכב יש לכך גם חשיבות מבחינת התמיכה של רגל שמאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם רציניים?

בלימה נכונה היא לא לנתק מנוע. אף פעם בנסיעה. רק בעצירה או במהירות שהיא כמעט עצירה.

אתם לא בולמים את "כח המנוע" אלא המנוע עוזר לכם לבלום.

בזמן שהמנוע לא מקבל דלק (ז"א אתם לא לוחצים על דוושת ההאצה),

הוא שואף למספר סיבובים של עמידה שזה תזוזה כמעט אפסית.

מורידים הילוכים במקביל להורדת מהירות כדי לגרום לנוע "לסחוב" אתכם אחורה.

נסו לבלום בירידה עם או בלי מנוע מחובר ותרגישו (ירידה זה פשוט מוקצן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...